Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Ploiești 20.06.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de george60 Vezi post
    Felicitari inca o data Lucasz ! De remarcat cat de ”montat” pt victoria finala a fost campionul pe Gerfloorul
    din sala ”de acasa” de la Tel George - NU A PIERDUT NICI MACAR UN SET IN ELIMINATORII !!!
    GIOL in primul tur a castigat primul set si cumpana mare in setul 3 pt polonez si nu se stie ce se intampla la 2-1 pt GIOl.
    Conditii de joc f bune si confort maxim pt mine ca la acest turneu nu participat SULTANUL din BRASOV.

    Comentariu


    • Felicitări Vasile Gelu Iulian.
      Dacă are cineva filmarea finalei la amatori, vă rog.

      Comentariu




      • Sent from my SM-G900F using Tapatalk

        Comentariu


        • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
          GIOL in primul tur a castigat primul set si cumpana mare in setul 3 pt polonez si nu se stie ce se intampla la 2-1 pt GIOl.
          Asa este. La 2-1 pentru Mihai ar fi fost mult mai greu pentru Lucasz. Felicitari castigatorilor si tuturor celor care au fost prezentia acest turneu. Sa ne revedem sanatosi!

          Comentariu


          • Felicitari Robert Fratila.
            Devine din ce in ce mai clar ca munca noastra nu a fost in zadar...
            Na,ca vorbesc si in rime...
            bravo si la mai mare
            Lemn: Gergely
            BH: Dignics 05, 2.1
            FH: Dignics 05, 2.1

            Comentariu


            • Mersi, Felicitări câștigătorilor.

              Comentariu


              • Postat în original de george60 Vezi post
                Felicitari inca o data Lucasz ! De remarcat cat de ?montat? pt victoria finala a fost campionul pe Gerfloorul
                din sala ?de acasa? de la Tel George - NU A PIERDUT NICI MACAR UN SET IN ELIMINATORII !!!
                Multumesc George si tuturor pentru suport deosebit!!!

                Comentariu


                • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_210849.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	81,5 KB 
ID:	773410Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_210906.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,8 KB 
ID:	773411Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_211217.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,2 KB 
ID:	773412Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_211235.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,3 KB 
ID:	773413Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_211335.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	90,0 KB 
ID:	773414

                  Comentariu


                  • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_211627.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,6 KB 
ID:	773415Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20150620_211755.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,4 KB 
ID:	773416

                    - - - Actualizat - - -



                    - - - Actualizat - - -

                    Premierea amatorilor.
                    Felicitari organizatorilor si castigatorilor, a fost un turneu reusit!

                    Comentariu


                    • Un turneu reusit,conditii excelente de joc,felicitari organizatorilor pentru alegerea salii,care dupa parerea mea este una dintre cele mai moderne din tara pentru desfasurarea unui concurs amatur,felicitari castigatorilor.

                      - - - Actualizat - - -

                      Comentariu


                      • Felicitari ,de asemeni ,Marelui Tzepos de la Campina, prietenul si mentorul meu in lucrul cu Iarba,Miron Lviu,Liderul Spiritual al Ierbarilor de Pretutindeni;pofta lui de joc,determinarea lui, hotararea si tenacitatea lui in munca cu Iarba ma determina sa merg mai departe cu incredere si sa nu modific nimic la paleta de joc, orice s ar intampla!!!! Bafta Liviule si cat mai multe turnee, hai sa vedem Cupa si la Open!!!

                        Comentariu


                        • Felicitări MM pentru rezultat! N-am jucat niciodata cu tine, dar te prind eu, chiar dacă ai fugit la Open!
                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                          FH: Butterfly - Dignics 80
                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                          Comentariu


