Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • MINI TURNEU

    Grupe Inferioare
    Toate categoriile - 13.11.2014
    Grupe Inferioare
    Toate categoriile - 13.11.2014
    1 . Govoreanu Florin, Popa Paul, Matei Dumitru, Muscan Ioan, Manitiu Florin, Aron Darie,
    2 . Daneliuc Gabi, Kromek Iulian, Simonis Marius, Rosianu Nicolae, Kondort Dan, Mordesan Ioan,
    3 . Andone Claudiu, Negrean Ioan, Mureșanu Alex, Vanga Adrian, Dubles Adrian, Weiss Simona,
    4 . Migea Cornel, Somlea Darian, Filea Adonis, Cristea Virgil, Dragomir Ioan, Stoinoiu Catalin,
    5 . Mitzea Alexandru, Groza Alexandru, Timaru Ilie, Decean Darian, Dragomir Paul, Valean Alina, Bucur Dan,
    Ultima editare de Alex Muresanu; 13.nov.2014, 19:07.

    Comentariu


    • Pe Darie A. in gr.1 de pe locul 6 ?
      A venit mai tarziu?

      Comentariu


      • gr.5 e echilibrata 'rau'..
        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
        Pe spate: Tenergy 80
        Pe fata.: Tenergy 64

        Comentariu


        • Nicule nu prea ajugi la sala?

          Comentariu


          • cum sa nu...ZILNIC..
            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
            Pe spate: Tenergy 80
            Pe fata.: Tenergy 64

            Comentariu




            • uni dintre jucatori s-au retras și sau calificat alți în locul lor

              Comentariu


              • Aveți aici eliminatoriile Clasic
                și Dublu KO


                CLASIC



                Partea din stânga DUBLU KO



                Urmează clasamentele

                dar le puteți vedea si pe eliminatorii direct
                sper ca le-am completat bine la Dublu KO
                programul încă nu le completează singur
                Ultima editare de Alex Muresanu; 14.nov.2014, 22:27.

                Comentariu


                • Grupa repoziționare inferioare

                  Comentariu


                  • Acum cred ca am stabilit bine locurile




                    Și mult asteptatele CLASAMENTE de la acest MIC turneu de antrenament

                    CLASAMENT TURNEU ANTRENAMENT
                    13.11.2014 DUBLU KO
                    Turneu - Local - Sibiu

                    Locurile
                    Nume prenume - Localitatea

                    _LOCUL_ 1
                    Govoreanu Florin - Cisnadie

                    _LOCUL_ 2
                    Daneliuc Gabi - Sibiu

                    _LOCUL_ 3
                    Mureșanu Alex - Sibiu

                    _LOCUL_ 4
                    Andone Claudiu - Cugir

                    _LOCURILE_ 5 - 8
                    Cristea Virgil - Cugir
                    Migea Cornel - Sibiu
                    Matei Dumitru - Deva
                    Filea Adonis - Sibiu

                    _LOCURILE_ 9 - 12
                    Negrean Ioan - Sibiu
                    Mitzea Alexandru - Sibiu
                    Kromek Iulian - Cugir
                    Vanga Adrian - Cisnadie

                    _LOCURILE_ 12 - 16
                    Popa Paul - Sibiu
                    Somlea Darian - Cisnadie
                    Aron Darie - Sibiu
                    Groza Alexandru - Cisnadie

                    _LOCURILE_ 16 - 20
                    Timaru Ilie - Ocna Sibiului
                    Bucur Dan - Cisnadie
                    Simonis Marius - Cisnadie
                    Rosianu Nicolae - Sibiu

                    _LOCURILE_ 21 - 22
                    Decean Darian - Sibiu
                    Weiss Simona - Cisnadie

                    _LOCURILE_ 23 - 31
                    Kondort Dan - Sibiu
                    Manitiu Florin - Sibiu
                    Dragomir Ioan - Cristian SB
                    Dragomir Paul - Sibiu
                    Muscan Ioan - Sibiu
                    Dubles Adrian - Cisnadie
                    Mordesan Ioan - Cisnadie
                    Stoinoiu Catalin - Sibiu
                    Valean Alina - Cisnadie



                    CLASAMENT TURNEU ANTRENAMENT
                    13.11.2014 CLASAMENT CLASIC"
                    Turneu - Local - Sibiu
                    "
                    Locurile
                    Nume prenume - Localitatea
                    "
                    _LOCUL_ 1
                    Govoreanu Florin - Cisnadie

