Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

    Turneu A+ "Dunărea Noastră...Descoperă Bucovina" - Galați, Sâmbătă 18.06.2016

    LOCALITATEA: Galați;
    DATA: Sâmbătă 18 Iunie 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați + începători;
    ORA DE ÎNCEPERE:

    ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    AMATORI - 08.00 - 08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    OPEN - 12.30 - 13.15 – validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile;
    SALA:
    Siderurgistul, str. Cloșca, nr. 2;
    CS Activ, str. Traian, nr. 399;
    LOGISTICĂ: 25+6=31 mese (Butterfly, Donic, Joola, Tibhar) aprobate ITTF,mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC:

    ÎNCEPĂTORI - 350 mp;
    AVANSAȚI - 2250 mp;
    OPEN - 1000 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC:
    ÎNCEPĂTORI – Vopsea epoxidică;
    AMATORI – Gerflor + pardoseală de lemn;
    OPEN – Gerflor;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 40 Lei, copii 20 Lei, din care 3 Lei/participant vor fi transferați în contul
    AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea, fructe, gustări, masă prânz (detalii pe parcursul înscrierilor);
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - începători: Locurile 1?4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    - Amatori: Locurile 1?4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    - Open: Locurile 1?4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    - ...Premii surpriză – (detalii pe parcursul înscrierilor);

    - Marele premiu al concursului Descoperă Bucovina: Un week-end în Bucovina!
    ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere: Joi 16 Iunie 2016, ora 21,00;
    - ultima retragere: Vineri 17 Iunie 2015, ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:

    ÎNCEPĂTORI – Sala CS Activ:
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
    - Număr maxim de participanți:
    48 (45 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători (2 grupe la masă) după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform
    MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1579;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    - Semifinalele, finala și festivitatea de premiere vor avea loc la Sala Siderurgistul;

    AVANSAȚI – Sala Siderurgistul I + Sala Siderurgistul II
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egală cu 12 și mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanți:
    150 (147 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform
    MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1.7.15.21;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    OPEN – Sala Siderurgistul I
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19;
    - Număr maxim de participanți:
    72 (69 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1357;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    LIVE
    - Finalele la începători, Avansați și Open se transmit LiveTextpe forum (Refresh la fiecare 15s).
    MASĂ PRÂNZ:
    - Meniu tradițional din Bucovina;
    ORGANIZATORI:
    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701;
    - Lucia, Diana, Nela, Mădălina, Mitică, Gigi, Robert, Marius, Costel, Nelu, Victor, Adrian, Dumi, Costi, Dan, Sebi, Ticu, Puiu, George, Mușchi, etc.
    CAZARE:
    Doritorii de cazare sunt rugați să contacteze organizatorii pentru informații despre posibilități accesibile de cazare.


    PARTENERI:

    -Arcelor Mittal, Galați;
    -ACS Magic Spin, Brăila;
    -CS Activ, Galați;
    -CS Lipan Tenis de Masă, Brăila;
    -CS ProAktiv, Focșani;
    -TT Tenis, Bacău;
    -Tenis Club 60, Bacău;
    -Grand Hotel Orient, Brăila;
    -Unitatea Protejată Autorizată Nazarcea Grup, București;
    PARTENERI MEDIA:
    -Viața Liberă, Galați;

    -Teatrul Muzical "Nae Leonard", Galați
    -CALEnDAR - Band
    -Ovidiu Ștefeligă - Photographer;
    SPONSORI:

    -SC Diamar Instalații SRL, Galați;
    -Centrul Comercial Auchan, Galați;
    -SC Tancrad SRL, Brăila;
    -SC CT Enache Instalații SRL, Brăila;
    -SC AlbServ SRL, Brăila;
    -SC Mini Serv Oil SRL, Brăila;
    -SC Fanyon SRL, Brăila;
    -Cuky`s, Galați;
    -SC Cid Turism SRL, Sadova;
    -La Baciu, Câmpulung Moldovenesc;
    -Valeputna - Povestea păstrăvului desăv?rșit, Valea Putnei;
    -Carpathian Springs, Vatra Dornei;
    ECHIPAMENT:
    Dl. Rasvan Crișan - TT Shop, reprezentantul Butterfly Rom?nia.


    Butterfly - Table Tennis for You

    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.



    www.tenismasa.ro


    CAMERA DE GARDĂ:
    Dl. Dr. Toma Iulian va fi de gardă la Sala Siderurgistul. Trusa de prim ajutor este pregătită, inclusiv un aparat pentru luarea tensiunii.

    Ne găsiți și pe Facebook, la adresa:
    www.facebook.com/AmaTurRomania
    Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 16:19.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 17.06.2016 at 17:08:02