                          • [QUOTE=tobyas69;260567]A fost un turneu reusit, iar organizatorii, d-nul Bodeanu si d-nul Bozga au facut eforturi mari sa asigure reusita acestui turneu.
                            Ca jucator cu ceva vechime in Amatur, nu pot sa nu aduc la cunostinta tuturor un fapt ce mi s-a intamplat astazi: in grupa superioara am fost trei participanti cu o singura victorie. Meciurile care urmau sa stabileasca locul doi s-au disputat aproape in acelasi timp la mese vecine. Eu am pierdut la nr.1 din grupa, iar la cealalta masa, cel care nu mai avea vreo sansa sa se califice, l-a invins pe celalalt participant cu scorul de 3-1: in aceste conditii cel care se califica mai departe eram eu. Rezultatul celor doi a fost inscris in foaie, dar dupa vreo cateva minute cei doi au modificat in foaie rezultatul in victorie cu 3-2 pentru persoana care pierduse meciul cu 3-1 la masa . Faptul a fost observat de niste prieteni, i-am adus la cunostinta d-nului Bodeanu acest lucru, iar in momentul in care acesta a intrebat participantul de ce a modificat rezultatul din foaie, raspunsul a fost halucinant:
                            "Pentru ca lucrul acesta se practica in Amatur".
                            Cum asa?
                            Eu vreau sa cred ca majoritatea covarsitoare a celor inscrisi in Amatur vine la turnee pentru a se bucura de joc, pentru a se bucura de victorii si pentru a-si felicita adversarul atunci cand pierde. Nu toti avem aceleasi aptitudini pentru tenisul de masa, de aceea este esential sa stim sa pierdem. Amaturul traieste prin noi toti: castigatori si pierzatori.
                            Ceea ce m-a intristat cel mai tare este faptul ca cei care au modificat rezultatul din foaie sunt foarte tineri (14 si 16 ani). Nu este atat de important numele lor, de aceea m-am ferit sa-l spun, pe cat este de important ca ei sa constientizeze ca au gresit.
                            Toate cele bune!

                            Trebuiau eliminati ambii. !!! Nu este normal sa accepti asa ceva! Pana si tentativa se pedepseste.... Dl. Bodeanu... Aplicati regulile corect pentru ca altfel o sa pierdem ce abia am reusit sa castigam pana acum.... Fair_play_ul!!!. Inca ceva.... Ar trebuii spuse numele celor doi jucausi mazluitori.... Sa ne ferim de ei si noi...!

                            Bună seara,
                            Sunt unul dintre JUCĂUȘII MĂZLUITORI care au participat la concursul Amatur de la Ploiești și pentru a evita ca oamenii să-și piardă timpul să mă caute, sau să știe de cine să se ferească pe viitor, o să MĂ PREDAU de bunăvoie!
                            Mă numesc Cocală Claudia Adriana (CLAUDIA-TTT), luna ce urmează voi ?mplini 16 ani și sunt din București.
                            Având în vedere că mesajul stimabilului domn Toboșaru Gheorghe a fost adus în fața tuturor într-un ambalaj strălucitor și cu fundiță roșie, pentru ca astfel să fie foarte convingător în a scoate în evidență faptul că SCOPUL VIEȚII dumnealui (de a se califica într-o etapă superioară) a fost pus în pericol de niște infractori periculoși, aș dori pe acestă cale (sper să nu se supere administratorul pe mine pentru off topic) să postez un drept la replică (chiar dacă nu a fost menționat numele meu în postarea la care mă refer, dar se deduce foarte clar).
                            - Jocul pe care l-am avut cu dumneavoastră domnule Toboșaru, în loc să fie o plăcere (pentru că sunteți așa cum afirmați, un vechi Amaturist), a fost un mare chin, și asta nu pentru că mi-ați pus probleme ci pentru faptul că mi-ați făcut probleme pe parcursul acelui joc, în sensul că ați tot repetat că sunt obraznică și tupeistă deoarece am discutat cu antrenorul meu un minut între seturi! Ați încercat tot timpul să mă stresați și să mă provocați pentru a greși.
                            - Partenerul cu care am jucat ultima partidă urma oricum să plece acasă, astfel că ar fi putut să facă acest lucru dacă aveam o înțelegere, iar în acel caz mă calificam, dar am jucat meciul!
                            - Acel ultim meci, l-am jucat din întâmplare la o masă unde nu ne-a văzut nimeni, deci nu aveați de unde să cunoașteți care a fost rezultatul. Doar că partenerul meu și cu mine am fost sinceri, astfel că v-am spus adevărul atunci când am fost întrebați.
                            - Când ați întrebat de ce partenerul meu mi-a cedat meciul, v-am răspuns că așa mi s-a întâmplat și mie la alte concursuri, însă nu m-am scandalizat deoarece nu am știut că este împotriva regulamentului (aici este vina mea, recunosc) și m-am g?ndit că eu ar fi trebuit să câștig meciurile la momentul potrivit, nu să aștept o pomană!
                            - Dacă aș fi făcut o înțelegere cu partenerul meu, înainte de ultimul joc, am fi putut să terminăm meciul cu rezultatul de 3-2 pentru el sau o victorie pentru mine și atunci mă calificam, dar nu am făcut lucrul ăsta!
                            - După cum ați văzut și în tabelul cu rezultate, scorul a fost trecut prima dată de către mine corect, iar mai apoi rectificat în avantajul meu la insistența partenerului meu. Dacă doream calificarea cu orice preț, aș fi putut trece în acel tabel încă de la început scorul de 3-2 pentru el și nu am mai fi fost întrebați cu privire la scor deoarece nu mai exista nicio bănuială, dar nu am făcut lucrul ăsta (și din acest motiv sunt însă vinovață, pentru că nu am întrebat mai înainte dacă este corect).
                            Ceea ce am vrut să scot în evidență, pe lângă adevărul despre cum au decurs lucrurile, este faptul că dacă am greșit să știți că nu a fost cu rea intenție, chiar dacă așa s-a lăsat să se înțeleagă.
                            Cred că pentru o greșeală făcută de către un copil nu trebuia să bateți toba atât de puternic, și mai cred că nu meritam să fiu umilită în acel mod prin care ați făcut-o, și anume să primesc o avalanșă de cuvinte ur?te, jigniri de toate felurile, țipete, înjurături ca pe maidan, încât să fiu nevoită să-mi ascund pl?nsul afiș?nd cu greu pe fața mea zâmbetul pe care îl am aproape mereu (fiind acuzată chiar și pentru asta cum că ar fi ironic!).
                            Oricum, având în vedere că am fost găsită VINOVATĂ ȘI CONDAMNATĂ, vă spun tuturor celor care nu greșiți, că nu o să mă supăr dacă unii dintre dumneavoastră vor arunca cu pietre în mine!
                            ?n ce privește pedeapsa (suspendarea) pe care văd că deja unele persoane o așteaptă, și cu ură o cer în gura mare, le spun și acestora că o să țin cont de ea fără nicio supărare, iar în cazul în care nu o voi primi, o să mă suspend eu singură o perioadă!
                            Vă mulțumesc și vă rog să mă iertați!
                            Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                            Comentariu