                    _LOCUL_ 2
                    Mureșanu Alex - Sibiu

                    _LOCUL_ 3
                    Migea Cornel - Sibiu

                    _LOCUL_ 4
                    Daneliuc Gabi - Sibiu

                    _LOCURILE_ 5 - 8
                    Mitzea Alexandru - Sibiu
                    Kromek Iulian - Cugir
                    Vanga Adrian - Cisnadie
                    Andone Claudiu - Cugir

                    _LOCURILE_ 9 - 16
                    Matei Dumitru - Deva
                    Popa Paul - Sibiu
                    Negrean Ioan - Sibiu
                    Aron Darie - Sibiu
                    Somlea Darian - Cisnadie
                    Timaru Ilie - Ocna Sibiului
                    Groza Alexandru - Cisnadie
                    Simonis Marius - Cisnadie

                    _LOCURILE_ 17 - 20
                    Cristea Virgil - Cugir
                    Filea Adonis - Sibiu
                    Bucur Dan - Cisnadie
                    Rosianu Nicolae - Sibiu

                    _LOCURILE_ 21 - 23 -- Grupe Inf. 2 vic.
                    Decean Darian - Sibiu
                    Weiss Simona - Cisnadie
                    Kondort Dan - Sibiu

                    _LOCURILE_ 24 - 26 -- Grupe Inf. 1 vic.
                    Manitiu Florin - Sibiu
                    Dragomir Ioan - Cristian SB
                    Dragomir Paul - Sibiu

                    _LOCURILE_ 27 - 31 -- Grupe Inf. 0 vic.
                    Muscan Ioan - Sibiu
                    Dubles Adrian - Cisnadie
                    Mordesan Ioan - Cisnadie
                    Stoinoiu Catalin - Sibiu
                    Valean Alina - Cisnadie


                    Scuze de ?nt?rziere dar oboseala își spune cuv?ntul
                    ADONIS
                    Ultima editare de Alex Muresanu; 15.nov.2014, 00:17.

                    Comentariu


                    • Adonis, iti cer un pic ajutorul pt. ca am o mica nelamurire si sistemul dublu KO e un pic vag pt. mine inca... Joi la Aria s-au disputat 2 finale reale, una castigata de Govo cu 3-1, cealalta cu 3-0? (Si daca da, exista si posibilitatea ca el sa fi pierdut una dintre ele?)

                      Merci anticipat!
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • Postat în original de tokosp Vezi post
                        Adonis, iti cer un pic ajutorul pt. ca am o mica nelamurire si sistemul dublu KO e un pic vag pt. mine inca... Joi la Aria s-au disputat 2 finale reale, una castigata de Govo cu 3-1, cealalta cu 3-0? (Si daca da, exista si posibilitatea ca el sa fi pierdut una dintre ele?)

                        Merci anticipat!
                        Pali, iti raspund eu pentru ca m-am lamurit si eu aseara cu Adonis.
                        Finala turneului 2KO este cea din partea stanga a tabloului eliminatoriu, respectiv Govoreanu Florin - Daneliuc Gabi si tot dupa tabloul din stanga se face si clasamentul la 2KO.
                        Finala din partea dreapta a tabloului era cea corecta in sistemul eliminatoriu simplu.
                        Frumusetea sistemului 2KO este ca poti pierde in primul tur de eliminatoriu, dar poti totusi sa castigi turneul si, mai ales, sunt meciuri din belsug pentru toata lumea.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                          Pali, iti raspund eu pentru ca m-am lamurit si eu aseara cu Adonis.
                          Finala turneului 2KO este cea din partea stanga a tabloului eliminatoriu, respectiv Govoreanu Florin - Daneliuc Gabi si tot dupa tabloul din stanga se face si clasamentul la 2KO.
                          Finala din partea dreapta a tabloului era cea corecta in sistemul eliminatoriu simplu.
                          Frumusetea sistemului 2KO este ca poti pierde in primul tur de eliminatoriu, dar poti totusi sa castigi turneul si, mai ales, sunt meciuri din belsug pentru toata lumea.
                          Merci mult, Marcele!

                          Principiul acestui sistem il si inteleg, si imi si place.

                          Dar intelegerea laturii sale practice mi-i inca departe, tre' sa recunosc onest. Cand are cineva dintre voi putintica rabdare si un pic de timp (Marcel, intre timp tie iti tinem pumnii sa ajung in superioare, si daca e posibil, sa si treci de ele), Va rog sa-mi scrieti daca una dintre partile tabloului e completata numai fictiv, iar daca nu, tot ramane intrebarea mea initiala, respectiv in plus apare si o a treia intrebare: daca pe nivelul semifinalelor Daneliuc si Mureșan s-au intalnit cumva de doua ori, impartindu-si victoriile in mod egal?
                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                          Tel : 0742 257 995

                          Comentariu


                          • eu nu prea pricep nimic din „ingineria” asta...