    1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 36,31 - OL
    2. Lukasz Klimas, Ploiești, 3 - 37,27 - O
    3. Roman Bogdan, Arad, 4 - 33,41 - O
    4. Petrescu Liviu, Pitești, 6 - 34,25 - OW
    5. Neagu Mircea, Constanța, 9 - 31,48 - O
    6. Ion Marius, Brăila, 11 - 31,27 - O
    7. Corcoz Costin, Focșani, 13 - 32,35 - OL
    8. Giol Mihai, Brăila, 14 - 34,08 - O
    9. Govoreanu Florin, Cisnadie, 17 - 27,75 - O
    10. Avram Victor, Arad, 19 - 28,8 - O
    11. Tigau Dan, București, 20 - 29,09 - OLW
    12. Wischegg Robert, Galați, 22 - 28,33 - O
    13. Cozma Catalin, Fălticeni, 23 - 28,9 - OLW
    14. Stanciu Alin, Călărași, 30 - 33,36 - O
    15. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 32 - 27,3 - OL
    16. Bocaniala Norocel, București, 33 - 28,08 - OL
    17. Daneliuc Gabi, Sibiu, 38 - 25,94 - O
    18. Panea Ovidiu, București, 39 - 26,7 - O
    19. Dinca Daniel, București, 40 - 25,73 - OH
    20. Movileanu Darius, Targoviște, 42 - 27,64 - OJ
    21. Dumitrescu Cornel, București, 43 - 27,15 - OW
    22. Coroiu Andrei, Roman, 45 - 26,7 - O
    23. Lazaroiu Adrian, Targoviște, 48 - 25 - O
    24. Constantin Teodor, București, 49 - 25,23 - O
    25. Toma Iulian, Brăila, 52 - 26,81 - OW
    26. Stanciu Silviu, Călărași, 54 - 30,47 - OL
    27. Axinte Bogdan, Iași, 55 - 24,78 - O
    28. Morosanu Vasile, Suceava, 56 - 26,41 - OW
    29. Valcu Alin, Botoșani, 61 - 25,3 - O
    30. Dumitru Gheorghe, București, 64 - 23,57 - O
    31. Sinita Eugen, București, 65 - 27,83 - O
    32. Chiscop Bogdan, Galați, 66 - 23,16 - O
    33. Fratea Aurel, Constanța, 67 - 22,93 - OW
    34. Marola Mihai, Bacău, 68 - 24,03 - OJ
    35. Zarinschi Catalin, Galați, 76 - 22,25 - O
    36. Sufletel Radu, Alba Iulia, 80 - 25,69 - OL
    37. Vlase Gheorghe, Slobozia, 81 - 23 - O
    38. Ivan Valentin, Campina, 95 - 20,38 - O
    39. Dascalasu Viorel, București, 96 - 25,5 - O
    40. Andone Claudiu, Cugir, 101 - 27,22 - O
    41. Aron Darie, Sibiu, 102 - 23,33 - O
    42. Vasile Gelu Iulian, București, 106 - 22,11 - O
    43. Ticu Dorin, Bacău, 109 - 20,9 - O
    44. Vladoiu Gelu, Brașov, 110 - 20,32 - OW
    45. Rojnita Sebastian, Bacău, 118 - 20,48 - O
    46. Leolea Andrei, Constanța, 124 - 21,5 - OW
    47. Zelenciuc Serghei, Slobozia, 129 - 22,8 - O
    48. Parnica Leonid, Moinesti, 131 - 28,68 - OW
    49. Dena Corneliu, Giurgiu, 134 - 19,88 - O
    50. ON HO, București, 139 - 21,38 - O
    51. Bulubasa Nicusor, Comănești, 148 - 20,6 - O
    52. Nistor Florin, Comănești, 151 - 21,03 - O
    53. Costache Claudiu, Călărași, 158 - 27,46 - O
    54. Bodin Ion, Tecuci, 163 - 21,23 - OW
    55. Munteanu Octavian, Tecuci, 180 - 19,73 - OW
    56. Pintilie Nela, Galați, 193 - 20,53 - OLF
    57. Manea Mihaita, Tulcea, 207 - 21,11 - O
    58. Macelaru Eugen, București, 219 - 19,83 - O
    59. Rusti Catalin, Suceava, 228 - 25,71 - O
    60. Munteanu Ion, Comănești, 230 - 19,65 - O
    61. Viciu Dragos, Pitești, 238 - 19,83 - O
    62. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 259 - 20,08 - O
    63. Pascu Paul, Tecuci, 275 - 24,18 - O
    64. Ionita Valentin, Galați, 421 - 20,55 - O
    65. Vasilache Sebastian, Iași, 457 - 33 - O
    66. Uzuneanu Costica, Galați, 489 - 19,55 - OW
    67. Ditu Daniel, Onesti, 522 - 21,45 - O
    68. Maresi Ion, Focșani, 556 - 20,55 - O
    69. Voinea Sorin, Galați, 587 - 25,08 - O
    70. Taranu Nicusor, Tulcea, 679 - 22,75 - O
    71. Iordaniu Aurel, Panciu, 723 - 20,44 - O
    72. Gutu Victor, Galați, 773 - 19,92 - O
    73. Ionescu Eduard, Constanța, 1374 - 29,75 - O
    74. Vasiliu Dan, Panciu, 1533 - 22,75 - O

    MT16=31,94

    Clasament Open

    1. Lukasz Klimas - Ploiești
    2. Vasilache Sebastian - Iași
    3 -- 4
    Roman Bogdan - Arad
    Ionescu Eduard - Constanța
    5 -- 8
    Neagu Mircea - Constanța
    Stanciu Alin - Călărași
    Govoreanu Florin - Cisnadie
    Enciu Alexandru - Slobozia
    9 -- 16
    Daneliuc Gabi - Sibiu
    Andone Claudiu - Cugir
    Movileanu Darius - Targoviște
    Corcoz Costin - Focșani
    Sufletel Radu - Alba Iulia
    Giol Mihai - Brăila
    Dinca Daniel - București
    Costache Claudiu - Călărași
    17 -- 24
    Ion Marius - Brăila
    Cozma Catalin - Fălticeni
    Avram Victor - Arad
    Panea Ovidiu - București
    Morosanu Vasile - Suceava
    Ditu Daniel - Onesti
    Manea Mihaita - Tulcea
    Vladoiu Gelu - Brașov
    25 -- 2v gr.sup.
    Leolea Andrei - Constanța
    26 -- 37 1v gr.sup.
    Tigau Dan - București
    Parnica Leonid - Moinesti
    Wischegg Robert - Galați
    Sinita Eugen - București
    Constantin Teodor - București
    Marola Mihai - Bacău
    Dumitru Gheorghe - București
    Fratea Aurel - Constanța
    Taranu Nicusor - Tulcea
    Ionita Valentin - Galați
    Maresi Ion - Focșani
    Viciu Dragos - Pitești
    38 -- 48 0v gr.sup.
    Bocaniala Norocel - București
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Dumitrescu Cornel - București
    Rusti Catalin - Suceava
    Pascu Paul - Tecuci
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Zelenciuc Serghei - Slobozia
    Vasile Gelu Iulian - București
    Pintilie Nela - Galați
    Rojnita Sebastian - Bacău
    Ivan Valentin - Campina
    49 -- 52 2v gr.inf.
    Valcu Alin - Botoșani
    Voinea Sorin - Galați
    Axinte Bogdan - Iași
    Aron Darie - Sibiu
    53 -- 62 1v gr.inf.
    Toma Iulian - Brăila
    Dascalasu Viorel - București
    Lazaroiu Adrian - Targoviște
    Zarinschi Catalin - Galați
    Ticu Dorin - Bacău
    Tintas Adrian - Sighetu Marmatiei
    Gutu Victor - Galați
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Munteanu Ion - Comănești
    Uzuneanu Costica - Galați
    63 -- 69 0v gr.inf.
    Chiscop Bogdan - Galați
    ON HO - București
    Bodin Ion - Tecuci
    Nistor Florin - Comănești
    Bulubasa Nicusor - Comănești - N
    Dena Corneliu - Giurgiu
    Macelaru Eugen - București - N

    Absenți nemotivați:
    1. Bulubașa Nicușor - Comănești;
    2. Măcelaru Eugen - București.
    Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 23:18.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Avansați