                            • Se spune ca tenisul de masa este cel mai bun sport pentru corp si ... minte.
                              Se pare insa ca nevoia de victorie si tensiunea succesului, ia uneori forme grotesti cu tendinta de a transforma adversarul in dusman. Castigatorul de pe locul 4 Amatori, stie foarte bine ca fair-play-ul nu i-a fost predat si nici nu l-a invatat singur.
                              Asa se explica atitudinea de a arunca cu paleta cand a fost egalat la 2-2, iar la mingea cu care a castigat meciul, sa intoarca spatele si sa paraseasca in graba masa, inainte sa ma intorc cu mingea si eventual sa ne strangem mana.
                              Chiar daca stralucirea frumoasei cupe Amatur va ramane in intunericul vitrinei unui obscur talent sandwich-iarba, forma bruta a jucatorului de tenis nu se va schimba.

                              Comentariu


                              • La fel se explica si dorinta dvs. de a juca si castiga la aceeasi masa, unde era curent,langa un geam si un ventilator, si exprimasem deja aceasta doleanta la organizatori -sa schimbam masa.Mersesem in spate la alta masa si m ati adus inapoi, la masa unde trebuia sa jucam inainte .Obscuritatea comportamentului dvs. a avut o rectiune egala si de sens contrar.Se vor consulta legile mecanicii clasice si anume principiul actiunii si reactiunii.Cat despre stilul de joc , nu mai comentez;sa impingi mingea in acel mod hilar,n am vazut niciodata.
                                Asta este explicatia mea.

