Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs intre medici?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Concurs intre medici?

    Salutare tuturor, domnul cu PRIZA TOK mi-a propus sa incercam sa facem un concurs intre medici, la tenis de masă.
    Un concurs similar, la tenis de camp, exista si se joaca an de an, inca de pe vremea cand eram eu student (deci de peste 20 de ani). Sincer sa fiu, as juca la un astfel de concurs cu placere.
    Mai intai, ar fi bine sa vedem daca mai sunt medici care sa joace tenis de masă, abonati pe forum sau cu acces la informatiile de aici, apoi daca sunt de acord cu un astfel de concurs, apoi sa stabilim care ar fi conditiile de participare si eventual un loc si o data care sa convina pt cat mai multi dintre cei posibil implicati... Calea este lunga, dar hai sa o luam pas cu pas...
    Aici adaug si lista preliminara cu cei interesati, pt a fi cat mai vizibila:
    Doctori:
    1. Ciobanu Gabriel Vatra Dornei
    2. Dragomir Paul Galați
    3. Toma Iulian Brăila
    4. Peiov Petru Timișoara
    5. Gogot Mugur Galați
    6. Stolearenco Igor Galați
    7. Vulpe Gheorghe Brăila
    8. Szocs Reka TgMureș
    9. Ene Costica Brăila
    10. Ursulean Vasile Straja (sigur este veterinar?)
    11. Sacagiu Radu Iași
    12. Iurco Nicolae Reghin
    13. Stoica Dan? București?
    14. Vasilache Gicu Galați
    15. Julea Ionel Galați
    16. Lovin Ciprian Galați
    Asistenti & Co
    1. Durdun George București
    2. Dinu Gheorghe București
    3. Norocel? Galați
    Iulian Toma

  • #2
    Re: Concurs intre medici?

    Sotii de doctorite sunt acceptati ?
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: Concurs intre medici?

      NU vad de ce nu, mai ales ca pana acum nu am vazut alte reactii la aceasta propunere. Credeam ca sunt mai multi doctori pe lista asta (dr.Neubauer nu se pune ) Cred ca e mai bine sa pun lista aici, sa fie pe prima pagina:
      1. Ciobanu Gabriel- Vatra Dornei
      2. Dragomir Paul- Galați
      3. Toma Iulian- Brăila
      4. (petrupeiovTM)- Timișoara
      5. Gogot Mugur- Galați
      Sper ca lista asta sa creaaaaaaasca...
      Iulian Toma

      Comentariu


      • #4
        Re: Concurs intre medici?

        Primul pas a fost facut prin deschiderea acestui topic.As dori ca toti cei ce lucreaza in bransa medicala sa se inscrie pe acest site si sa-si exprime punctul de vedere.De asemenea ii rog pe toti cei care cunosc jucatori de T.D.M.care lucreaza in sectorul medical sa-i anunte de intentiile noasre si sa se inscrie in acesta locatie(rubrica).Putem face o derogare de la intentia noastra si sa inscriem si sotii personalului medical ,dar cu conditia dovezii ca lucreaza in sectorul medical.Nu se accepta cei ce joaca in divizia B,A,sau in superliga(daca este cazul).
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • #5
          Re: Concurs intre medici?

          Cel mai simplu ar fi o "circulara" catre toate colegiile medicale judetene cu rugamintea expresa de a transmite dorinta dv de organizare a unui astfel de concurs, catre tot corpul medical al judetului respectiv.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Re: Concurs intre medici?

            Si eu sunt medic si as participa cu placere.De pe forum nu mai stiu alti medici decat pe Filo.

            Comentariu


            • #7
              Re: Concurs intre medici?

              Nu inteleg ce cauta acest topic la rubrica Amatur.Amaturul a fost creat pentru a usura asocierea iubitorilor acestui sport,lucru ce l-a reusit de minune.Daca va considerati o casta aparte,postati la rubrica"Competitii".
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • #8
                Re: Concurs intre medici?

                Postat în original de cata_60
                Nu inteleg ce cauta acest topic la rubrica Amatur.Amaturul a fost creat pentru a usura asocierea iubitorilor acestui sport,lucru ce l-a reusit de minune.Daca va considerati o casta aparte,postati la rubrica"Competitii".
                Buna ziua la toata lumea!
                Desi sunt mai nou inscris pe forum, il urmaresc de ceva timp - circa 1 an, iar cu aceasta ocazie transmit tuturor un "Bine v-am gasit!".
                In opinia mea forumul in sine este o idee grozava, si, sincer, am gasit extrem de multe lucruri folositoare rasfoind diversele rubrici, iar unii dintre voi deja imi sunteti prieteni - chiar fara a ne fi intalnit sau vorbit vreodata - doar prin post-urile citite.
                Nu vreau sa intru in polemica si nici "sa debutez" pe forum intr-un mod brutal sau nepotrivit, dar cred ca este loc pentru toata lumea, fie ca este medic, inginer, sofer, director, paznic, zugrav, liber profesionist, etc. Cred ca ideea AMATuR-ului este aceea de a-ti gasi prieteni cu o pasiune comuna, aceasta pentru tenisul pitic, chiar daca ei apartin unei "caste" sau alteia.
                Subscriu la ideea unui concurs intre medici amatori - "casta" careia apartin - si nu cred ca trebui sa ma simt vinovat din aceasta cauza, ma simt chiar mandru daca vrei, iar acest post chiar isi are locul aici - daca erai mai atent sub rubrica Competitii mai este ceva adaugat - Competitiile nationale si internationale oficiale - ceea ce cred nu este cazul
                Multumesc anticipat pentru intelegere si sa auzim numai de bine!
                DHS Hurricane King
                XIOM Vega Pro 2.0
                XIOM Vega Pro 2.0

                Comentariu


                • #9
                  Re: Concurs intre medici?

