Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneul Campionilor "Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

    Turneu Final AmaTur 2016 - Targoviște, Sâmbătă 19.11.2016

    LOCALITATEA: Targoviște;
    DATA: Sâmbătă 19 Noiembrie 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați + începători;
    FESTIVITATE DE PREMIERE AMATUR: Sala Polivalentă 09.00 - 09.45;
    ORA DE ÎNCEPERE TURNEU:

    ÎNCEPĂTORI - 13.30 - 14.15 ? validare înscrieri, la 14.30 încep meciurile;
    AMATORI - 08.00 - 08.45 ? validare înscrieri, la 09.45 încep meciurile;
    OPEN - 08.00 - 08.45 ? validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;
    SALA:
    Sala Polivalentă, Bd-ul Unirii, nr. 1;
    Sala de sport a Liceului Tehnologic Nicolae Ciorănescu, str. Locotenent Ion Stancu, nr. 35;
    LOGISTICĂ: 24+16=40 mese (Butterfly, Donic, Joola, Tibhar) aprobate ITTF, mingi de plastic***;
    SPAȚIU DE JOC:

    Sala Polivalentă - 1000 mp;
    Sala de sport a Școlii Generale nr. 11 - 800 mp;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 50 Lei, copii sub 14 ani 25 Lei, persoane cu dizabilități 0 lei - din care 3 Lei/participant vor fi transferați în contul
    AmaTur;
    Se asigură:
    - apă plată ? 2 litri;
    - mere la discreție - prin bunăvoința Dl. Adrian Mocanu;
    - masă prânz;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - începători: Locurile 1?8 ? cupe + diplome;
    - Amatori: Locurile 1?8 ? cupe + diplome;
    - Open: Locurile 1?8 ? cupe + diplome;
    ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere: Joi 17 Noiembrie 2016, ora 21,00;
    - ultima retragere: Vineri 18 Noiembrie 2016, ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    - în situația depășirii numărului de locuri rezervat turneului, prioritate au jucătorii cei mai bine clasați.
    SISTEMUL DE JOC:
    ÎNCEPĂTORI: - Sala Polivalentă
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
    - Număr maxim de participanți:
    54 (51 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform
    MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: regula șarpelui;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    AVANSAȚI ? Sala Polivalentă
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egală cu 12 și mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanți:
    144 (141 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform
    MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: regula șarpelui;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    OPEN ? Sala de sport a Școlii Generale nr. 11
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19;
    - Număr maxim de participanți:
    96 (93 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1.5.9.13;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    - Semifinalele, finala și festivitatea de premiere vor avea loc la Sala Polivalentă;
    LIVE
    - Festivitatea de premiere AmaTur, Finalele la începători, Avansați și Open se transmit Live pe Facebook/AmaTurRomania
    MASĂ PRÂNZ:
    - Snitzel de pui + piure de cartofi + salată;
    ORGANIZATORI:
    - AmaTur România;
    CAZARE:
    Hotel Dracula, 3*** - B-dul Libertății, nr. 7, Targoviște - 50 lei locul în camere matrimoniale sau cu 2 paturi, cu mic dejun inclus; contact - Georgiana.
    (la rezervare specificați pentru concursul de tenis de masă)
    www.hotel-dracula.ro

    PARTENERI:
    - D.J.T.S. Dâmbovița, prin amabilitatea domnilor Claudiu Mănescu și Septimiu Burtescu;

    SPONSORI și ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dl. Rasvan Crișan - TT Shop, reprezentantul Butterfly Rom?nia.

    Butterfly - Table Tennis for You

    Dl. George Durdun, reprezentantul firmei Viva Sport Shop, cu un bogat stand de materiale de tenis de masă.


    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.


    www.tenismasa.ro



    Dl. Dumitru Beltechi - EMI TT.

    Emi TT - Pentru campionul din tine!

