Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: buna

    K sa fiu o domnisoara draguta si sa ii raspund Domnului George am sa-i spun asa...dublu trebuia sa fac cu Rares,care din pacate nu a mai putut participa din cauza pe care o stim cu totii iar in cazul asta a fost prea tarziu pt mine sa mai pot forma un dublu cu un jucator de valoare caci toate dublurile erau formate.In legatura cu echipa,Constanța nu a mai participat de mult la nici un turneu de amatur,cu exceptia mea,iar la Reghin nici atat nu aveau sa vina,cauzele le stiu doar ei.In echipa București 1-Sport Kombat nu puteam sa fiu deoarece era formata de cateva luni bune...cel putin Trifu,Ciobanu si Motoroi se stia de mult k vor face echipa,mai aveau nevoie de un om...in cazul in care nu venea Cristi as fi fost eu in ecipa,dar Cristi este un jucator mult mai valoros decat mine chiar daca in clasament nu este inaintea mea,asta se intampla doar din cauza faptului k nu are multe turnee jucate,dar k si jucator este mult mai bun decat mine asa k mi se pare normal k a fost luat el in echipa.Trebuie sa stii Domnule George k la buc echipa s-a facut dupa valoare nu dupa prietenii,iceea ce mi se pare normal,caci s-a mers la acest turneu pt a se castiga iar in ceea ce priveste Cta am clarificat deja situatia.Sper k te-am lamurit si sa incetezi mai ales sa mai fii rautacios.Merci frumos!
    LUMINITA

    Comentariu


    • #77
      Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

      Postat în original de Luminita
      Mai Alex...ce conteaza ce zice lumea acum dupa turneu sau modul caterincos al lui Bogdan?Important este k in ciuda faptului k nimeni nu miza pe voi nici la ehipe nici la dublu si a faptului k nu va antrenati,ati castigat...asta este cel mai important.Cu atat mai bine k nu miza nimeni pe voi ati demonstrat unde se afla adevarata valoare si talentul...
      Felicitari pt București. Sunt meritate. As mai mai putea spune ca locul I nu mai lasa loc de comentarii, dar ...
      Cum anume nu erati considerati favoriti din moment ce anul trecut finala la dublu a fost castigata tot de voi? Ca s-au vehiculat si alte nume sau echipe e altceva, dar campionii la dublu entitre e logic sa ramana favoriti,nu?!
      Dar ce m-a facut sa raspund e afirmatia Luminitei ,"a faptului k nu va antrenati " . Eu sunt amator pur, m-am apucat acum 3 ani, insa colegii mei au facut tenis de performanta, unii s-au lasat in urma cu 3 ani, altii in urma cu 10 si chiar 15 ani. La un moment dat au discutat pe tema asta, anume ca siguranta cu care bucurestenii servesc si fac preluari ( vezi alex c. ), dau topspin din aproape orice minge certifica faptul ca baietii se antreneaza in mod regulat ( poate nu 9 luni ) dar e multa munca acolo.
      Felicitari inca odata, indiferent daca v-a antrenati sau nu

      Comentariu


      • #78
        Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

        BM mersi pt aprecieri si felicitari! Avem ceva in comun...si eu sunt tot amator...pana acum 3 ani incercam sa joc ping pong cu o paleta joola tramp de 200 de mii VECHI ( practic aia nu e paleta . Cat despre ANTRENAMENTELE pe care le facem ...eu unu nu am facut in viata mea o TEMA la preluare., serviciu, etc ....suntem vreo 6-8 baieti...care ne intalnim in mod regulat ( de 3 ori pe saptamana) intr-o sala cu 3 mese ...si pur si simplu jucam intre noi ...MECIURI (mai ales la dublu) ....exact ca la un turneu. Dar eu nu pot sa numesc asta chiar ANTRENAMENT...parerea mea.
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #79
          Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

          Oricum se numeste antrenament sau nu, totusi va intalniti din cand in cand.
          Dar nu am nici un motiv sa nu te cred. Exista si o parte de talent nativ la unii jucatori.
          Inca ceva.
          Au mai facut o apreciere la adresa voastra.
          Anume ca sunteti niste tipi politicosi, cu fair play, ceea ce e putin in contradictie cu unele "sabloane" despre bucuresteni ( mai iuti la vorba, mai ironici, si care nu pierd prea mult timp cu politeturi ) Sper sa nu ofensez pe nimeni
          Bafta in continuare.