                                Comentariu


                                • Felicitari Lukasz , dar si lui Vali care este la fiecare turneu pe podium. De asemenea vreau sa il felicit si pe domnul Corcoz
                                  GEWO TABLE TENNIS

                                  Comentariu


                                  • [QUOTE=CLAUDIA-TTT;260669]
                                    Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                    A fost un turneu reusit, iar organizatorii, d-nul Bodeanu si d-nul Bozga au facut eforturi mari sa asigure reusita acestui turneu.
                                    Ca jucator cu ceva vechime in Amatur, nu pot sa nu aduc la cunostinta tuturor un fapt ce mi s-a intamplat astazi: in grupa superioara am fost trei participanti cu o singura victorie. Meciurile care urmau sa stabileasca locul doi s-au disputat aproape in acelasi timp la mese vecine. Eu am pierdut la nr.1 din grupa, iar la cealalta masa, cel care nu mai avea vreo sansa sa se califice, l-a invins pe celalalt participant cu scorul de 3-1: in aceste conditii cel care se califica mai departe eram eu. Rezultatul celor doi a fost inscris in foaie, dar dupa vreo cateva minute cei doi au modificat in foaie rezultatul in victorie cu 3-2 pentru persoana care pierduse meciul cu 3-1 la masa . Faptul a fost observat de niste prieteni, i-am adus la cunostinta d-nului Bodeanu acest lucru, iar in momentul in care acesta a intrebat participantul de ce a modificat rezultatul din foaie, raspunsul a fost halucinant:
                                    "Pentru ca lucrul acesta se practica in Amatur".
                                    Cum asa?
                                    Eu vreau sa cred ca majoritatea covarsitoare a celor inscrisi in Amatur vine la turnee pentru a se bucura de joc, pentru a se bucura de victorii si pentru a-si felicita adversarul atunci cand pierde. Nu toti avem aceleasi aptitudini pentru tenisul de masa, de aceea este esential sa stim sa pierdem. Amaturul traieste prin noi toti: castigatori si pierzatori.
                                    Ceea ce m-a intristat cel mai tare este faptul ca cei care au modificat rezultatul din foaie sunt foarte tineri (14 si 16 ani). Nu este atat de important numele lor, de aceea m-am ferit sa-l spun, pe cat este de important ca ei sa constientizeze ca au gresit.
                                    Toate cele bune!

                                    Trebuiau eliminati ambii. !!! Nu este normal sa accepti asa ceva! Pana si tentativa se pedepseste.... Dl. Bodeanu... Aplicati regulile corect pentru ca altfel o sa pierdem ce abia am reusit sa castigam pana acum.... Fair_play_ul!!!. Inca ceva.... Ar trebuii spuse numele celor doi jucausi mazluitori.... Sa ne ferim de ei si noi...!