    CAMERA DE GARDĂ:
    Dl. ................ va fi de gardă la Sala Polivalentă, cu o trusă de prim ajutor, inclusiv un aparat pentru luarea tensiunii.
    Dl. As. Bocănială Norocel va fi de gardă la Sala de sport a Școlii nr. 11, cu o trusă de prim ajutor, inclusiv un aparat pentru luarea tensiunii.

    Ne găsiți și pe Facebook, la adresa:
    Facebook/AmaTurRomania


    Ultima editare de marcelgiosan; 31.oct.2018, 23:25.

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 18.11.2016 at 0:11:42

    1. Lukasz Klimas, Ploiești, 1 - 38,48 - O
    2. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 36,27 - OL
    3. Gogu Gabriel, Cluj Napoca, 4 - 34,48 - O
    4. Ion Marius, Brăila, 5 - 33,35 - O
    5. Petrescu Liviu, Pitești, 7 - 33,84 - OW
    6. Roman Bogdan, Arad, 8 - 32,58 - O
    7. Neagu Mircea, Constanța, 9 - 31,56 - O
    8. Toma Florin, Pitești, 10 - 31,5 - OLW
    9. Corcoz Costin, Focșani, 12 - 31,48 - OL
    10. Avram Victor, Arad, 13 - 29,67 - O
    11. Mocean Dan, Cluj Napoca, 15 - 28,65 - OL
    12. Iancu George, Ploiești, 16 - 29,43 - OW
    13. Govoreanu Florin, Cisnadie, 17 - 27,56 - O
    14. Movileanu Darius, Targoviște, 18 - 28,48 - OJ
    15. Tigau Dan, București, 20 - 27,62 - OLW
    16. Banescu Dragos, Pitești, 21 - 27,98 - OL
    17. Bocaniala Norocel, București, 23 - 27,41 - OL
    18. Morosanu Vasile, Suceava, 26 - 27,54 - OW
    19. Dinca Daniel, București, 27 - 26,25 - OH
    20. Stanciu Alin, Călărași, 28 - 32,03 - O
    21. Apian Florin, Bistrița, 29 - 29,8 - O
    22. Cozma Catalin, Fălticeni, 30 - 27,43 - OLW
    23. Sicoe Rodica, Cugir, 31 - 34,94 - OF
    24. Put Gabriel, Oravita, 32 - 27,45 - O
    25. Constantin Teodor, București, 33 - 25,4 - O
    26. Zamfir Ionel, București, 34 - 26,57 - O
    27. Macovei Liviu, Brașov, 36 - 28,61 - O
    28. Dragan Valentin, Mioveni, 37 - 37 - OL
    29. Dumitru Gheorghe, București, 38 - 24,79 - O
    30. Panea Ovidiu, București, 39 - 25,31 - O
    31. Sinita Eugen, București, 40 - 26,73 - O
    32. Aftenii Daniel, București, 41 - 26,88 - O
    33. Lazaroiu Adrian, Targoviște, 42 - 24,48 - O
    34. Radu Costica, Galați, 44 - 27,72 - O
    35. Dumitrescu Cornel, București, 45 - 26,09 - OW
    36. Cotca Dacian, Oradea, 46 - 24,25 - O
    37. Raducan Bogdan, Craiova, 48 - 26,72 - O
    38. Cionoiu Cristian, București, 49 - 26,14 - O
    39. Fratea Aurel, Constanța, 50 - 22,9 - OW
    40. Mihaila Nicolae, Breaza, 51 - 23,91 - O
    41. Gorum Adrian, Topoloveni, 53 - 26,05 - O
    42. Teleki Zsolt, Cluj Napoca, 54 - 26,43 - O
    43. Vranceanu Mihai, București, 55 - 23,75 - O
    44. Zarinschi Catalin, Galați, 59 - 23,3 - O
    45. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 60 - 25,38 - OL
    46. Sencu Victor, Targoviște, 61 - 22,11 - O
    47. Kaposta Victor, Arad, 62 - 21,64 - O
    48. Bozga Lucian, Baicoi, 65 - 24,31 - O
    49. Grigore Alexandru, Campina, 67 - 21,27 - O
    50. Vladoiu Gelu, Brașov, 68 - 20,77 - OW
    51. Rojnita Sebastian, Bacău, 69 - 21,64 - O
    52. Verdet Adrian, Oravita, 71 - 27,39 - O
    53. Dascalasu Viorel, București, 72 - 25,75 - O
    54. Migea Cornel, Sibiu, 74 - 24,38 - O
    55. Ivan Valentin, Campina, 75 - 20,5 - O
    56. Sferlea Marius, Oradea, 76 - 24 - O
    57. Vlase Gheorghe, Slobozia, 80 - 24,6 - O
    58. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 81 - 22,73 - OW