      Inscrieri Avansați - on 17.06.2016 at 17:16:02

      1. Niculae Dan, București, 132 - 18,85 - A
      2. Ciortescu Cristi, Iași, 133 - 18,77 - A
      3. Avram Nicolae, Nedelea, 135 - 18,52 - A
      4. Dumitrescu Dan, Piatra Neamț, 149 - 18,63 - A
      5. Colesniuc Romeo, Botoșani, 152 - 17,42 - AW
      6. Sofian Corneliu, Suceava, 166 - 17,98 - AW
      7. Marola Dan, Bacău, 181 - 17,83 - A
      8. Gaitan Tiberiu, Brăila, 182 - 17,23 - AW
      9. Spoiala Cristinel, Focșani, 192 - 18,61 - A
      10. Brulea Petre, Ploiești, 197 - 16,98 - AW
      11. Voin Doru, București, 199 - 17,91 - A
      12. Ciurusniuc Costel, Galați, 200 - 17,2 - A
      13. Nicola Marian, Constanța, 205 - 16,07 - A
      14. Morosan Marian, Suceava, 216 - 16,43 - A
      15. Ursulescu Ioan, Bacău, 230 - 16,48 - AW
      16. Chetronie Liviu, Tecuci, 242 - 18,94 - A
      17. Corneanu Sorin, Botoșani, 245 - 15,75 - A
      18. Petenchi Edmond, Roman, 249 - 17,86 - A
      19. Constantinescu Rares, Brăila, 250 - 16,43 - AJ
      20. Chirap Dan, Gura Humorului, 251 - 16,38 - A
      21. Diaconescu Lucian, Targoviște, 252 - 15,78 - A
      22. Valeanu Cosmin, Bacău, 255 - 17,36 - AJ
      23. Bogza Dragos, Iași, 256 - 14,68 - A
      24. Antal Denes, Brașov, 263 - 17 - AW
      25. Dinu Gheorghe, București, 265 - 14,98 - AW
      26. Anton Dragos, Focșani, 268 - 13,98 - A
      27. Marian Bogdan, Ploiești, 271 - 15,38 - A
      28. Solcan Florin, Constanța, 281 - 14,34 - A
      29. Valeanu Vlad, Bacău, 284 - 17,72 - A
      30. Samoila Ion, Babadag, 287 - 16,17 - A
      31. Dospinescu George, București, 296 - 14,43 - AW
      32. Barbatel Eduard, Ploiești, 297 - 14,23 - A
      33. Bodeanu Dan, București, 298 - 18,89 - AW
      34. Ghile Ioan, Oradea, 306 - 16,22 - A
      35. Bratescu Adrian, Targoviște, 307 - 15,5 - AW
      36. Florea Gigi, Galați, 311 - 13,5 - AW
      37. Pavunev Dan, București, 314 - 17 - A
      38. Sorescu Mircea, Paulesti, 317 - 14,92 - A
      39. Lucic Corneliu, Suceava, 325 - 13,95 - AHW
      40. Stamate Eduard, Tecuci, 334 - 16,67 - A
      41. Dinu Adrian, Darmanesti, 336 - 12,94 - A
      42. Papacu Bejoli, București, 341 - 14,75 - AW
      43. Peiu Cosmin, Babadag, 344 - 17,13 - A
      44. Bivolaru Marius, Ploiești, 346 - 14,69 - A
      45. Stanciu Stelian, Călărași, 352 - 14,93 - A
      46. Dodu Costica, Focșani, 358 - 14,18 - A
      47. Sarbu Dan, Ploiești, 360 - 14,03 - AW
      48. Iacob Gabriel, Iași, 364 - 14,88 - AW
      49. Giosan Marcel, Galați, 365 - 12,73 - A
      50. Serban Liviu, Onesti, 370 - 14,33 - A
      51. Pelaghie Ioan, Targu Mureș, 385 - 16,66 - A
      52. Socaci Sorin, Panciu, 393 - 14,84 - A
      53. Nicu Constantin, Iași, 394 - 14,53 - A
      54. Visan Bogdan, Targoviște, 407 - 13,82 - A
      55. Pinzar Alin, Suceava, 409 - 12,63 - A
      56. Panait Adrian, Brăila, 410 - 11,5 - AW
      57. Mitrea Silviu, Navodari, 416 - 14,96 - A
      58. Stancescu Sebastian, Ploiești, 418 - 11,3 - A
      59. Stolearenco Igor, Galați, 422 - 11,48 - A
      60. Zainescu Corneliu, Galați, 439 - 18,15 - AW
      61. Motorga Dorin, Targu Mureș, 442 - 15,16 - A
      62. Marcean Ovidiu, Botoșani, 443 - 13,47 - A
      63. Gherasim Iulian, Tulcea, 449 - 13,09 - A
      64. Barac Andreea, Brăila, 451 - 14,25 - AF
      65. Martz Sebastian, Comănești, 469 - 14,78 - A
      66. Tipu Vlad, Iași, 489 - 17 - A
      67. Tanu Mihai, Tecuci, 504 - 13,81 - A
      68. Oancea Marian, Bacău, 509 - 12,05 - A
      69. Janosi Attila, Targu Mureș, 514 - 15,11 - A
      70. Plaiasu Ion, Plopeni, 527 - 9,55 - A
      71. Budescu Marian, Galați, 538 - 9,93 - A
      72. Iordachi Adrian, Adjud, 542 - 13,39 - A
      73. Babus Liviu, Ploiești, 557 - 9,65 - A
      74. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 560 - 18,46 - A
      75. Filip Dan, Comănești, 578 - 16,68 - A
      76. Bodea Vasile, Panciu, 597 - 12,63 - A
      77. Toader Nicolae, Tulcea, 599 - 13,7 - A
      78. Demeny Zoltan, Brașov, 604 - 14,41 - A
      79. Mitu Manuel, Galați, 632 - 14,95 - A
      80. Cuna Gheorghe, Buzău, 633 - 13,38 - A
      81. Dobrila Petru, Brăila, 651 - 16,31 - AW
      82. Sandu Mihai, Brăila, 658 - 12,95 - A
      83. Silvestru Nicu, Tulcea, 689 - 13,69 - A
      84. Luca Octavian, Tulcea, 695 - 11,17 - A
      85. Stoica Sandel, Focșani, 716 - 14,7 - A
      86. Lazar Vasile, Pufesti, 735 - 14,33 - A
      87. Dirlau Ionut, Bacău, 736 - 11,94 - A
      88. Niculescu Daniel, Pitești, 753 - 9,33 - AW
      89. Istrate Cristian, București, 777 - 13,45 - A
      90. Gurita Ionut, Babadag, 787 - 10,1 - A
      91. Anton Cristian, Tulcea, 789 - 9 - A
      92. Bolocan Daniel, Brăila, 795 - 13,31 - A
      93. Anastasiu Constantin, Comănești, 812 - 9,5 - A
      94. Badescu Leontin, Valul lui Traian, 823 - 14,92 - A
      95. Tofan Marius, Constanța, 873 - 12,75 - AJ
      96. Manu Daniel, Constanța, 901 - 13,25 - AJ
      97. Fulop Laszlo, Targu Mureș, 922 - 6,94 - A
      98. Anghele Cristinel, Galați, 983 - 14,25 - A
      99. Andrei Viorel, Călărași, 1014 - 12,75 - A
      100. Delimart Alexiana, Targoviște, 1051 - 4,42 - AF
      101. Vasile Marius, Călărași, 1056 - 15,92 - A
      102. Taru Alex, Targoviște, 1114 - 8,58 - A
      103. Neagu Cristian, Slobozia, 1147 - 4,96 - A
      104. Hariuc Costica, Vaslui, 1162 - 15 - A
      105. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 1165 - 13,58 - A
      106. Amzu Alexandru, Constanța, 1191 - 12,92 - AJ
      107. Buruiana Mihai, Marasesti, 1316 - 15,5 - A
      108. Dicu Vlad, Vaslui, 1402 - 9,5 - A
      109. Mocanu Ionut, Galați, 1421 - 11,75 - A
      110. Dutu Constantin, Galați, 1453 - 5,25 - A
      111. Hulpan Cristian, Galați, 1470 - 8,75 - A
      112. Durea Victor, Constanța, 1512 - 11 - AJ
      113. Anton Catalin, Botoșani, 1664 - 8 - A
      114. Mitrofan Camelia, Constanța, 1685 - 16,75 - AF
      115. Morun Marian, Brăila, 1746 - 3 - A
      116. Zimtescu Adrian, Husi, 2006 - 9,75 - A
      117. Neculai Alexandru, Tulcea, 2339 - 0 - A
      118. Pancrat Cristian, Tulcea, 2341 - 0 - A
      119. Susnea Catalin, Tecuci, 2524 - 4,75 - A
      120. Serban Marin, Tulcea, 2710 - 0 - A
      121. Filip Cristi, Comănești, 2791 - 2,75 - A
      122. Serban Mihai, Brăila, 3024 - 0 - A
      123. Pancrat Adrian, Tulcea, 3089 - 0 - A
      124. Manea Leonard, Galați, 4001 - 0 -
      125. Dogaru Gigi, Galați, 4002 - 0 -
      126. Zanet Monica, Galați, 4003 - 0 -
      127. Angheluta Mihai, Galați, 4004 - 0 -
      128. Stoian Costel, Galați, 4005 - 0 -
      129. Stoian Marian, Galați, 4006 - 0 -
      130. Caragea Adrian, Galați, 4008 - 0 -
      131. Gherman Victor, Galați, 4009 - 0 -
      132. Medana Constantinescu, Iași, 4010 - 0 -

