Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Ploiești 13.02.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari organizatorilor!!! Ne-am simtit foarte bine la Ploiești.

    Comentariu


    • Felicitari organizatorilor si participantilor! Turneu excelent! Iata cateva imagini surprinse la turneu ....
      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
      FH: Butterfly - Dignics 80
      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

      Comentariu


      • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
        George Bernard Shaw

        https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


        https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

        Comentariu


        • Felicitari organizatorilor. Sunt oameni cu experienta si care si-au dat tot interesul pentru buna desfasurare a turmeului impartit in 3 categorii. S-au plimbat pe la mese si au incercat sa foloseasca la maxim capacitatea salii si au reusit, doar ca aceasta (capacitatea) nu era suficienta.

          Cine ma cunoaste stie ca nu sunt carcotas, dar trebuie sa scot din nou in evidenta timpii morti - dupa grupele inferioare in aproape 5 ore am jucat 2 meciuri.
          Revin cu propunerea ca la anumite concursuri sa se faca o gestionare a meciurilor in doua runde. In cazul in care dupa grupele inferioare la amatori/avansati se stie ca incep si grupele inferioare la open si grupele superioare la incepatori si nu mai sunt mese disponibile pentru grupele superioare la amatori/avansati sa se stabileasca o pauza pana la ora H cand incep grupele superioare la amatori/avansati. In felul acesta nu mai suntem obligati sa stam in sala stresati, cu urechile ciulite la microfonul organizatorilor, nerabdatori sa mai jucam si noi un meci. Putem sa plecam acasa, la hotel, in parc, la plaja sau la un restaurant/terasa, sa ne relaxam si sa revenim la ora stabilita pentru a continua turneul. Persoanele care organizeaza concursurile au mare experienta si pot aproxima ora la care se vor elibera mese, chiar daca aceasta aproximare poate sa fie gresita cu 30 - 45 minute. In felul acesta vom fi mai relaxati, mai odihniti si mai dornici de a continua turneul.
          Aceasta nu este o reclamatie, este o situatie de fapt si o propunere pe care va rog sa o studiati, sa o discutati si daca veti considera ca merita sa o aplicati.



          Masa nr.1 (de la usa) ar fi trebuit montata dupa masa 20 unde era loc suficient si conditii foarte bune de joc - aceasta este o sugestie pentru concursurile urmatoare.
          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

          Comentariu


          • As vrea sa multumesc si eu pt organizare, cand m-ati intrebat la sfarsit eram inca incalzit si nu aveam chiar toate cuvintele la mine. A fost un turneu foarte frumos, mare, desfasurat in conditii bune. Personal sunt un fan al turneelor organizate de domnul Bodeanu
            Si as mai avea o rugaminte daca puteti posta si filmarea finalei de la avansati multumesc!
            Blade: Viscaria
            FH: Tenergy05
            BH: Tenergy05

            Comentariu


            • https://www.facebook.com/98135821522...2704855425340/


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              - - - Actualizat - - -



              - - - Actualizat - - -

              https://www.facebook.com/98135821522...2736865422139/

              - - - Actualizat - - -

              "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
              George Bernard Shaw

              https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


              https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

              Comentariu


              • Va prezint, cu o mica intarziere, secvente dintr-un meci disputat in cadrul grupei 9 (faza "inferioare").
                Iulian Gerasim din Tulcea si Florin Persa din Sfantu Gheorghe au facut un meci frumos si foarte disputat, ca delatfel multe din meciurile turneului.
                Imi pare rau ca nu am mai avut memorie pe card-ul telefonului ca sa pot filma pana la sfarsit.

                Comentariu


                • multumesc foarte mult pentru filmari domnule marian !sanatate maxima

                  Comentariu


                  • Postat în original de Dan12 Vezi post
                    Va prezint, cu o mica intarziere, secvente dintr-un meci disputat in cadrul grupei 9 (faza "inferioare").
                    Iulian Gerasim din Tulcea si Florin Persa din Sfantu Gheorghe au facut un meci frumos si foarte disputat, ca delatfel multe din meciurile turneului.
                    Imi pare rau ca nu am mai avut memorie pe card-ul telefonului ca sa pot filma pana la sfarsit.