    59. Zamblau Ionut, Cluj Napoca, 82 - 26,64 - O
    60. Zidar Victor, Reghin, 83 - 26,19 - O
    61. Fratila Robert, Filipestii de Targ, 87 - 22,28 - OJ
    62. Hutanu Alin, Brașov, 88 - 25,08 - O
    63. Dracea Gabriel, Sinaia, 91 - 22,08 - O
    64. Oprea Adrian, Lugoj, 92 - 25,06 - O
    65. Pizlaru Ionel, Focșani, 93 - 23,15 - O
    66. Birtalan Robert, Oradea, 94 - 22,43 - O
    67. Ticu Dorin, Bacău, 95 - 20,02 - O
    68. Leorda Rares, Reghin, 96 - 28,89 - O
    69. Leolea Andrei, Constanța, 97 - 21,68 - OW
    70. ON HO, București, 98 - 21,16 - O
    71. Vasile Gelu Iulian, Breaza, 99 - 20,91 - O
    72. Braniste George, Bacău, 102 - 19,52 - O
    73. Munteanu Octavian, Tecuci, 103 - 19,69 - OW
    74. Dena Corneliu, Giurgiu, 104 - 19,19 - O
    75. Veres Francisc, Oravita, 109 - 20,18 - O
    76. Cocean Valer, Baraolt, 116 - 23,84 - O
    77. Roman Iulian, Brașov, 123 - 37,7 - OL
    78. Bujor Dragos, București, 124 - 26,91 - OJ
    79. Sumanaru Catalin, Iași, 127 - 22,73 - O
    80. Ciuca Dan, Pitești, 128 - 24,5 - OW
    81. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 129 - 22,89 - O
    82. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 131 - 19,02 - O
    83. Bardocz Szilard, Capeni, 133 - 22 - O
    84. Mihalescu Dinu, Timișoara, 136 - 23,25 - O
    85. Rosu Alexandru, Mioveni, 142 - 25,97 - OJ
    86. Tic Ioan, Oradea, 143 - 24,21 - O
    87. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 144 - 22,39 - O
    88. Manea Mihaita, Tulcea, 150 - 23,75 - O
    89. Creinicean Liviu, Oravita, 151 - 21,55 - O
    90. Constantinescu Rares, Brăila, 158 - 20,48 - OJ
    91. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 159 - 19,2 - O
    92. Staicu Dan, Constanța, 167 - 19,1 - OW
    93. Dumbrava Daniel, Focșani, 168 - 24,44 - OW
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    94. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 169 - 23,89 - O
    95. Nica Ionut, Brașov, 170 - 21,43 - O
    96. Chiscop Bogdan, Galați, 171 - 20,5 - O
    97. Simion Boby, Cluj Napoca, 175 - 28,68 - OLH
    98. Cruceru Sergiu, Targu Jiu, 176 - 27,38 - O
    99. Ropotan Iulian, București, 184 - 22,78 - O
    100. Spoiala Cristinel, Focșani, 186 - 20,18 - O
    101. Barsa Ioan, Moinesti, 253 - 22,63 - O
    102. Buzatu Vasile, Buftea, 254 - 20,42 - O
    103. Dan Andrei, Piatra Neamț, 258 - 19,44 - OW
    104. Ionita Valentin, Galați, 278 - 19,25 - O
    105. Dobrin Adrian, Targoviște, 284 - 19,47 - O
    106. Teodorescu Sandica, Ramnicu Sarat, 296 - 26,75 - O
    107. Neculcea Alexandru, Moreni, 298 - 24,96 - O
    108. Stanciu Silviu, Călărași, 314 - 28,95 - OL
    109. Micuda Mihai, București, 324 - 23,03 - O
    110. Bleoca Marius, Târnaveni, 367 - 20,25 - O
    111. Lungu Marius, Oravita, 368 - 19,39 - O
    112. Dumitrescu Matei, București Spartac, 387 - 27,7 - OJ
    113. Irimia Sorin Jr, Moinesti, 389 - 22,68 - O
    114. Pop Cosmin, Turda, 394 - 26,55 - OL
    115. Pascu Paul, Tecuci, 456 - 24 - O
    116. Catinean Vasile, Petrila, 463 - 22,96 - O
    117. Taranu Nicusor, Tulcea, 499 - 19,88 - O
    118. Parnica Leonid, Moinesti, 527 - 27,06 - OW
    119. Teica Radu, Targu Jiu, 758 - 22,25 - O
    120. Popescu Razvan, Targu Jiu, 1601 - 21,75 - O
    Ultima editare de marcelgiosan; 18.nov.2016, 00:12.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Avansați