      MT16=18,34

      Clasament Avansați

      1. Ciortescu Cristi - Iași
      2. Mitrofan Camelia - Constanța
      3 -- 4
      Amzu Alexandru - Constanța
      Antal Denes - Brașov
      5 -- 8
      Barbatel Eduard - Ploiești
      Tanu Mihai - Tecuci
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
      9 -- 16
      Marian Bogdan - Ploiești
      Hariuc Costica - Vaslui
      Janosi Attila - Targu Mureș
      Bodeanu Dan - București
      Chetronie Liviu - Tecuci
      Buruiana Mihai - Marasesti
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Gaitan Tiberiu - Brăila
      17 -- 32
      Pavunev Dan - București
      Motorga Dorin - Targu Mureș
      Pelaghie Ioan - Targu Mureș
      Samoila Ion - Babadag
      Marola Dan - Bacău
      Anghele Cristinel - Galați
      Morosan Marian - Suceava
      Niculae Dan - București
      Durea Victor - Constanța
      Valeanu Cosmin - Bacău
      Sencu Victor - Targoviște
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamț
      Stanciu Stelian - Călărași
      Braniste George - Bacău
      Petenchi Edmond - Roman
      33 -- 44
      Stamate Eduard - Tecuci
      Spoiala Cristinel - Focșani
      Voin Doru - București
      Colesniuc Romeo - Botoșani
      Tipu Vlad - Iași
      Brulea Petre - Ploiești
      Constantinescu Rares - Brăila
      Barac Andreea - Brăila
      Manu Daniel - Constanța
      Tofan Marius - Constanța
      Luca Octavian - Tulcea
      Susnea Catalin - Tecuci
      45 -- 2v gr.sup.
      Solcan Florin - Constanța
      46 -- 69 1v gr.sup.
      Sofian Corneliu - Suceava
      Ciurusniuc Costel - Galați
      Peiu Cosmin - Babadag
      Ursulescu Ioan - Bacău
      Diaconescu Lucian - Targoviște
      Corneanu Sorin - Botoșani
      Bratescu Adrian - Targoviște
      Dinu Gheorghe - București
      Mitrea Silviu - Navodari
      Badescu Leontin - Valul lui Traian
      Iacob Gabriel - Iași
      Martz Sebastian - Comănești
      Papacu Bejoli - București
      Dospinescu George - București
      Demeny Zoltan - Brașov
      Lazar Vasile - Pufesti
      Sarbu Dan - Ploiești
      Anton Dragos - Focșani
      Silvestru Nicu - Tulcea
      Istrate Cristian - București
      Sandu Mihai - Brăila
      Mocanu Ionut - Galați
      Leteanu Marius - Bacău
      Zimtescu Adrian - Husi
      70 -- 88 0v gr.sup.
      Avram Nicolae - Nedelea
      Filip Dan - Comănești
      Chirap Dan - Gura Humorului
      Dobrila Petru - Brăila
      Ghile Ioan - Oradea
      Nicola Marian - Constanța
      Mitu Manuel - Galați
      Socaci Sorin - Panciu
      Bivolaru Marius - Ploiești
      Nicu Constantin - Iași
      Serban Liviu - Onesti
      Dodu Costica - Focșani
      Toader Nicolae - Tulcea
      Iordachi Adrian - Adjud
      Bolocan Daniel - Brăila
      Panait Adrian - Brăila
      Stolearenco Igor - Galați
      Stancescu Sebastian - Ploiești
      Babus Liviu - Ploiești
      89 -- 94 2v gr.inf.
      Bogza Dragos - Iași
      Visan Bogdan - Targoviște
      Florea Gigi - Galați
      Andrei Viorel - Călărași
      Anton Cristian - Tulcea
      Serban Marin - Tulcea
      95 -- 112 1v gr.inf.
      Valeanu Vlad - Bacău
      Lucic Corneliu - Suceava
      Codreanu Laurentiu - Buzău
      Cuna Gheorghe - Buzău
      Dinu Adrian - Darmanesti
      Giosan Marcel - Galați
      Oancea Marian - Bacău
      Dirlau Ionut - Bacău
      Badache Andreea - Galați
      Budescu Marian - Galați
      Plaiasu Ion - Plopeni
      Anastasiu Constantin - Comănești
      Dicu Vlad - Vaslui
      Taru Alex - Targoviște
      Neculai Alexandru - Tulcea
      Serban Mihai - Brăila
      Manea Leonard - Galați
      Angheluta Mihai - Galați
      113 -- 132 0v gr.inf.
      Vasile Marius - Călărași - N
      Stoica Sandel - Focșani - N
      Marcean Ovidiu - Botoșani - M
      Pinzar Alin - Suceava
      Gurita Ionut - Babadag
      Niculescu Daniel - Pitești - N
      Hulpan Cristian - Galați
      Anton Catalin - Botoșani - M
      Fulop Laszlo - Targu Mureș
      Dutu Constantin - Galați
      Neagu Cristian - Slobozia
      Delimart Alexiana - Targoviște
      Filip Cristi - Comănești
      Pancrat Cristian - Tulcea
      Pancrat Adrian - Tulcea
      Dogaru Gigi - Galați
      Zanet Monica - Galați
      Stoian Costel - Galați - N
      Stoian Marian - Galați - N
      Gherman Victor - Galați - N