                            decât aș putea trage o concluzie de „profan” și îmi cer scuze anticipat dacă greșesc:

                            până la urmă, „sforile” sunt trase în așa fel ca tot ăia „buni” și „tari” să pice în picioare, iar ăia mai slăbuți și mai timizi nu prea au nici o șansă să-și âmbunătățească jocul și experiența. la „festin” vor ajunge totdeauna doar „leii” și „tigri”. „vrăbiuțele”, „porumbeii”, „șoriceii”, trebuie să se mulțumească mereu doar cu „firimiturile”.

                            seamănă până la un punct chestia asta cu ce spune o fabulă, unde e vorba despre mai multe animale de pradă care v?nează împreună o căprioară, iar la urmă împărțeala o face leul :P :P

                            să nu fiu înțeles greșit, nu am nimic împotrivă ca cei buni să fie buni. e meritul lor.
                            nouă ne rămân taberele de antrenament. am înțeles că sunt foarte practice și mulți s-au ?ntors de acolo cu progrese vizibile.
                            așa că strâng și eu cureaua (deși oricum sunt deja la ultima gaură) și încerc să ajung într-o tabără anul viitor. deja nu mai pot scoate capul în lume, pentru că „colegii mei de club” din clasa a 5-a mă bat la masă periodic. eu pe cine mai bat???

                            Comentariu


                            • Postat în original de tokosp Vezi post
                              Merci mult, Marcele!

                              Va rog sa-mi scrieti daca una dintre partile tabloului e completata numai fictiv, iar daca nu, tot ramane intrebarea mea initiala, respectiv in plus apare si o a treia intrebare: daca pe nivelul semifinalelor Daneliuc si Mureșan s-au intalnit cumva de doua ori, impartindu-si victoriile in mod egal?
                              Se joaca real pe ambele parti ale tablouri. Practic, dupa primul tur comun, se joaca pe doua tablouri separate, cu migratia pierzatorilor din dreapta in stanga, iar la final cei doi castigatori isi disputa locul 1.
                              Si, Da, Daneliuc si Mureșanu s-au intalnit de doua ori, prima data castigand Mureșanu iar a doua oara Daneliuc, care s-a pozitionat astfel in clasament inaintea lui Mureșanu.
                              P.S.
                              Scuze celor doi folositi la argumentarea discutiei pentru lipsa de reverenta in exprimare: se va citi Dl. Daneliuc si Dl. Mureșanu.
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Am si eu doua nelamuriri : am jucat in aceeasi grupa inferioara cu Govoreanu,Aron Darie si Popa Paul. Clasamentul final al grupei a fost ; Govoreanu, Matei, Aron Darie, Popa Paul, etc. Nu inteleg de ce, in primul tur eliminatoriu, Popa Paul a avut ,,bye' si eu nu, desi l-am invins in grupa si m-am clasat mai bine decit el. Si apoi, in turul 2 eliminatoriu, cad tot cu Govoreanu. Poate gresesc eu, dar nu mi se pare logic.

                                Comentariu


                                • ...domnule Matei, până la urmă toate „lucrările Domnului” vor rămâne neînțelese pentru noi, muritorii de rând :P

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de adimucu Vezi post
                                    ...domnule Matei, până la urmă toate „lucrările Domnului” vor rămâne neînțelese pentru noi, muritorii de rând :P
                                    Doar daca ne complacem in a nu vrea sa intelegem