      Inscrieri Avansați - on 17.11.2016 at 23:36:53

      1. Popa Mircea, Brașov, 100 - 18,42 - AW
      2. Ciortescu Cristi, Iași, 105 - 16,9 - A
      3. Antal Denes, Brașov, 111 - 18,64 - AW
      4. Padurariu Costel, Brașov, 112 - 18,35 - A
      5. Gaitan Tiberiu, Brăila, 114 - 18 - AW
      6. Diaconescu Lucian, Targoviște, 115 - 17,31 - A
      7. Ivan Sorin Ioan, Targoviște, 118 - 18,43 - A
      8. Trocan Nicolae, Mioveni, 119 - 18,36 - AW
      9. Birtalan Laszlo, Oradea, 121 - 18,43 - A
      10. Stoica Mihai, Mioveni, 122 - 17,56 - AW
      11. Brulea Petre, Ploiești, 126 - 17,96 - AW
      12. Colesniuc Romeo, Botoșani, 132 - 17,31 - AW
      13. Damian Mircea, Bistrița, 137 - 18 - A
      14. Sofian Corneliu, Suceava, 138 - 17,75 - AW
      15. Avram Nicolae, Nedelea, 141 - 16,52 - A
      16. Lovin Eusebiu, Comănești, 145 - 17,85 - A
      17. Bozga Razvan, Baicoi, 149 - 17,25 - A
      18. Bratescu Adrian, Targoviște, 152 - 16,91 - AW
      19. Ursulescu Ioan, Bacău, 156 - 17,34 - AW
      20. Fulop Attila, Aiud, 160 - 17,61 - A
      21. Marian Bogdan, Ploiești, 161 - 17,2 - A
      22. Dumitrescu Dan, Piatra Neamț, 165 - 18,59 - A
      23. Iacob Gabriel, Iași, 166 - 16,7 - AW
      24. Demeny Zoltan, Brașov, 173 - 16,8 - A
      25. Bogza Dragos, Iași, 174 - 16,21 - A
      26. Voin Doru, București, 177 - 18,92 - A
      27. Pelaghie Ioan, Targu Mureș, 178 - 18,65 - A
      28. Istrate Cristian, București, 180 - 17,14 - A
      29. Firica Lucian, Constanța, 181 - 16,57 - A
      30. Nicola Marian, Constanța, 187 - 16,04 - A
      31. Ciobanu Daniel, Blaj, 192 - 17,78 - A
      32. Lacatis Ghita, Arad, 194 - 18,6 - A
      33. Bivolaru Marius, Ploiești, 195 - 16,48 - A
      34. Morosan Marian, Suceava, 202 - 17,27 - A
      35. Ban Peter, Cluj Napoca, 208 - 17,9 - A
      36. Sorescu Mircea, Paulesti, 213 - 17,1 - A
      37. Stancalie Doru, Craiova, 214 - 16,52 - AW
      38. Safta Alexandru, Targoviște, 217 - 17,1 - A
      39. Samoila Ion, Babadag, 222 - 16,7 - A
      40. Petenchi Edmond, Roman, 224 - 17,28 - A
      41. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 226 - 18,72 - AW
      42. Cucu Cristin, Targoviște, 228 - 16,25 - AW
      43. Bodeanu Dan, București, 230 - 18,78 - AW
      44. Radu Constantin, Sibiu, 231 - 16,68 - AW
      45. Florea Gigi, Galați, 232 - 15,64 - AW
      46. Solcan Florin, Constanța, 233 - 14,9 - A
      47. Negrean Ioan, Sibiu, 236 - 16,65 - A
      48. Muntean Mircea, Baia Mare, 241 - 18,69 - A
      49. Pavunev Dan, București, 243 - 16,83 - A
      50. Stanciu Stelian, Călărași, 244 - 15,89 - A
      51. Ispas Victor, Turnu Magurele, 246 - 16,68 - AW
      52. Sarbu Dan, Ploiești, 248 - 16,43 - AW
      53. Mitrea Silviu, Navodari, 251 - 15,83 - A
      54. Papacu Bejoli, București, 252 - 14,23 - AW
      55. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 256 - 13,75 - A
      56. Bucsan Romeo, Pitești, 259 - 17,39 - AW
      57. Lucic Corneliu, Suceava, 260 - 14,54 - AHW
      58. Dirlea Ioan, Aiud, 263 - 16,95 - AH