      Absenți nemotivați:

      1. Vasile Marius - Călărași;
      2. Stoica Săndel - Focșani;
      3. Niculescu Daniel - Pitești;
      4. Stoian Costel - Galați;
      5. Stoian Marian - Galați;
      6. Gherman Victor - Galați.

      Retrași la termen:
      1. Mărcean Ovidiu - Botoșani;
      2. Anton Cătălin - Botoșani.
      Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 23:10.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri diverse

        Inscrieri Cobză păstrăv afumat - on 15.06.2016 at 18:28:27

        1. Ion Marius, Brăila, 11 - 31,27 - O
        2. Corcoz Costin, Focșani, 13 - 32,35 - OL
        3. Toma Iulian, Brăila, 52 - 26,81 - OW
        4. Munteanu Octavian, Tecuci, 180 - 19,73 - OW
        5. Bodeanu Dan, București, 299 - 18,89 - AW
        6. Florea Gigi, Galați, 312 - 13,5 - AW
        7. Giosan Marcel, Galați, 367 - 12,73 - A
        8. Panait Adrian, Brăila, 412 - 11,5 - AW
        9. Mureșan Ioan, Galați, 519 - 10,53 - AW
        10. Gasner Paul, Iași, 591 - 11,97 - A
        11. Mitu Manuel, Galați, 634 - 14,95 - A
        12. Sandu Mihai, Brăila, 660 - 12,95 - A
        13. Zedler Iuliu, Blaj, 1052 - 7,54 - AW
        14. Morun Marian, Brăila, 1751 - 3 - A
        15. Stan Marius, Galați, 4000 - -
        16. Arcelor Mittal, Galați, 4001 - -
        17. Nae Leonard, Galați, 4002 - -
        18. Dr. Toma, Brăila, 4003 - -
        19. CTE, Brăila, 4004 - -
        20. CS Lipan, Brăila, 4005 - -

        Inscrieri Danube Rock 2016 - on 15.06.2016 at 6:48:43

        1. Bocaniala Norocel, București, 33 - 28,08 - OL
        2. Zarinschi Catalin, Galați, 76 - 22,25 - O
        3. Arion Costel, Marasesti, 90 - 21,78 - O
        4. Dumitrescu Dan, Piatra Neamț, 149 - 18,63 - A
        5. Chirap Dan, Gura Humorului, 252 - 16,38 - A
        6. Florea Gigi, Galați, 312 - 13,5 - AW
        7. Uzuneanu Costica, Galați, 489 - 19,55 - OW
        8. Mitu Manuel, Galați, 634 - 14,95 - A
        9. Sandu Mihai, Brăila, 660 - 12,95 - A

        Inscrieri Folk la Dunăre 2016 - on 06.06.2016 at 21:18:59

        1. Wischegg Robert, Galați, 22 - 28,33 - O
        2. Zarinschi Catalin, Galați, 76 - 22,25 - O
        3. Pintilie Nela, Galați, 193 - 20,53 - OLF
        4. Ciurusniuc Costel, Galați, 200 - 17,2 - A
        5. Florea Gigi, Galați, 312 - 13,5 - AW
        6. Sandu Mihai, Brăila, 660 - 12,95 - A
        7. Petrin Mitica, Galați, 1009 - 7,55 - A
        8. Hulpan Cristian, Galați, 1476 - 8,75 - A
        9. Amarinei Sorin, Galați, 1569 - 4,75 - A
        10. Sandu Mihai`s Friend, Brăila, 4002 - -