                                    Bună seara,
                                    Sunt unul dintre JUCĂUȘII MĂZLUITORI care au participat la concursul Amatur de la Ploiești și pentru a evita ca oamenii să-și piardă timpul să mă caute, sau să știe de cine să se ferească pe viitor, o să MĂ PREDAU de bunăvoie!
                                    Mă numesc Cocală Claudia Adriana (CLAUDIA-TTT), luna ce urmează voi ?mplini 16 ani și sunt din București.
                                    Având în vedere că mesajul stimabilului domn Toboșaru Gheorghe a fost adus în fața tuturor într-un ambalaj strălucitor și cu fundiță roșie, pentru ca astfel să fie foarte convingător în a scoate în evidență faptul că SCOPUL VIEȚII dumnealui (de a se califica într-o etapă superioară) a fost pus în pericol de niște infractori periculoși, aș dori pe acestă cale (sper să nu se supere administratorul pe mine pentru off topic) să postez un drept la replică (chiar dacă nu a fost menționat numele meu în postarea la care mă refer, dar se deduce foarte clar).
                                    - Jocul pe care l-am avut cu dumneavoastră domnule Toboșaru, în loc să fie o plăcere (pentru că sunteți așa cum afirmați, un vechi Amaturist), a fost un mare chin, și asta nu pentru că mi-ați pus probleme ci pentru faptul că mi-ați făcut probleme pe parcursul acelui joc, în sensul că ați tot repetat că sunt obraznică și tupeistă deoarece am discutat cu antrenorul meu un minut între seturi! Ați încercat tot timpul să mă stresați și să mă provocați pentru a greși.
                                    - Partenerul cu care am jucat ultima partidă urma oricum să plece acasă, astfel că ar fi putut să facă acest lucru dacă aveam o înțelegere, iar în acel caz mă calificam, dar am jucat meciul!
                                    - Acel ultim meci, l-am jucat din întâmplare la o masă unde nu ne-a văzut nimeni, deci nu aveați de unde să cunoașteți care a fost rezultatul. Doar că partenerul meu și cu mine am fost sinceri, astfel că v-am spus adevărul atunci când am fost întrebați.
                                    - Când ați întrebat de ce partenerul meu mi-a cedat meciul, v-am răspuns că așa mi s-a întâmplat și mie la alte concursuri, însă nu m-am scandalizat deoarece nu am știut că este împotriva regulamentului (aici este vina mea, recunosc) și m-am g?ndit că eu ar fi trebuit să câștig meciurile la momentul potrivit, nu să aștept o pomană!
                                    - Dacă aș fi făcut o înțelegere cu partenerul meu, înainte de ultimul joc, am fi putut să terminăm meciul cu rezultatul de 3-2 pentru el sau o victorie pentru mine și atunci mă calificam, dar nu am făcut lucrul ăsta!
                                    - După cum ați văzut și în tabelul cu rezultate, scorul a fost trecut prima dată de către mine corect, iar mai apoi rectificat în avantajul meu la insistența partenerului meu. Dacă doream calificarea cu orice preț, aș fi putut trece în acel tabel încă de la început scorul de 3-2 pentru el și nu am mai fi fost întrebați cu privire la scor deoarece nu mai exista nicio bănuială, dar nu am făcut lucrul ăsta (și din acest motiv sunt însă vinovață, pentru că nu am întrebat mai înainte dacă este corect).
                                    Ceea ce am vrut să scot în evidență, pe lângă adevărul despre cum au decurs lucrurile, este faptul că dacă am greșit să știți că nu a fost cu rea intenție, chiar dacă așa s-a lăsat să se înțeleagă.
                                    Cred că pentru o greșeală făcută de către un copil nu trebuia să bateți toba atât de puternic, și mai cred că nu meritam să fiu umilită în acel mod prin care ați făcut-o, și anume să primesc o avalanșă de cuvinte ur?te, jigniri de toate felurile, țipete, înjurături ca pe maidan, încât să fiu nevoită să-mi ascund pl?nsul afiș?nd cu greu pe fața mea zâmbetul pe care îl am aproape mereu (fiind acuzată chiar și pentru asta cum că ar fi ironic!).
                                    Oricum, având în vedere că am fost găsită VINOVATĂ ȘI CONDAMNATĂ, vă spun tuturor celor care nu greșiți, că nu o să mă supăr dacă unii dintre dumneavoastră vor arunca cu pietre în mine!
                                    ?n ce privește pedeapsa (suspendarea) pe care văd că deja unele persoane o așteaptă, și cu ură o cer în gura mare, le spun și acestora că o să țin cont de ea fără nicio supărare, iar în cazul în care nu o voi primi, o să mă suspend eu singură o perioadă!
                                    Vă mulțumesc și vă rog să mă iertați!
                                    Domnisoara Cocala,scuze ca ma bag,dar cu tot respectul,justificarile tale si motivele nu-si iau rostul!In sensul ca:
                                    -Domnul Tobosaru este mai in varsta,si nu e ok sa-i raspunzi cuiva"pt ca asa se face in amatur"-asta chiar denota lipsa de respect
                                    -macar daca tot ati"mazluit"meciurile,trebuia sa discutati toti,nu doar voi doi in particular,si astfel nu mai ieseau discutii,parerea mea
                                    -aici poate sunt si eu exagerata,dar si pe mine ma enerveaza uneori"sedintele"cu antrenorii in mijlocul meciurilor,pe margine.chestiile astea pot fi facute inainte sau dupa un meci.
                                    P.S.:recunosc,"fente"de astea cu meciurile se fac si se vor face mereu in amatur,dar trebuie facute macar cu putin tact si diplomatie.Si inca o data,nu vreau sa par rea,dar eu consider ca era mai ok ca respectivul baiat care trebuia sa plece sa si explice motivele(cum facem majoritatea cand nu putem juca),decat sa faceti o sarada gen"hai ca jucam ca sa ne aflam in treaba ca stiu ca tot eu ma calific"!Urat....