          Comentariu


          • #80
            Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

            Salut, ultimile postari sunt un pic off topic, parerea mea si as dori intai sa multumesc baietilor pentru eforturile depuse la organizarea turneului (cu asta ar fi fost dragutz sa incep, da' sunt de scuzat, eram atent sa nu scap cupelE)... Acum, chiar nu am dorit sa fiu ironic prin postarea mea despre antrenamente (si mai putin 'caterincos', la naiba), mai ales ca unii dintre jucatorii buni din campionat au fost la noi la antrenamente, n as mai fi postat nimic dar, sincer, nu m am putut abtine, citind remarca ta, BM, in legatura cu fair-play ul jucatorilor.....
            Bafta si sa ne vedem la urmatorul turneu....

            Comentariu


            • #81
              Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

              imi cer scuze pentru faptul ca nu am pomenit de la inceput de efortul domnului kantor, a lui Rares si a celor care i-au ajutat... in momentul in care te implici in organizarea unui turneu ajungi sa intelegi mai bine eforturile si sacrificiile necesare pentru a organiza un turneu de acest nivel
              multumiri domnului Kantor si lui Rares ... a fost un turneu reusit cu sau fara ajutorul primariei ... speram sa ne vedem si la anul
              toate cele bune

              Comentariu


              • #82
                felicitari pt campioni

                felicitari baietilor din bucuresti pt rezultatul in sine dar mai ales pt jocul practicat ma uitam si gandinduma ca am jucat multi ani in div a chiar nivelul vostru este foarte ridicat si mai ales la dublu ar fi multe cupluri in tara care fac performanta pe care leati invinge.sunt curios ati facut careva de performanta,pt ca am auzit ca va antrenati cu seni,oancea si alti baieti de la pro auto care sunt campionii romaniei.am jucat cu alex c si imi pare bine ca a iesit un meci frumos si am pierdut la mustata compensand jocul frumos a lui alex cu experienta mea la servici pe care il stapanesc destul de bine.bafta in continuare.petrus

                Comentariu


                • #83
                  Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

                  patraulea...am jucat noi meci ?? la simplu sau la dublu ? nu ai jucat cu cristi ? Cat despre ce ai auzit tu ..nu e adevarat...nu am jucat in viata mea cu baietii de la Pro Auto...eu nu am facut de performanta ...joc de 3 ani ....cand am renuntzat la paleta mea joola de 200 de mii :P ...cristi a jucat acum ceva ani prin divizie...si bogdan a facut cand era mic ...a avut niste rezultate la vremea respectiva la juniori....dar a facut si el pauza de 20 de ani ...pana acum 3 ani cand ne-am intalnit ..si am zis sa incepem sa jucam mai des...si uite asa ..s-a infiintzat asociatia sportiva Sport Kombat )
                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

                    mai Alex ati uitat ceva f. important.....sa-i multumiti lui Chistoc.....nu el va antreneaza, eu cel putin asa am auzit.....multe felicitari tie si echipei tale, sunteti f. seriosi si asta v-a adus la aceste rezulatate........Bafta! pe mai departe........

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

                      Domnule Lica, cu respect, n-am uitat domnule (ne a felicitat), dar aceasta informatie era "strict secret", io nu stiu domnule cum sunteti asa bine informat dar lasati-ma sa va asigur de totala mea consideratiune, acum pot sa va spun ca am facut tot posibilul sa ascundem acest lucru, nedorind sa creem stari de angoasa adversarilor nostri..... Pe "Chistoc" alias Mihai Craioveanu, chiar ne prefaceam ca nu il cunoastem, la antrenamentele noastre din IDM, desigur......
                      Sper, ca ve-ti continua sa ne impartasiti din informatiile Dvs, risipind, chiar si in acest mod, ceata in care se afla aceasta comunitate si poate, aura de mister care va inconjoara.....
                      O zi placuta......
                      P.S. Multumim frumos pentru felicitari
                      bogdanel

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

                        lica ....craioveanu e prietenu nostru si vine cu noi si joaca si el ( mai ales la dublu)...nu te gandi ca ne antreneaza...teme..nebunii..pt ca nu e asa...ne-a mai dat sfaturi ce-i drept...din experientza lui, vrei tu sa-i multumesc aici ? Ca sa vezi si tu ? curiosule care esti ...iar pe bogdanel te rog sa-l scuzi pt ca e un baietzel mai rau si ironic...
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: FINALA TURNEU NATIONAL ECHIPE SI DUBLU 2008 - "DAN LEORDA"

                          ce va mai tachinati,dar va place...dragut...
                          LUMINITA

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X