        Listă Retrageri - on 21.06.2016 at 23:03:08

        1. Roman Iulian, Brașov, 18 - 40,91 - OL
        2. Stanciu Silviu, Călărași, 54 - 30,47 - OL
        3. Aftenii Daniel, București, 21 - 28,65 - O
        4. Balog Andreea, Arad, 26 - 28,48 - OF
        5. Dumbrava Daniel, Focșani, 78 - 24,88 - OW
        6. Nitu Victor, Slobozia, 327 - 24,11 - O
        7. Meszar Razvan, Arad, 290 - 23,66 - O
        8. Vasiliu Dan, Panciu, 1527 - 22,75 - O
        9. Kaposta Victor, Arad, 62 - 22,67 - O
        10. Parascuta Daniel, Iași, 382 - 22,17 - O
        11. Panaite Ionel, Mangalia, 276 - 22 - O
        12. Arion Costel, Marasesti, 90 - 21,78 - O
        13. Barsa Ioan, Moinesti, 282 - 21,13 - O
        14. Cotca Dacian, Oradea, 99 - 21,05 - O
        15. Micuda Mihai, București, 328 - 20,53 - O
        16. Iordaniu Aurel, Panciu, 721 - 20,44 - O
        17. Dan Andrei, Piatra Neamț, 169 - 19,55 - OW
        18. Ropotan Iulian, București, 373 - 18,88 - A
        19. Zainescu Corneliu, Galați, 439 - 18,15 - AW
        20. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 150 - 18,05 - A
        21. Rosu Gabriel, Comănești, 243 - 17,43 - A
        22. Bucur Alin Adrian, Targu Mureș, 450 - 15,75 - A
        23. Niculescu Gabriel, București, 392 - 15,08 - AH
        24. Gatea Marius, Piatra Neamț, 1012 - 14,25 - AW
        25. Florea Vasile, Sighetu Marmatiei, 1372 - 14 - A
        26. Balaban Catalin, București, 628 - 13,81 - A
        27. Salavastru Petru, Botoșani, 308 - 13,65 - AW
        28. Marcean Ovidiu, Botoșani, 443 - 13,47 - A
        29. Ivan Adrian, Tulcea, 476 - 13,34 - A
        30. Dragan Petru Ioan, Iași, 380 - 13,05 - A
        31. Bodea Vasile, Panciu, 597 - 12,63 - A
        32. Ghizdavescu Adrian, Constanța, 1195 - 10,5 - A
        33. Donisan Costel, Pascani, 803 - 10,38 - A
        34. Poturu Ioan, Pascani, 634 - 10,03 - AW
        35. Purcileanu Liviu, Piatra Neamț, 1225 - 9,92 - A
        36. Laic Mihai, Roman, 766 - 9,64 - A
        37. Ailioaie Gheorghe, Comănești, 1019 - 8,75 - A
        38. Teris Valeriu, Comănești, 1337 - 8,75 - A
        39. Todi Dumitru, Slobozia, 1800 - 8,75 - A
        40. Tocariu Andrei, Botoșani, 1425 - 8,25 - AJ
        41. Cazanel Gheorghe, Comănești, 1426 - 8,25 - A
        42. Anton Catalin, Botoșani, 1664 - 8 - A
        43. Tocariu Sebastian, Botoșani, 1036 - 7,75 - A
        44. Buhlea George, Galați, 1887 - 7,75 - AW
        45. Caltea Liviu, Pascani, 1020 - 7,1 - A
        46. Dragan Dan, Pascani, 992 - 6,92 - A
        47. Socaci Marian, Brăila, 1274 - 6,69 - A
        48. Enciu Marcel, București, 1027 - 6,68 - A
        49. Rus Nicolae, Oradea, 847 - 6,33 - A
        50. Carp Catalin, Galați, 1515 - 6 - A
        51. Tudor Ticu, Tecuci, 1560 - 5,42 - A
        52. Tomescu Florin, Pitești, 1594 - 4,75 - A
        53. Nicolae Daniel, Constanța, 2472 - 4,75 - A
        54. Alexandru Razvan, Mangalia, 2491 - 4,75 - A
        55. Stoian Sebastian, Slobozia, 2514 - 4,75 - A
        56. Rahau George, Tulcea, 1681 - 2,75 - A
        57. Sandu Stefan, Brăila, 2761 - 2,75 - A
        58. Stoica Emanuel, Mangalia, 2821 - 2,75 - A
        59. Botezatu Onelus, Galați, 1653 - 0 - O
        60. Nazare Florin, Galați, 4003 - 0
        -----------------------------------------
        Retrageri după termenul limită:
        1. Iordaniu Aurel, Panciu
        2. Vasiliu Dan, Panciu
        3. Bodea Vasile, Panciu
        4. Petrescu Liviu, Pitești - a anunțat telefonic că a apărut o problemă de ultimă oră;
        5. Coroiu Andrei, Roman - a fost la sală, dar se simțea rău și a preferat să nu joace.
        Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 22:05.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri și clasament începători

          Inscrieri începători - on 17.06.2016 at 17:16:37

          1. Hanganu George, Focșani, 424 - 11,41 - A
          2. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 453 - 11,18 - A
          3. Cristescu Cristian, București, 498 - 11,55 - AW
          4. Coclea Ionel, Brăila, 499 - 10,58 - A
          5. Firica Lucian, Constanța, 510 - 11,58 - AJ
          6. Volosciuc Tiberiu, Vatra Dornei, 516 - 11,15 - A
          7. Pralea Marius, Botoșani, 551 - 10,04 - A
          8. Lovin Eusebiu, Comănești, 568 - 11,72 - A
          9. Popa Ion, Ploiești, 571 - 10 - A
          10. Pralea Constantin, Alba Iulia, 575 - 8,46 - AW
          11. Gasner Paul, Iași, 589 - 11,97 - A
          12. Velcea Cristina, București, 610 - 9,1 - AF
          13. Poturu Ioan, Pascani, 634 - 10,03 - AW
          14. Leteanu Marius, Bacău, 653 - 10,64 - A
          15. Cristofor Razvan, Moinesti, 671 - 9,42 - A
          16. Zamfirache Ioan, Botoșani, 686 - 8,42 - AW
          17. Hutanu Adrian, Slobozia, 711 - 8,64 - A
          18. Carata Catalin, Tulcea, 726 - 8,31 - A
          19. Gheorghe Florin, București, 779 - 9,47 - A
          20. Moise Viorel, Brăila, 807 - 6,6 - AW
          21. Maftei Catalin Doru, Comănești, 843 - 8,81 - A
          22. Buzila Ioan, Botoșani, 854 - 8,19 - AW
          23. Isaic Radu, Bacău, 895 - 7,89 - A
          24. Sufletel Emil Sr, Alba Iulia, 911 - 5,92 - AW
          25. Rosoga Ana, Constanța, 929 - 7 - AF
          26. Portariuc Gheorghe, Botoșani, 945 - 6,19 - A
          27. Avram Matei, Barcea, 985 - 8,58 - A
          28. Dragan Dan, Pascani, 992 - 6,92 - A
          29. Munteanu Constantin, Ramnicu Sarat, 997 - 11,56 - A
          30. Caltea Liviu, Pascani, 1020 - 7,1 - A
          31. Petcu Doru Eduard, Barlad, 1128 - 8,55 - A
          32. Sava Sinel, Focșani, 1172 - 6,81 - A
          33. Munteanu Stefan Alin, Ramnicu Sarat, 1184 - 9 - AJ
          34. Trocaru Remus, Tulcea, 1210 - 11,75 - A
          35. Suciu Dragos, Constanța, 1291 - 6,15 - AJ
          36. Bejan Alexandru, Tecuci, 1411 - 5,38 - A
          37. Suster Andrei Manuel, Tulcea, 1474 - 3,92 - A
          38. Gaitan Marius, Brăila, 1537 - 4,92 - A
          39. Amarinei Sorin, Galați, 1564 - 4,75 - A
          40. Jica Vasile, Tulcea, 1629 - 0 - A
          41. Aurica Costica, Liesti, 1645 - 5,25 - A
          42. Tirdea Ionut, Tecuci, 1648 - 3,75 - A
          43. Iosif Radu, Barlad, 1741 - 4,25 - A
          44. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1821 - 3,58 - A
          45. Potarniche Bianca, Buzău, 1861 - 2,75 - AF
          46. Bucsa Andreea, Galați, 2191 - 3 - AF
          47. Rasid Aihan, Constanța, 2255 - 6,75 - A
          48. Fedot Valentin, Tulcea, 2658 - 3,75 - A