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de CLAUDIA-TTT Vezi post
                                      ...
                                      Vă mulțumesc și vă rog să mă iertați!
                                      Din partea mea esti iertata, ma bucura raspunsul tau care ma face sa cred ca ai inteles (singura sau sfatuita) sa nu iti doresti mai mult decat meriti.
                                      Iar celor care doresc pedepse si suspendari le spun doar atat: prima invatatura crestina este sa inveti sa ierti. Caracterele se modeleaza mai usor iertand decat pedepsind.
                                      Ultima editare de Dan2; 21.iun.2015, 23:04.

                                      Comentariu


                                      • Cu siguranta una din cele mai bune sali in care am jucat. Organizatorii au fost la inaltime. Incep sa cred ca suntem pe drumul bun.
                                        Felicitari Costi,felicitari Lukasz! Ieri ai fost cel mai bun!
                                        Pe domnisoara Claudia o felicit ca a avut curajul sa recunoasca greseala si sper sa nu o mai faca niciodata,nici ea si nimeni alcineva.(aceste lucruri nu ne fac cinste)
                                        Liviu Petrescu

                                        Comentariu


                                        • Felicitari organizatorilor care au gestionat foarte bine intreg concursul... felicitari tuturor participantilor !!!

                                          Sent from my SM-G900F using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • [QUOTE=alexa;260690]
                                            Postat în original de CLAUDIA-TTT Vezi post

                                            Domnisoara Cocala,scuze ca ma bag,dar cu tot respectul,justificarile tale si motivele nu-si iau rostul!In sensul ca:
                                            -Domnul Tobosaru este mai in varsta,si nu e ok sa-i raspunzi cuiva"pt ca asa se face in amatur"-asta chiar denota lipsa de respect
                                            -macar daca tot ati"mazluit"meciurile,trebuia sa discutati toti,nu doar voi doi in particular,si astfel nu mai ieseau discutii,parerea mea
                                            -aici poate sunt si eu exagerata,dar si pe mine ma enerveaza uneori"sedintele"cu antrenorii in mijlocul meciurilor,pe margine.chestiile astea pot fi facute inainte sau dupa un meci.
                                            P.S.:recunosc,"fente"de astea cu meciurile se fac si se vor face mereu in amatur,dar trebuie facute macar cu putin tact si diplomatie.Si inca o data,nu vreau sa par rea,dar eu consider ca era mai ok ca respectivul baiat care trebuia sa plece sa si explice motivele(cum facem majoritatea cand nu putem juca),decat sa faceti o sarada gen"hai ca jucam ca sa ne aflam in treaba ca stiu ca tot eu ma calific"!Urat....

                                            In locul dvs nu as comenta...nu inteleg de ce in superioare dupa prima infrangere nu ati mai jucat...dar acum comentati la actiunile alcuiva...
                                            O seara buna si multumesc de vizita.

                                            Comentariu


                                            • Intradevar nea Ioane si Costi asa a fost. ?Mea culpa? pt graba mea. Oricum setul castigat de Mihai
                                              mai mult mareste meritele acestuia decat sa le micsoreze pe ale lui Lucasz !!!
                                              Ma bucur de asemenea ca ati apreciat sala cu totii si va mai asteptam la Ploiești !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                Din partea mea esti iertata, ma bucura raspunsul tau care ma face sa cred ca ai inteles (singura sau sfatuita) sa nu iti doresti mai mult decat meriti.
                                                Iar celor care doresc pedepse si suspendari le spun doar atat: prima invatatura crestina este sa inveti sa ierti. Caracterele se modeleaza mai usor iertand decat pedepsind.
                                                Sa vb de iertare intr-un joc ce are reguli strcte... Atunci nu mai vad rostul curentului Amatur....! Oare intr-un concurs profesionist se poate merge pe ingaduinta.,?. Pentru a nu denatura acest joc, aplicati regulile corect pentru toti participantii, asta ca sa nu credem ca sunteti partinitor Dl. Bodeanu!!!. Cel care mazluieste un scor, practic se pacaleste pe sine si in orice caz nu se mai poate vb de o competitie sportiva.

