Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A EMI-TT & ?Papa Sam ?-Turneu Inaugural - Dumbravita 17 Octombrie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Se retrage din Oravita de la Avansați :Ilia Ion și Lita Daniel!!

    Comentariu


    • #52
      Crisanov Aurel - Timișoara, open.
      BLADE: Stiga Allround Classic
      FH: Stiga Almana Sound
      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

      Comentariu


      • #53
        Se retrage de la Avansati din Oravita Drinceanu Lilian.

        Comentariu


        • #54
          Florin Mătușan,Timișoara, începători.

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de roman bogdan Vezi post
            Deci situatia se impute rau de tot e miercuri si e saracie mare, se inaugureaza o sala si nu sunt oameni, zona de vest devine tot mai inactiva, ce se intampla oameni buni??? Ajungem in situatia sa nu mai organizam turnee? Emi e pacat, te-ai implicat atat de mult si tot nimic?
            Ce se intampla ?
            La urmatorul B pun 500? locul 1 sa vedem ce se intampla
            Emy,Bogdan cam are dreptate.Se vor mai inscrie dar,se si vor retrage.Problema e alta.Uitati-va cati openisti sunt inscrisi pt turneele din 17 oct.Nu vreau sa intru in contradictie cu nimeni,nu am nimic cu nimeni,ii iubesc pe toti.Imi sunt ca frati,fara nici-un fel de rezerva.Dar atat s-a dezbatut nr participantilor open la tf de la Focșani,incat trageai,vrand-nevrand,concluzia ca openul tine aceasta miscare.Fals.Este o competitie pt amatori si asa va ramane.Consider ca va trebui sa se umble la punctare,la criterii de prezenta la TF si nu in ultimul rand la premii.Vorba lui Bogdan;nu trebuie sa pui 500 E la bataie,dar daca la Dumbravita sau, in oricare alta parte,pui 300,200,100,100 lei (locurile 1-4),va fi full.O spun ,nu dpdv al unui campion,ci din al unui amator diletant care numai cheltuieste.Dar o face cu placere.Concluzia :taxele ar trebui marite cu 10 lei/pers pt stimulente in bani.EmY,am ales Dej,din motive strict personale,altfel eram la Dumbravita,pentu ca agreez sistemul tau.Mult succes.

            Comentariu


            • #56
              Cand s-a zbatut Gelu sa uniformizeze cat de cat open\amatori atunci treceau batalioanele Carpati!
              Intr-un an se echilibra si nu ramaneau doar cei pentru carnea de tun.
              Si openul aveau participanti!

              Comentariu


              • #57
                EMI......de la Lugoj avem o fata de 11 ani si un baiat de 10 ani !!! Ar veni si ei la concurs ! Faci si un concurs separat pentru copii ? Sau intra la incepatori ??? Ei ar vrea medalii si diplome...

                Comentariu


                • #58
                  Să vină și copiii! Dacă nu vor fi posibile partide oficiale, vor juca o grupa amicala ad-hoc împreună cu fiul meu ( 11 ani) care e deja înscris.
                  Succes!


                  Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #59
                    Pai o sa vina.dar ei ar vrea sa joace cu copii........ ca sa ia diplome si medalii.......

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de florinlugoj Vezi post
                      Pai o sa vina.dar ei ar vrea sa joace cu copii........ ca sa ia diplome si medalii.......
                      Diplome vor primi sigur ,dar medalii si .... trebuie sa munceasca pt ele. ,maine seara avem si lista cu inscrisi de la Dumbravita si atunci v-a comunic mai multe

                      EMI

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de daviris Vezi post
                        Concluzia :taxele ar trebui marite cu 10 lei/pers pt stimulente in bani.
                        Nu inteleg, lumea nu vine la turnee din diverse motive, dar daca crestem taxele pentru ca vreo 3-4 sa castige niste bani se vor umple salile? Si nu-mi spuneti ca oricine are posibilitatea sa ajunga pe podium.
                        Ultima editare de FlorinBN; 15.oct.2015, 07:13.
                        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de FlorinBN Vezi post
                          Nu inteleg, lumea nu vine la turnee din diverse motive, dar daca crestem taxele pentru ca vreo 3-4 sa castige niste bani se vor umple salile? Si nu-mi spuneti ca oricine are posibilitatea sa ajunga pe podium.

                          Anunt Turneu Victoria

                          Locurile 1-3- Cupe, medalii si diploma+Premii
                          Locurile 4-8- Medalii si diploma
                          Si alte premii surpriza.

                          Anunt Turneu Dumbravita

                          Locurile 1-3- Cupe, diploma+Premii
                          Locurile 4-8- Medalie si Diploma
                          Primele 2 locuri din repozitionare-Premii


                          Costurile cu premieria la Victoria s-au ridicat cu putin peste 3000 de lei. Putem sa facem sa anuntam premiul 1 open 3000 de lei. Credeti ca se inscriu mai multi openisti ,sau amatori .Eu cred ca poate 2-3 dar nu mai multi.Premierea in bani nu mi se pare un lucru de introdus in Amatur.
                          Ultima editare de Zosim1; 15.oct.2015, 08:19.

                          Comentariu


                          • #63
                            Imi pare rau daca vin doar pt banii, asa cum zice si dl Florin nu toti ajunungem in primele locuri, eu mai repede as fi mai bucuros sa se faca ceva sa fim cu toti multumiti acolo ca si gest... un sandvici , un gulas, ceva care sa nu se tina cont ca esti mai sus mai jos in clasament, acest lucru ne face sa ne simtim bine cu toti...

