Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - Locatii de tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Multumesc de invitatie, dar voiam informatia mai mult ptr un tovaras de antrenament care face zilnic ruta Constanța - București si are mai mereu cateva ore libere prin București.Eu ma gandeam ca mai bine s-ar discuta la un telefon. Poate mai incolo am sa ajung si eu intr-un week-end, asta dupa ce-l bateti bine pe baiatul asta.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de FlorinBN
      Prin '95 jucam destul de des in Piata Operei, la Universitate (cred), era acolo un profesor care organiza si meciuri de divizie; nu mai exista sala?
      Nu mai exista sala... din pacate s-a desfiintat , la noi aici mai multe se desfiinteaza decit sa apara .
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu


      • #28
        Nu aveati ceva, pe la Arenele BNR, parca prin Regie..?

        Comentariu


        • #29
          In regie gasesti la IDM Club - 14 mese Butterfly - 7 la fumatori si 7 la nefumatori , palete ok nu chiar jafuri , desi nu le-am folosit ca am venit cu sculele de-acasa si spatiul de joc relativ ok - sunt mantinele intre mese dar spatiul de joc e destul de mic pe lungime.

          Tot in regie gasesti la Club Texas 5 sau 6 mese ceva hobby mai mult si cu asta am spus tot.

          Pe la arenele BNR nu am fost asa ca nu stiu.
          Blade: Stiga Clipper Wood
          FH: Sriver FX
          BH: Tackifire Special Soft

          &&

          Blade: Primorac Carbon
          FH: Sriver G2 FX
          BH: Tackifire Chop

          Comentariu


          • #30
            Multumesc!

            Comentariu


            • #31
              Antrenament si club in București

              Am 42 ani si am practicat tenisul de masa timp de 10 ani, dar asta pana in 1982
              Am mai jucat ceva si am vazut ca se mai poate cat de cat
              Unde gasesc un club in București ( bineinteles cu bani ) unde ma pot antrena ?
              Sau cum sa fac sa reintru in tr-un circuit ?

              Astept raspunsul vostru, merci

              Comentariu


              • #32
                Salut! Ma bag si eu in discutie pentru ca ma intereseaza cam acelasi lucru si prefer sa nu incep alt topic.

                Sunt un entuzuast incepator in ale tenisului de masa si sunt din București. Caut acelasi lucru ca si Eugen: un club unde, contra cost, sa ma pot antrena.

                Numai bine!

                Comentariu


                • #33
                  Va salut!
                  Cred ca daca va uitati nitel prin forum veti gasi locatii ptr București. Eu din ce imi aduc aminte ca am citit pe aici, parca in IDM am auzit ca sunt ceva mai multe mese. Din nefericire mai multe detalii nu va pot da..ca eu sunt din Constanța.
                  Vestea buna ptr voi este...ca din ce am vazut, pe aici sunt destul de multi bucuresteni amatori.
                  Succes !!!
                  PS. Prin Constanța de treceti....cautati-ma ca sunt oricand amator
                  Butterfly Kiso Hinoki VII
                  FH Sriver FX 2.1
                  BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                  Comentariu


                  • #34
                    Cunosc un antrenor/profesor care are mai multi elevi si la care se poate apela contra cost. Este un domn foarte serios la care se face treaba. Daca doriti va pun in contact, cu un numar de telefon pe MP, sa vorbiti cu dansul si sa stabiliti detalii.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #35
                      Ar fi perfect daca as avea acel numar de telefon al profesorului

                      Astept un mesaj pe eugen(at)msp.ro

                      Multumesc

                      Comentariu


                      • #36
                        Sa facut.
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #37
                          Trimite-mi si mie pe privat datele de contact ale respectivului profesor, te rog.

                          Multumesc!

                          Comentariu


                          • #38
                            Salut dragi jucatori,

                            Va anunt ca mai puteti juca in clubul nostru care se gaseste in București in incinta Strandului Tineretului din strada Primo Nebiolo nr 1 (intre Muzeul Satului si Institutul Agronomic). Sala are 7 mese Stiga Expert profesionale, program zilnic 9-22. Relatii si rezervari la tel 0722 775905.
                            Va ateptam cu placere.