      59. Doba Vasile, Pitești, 264 - 15,48 - AW
      60. Spaller Tiberiu, Nasaud, 270 - 17,72 - A
      61. Cecan Vasile, Timișoara, 271 - 14,93 - A
      62. Barbatel Eduard, Ploiești, 275 - 15,4 - A
      63. Dinu Gheorghe, București, 280 - 13,62 - AW
      64. Viciu Dragos, Pitești, 285 - 18,83 - A
      65. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 289 - 15,88 - A
      66. Coman Emil, Breaza, 292 - 17,72 - A
      67. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 293 - 17,64 - A
      68. Baceanu Constantin, Buzău, 294 - 14,9 - A
      69. Ghile Ioan, Oradea, 300 - 15,75 - A
      70. Darmaz Ion, Targoviște, 301 - 15 - AW
      71. Dani Leo, Arad, 305 - 16,92 - AH
      72. Ionascu Gabriel, București, 306 - 15,45 - A
      73. Rusea Gheorghe, Breaza, 307 - 14,2 - A
      74. Popescu George, București, 310 - 15,45 - A
      75. Gherasim Iulian, Tulcea, 311 - 14,7 - A
      76. Anton Dragos, Focșani, 312 - 14,66 - A
      77. Zedler Csaba, Agnita, 313 - 16,31 - AW
      78. Badulescu Mario, Giurgiu, 316 - 16,97 - A
      79. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 319 - 18,25 - AW
      80. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 320 - 16,64 - A
      81. Socaci Sorin, Panciu, 322 - 15,3 - A
      82. Hanganu George, Focșani, 323 - 13,25 - A
      83. Pitac Ovidiu, Brașov, 328 - 18,63 - AW
      84. Murgu Ioan, Oravita, 329 - 17,11 - A
      85. Peiu Cosmin, Babadag, 332 - 16,19 - A
      86. Stancescu Sebastian, Ploiești, 333 - 12,79 - A
      87. Serban Liviu, Onesti, 340 - 15,35 - A
      88. Preda Nicolae, Curtea de Argeș, 341 - 12,32 - AW
      89. Bodin Ion, Tecuci, 353 - 18,72 - AW
      90. Korabian Tamas, Cluj Napoca, 354 - 18,13 - A
      91. Ciky Cornel, Fagaras, 355 - 13,02 - AW
      92. Stolearenco Igor, Galați, 356 - 12,58 - A
      93. Sultan Valentin, Craiova, 364 - 16,14 - A
      94. Ciurusnuc Costel, Galați, 365 - 15,03 - A
      95. Filip Dan, Comănești, 372 - 18,03 - AW
      96. Valcea Daniel, Pitești, 373 - 13,75 - A
      97. Stan Catalin, Curtea de Argeș, 376 - 15,19 - A
      98. Marin Floricel, Brașov, 377 - 13,78 - AW
      99. Matei Mirel, Brașov, 380 - 16,25 - A
      100. Pacurar Cosmin, Blaj, 381 - 15,89 - A
      101. Luca Octavian, Tulcea, 385 - 14,94 - A
      102. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 392 - 15,25 - AW
      103. Dragan Petru Ioan, Iași, 393 - 14,2 - A
      104. Corocaescu Cristian, Suceava, 398 - 16,72 - A
      105. Matei Dumitru, Deva, 399 - 14,97 - AW
      106. Gheorghe Florin, București, 401 - 12,32 - A
      107. Bradusca Cornel, Targu Jiu, 403 - 16,78 - AW
      108. Dinicescu Ion, Pitești, 405 - 14,94 - AW
      109. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 407 - 18,04 - AW
      110. Jichici Svetozar, Timișoara, 410 - 14,58 - A
      111. Silivestru Nicu, Tulcea, 411 - 14,38 - A
      112. Badulescu Rafael, Giurgiu, 413 - 13,95 - A
      113. Taru Alex, Targoviște, 414 - 13,25 - A
      114. Dumitrache Gabriel, Giurgiu, 415 - 12,9 - A
      115. Drinceanu Lilian, Oravita, 418 - 18,03 - A