                            ,,, desi pana la urma nici aceste lucruri nu conteaza, ca fiecare venim de acasa cu mancarea noastra, dar daca se intampla este un gest foarte frumos pt noi toti... noi venim sa ne simtim bine si sa ne jucam si sa socializam... pai decat sa dati banii premianților, (chiar daca si eu m-as numara printre ei) mai bine o masa pt toata lumea,si toata lumea va fi multumita asa ceva va ramane in amintirea noastra, si cu asa mergem acasa, ca am stat la masa am vorbit cu colegi vechi si ne-am facut si prieteni noi...,,, si nu spun teorie la cate Concursuri am fost cu asta am ramas in mare parte, poata sa spuna si alti colegi...


                            Multumesc tuturor Organizatorilor si Sponsorilor pt gestul lor frumos pe pntru noi toti!


                            Si sper ca si alti Organizatori sa va urmeze exemplul frumos!
                            Ultima editare de leo33; 15.oct.2015, 10:12.

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de leo33 Vezi post
                              Imi pare rau daca vin doar pt banii, asa cum zice si dl Florin nu toti ajunungem in primele locuri, eu mai repede as fi mai bucuros sa se faca ceva sa fim cu toti multumiti acolo ca si gest... un sandvici , un gulas, ceva care sa nu se tina cont ca esti mai sus mai jos in clasament, acest lucru ne face sa ne simtim bine cu toti...

                              ,,, desi pana la urma nici aceste lucruri nu conteaza, ca fiecare venim de acasa cu mancarea noastra, dar daca se intampla este un gest foarte frumos pt noi toti... noi venim sa ne simtim bine si sa ne jucam si sa socializam... pai decat sa dati banii premianților, (chiar daca si eu m-as numara printre ei) mai bine o masa pt toata lumea,si toata lumea va fi multumita asa ceva va ramane in amintirea noastra, si cu asa mergem acasa, ca am stat la masa am vorbit cu colegi vechi si ne-am facut si prieteni noi...,,, si nu spun teorie la cate Concursuri am fost cu asta am ramas in mare parte, poata sa spuna si alti colegi...


                              Multumesc tuturor Organizatorilor si Sponsorilor pt gestul lor frumos pe pntru noi toti!


                              Si sper ca si alti Organizatori sa va urmeze exemplul frumos!
                              Asa a fost la ultimul turneu de la Dumbravita ,langa sala mica este si o cantina si am putut pregati un gulas si au fost toti multumiti acuma la sala noua nu este totul gata,sala de protocol,bucatarie,sala de conferinte si de aceeeea nu ne permitem sa ne inhamam la promisiuni desarte dar cred ca altfel va fi situatia la urmatorul turneu.
                              Va asteptam la o zi in care sa ne simtim bine toata lumea.
                              Emi

                              Comentariu


                              • #65
                                Se reinscrie din Oravita la Avansati Veres Francisc!

                                Comentariu


                                • #66
                                  ...Se inscrie la tabara(doar antrenamente)+turneu copii....Alesia Sferlea-8 ani

                                  ...Ma inscriu si eu..cu un picior.......la open.....sper sa ma refac mai bine pana sambata......Marius Sferlea-Oradea
                                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Liviu Venter, Resita, Avansati
                                    Victor Craiovan, Resita, Incepatori
                                    STIGA Infinity VPS V
                                    Rhyzm-P | Rhyzm-P

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Eu unul Emi sunt de partea ta. Ma bucur mult ca s-a gasit cineva cu inima, si fara interese sa resusciteze Zona de Vest care intradevar era "moarta" de ceva timp. Sper sa il sustinem tot mai multi, ca doar in acest fel putem face ceva frumos impreuna. Cu siguranta nu ne putem pune cu alte zone din tara, care organizeaza turnee foarte tari si din punct de vedere valoric si din punct de vedere al numarului de participanti. Hai sa nu taiem craca la alti viitori campioni, care acum au luat pentru prima data paleta in mana.... sa lasam lucrurile sa mearga si sa tragem linie la sfarsit cu ce a fost bine si ce nu, sa avem mai multa rabdare ca sunt convins ca isi doreste si Emi sa vina mai multi jucatori ca si fiecare de altfel. Emi iti doresc sa reusesti si tot numai bine.... sa auzim de bine la urmatoarele turnee, eu unul as fi venit la turneu chiar daca erau 2 jucatori inscrisi dar am etapa in Ungaria. Te felicit inca o data pentru intiativa si sunt convins ca o sa faci o treaba foarte buna. Sa va distrati pe cinste la Dumbravita si cei mai buni sa castige.

                                      Te salut cu stima si respect... Victor Avram

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Roseti Ionut - Lugoj, Incepatori
                                        Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Victore mare dreptate ai,ms pt o partida de tenis de camp pe cinste, cum facem noi ca la tenis de masă,esti un talent real,bv,succes in ungaria!! Te saluta colegul si parteneru tau de joc Horia

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Iti acord revansa tenis de camp,cand doresti!

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Talentul,viziunea in joc,sunt puncte tari care te recomanda!!

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Constantinescu Victor, Timișoara, incepatori

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Deoarece nu pot merge la acest turneu (desi locuiesc in zona), am fost curios cum arata sala. Drept urmare, am facut astazi dimineata o plimbare pina la Polivalenta din Dumbravita. Oameni buni, sala este o splendoare. Merita sa jucati in asemenea conditii.
                                              BLADE: Stiga Allround Classic
                                              FH: Stiga Almana Sound
                                              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Tisza Iosif se transfera de la avansati la incepatori. Multumesc

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  se retrage Oprea Adrian....e proaspat tatic si nu poate pleca de acasa......

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Cu parere de rau se retrage Turburan Ion, nu am reusit sa rezolv cu serviciul pentru maine. Va doresc un concurs de poveste!
                                                    Blade: Mizutani ZLC
                                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X