                    Multumesc frumos. Aici este meciul integral. Acum l-am primit si eu

                    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                    Comentariu


                    • Finala de la Incepatori insotita de comentariile (im)pertinente ale carcotasilor de pe margine:





                      La min 11:15, in al doilea clip, a fost o faza interesanta....

                      Comentariu


                      • ..Chiar ca e interesant min. 11.15 - a servit din mana. A avut dreptate Razvan.

                        Comentariu


                        • Va rog sa precizati daca au fost sau nu absenti nemotivati.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dan_s Vezi post
                            Felicitari organizatorilor. Sunt oameni cu experienta si care si-au dat tot interesul pentru buna desfasurare a turmeului impartit in 3 categorii. S-au plimbat pe la mese si au incercat sa foloseasca la maxim capacitatea salii si au reusit, doar ca aceasta (capacitatea) nu era suficienta.

                            Cine ma cunoaste stie ca nu sunt carcotas, dar trebuie sa scot din nou in evidenta timpii morti - dupa grupele inferioare in aproape 5 ore am jucat 2 meciuri.
                            Revin cu propunerea ca la anumite concursuri sa se faca o gestionare a meciurilor in doua runde. In cazul in care dupa grupele inferioare la amatori/avansati se stie ca incep si grupele inferioare la open si grupele superioare la incepatori si nu mai sunt mese disponibile pentru grupele superioare la amatori/avansati sa se stabileasca o pauza pana la ora H cand incep grupele superioare la amatori/avansati. In felul acesta nu mai suntem obligati sa stam in sala stresati, cu urechile ciulite la microfonul organizatorilor, nerabdatori sa mai jucam si noi un meci. Putem sa plecam acasa, la hotel, in parc, la plaja sau la un restaurant/terasa, sa ne relaxam si sa revenim la ora stabilita pentru a continua turneul. Persoanele care organizeaza concursurile au mare experienta si pot aproxima ora la care se vor elibera mese, chiar daca aceasta aproximare poate sa fie gresita cu 30 - 45 minute. In felul acesta vom fi mai relaxati, mai odihniti si mai dornici de a continua turneul.
                            Aceasta nu este o reclamatie, este o situatie de fapt si o propunere pe care va rog sa o studiati, sa o discutati si daca veti considera ca merita sa o aplicati.



                            Masa nr.1 (de la usa) ar fi trebuit montata dupa masa 20 unde era loc suficient si conditii foarte bune de joc - aceasta este o sugestie pentru concursurile urmatoare.
                            Mai scăpam și noi din vedere anumite aspecte ca doar suntem oameni.Oricum mulțumim și pentru aprecieri și pentru critici,eu unul mi le am însușit .

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dan12 Vezi post
                              ..Chiar ca e interesant min. 11.15 - a servit din mana. A avut dreptate Razvan.
                              Da intr adevar serva cu reverul este evident din mana.I am atras atentia d lui Mocanu si in semifinala iar dansul a recunoscut asta nemaifolosind aceasta serva ulterior.Nu e mai putin adevarat ca suntem amatori si mai servim din mana nearuncand mingea atat cat trebuie,dar una este sa o facem voit alta este sa o facem involuntar si apoi trebuie sa ne dorim sa progresam.

                              Comentariu


                              • Nu serva din mana era ideea, asta a vazut-o la el toata lumea, iar dl. Mocanu, cu spiritul fair-play care-l caracterizeaza, a recunoscut-o (de fapt serveste ok, doar cand se enerveaza sau se concentreaza incepe sa strice servele ), dar n-ar rost sa intru in polemici acum.