                                                Comentariu


                                                • [QUOTE=CLAUDIA-TTT;260669]
                                                  Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                                  A fost un turneu reusit, iar organizatorii, d-nul Bodeanu si d-nul Bozga au facut eforturi mari sa asigure reusita acestui turneu.
                                                  Ca jucator cu ceva vechime in Amatur, nu pot sa nu aduc la cunostinta tuturor un fapt ce mi s-a intamplat astazi: in grupa superioara am fost trei participanti cu o singura victorie. Meciurile care urmau sa stabileasca locul doi s-au disputat aproape in acelasi timp la mese vecine. Eu am pierdut la nr.1 din grupa, iar la cealalta masa, cel care nu mai avea vreo sansa sa se califice, l-a invins pe celalalt participant cu scorul de 3-1: in aceste conditii cel care se califica mai departe eram eu. Rezultatul celor doi a fost inscris in foaie, dar dupa vreo cateva minute cei doi au modificat in foaie rezultatul in victorie cu 3-2 pentru persoana care pierduse meciul cu 3-1 la masa . Faptul a fost observat de niste prieteni, i-am adus la cunostinta d-nului Bodeanu acest lucru, iar in momentul in care acesta a intrebat participantul de ce a modificat rezultatul din foaie, raspunsul a fost halucinant:
                                                  "Pentru ca lucrul acesta se practica in Amatur".
                                                  Cum asa?
                                                  Eu vreau sa cred ca majoritatea covarsitoare a celor inscrisi in Amatur vine la turnee pentru a se bucura de joc, pentru a se bucura de victorii si pentru a-si felicita adversarul atunci cand pierde. Nu toti avem aceleasi aptitudini pentru tenisul de masa, de aceea este esential sa stim sa pierdem. Amaturul traieste prin noi toti: castigatori si pierzatori.
                                                  Ceea ce m-a intristat cel mai tare este faptul ca cei care au modificat rezultatul din foaie sunt foarte tineri (14 si 16 ani). Nu este atat de important numele lor, de aceea m-am ferit sa-l spun, pe cat este de important ca ei sa constientizeze ca au gresit.
                                                  Toate cele bune!

                                                  Trebuiau eliminati ambii. !!! Nu este normal sa accepti asa ceva! Pana si tentativa se pedepseste.... Dl. Bodeanu... Aplicati regulile corect pentru ca altfel o sa pierdem ce abia am reusit sa castigam pana acum.... Fair_play_ul!!!. Inca ceva.... Ar trebuii spuse numele celor doi jucausi mazluitori.... Sa ne ferim de ei si noi...!