                            Comentariu


                            • #39
                              Locatii in București

                              Deschid acest subiect pt ca sunt interesat de locuri unde se poate juca tenis de masă in București...
                              In afara IDM(probabil cel mai cunoscut) mai cunoasteti si alte locuri in alte zone ale Bucureștiului?
                              Timo Boll Platin+
                              Blade: Nittaku Acoustic
                              FH: Tenergy2.1
                              BH: Tenergy2.1

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Locatii in București

                                La Tineretului se mai poate juca tenis in conditii f bune.
                                LUMINITA

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Locatii in București

                                  Postat în original de Luminita
                                  La Tineretului se mai poate juca tenis in conditii f bune.
                                  unde mai exact?
                                  Timo Boll Platin+
                                  Blade: Nittaku Acoustic
                                  FH: Tenergy2.1
                                  BH: Tenergy2.1

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Locatii in București

                                    Vis a vis de muzeul Satului in zona strandul Tineretului (a nu se confunda cu parcul Tineretului)

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Locatii in București

                                      exact la strandul tineretului,in curte este sala de tenis de masă speciala.
                                      LUMINITA

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Locatii in București

                                        Postat în original de Luminita
                                        La Tineretului se mai poate juca tenis in conditii f bune.
                                        La 20 ron e si normal sa ofere conditii bune.
                                        Oricum daca mergeti pe acolo aveti grija la fiecare detaliu minor ca sa evitati o criza de nervi din partea proprietarului

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Locatii in București

                                          mai rares nu mai zi asa de dom patron karatistu cu nu stiu cati dani are.
                                          de cat sa joc acolo mai bine pe mese de ciment in herastrau!
                                          ce 20 de roni e ora acum?
                                          ce subtire,poate sa fie si gratis ca acolo nu m-a duc!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Locatii in București

                                            don paul eu nu exagerez cu nimic cu ce este in aceea sala.
                                            poate confirma si rares.
                                            daca e vorba de bere.......vin si eu la galati!
                                            am auzit de la colegii mei de la voluntari ca s-e mananca ping-pong pe paine la dv. la galati!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Locatii in București

                                              in cazu asta sala de la tineretului este exclusa din program)
                                              Timo Boll Platin+
                                              Blade: Nittaku Acoustic
                                              FH: Tenergy2.1
                                              BH: Tenergy2.1

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Locatii in București

                                                Stai ma linistit ,poti sa joci acolo fara probleme,eu nu am avut niciun incident.
                                                Uite mai e si Miramar (complexu de sanatate din Pantelimon) daca nu vrei la Tineretului,aaa si era sa uit nu stiu acum ca e frig daca mai sunt mese in Tei la baza sportiva.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Locatii in București

                                                  Eu joc la Tineretului fara probleme de 4 luni si in afara de cererea de a respecta minimul bun simt si de a juca in adidasi dedicati nu am sesizat nimic deosebit. Probabil ca as fi avut cam aceleasi pretentii sa fi fost in locul patronului.
                                                  Pretul poate fi o problema, dar face abonamente care au pret mai mic pe ora.
                                                  La Miramar am fost o singura data acum vreo 3 ani si am vazut ca se fumeaza si nu m-am mai dus. Poate acum e altfel, mai ales ca a intrat legea cu spatiile pentru nefumatori...
                                                  La IDM joc din an in Pasti (cam la 2-3 saptamani, sambata) si pot sa spun ca pretul mic de dimineata e super tare, dar spatiul la masa este cam mic, insa nu deranjant.
                                                  Daca punem la socoteala si mesele din strandul Studentesc (Tei), sunt cam putine locuri pentru un oras ca București, asa-i?
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Locatii in București

                                                    am fost astazi la Miramar si pot sa va spun urmatoarele: mesele sunt destul de uzate dar se joaca in conditii bune, spatiul la masa mi sa parut cam mic dar se poate juca OK, au o masa JOOLA foarte misto, iar pretul e acceptabil(10 lei)
                                                    Timo Boll Platin+
                                                    Blade: Nittaku Acoustic
                                                    FH: Tenergy2.1
                                                    BH: Tenergy2.1

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X