                                Felicitari inca o data organizatorilor si castigatorilor!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dan_s Vezi post
                                  trebuie sa scot din nou in evidenta timpii morti
                                  Parerea mea in legatura cu acest aspect este ca ”sefii” de grupa ar trebui ”responsabilizati” mai mult,
                                  in sensul ca atunci cand se elibereaza mese in jurul lor (iar in grupa la care sunt ei, jocurile sunt prelungite
                                  din diverse motive) sa mute din meciurile care mai sunt de jucat la mesele libere ... Astfel se pot evita in
                                  mare parte si timpii morti si... ”uneori”, ”jocurile de culise” ! De asemenea ei ar putea intervenii si la ”incalzirile”
                                  ca uneori dureaza si 15 min !!!!!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de george60 Vezi post
                                    Parerea mea in legatura cu acest aspect este ca ”sefii” de grupa ar trebui ”responsabilizati” mai mult,
                                    in sensul ca atunci cand se elibereaza mese in jurul lor (iar in grupa la care sunt ei, jocurile sunt prelungite
                                    din diverse motive) sa mute din meciurile care mai sunt de jucat la mesele libere ... Astfel se pot evita in
                                    mare parte si timpii morti si... ”uneori”, ”jocurile de culise” ! De asemenea ei ar putea intervenii si la ”incalzirile”
                                    ca uneori dureaza si 15 min !!!!!


                                    Aveti si dvs. dreptate dar atunci cand la ora 13.30 incep 8 grupe inferioare la Open si 10 grupe superioare la Incepatori, in sala sunt 20 de mese si trebuie sa inceapa si 12 grupe superioare la Avansati - ce poate face "seful de grupa" ? .... este aritmetica , ce naiba.
                                    Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                    Comentariu


                                    • [QUOTE=Iulian Gherasim;290393]Multumesc frumos. Aici este meciul integral. Acum l

                                      Grupa noastră a fost ...... deosebită ...... ciudată ... având în vedere că cel mai bun a ieșit .........
                                      Sper să ne revedem !

                                      - - - Actualizat - - -

                                      [QUOTE=Dan_s;290446]Aveti si dvs. dreptate dar atunci cand la ora 13.30 incep 8 grupe inferioare la Open si 10 grupe superioare la Incepatori, in sala sunt 20 de mese si trebuie sa inceapa si 12 grupe superioare la Avansati
                                      Consțanța este un mare oraș ....... sunt sigur că sunt mulți iubitori ai tenisului de masă ............ aș vrea să organizați dumneavoastră un astfel de turneu ........ și noi toți să fim numai lapte și miere.......... până atunci ....... vă doresc succes și spor la joc ................

                                      Comentariu


                                      • [QUOTE=Marian Florea;290474][QUOTE=Iulian Gherasim;290393]Multumesc frumos. Aici este meciul integral. Acum l

                                        Grupa noastră a fost ...... deosebită ...... ciudată ... având în vedere că cel mai bun a ieșit .........
                                        Sper să ne revedem !

                                        - - - Actualizat - - -
                                        Marian vezi cum vi pregatit pe 5.03''16. rucsacul sa fie plin!
                                        Cu stima.

                                        Postat în original de Dan_s Vezi post
                                        Aveti si dvs. dreptate dar atunci cand la ora 13.30 incep 8 grupe inferioare la Open si 10 grupe superioare la Incepatori, in sala sunt 20 de mese si trebuie sa inceapa si 12 grupe superioare la Avansati
                                        Consțanța este un mare oraș ....... sunt sigur că sunt mulți iubitori ai tenisului de masă ............ aș vrea să organizați dumneavoastră un astfel de turneu ........ și noi toți să fim numai lapte și miere.......... până atunci ....... vă doresc succes și spor la joc ................

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan_s Vezi post
                                          este aritmetica , ce naiba.
                                          Daca e vorba de ”aritmetica”, atunci sa facem niste socoteli ....
                                          Intr-o grupa de 6 se joaca 15 meciuri deci ... 15 ”incalziri” inmultit cu ... sa zicem 8 min (deci nu cu
                                          15 cat am scris mai inainte), inseamna 120 min = 2 ore = timp uneori suficient sa se termine o grupa
                                          de 4 din superioare. Sa ne intelegem, sunt adeptul ideii de a se se juca cat mai cursiv, fara pauze prea
                                          mari intre meciuri pt ca si eu fac uneori deplasari de cate 4-5 ore pe drum si cumulat cu timpul de concurs ....
                                          Dar am constatat ca in unele grupe si meciuri, lucrurile se pot imbunatatii prin simpla interventie a ”unei persoane”
                                          si consider ca cea mai indicata ar fi cea din fruntea grupei. Colateral sa-ti mai spun si ca un anumit meci de la
                                          Incepatori a durat cat 4 ( PATRU, NOTA BENE ) meciuri de la Open. DECI ....