      116. Chirap Dan, Gura Humorului, 422 - 16,17 - A
      117. Cojocaru Didi, Ramnicu Valcea, 423 - 15,36 - A
      118. Cristofor Razvan, Moinesti, 429 - 12,23 - A
      119. Dima Cristi, București, 431 - 15,47 - A
      120. Movileanu Flavius, Targoviște, 435 - 14,75 - AW
      121. Rosioara Razvan, Alexandria, 441 - 16,08 - A
      122. Mos Florin, Filipestii de Targ, 444 - 17,71 - AW
      123. Niculescu Gabriel, București, 447 - 14,83 - AH
      124. Dragan Mihai, Bistrița, 451 - 18,83 - A
      125. Craciun David Mihai, București, 459 - 13,58 - AJ
      126. Bacanu Paulian, Brașov, 462 - 18,46 - A
      127. Florea Marian, Targoviște, 464 - 15,93 - A
      128. Ardelean Raul, Arad, 465 - 15,59 - A
      129. Musat Catalin, Alexandria, 466 - 15,36 - A
      130. Rusu Geanini, Targoviște, 467 - 13,36 - A
      131. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 471 - 12,75 - A
      132. Ion Sebastian, Buftea, 475 - 18,75 - A
      133. Mureșan Dorel, Cluj Napoca, 478 - 17,82 - AH
      134. Ivan Adrian, Tulcea, 490 - 14,25 - A
      135. Barabas Claudiu, Bistrița, 496 - 13,36 - A
      136. Stanciulescu Bogdan, Brașov, 508 - 18,95 - A
      137. Sicoe Ioan, Turda, 509 - 13,75 - AW
      138. Barac Andreea, Brăila, 522 - 15,08 - AF
      139. Oancea Vasile, Buzău, 525 - 13,83 - A
      140. Popa Paul, Sibiu, 529 - 13,97 - A
      141. Visan Bogdan, Targoviște, 530 - 13 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      142. Retegan Cosmin, Plopeni, 539 - 13,94 - A
      143. Oprea Luca, București, 552 - 15,89 - AJ
      144. Szabo Lajos, Ungaria, 553 - 15,39 - A
      145. Orac Teodor, Ramnicu Valcea, 558 - 12,17 - A
      146. Balanescu Florin, Iași, 564 - 13,11 - A
      147. Salariu Adrian, Buftea, 572 - 12,97 - A
      148. Mocanu Adrian, Targoviște, 576 - 15,88 - A
      149. Neagoe Costin, București, 581 - 16,82 - A
      150. Vladu Nicolae, Pitești, 589 - 15,92 - AW
      151. Mocanu Ionut, Galați, 626 - 14,15 - A
      152. Voicu Ionut, Ploiești, 627 - 13,33 - A
      153. Lazar Ion, București, 641 - 14,22 - A
      154. Trocaru Remus, Tulcea, 646 - 16,19 - A
      155. Maerean Claudiu, Bistrița, 654 - 17,75 - A
      156. Uzuneanu Costica, Galați, 659 - 18,44 - AW
      157. Petrov Dan, București, 673 - 15,67 - A
      158. Joldes Adrian, Bistrița, 705 - 12,39 - A
      159. Grama Mihai, Azuga, 709 - 15,25 - AW
      160. Androne Daniel, Petrila, 710 - 14,96 - A
      161. Cioboiu Dan, Craiova, 755 - 12,15 - A
      162. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 799 - 18,5 - A
      163. Popa Alexandru Iulian, Buzău, 800 - 17,92 - A
      164. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 838 - 15,25 - A
      165. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 870 - 16,5 - A
      166. Patrascu Traian, Lehliu Gara, 1131 - 12,25 - A
      167. Jimmy Lu, București, 1142 - 12,17 - A
      168. Gheorghe Nicolae, Călărași, 1231 - 13,92 - A
      169. Dragomir Iuliu Florin, Turnu Magurele, 1232 - 13,92 - A
      170. Docan Cristian, București, 2959 - 1,75 - A