                  Stimati colegi!!!
                  In Amatur este loc pentru oricine! Domnilor medici, e o initiativa laudabila, care poate "prinde " la orice meserie! Suntem profesori, ingineri, juristi, hai sa ne cunoastem si in acest mod!
                  Eu unul sunt 100% pentru turneul medicilor, la care, daca se respecta regula Amatur de a inscrie si invitati in afara concursului, promit sa ma inscriu si eu! Si nu singur, o inscriu si pe Bunica, poate in pauza dintre meciuri... o consultatie?

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Concurs intre medici?

                    ... sau o compensata, ceva?
                    DHS Hurricane King
                    XIOM Vega Pro 2.0
                    XIOM Vega Pro 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Concurs intre medici?

                      Oamenii se chinuie sa faca o asociatie si voi vreti descentralizare deja?
                      Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                      FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                      BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Concurs intre medici?

                        Domnu' Mugurescu, va rog sa-mi explicati daca "Ce te uiti ma!....etc" face parte din limbajul "castei" !?
                        Viscaria
                        Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Concurs intre medici?

                          Noi cei din afara "castei" l-am numi limbaj de "cartier"!
                          Viscaria
                          Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Concurs intre medici?

                            Vad ca topicul incepe sa starneasca interes, ceea ce eu cred ca este bine.
                            Ma surprinde putin totusi usoara deriva spre existenta sau absenta pozelor de pe avatar. In fine...
                            Cred ca ideea de a organiza un concurs pt medici (repet, nu este ideea mea, dar o sustin fara rezerve) nu este rea si am senzatia ca s-a mai incercat asa ceva in trecut si chiar exista o traditie in acest sens la tenis de camp. Nu vreau ca aceasta initiativa sa-i faca pe ceilalti jucatori de tenis de masă sa se simta exclusi, ideea de concurs deschis tuturor merita luata in calcul. Consider ca inca ne aflam in faza de tatonare, pt ca:
                            - Numarul de medici interesati de idee este (inca) relativ redus
                            - NU cunoastem inca disponibilitatea celor potential implicati ca timp si localizare
                            - Mai sunt multe de pus la punct pana ca un astfel de concurs sa fie organizat si inca si mai multe pana ca acesta sa devina ceva cu traditie...
                            Astept in continuare opinii, reactii (favorabile, sper )
                            Iulian Toma

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Concurs intre medici?

                              Eu as putea participa dar depinde de multi factori pe care nu ii enumar aici. Am o gramada de probleme care ma cam tin departe de AMATuR...

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Concurs intre medici?

                                Postat în original de Dragomir Paul
                                Pot participa si cei care au fost cindva la facultatea de medicina ??!!!...
                                Pentru d-nul DRAGOMIR PAUL putem face o exceptie de la regula si sa-l asimilam ca absolvent al FACULTATII DE MEDICINA VETERINARA,ca doar a "DISECAT"oaia si berbecul si le-a facut pastrama mult apreciata de cei care au mancat-o.Sunteti "PENTRU"?
                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Concurs intre medici?

                                  Invitat de onoare
                                  Iulian Toma

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Concurs intre medici?

                                    va salut,
                                    cu permisiunea dvs.as vrea sa fac si eu o propunere,
                                    sunt un politist comunitar in somaj tehnic si as vrea daca se poate sa organizam un turneu al politistilor in somaj tehnic ca tot stam si jupuim banane

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Concurs intre medici?

                                      Cu atat mai bine
                                      La Bistrița am aprofundat putin subiectul, desi, cu regret, nu am mai gasit prea multi colegi prin zona. Lista ramane deschisa, subiectul continua sa fie activ, sper ca nu peste mult timp sa putem trece la treburi mai concrete (conturarea listei de potentiali jucatori, gasirea unei locatii si a unei date convenabile etc)
                                      Sper sa mai apara si alte nume de jucatori-medici care sa fie interesati. Haideti, curaj
                                      Iulian Toma

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Concurs intre medici?

                                        Se mai inscriu urmatorii concurenti:
                                        Dr. Neubauer si Dr. Oetker. Restul abia acum isi dau masteratul.Doctoratul peste doi ani.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Concurs intre medici?

                                          Buna remarca d-nului ZOLTAN.Cumva ii cunoasteti sa-mi spuneti varsta lor?
                                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Concurs intre medici?

                                            Cu Dr.Neubauer am luat legatura, il am pe rever
                                            Acum, serios, chiar nu mai exista altii interesati? Ar fi pacat...
                                            Iulian Toma

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Concurs intre medici?

                                              Nu credeam ca medicii apeleaza la "puteri oculte"

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Concurs intre medici?

                                                dar intre medici si pacienti? va dati seama ce potential ar avea unul cu parkinson...oops...am scris corect?
                                                Blade...dr Neubauer Bulldozer anatomic handle
                                                FH. dr. Neubauer Domination red
                                                BH.dr. Neubauer Diamant



                                                WE WILL ROCK YOU...

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Concurs intre medici?

                                                  Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                                  Se mai inscriu urmatorii concurenti:
                                                  Dr. Neubauer si Dr. Oetker. Restul abia acum isi dau masteratul.Doctoratul peste doi ani.
                                                  doctor Alban va fi solistul concursului! (LIVE)
                                                  special pt Dr. Oetker: No hh, No amfetamin!
                                                  Andro Rasanter 48
                                                  Butterfly Timo ALC
                                                  Andro Rasanter 48​

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X