                                          - - - Actualizat - - -

                                          La ”incalziri” se pot trece si timpii de deplasare pana la masa si cautatul concurentilor prin sala ... etc.. etc

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Marian Florea Vezi post
                                            Consțanța este un mare oraș ....... sunt sigur că sunt mulți iubitori ai tenisului de masă ............ aș vrea să organizați dumneavoastră un astfel de turneu ........ și noi toți să fim numai lapte și miere.......... până atunci ....... vă doresc succes și spor la joc .............

                                            Domnul meu, eu nu organizez si nu voi organiza turnee. Sunt oameni care fac acest lucru foarte bine si ii apreciez pe toti. Acesti oameni isi asuma responsabilitati si muncesc foarte mult din pasiunea pentru tenisul de masa. Eu nu vroiam sa-i critic pe organizatori, ( il apreciez foarte mult pe domnul Bodeanu si am participat si voi participa cu placere la turneele organizate de dumnealui ) , vroiam doar sa fac niste sugestii care, dupa parerea mea, ar fi benefice.

                                            Deoarece nu vreau sa transform aceasta discutie intr-o polemica eu ma voi abtine sa mai fac comentarii la acest subiect.
                                            Va asigur de toata stima si consideratia mea chiar daca nu sunteti de acord cu mine.
                                            Dan
                                            Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                            Comentariu


                                            • Intr-adevar, pentru evitarea ''timpilor morti'' liderul grupei ar trebui responsabilizat prin regulament de catre organizatorul competitiei ca, atunci cand e posibil si se gaseste o masa libera alaturata sau prin preajmă sa organizeze un alt meci din grupa respectiva ! Si as mai propune ceva: de dorit ar fi ca fiecare participant la meciurile din grupe, sa aiba obligativitatea de a sta cu toata grupa la masa respectiva (pana la ultima partida !) unde se organizeaza meciurile pentru a nu fi cautat prin sala minute bune si pentru a nu-i incurca (prin venirea la masa de joc) si pe ceilalti competitori care joaca, timp in care toate meciurile din grupa sa stagneaza si sa nu plece decat strict pentru mersul la toaleta. In felul acesta (si facand apel la putina constiinta din partea fiecarui participant la competitie) s-ar scurta considerabil ''timpii morti'' dintre meciuri iar turneul nu cred ca s-ar mai intinde pana tarziu in noapte terminandu-se la o ora rezonabila...
                                              Când vulturii tac, papagalii încep să trăncănească.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de george60 Vezi post
                                                Parerea mea in legatura cu acest aspect este ca ”sefii” de grupa ar trebui ”responsabilizati” mai mult,
                                                in sensul ca atunci cand se elibereaza mese in jurul lor (iar in grupa la care sunt ei, jocurile sunt prelungite
                                                din diverse motive) sa mute din meciurile care mai sunt de jucat la mesele libere ... Astfel se pot evita in
                                                mare parte si timpii morti si... ”uneori”, ”jocurile de culise” ! De asemenea ei ar putea intervenii si la ”incalzirile”
                                                ca uneori dureaza si 15 min !!!!!
                                                George,sefii de grupa se schimba permanent,iar ei nu fac parte din staff-ul organizatoric. Ei vin sa joace, nu sa se implice in organizare . Asta e traba celor de la butoane! Parerea mea!
                                                Liviu Petrescu

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                                  nu sa se implice in organizare
                                                  Da, Liviu dar cand la masa lor se fac incalziri si de cate 15 min, sau pentru ca ”nu se implica”, se
                                                  fac schimburi de mingi si de altii din alte grupe sau de altii care au iesit deja din concurs cum ar putea
                                                  sau cum ai vrea tu ca organizatorii sa afle acest lucru !! In plus eu cred ca o asociatie prieteneasca cum
                                                  este Amaturul cere pana la urma implicarea tuturor in buna desfasurare a ”fenomenului” ... Parerea mea ! ...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X