      Wild-card-uri - culoarea roșie!
      Ultima editare de marcelgiosan; 17.nov.2016, 23:37.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament începători

        Inscrieri Finale începători - on 19.11.2016 at 14:27:06

        1. Pralea Marius, Botoșani, 357 - 11,96 - A
        2. Panait Adrian, Brăila, 386 - 11,45 - AW
        3. Dinu Adrian, Darmanesti, 402 - 11,71 - A
        4. Cristescu Cristian, București, 419 - 11,85 - AW
        5. Babus Liviu, Ploiești, 420 - 11,48 - A
        6. Popa Ion, Ploiești, 448 - 11,69 - A
        7. Coclea Ionel, Brăila, 455 - 11,14 - A
        8. Giosan Marcel, Galați, 468 - 11,36 - A
        9. Jaouir Khaled, București, 472 - 11,8 - AW
        10. Plaiasu Ion, Plopeni, 483 - 11,39 - A
        11. Catana Claudiu, București, 487 - 11,58 - A
        12. Pralea Constantin, Alba Iulia, 505 - 8,81 - AW
        13. Movileanu Neculae, Brașov, 511 - 9,98 - A
        14. Manoiu Claudiu, Fieni, 520 - 11,71 - A
        15. Kis Istvan, Brașov, 521 - 9,55 - A
        16. Anescu Andu, Drăgășani, 544 - 9,85 - A
        17. Pinzar Alin, Suceava, 556 - 11,36 - A
        18. Zamfirache Ioan, Botoșani, 566 - 10,6 - AW
        19. Lupescu Nicolae, Reghin, 573 - 9,25 - A
        20. Potarniche Bianca, Buzău, 579 - 10,72 - AF
        21. Hutanu Adrian, Slobozia, 580 - 10,35 - A
        22. Pop Sabin, Targu Mureș, 583 - 11,11 - A
        23. Carjan Dumitru, București, 585 - 9,58 - AW
        24. Macovei Cristi, Iași, 601 - 11,53 - A
        25. Nemeroczi Stefan, Baia Mare, 605 - 11,54 - A
        26. Parvu Nicolae, Cornu, 618 - 11,5 - A
        27. Cretu Marian, Craiova, 628 - 11,72 - A
        28. Dumitrescu Sorin, Brașov, 630 - 8,58 - A
        29. Banu Nicolae, Ocna Sibiului, 633 - 11,97 - A
        30. Ileanu Bogdan, Targu Jiu, 644 - 9,43 - A
        31. Marica Dan, Brașov, 657 - 10,54 - A
        32. Mitrofan Petrica, Brașov, 658 - 8,94 - AW
        33. Maftei Catalin Doru, Comănești, 660 - 10,36 - A
        34. Bozosan Petre, Sibiu, 661 - 9,47 - A
        35. Malene Petru, Fagaras, 669 - 7,95 - A
        36. Rus Nicolae, Oradea, 681 - 8,4 - A
        37. Moise Viorel, Brăila, 688 - 7,77 - AW