          MT16=11,02

          Clasament începători

          1. Firica Lucian - Constanța
          2. Hanganu George - Focșani
          3 -- 4
          Munteanu Stefan Alin - Ramnicu Sarat
          Gasner Paul - Iași
          5 -- 8
          Rasid Aihan - Constanța
          Cristescu Cristian - București
          Carata Catalin - Tulcea
          Trocaru Remus - Tulcea
          9 -- 16
          Cristofor Razvan - Moinesti
          Munteanu Constantin - Ramnicu Sarat
          Popa Ion - Ploiești
          Hutanu Adrian - Slobozia
          Lovin Eusebiu - Comănești
          Pralea Marius - Botoșani
          Buzila Ioan - Botoșani
          Suciu Dragos - Constanța
          17 -- 24
          Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
          Coclea Ionel - Brăila
          Gheorghe Florin - București
          Velcea Cristina - București
          Avram Matei - Barcea
          Zamfirache Ioan - Botoșani
          Jica Vasile - Tulcea
          Dorofte Costel - Galați
          25 -- 2v gr.sup.
          Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
          26 -- 36 1v gr.sup.
          Maftei Catalin Doru - Comănești
          Petcu Doru Eduard - Barlad
          Anghel Adrian - Brăila
          Isaic Radu - Bacău
          Sava Sinel - Focșani
          Sufletel Emil Sr - Alba Iulia
          Amarinei Sorin - Galați
          Tirdea Ionut - Tecuci
          Fedot Valentin - Tulcea
          Potarniche Bianca - Buzău
          Caragea Adrian - Galați
          37 -- 42 0v gr.sup.
          Rosoga Ana - Constanța
          Moise Viorel - Brăila
          Bejan Alexandru - Tecuci
          Gaitan Marius - Brăila
          Iosif Radu - Barlad
          Stinga Ovidiu - Tecuci
          43 -- 48 0v gr.inf.
          Pralea Constantin - Alba Iulia
          Portariuc Gheorghe - Botoșani
          Aurica Costica - Liesti - M
          Suster Andrei Manuel - Tulcea - N
          Bucsa Andreea - Galați - M
          Vlad Daniel - Brăila

          Absenți nemotivați:
          1. Suster Andrei Manuel - Tulcea;

          Absenți motivați:
          1. Aurică Costică - Liești;
          2. Bucsa Andreea - Galați.
          Ultima editare de marcelgiosan; 25.iun.2016, 21:54.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Informații utile

            Cazare:

            Brăila
            Grand Hotel Orient****, Brăila
            Bd-ul Rubinelor, nr. 1
            tel. 0239.620.063
            e-mail: contact@grandhotelorient.ro
            web: www.grandhotelorient.ro

            Ofertă cazare pentru participanții la Turneul A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina":
            -cameră single + MD: 100 lei;
            -cameră double + MD: 120 lei;

            Pentru rezervări specificați la recepție că sunteți participanți la turneul de tenis de masă de la Galați.
            După ce efectuați rezervarea vă rog să-mi transmiteți și mie prin MP, SMS sau telefon numărul de camere rezervate, zilele și numele pentru a putea verifica săptăm?na viitoare dacă toate rezervările sunt în regulă.
            Mulțumesc frumos!

            Galați

            1.Vila Tirighina***, Galați
            str. Garofiței, nr. 10;
            tel. 0236.317.076;
            e-mail: vila_tirighina@yahoo.com
            Preț cameră dublă matromonială fără MD: 100 lei.
            Aici nu e vorba de nici o reducere. Verificați vă rog condițiile pe internet.

            2. Hotel Corneliuss - 160 lei camera dublă cu MD inclus;
            Adresa: Str. Dr. Alexandru Carnabel nr.45 Galați Romania 800004
            Telefon/Fax: +40 336 434 678
            Mobil: +40 756 055 968 / +40 749 278 177
            Email: office@hotelcorneliuss.ro

            3. Hotel Danube Star - 227 lei camera dublă cu MD inclus;
            Str. Domneasca Nr. 13, Galați
            Tel: 0236.418.041 / 0731.840.523
            Fax: 0236.461.050
            Email: hoteldunarea@galtour.ro

            4. Hotel Magnus - 225 lei camera dublă cu MD inclus;
            Str. Otelarilor, Micro 20
            Tel: 0236 445545/0730 624687
            Fax: 0236 445545
            Web: www.hotelmagnus.ro

            Sala de sport Siderurgistul:









            Dunărea Noastră la prima ediție:
            [picasa=102446212848465895316]TurneuACupaDunareaNoastraGalați27Iunie2015[/picasa]

            Cupe și Blide 2016:


            Premii câștigători turneu:
            ... to be continued!
            Ultima editare de marcelgiosan; 10.iun.2016, 13:36.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Descoperă Bucovina

              Pentru că, la fel ca și anul trecut, Turneul A ?Dunărea Noastră? intenționează să ?Descopere Bucovina? într-un gest de apropiere geografică a amaturiștilor care bat, sâmbătă de sâmbătă, cărările Moldovei (dar și ale Dobrogei, Munteniei, Olteniei, Banatului, Ardealului, Crișanei și Maramureșului) vă propunem un itinerariu de înscrieri presărat cu imagini reprezentative ale Bucovinei, din colecția unui îndrăgostit de munte și fotografie din Câmpulung Moldovenesc ? Ovidiu Ștefeligă, căruia ?i mulțumim pentru amabilitatea cu care a răspuns demersului nostru.