                                                  Bună seara,
                                                  Sunt unul dintre JUCĂUȘII MĂZLUITORI care au participat la concursul Amatur de la Ploiești și pentru a evita ca oamenii să-și piardă timpul să mă caute, sau să știe de cine să se ferească pe viitor, o să MĂ PREDAU de bunăvoie!
                                                  Mă numesc Cocală Claudia Adriana (CLAUDIA-TTT), luna ce urmează voi ?mplini 16 ani și sunt din București.
                                                  Având în vedere că mesajul stimabilului domn Toboșaru Gheorghe a fost adus în fața tuturor într-un ambalaj strălucitor și cu fundiță roșie, pentru ca astfel să fie foarte convingător în a scoate în evidență faptul că SCOPUL VIEȚII dumnealui (de a se califica într-o etapă superioară) a fost pus în pericol de niște infractori periculoși, aș dori pe acestă cale (sper să nu se supere administratorul pe mine pentru off topic) să postez un drept la replică (chiar dacă nu a fost menționat numele meu în postarea la care mă refer, dar se deduce foarte clar).
                                                  - Jocul pe care l-am avut cu dumneavoastră domnule Toboșaru, în loc să fie o plăcere (pentru că sunteți așa cum afirmați, un vechi Amaturist), a fost un mare chin, și asta nu pentru că mi-ați pus probleme ci pentru faptul că mi-ați făcut probleme pe parcursul acelui joc, în sensul că ați tot repetat că sunt obraznică și tupeistă deoarece am discutat cu antrenorul meu un minut între seturi! Ați încercat tot timpul să mă stresați și să mă provocați pentru a greși.
                                                  - Partenerul cu care am jucat ultima partidă urma oricum să plece acasă, astfel că ar fi putut să facă acest lucru dacă aveam o înțelegere, iar în acel caz mă calificam, dar am jucat meciul!
                                                  - Acel ultim meci, l-am jucat din întâmplare la o masă unde nu ne-a văzut nimeni, deci nu aveați de unde să cunoașteți care a fost rezultatul. Doar că partenerul meu și cu mine am fost sinceri, astfel că v-am spus adevărul atunci când am fost întrebați.
                                                  - Când ați întrebat de ce partenerul meu mi-a cedat meciul, v-am răspuns că așa mi s-a întâmplat și mie la alte concursuri, însă nu m-am scandalizat deoarece nu am știut că este împotriva regulamentului (aici este vina mea, recunosc) și m-am g?ndit că eu ar fi trebuit să câștig meciurile la momentul potrivit, nu să aștept o pomană!
                                                  - Dacă aș fi făcut o înțelegere cu partenerul meu, înainte de ultimul joc, am fi putut să terminăm meciul cu rezultatul de 3-2 pentru el sau o victorie pentru mine și atunci mă calificam, dar nu am făcut lucrul ăsta!
                                                  - După cum ați văzut și în tabelul cu rezultate, scorul a fost trecut prima dată de către mine corect, iar mai apoi rectificat în avantajul meu la insistența partenerului meu. Dacă doream calificarea cu orice preț, aș fi putut trece în acel tabel încă de la început scorul de 3-2 pentru el și nu am mai fi fost întrebați cu privire la scor deoarece nu mai exista nicio bănuială, dar nu am făcut lucrul ăsta (și din acest motiv sunt însă vinovață, pentru că nu am întrebat mai înainte dacă este corect).
                                                  Ceea ce am vrut să scot în evidență, pe lângă adevărul despre cum au decurs lucrurile, este faptul că dacă am greșit să știți că nu a fost cu rea intenție, chiar dacă așa s-a lăsat să se înțeleagă.
                                                  Cred că pentru o greșeală făcută de către un copil nu trebuia să bateți toba atât de puternic, și mai cred că nu meritam să fiu umilită în acel mod prin care ați făcut-o, și anume să primesc o avalanșă de cuvinte ur?te, jigniri de toate felurile, țipete, înjurături ca pe maidan, încât să fiu nevoită să-mi ascund pl?nsul afiș?nd cu greu pe fața mea zâmbetul pe care îl am aproape mereu (fiind acuzată chiar și pentru asta cum că ar fi ironic!).
                                                  Oricum, având în vedere că am fost găsită VINOVATĂ ȘI CONDAMNATĂ, vă spun tuturor celor care nu greșiți, că nu o să mă supăr dacă unii dintre dumneavoastră vor arunca cu pietre în mine!
                                                  ?n ce privește pedeapsa (suspendarea) pe care văd că deja unele persoane o așteaptă, și cu ură o cer în gura mare, le spun și acestora că o să țin cont de ea fără nicio supărare, iar în cazul în care nu o voi primi, o să mă suspend eu singură o perioadă!
                                                  Vă mulțumesc și vă rog să mă iertați!
                                                  Ma gandesc!! Oare si la examenul vietii o sa procedati la fel!! Inceputul nu este promitator!. Mai bine pierd cu capul sus decat sa castig '' in dubio causa''. Si eu de cand joc nu am reusit sa ma calific in superioare pana acum, dar cand voi trece mai departe... o sa fie pe bune..!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de ovidiu cioraneanu Vezi post
                                                    Sa vb de iertare intr-un joc ce are reguli strcte... Atunci nu mai vad rostul curentului Amatur....! Oare intr-un concurs profesionist se poate merge pe ingaduinta.,?. Pentru a nu denatura acest joc, aplicati regulile corect pentru toti participantii, asta ca sa nu credem ca sunteti partinitor Dl. Bodeanu!!!. Cel care mazluieste un scor, practic se pacaleste pe sine si in orice caz nu se mai poate vb de o competitie sportiva.
                                                    Ceea ce propuneti d-voastra este echivalent cu bataia aplicata copilului. D-l Bodeanu doreste sa fie ingaduitor fiind vorba de un copil, unul foarte ambitios, si care si-a dorit o prajitura dar pe care parintele nu isi ingaduie sa i-o cumpere, fiindca nu are bani. In loc sa-i explici cu blandete ca nu este posibil obtinerea ei vii dumneata si il iei la bataie ca sa uite de prajitura cate zile o avea ba chiar s-o rupa la fuga cand o vede.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X