                                    Comentariu


                                    • Recentul "Campionat judetean" gazduit de Aria Sport ne-a dezvaluit tuturor efectul "miraculos" al antrenamentelor-turneu ce se desfasoara saptamanal in aceasta sala.Am fost placut surprins de progresul unor jucatori care la inceputul anului se chinuiau sa "scoata" cinci puncte pe meci si realmente impresionat de faptul ca in prezent reusesc sa ia seturi la jucatori mult mai bine cotati!Progresul celor ce frecventeaza Aria Sport nu este deloc o intamplare,aici contribuind mult faptul ca au posibilitatea sa schimbe des partenerii,sa joace cu stiluri si materiale diferite,sa incruciseze "armele" cu tenismeni redutabili din Sibiu si imprejurimi.
                                      Asadar,unul din scopurile propuse la deschiderea salii a fost atins!!Sibiul "s-a ales" cu o sala de tenis de masă pentru profesionisti si amatori ce rivalizeaza cu cele mai frumoase din tara!Pe de alta parte in prezent,hoby-ul nostru numit Tenis de masa,si-a gasit un numitor comun "fericit" in straiele acestei locatii unde imbinam armonios placutul cu utilul,socializam si ne simtim bine tratati si respectati!CHAPEAU!!!!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                        Doar daca ne complacem in a nu vrea sa intelegem
                                        stati linistit ca nu unelteste nimeni impotriva d-voastra....daca va uitati pe foile de concurs (pe pagina anterioara).......o sa vedeti ca ordinea a fost...Popa Paul, A.D, Matei........pentru ca ati pierdut un set in plus, fața de noi, la Muscan...."ghinion" ..
                                        Butterfly Michael Maze Arylate
                                        BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                          Am si eu doua nelamuriri : am jucat in aceeasi grupa inferioara cu Govoreanu,Aron Darie si Popa Paul. Clasamentul final al grupei a fost ; Govoreanu, Matei, Aron Darie, Popa Paul, etc. Nu inteleg de ce, in primul tur eliminatoriu, Popa Paul a avut ,,bye' si eu nu, desi l-am invins in grupa si m-am clasat mai bine decit el. Si apoi, in turul 2 eliminatoriu, cad tot cu Govoreanu. Poate gresesc eu, dar nu mi se pare logic.
                                          bună
                                          asa cum am zis programul de tragere la sorți pt a pica pe altă ramură de eliminatorii funcționează pentru grupe cu 2 jucatori calificați în eliminatorii
                                          noi ne calificam 4 si de aceea uneori se întâmpla sa picam cu cei din aceeași grupă

                                          eu de exemplu am fost cu Andone în grupă și în eliminatorii am picat în primul tur de eliminatorii tot cu el în data de 06.11.2014
                                          dar nu ma deranjat pentru ca deja stiam cum serveste și am reusit sa iau citeva mingi (doar mingi)

                                          va trebui sa fac programul să tină cont de grupă-ramură eliminatoriu-numar jucatori calificați din aceași grupă
                                          este puțin de lucru dar nu imposibil

                                          deocamdată mai âmbunătățesc Dublu KO cu ceva formule și să scoată clasamentul din dublu KO direct
                                          și apoi ma ocup și de tragerea la sorți

                                          Comentariu


                                          • Salutare dragii mei!
                                            In legatura cu sistemul lui Adonis:E SUPER!Nu ar trebui decat sa vedeti partea buna.Discutii vor mai fi dar ,sa joci tenis pan"te plictisesti si-ti cade paleta din mana la un turneu de ANTRENAMENT saptamanal nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni.La ultimul turneu am avut 31 de jucatori(openisti si amatori).Acum 1si 1/2 mi-am propus sa-l bat pe MR.Foorhand!Si am reusit!Nu mai conteaza ca prin 2ko am jucat din nou cu el si m-a invins cu 3-1 si a luat locul 2.I-am dat o diploma de locul 2 iar eu de pe 3 am plecat cu obiectivul atins!L-am invins pe Gabi ,la care acum un an si jumatate nu puteam sa-i iau 2-3 mingi.Am si o parte mai trista:trebuie sa-mi aleg alt obiectiv:sa-l bat pe GOVO!Cu sau fara 2 ko!

                                            Cu stima ,
                                            Alex Mureșanu

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de cucurucu Vezi post
                                              stati linistit ca nu unelteste nimeni impotriva d-voastra....daca va uitati pe foile de concurs (pe pagina anterioara).......o sa vedeti ca ordinea a fost...Popa Paul, A.D, Matei........pentru ca ati pierdut un set in plus, fața de noi, la Muscan...."ghinion" ..
                                              De ce m-ai indus in eroare ? La fata locului mi-ai spus ca eu sunt pe locul 2

                                              Comentariu


                                              • D-le Matei ,te astept sa sa va luat-i revansa!

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Joi va astept la turneu!Aveti o revansa de luat!!!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de AlexSB Vezi post
                                                  D-le Matei ,te astept sa sa va luat-i revansa!

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Joi va astept la turneu!Aveti o revansa de luat!!!
                                                  De-abia astept sa te bat. Important este sa si pot

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                    De-abia astept sa te bat. Important este sa si pot
                                                    Vii la 2-3 tabere si punem conditia fizica la punct

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X