              Regulament concurs ?Descoperă Bucovina?:

              1. Concursul se adresează amaturiștilor care accesează frevcent site-ul www.tenisdemasa.ro, care vor urmări zilnic topicul Turneului A+ ?Dunărea Noastră...Descoperă Bucovina? și care vor fi prezenți în ziua de 18 Iunie la Galați.
              2. Concursul constă din 15 etape (întrebări) având legătură cu Dunărea, Bucovina sau tenisul de masă, primul răspuns corect urmând a fi răsplătit cu un premiu surpriză;
              3. Participanții la concurs nu pot câștiga decât o singură dată (din totalul de 15 etape);
              4. În cazul în care unul sau mai mulți dintre cei 15 câștigători nu prinde loc pe lista principală, premiul se reportează, urmând a fi propusă o nouă întrebare pentru a fi ales un alt câștigător;
              5. Marele premiu al concursului constă într-un ?Week-End în Bucovina? ? pensiune completă;
              6. C?știgătorul marelui premiu va fi stabilit prin tragere la sorți, în dimineața concursului, dintre cei 15 câștigători de etapă;

              Marele premiu:


              Pensiunea "Dor de munte":


              Premii de etapă:

              Ultima editare de marcelgiosan; 17.sep.2016, 17:12.
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • #8
                Finaliști concurs - Descoperă Bucovina!

                Nr. Crt.
                Nume si Prenume Localitatea Premiu
                1.
                Cozma Cătălin * Fălticeni Păstrăv mănăstiresc - ValePutna
                2.
                Văleanu Family Bacău 3 ouă încondeiate - Sucevița
                3.
                Bodeanu Dan București Cobză de păstrăv - ValePutna
                4.
                Hariuc Costică Vaslui Sirop de brad - Voroneț
                5.
                Axinte Bogdan Iași Linguroi de lemn - Marginea
                6.
                Cristofor Răzvan Moinești Un borcan dulceață de vișine - La Baciu
                7.
                Pintilie Nela Galați Un munte așternut - CALEnDAR (CD)
                8.
                Diaconescu Lucian Targoviște Tricou "Dunărea Noastră"
                9.
                Bocănială Norocel București Bilet la "Danube Rock Festival"
                10.
                Volosciuc Tiberiu Vatra Dornei O sticlă de bere de casă "Buturuga"
                11.
                Dicu Vlad Vaslui Păstrăv v?nătoresc - ValePutna
                12.
                Munteanu Constantin Rm. Sărat Sirop de afine - Bucovina
                13.
                Fratea Aurel Constanța Drumul - C. Vaman + A. Andrei (CD)
                14.
                Arion Costel Mărășești O sticlă de Secărică
                15.
                Corcoz Costin Focșani Văză din ceramică neagră - Marginea
                16.
                Hariuc Costică Vaslui Week-End în Bucovina
                Ultima editare de marcelgiosan; 19.iun.2016, 00:54.
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • #9
                  Bucovina...mon Amour!

                  ? Ovidiu Ștefeligă


                  Munții Rarău:
                  Pietrele Doamnei
                  Beautiful Tango
                  Pietrele Doamnei:
                  East of the Sun,
                  West of the Moon

                  Sadova, mon Amour:
                  100% coton up,
                  100% coton down

                  Poveștile orașului:
                  Another Dream

                  Sadova, mon Amour:
                  Going Home!

                  Piatra Șoimului - Rarău:
                  Cometă peste Giumalău!

                  Sadova, mon Amour!
                  I`ve Got To See You Again
                  Măgura:
                  Stormy Monday

                  Rarău:
                  Heaven!

                  Sadova, mon Amour:
                  Satul cu oameni frumoși

                  Poveștile orașului:
                  Blue Friday

                  Sadova, mon Amour:
                  Simply Complicated!

                  Sadova, mon Amour:
                  Evening shadows!

                  Rarău:
                  It ain`t over
                  till it`s over

                  Bucovina, mon Amour:
                  Țara de unde vin...

                  Sadova, mon Amour:
                  Somewhere, Over The
                  Rainbow

                  Mocănița Huțulcă:
                  Last Winter Dance!

                  Pojor?ta:
                  Memories...

                  Bucovina, mon Amour:
                  La mijloc de pădure!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Autumn!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Across from Heaven!

                  Sadova, mon Amour:
                  So near, so far...

                  Poveștile orașului:
                  Never gettin` older!

                  Bucovina, mon Amour:
                  One step ahead!

                  Rarău:
                  Hard As a Rock!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Colind!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Common rail!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Is There Anybody Out There?
                  Bucovina, mon Amour:
                  Old Clothes, Young Soul!
                  Sadova, mon Amour:
                  Legends of The Fall!

                  Ultima editare de marcelgiosan; 22.mai.2017, 22:46.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • #10
                    Mulțumesc pentru viteza de reacție!

                    Postat în original de Bogdan A
                    Axinte Bogdan - Open !
                    Postat în original de kvictors
                    Balog Andreea
                    Kaposta Victor
                    Arad, la open.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • #11
                      O sa vin și eu(Corcoz Costin) și o să-l aduc cu mine și pe Mezar Razvan din Arad(ca sa fie reprezentat și mai bine Arad-ul la acest turneu).
                      La Open, desigur!

                      Comentariu


                      • #12
                        Niculae Dan din București la Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Ce-o fi cu Open-iștii ăștia, că numai ei nu au somn la miez de noapte?
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • #14
                            Munteanu Octavian Tecuci Open
                            Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                            Comentariu


                            • #15
                              Visan Bogdan, Targoviște, Avansati.

                              Comentariu


                              • #16
                                Cristofor Razvan - Moinesti - incepatori.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Enciu Marcel, București, ÎNCEPĂTORI

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Gherman Victor - Galați , incepatori
                                    Lemn : SpinLord Ultra Balsa
                                    FH: Tibhar Genius Optimum Sound
                                    BH: XIOM OMEGA IV PRO

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Rares Constantinescu din Brăila la avansati.
                                      Respect

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Laic Mihai - Roman - incepatori. Multumesc !
                                        TRUST NO ONE !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Anton Dragos din Focșani la Avansati.
                                          Multumesc

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Din Tulcea: Manea Mihaita
                                            Toader Nicolae
                                            Taranu Nicusor .Open

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Panait Adrian,Brăila-incepatori

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Vin si eu
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Buna ziua,

                                                  Lovin Eusebiu, Comănești - Incepatori
                                                  Multumesc.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X