        38. Cioveie Marian, Oravita, 712 - 9,36 - A
        39. Cazanel Gheorghe, Comănești, 718 - 11,75 - A
        40. Balla Peter, Toplita, 719 - 9,5 - A
        41. Minica Rares, Giurgiu, 749 - 10,47 - AJ
        42. Purcileanu Liviu, Piatra Neamț, 750 - 10,32 - A
        43. Moraru Marius, București, 756 - 9,31 - A
        44. Stanciu Viorel, Ploiești, 761 - 9,46 - A
        45. Lazar Dumitru, Mizil, 786 - 8,22 - A
        46. Constantin Gabriela, București, 795 - 10,42 - AFH
        47. Rosoga Ana, Constanța, 815 - 6,28 - AF
        48. Stefan Patrick, Brașov, 819 - 5,95 - AJ
        49. Vestineanu Ionut, Slobozia, 853 - 11,13 - A
        50. Tuca Cristi, Slatina, 856 - 10,55 - A
        51. Duma Gheorghe, Ploiești, 888 - 11,25 - A
        52. Vela Gabriel, Caransebeș, 963 - 7,03 - A
        53. Mihu Marian, Focșani, 2314 - 2,75 - A
        54. Matei Mircea, Targoviște, 4001 - 0 - A

        * Niciun absent nemotivat.


        Clasament începători

        1. Jaouir Khaled - București
        2. Pralea Marius - Botoșani
        3 -- 4
        Nemeroczi Stefan - Baia Mare
        Vestineanu Ionut - Slobozia
        5 -- 8
        Babus Liviu - Ploiești
        Anescu Andu - Drăgășani
        Kis Istvan - Brașov
        Mitrofan Petrica - Brașov
        9 -- 16
        Duma Gheorghe - Ploiești
        Catana Claudiu - București
        Cristescu Cristian - București
        Stanciu Viorel - Ploiești
        Dinu Adrian - Darmanesti
        Cretu Marian - Craiova
        Banu Nicolae - Ocna Sibiului
        Manoiu Claudiu - Fieni
        17 -- 24
        Cazanel Gheorghe - Comănești
        Popa Ion - Ploiești
        Macovei Cristi - Iași
        Coclea Ionel - Brăila
        Tuca Cristi - Slatina
        Minica Rares - Giurgiu
        Carjan Dumitru - București
        Balla Peter - Toplita
        25 -- 1v gr.sup.
        Bozosan Petre - Sibiu
        26 -- 36 0v gr.sup.
        Parvu Nicolae - Cornu
        Plaiasu Ion - Plopeni
        Pop Sabin - Targu Mureș
        Potarniche Bianca - Buzău
        Marica Dan - Brașov
        Maftei Catalin Doru - Comănești
        Purcileanu Liviu - Piatra Neamț
        Moraru Marius - București
        Lupescu Nicolae - Reghin
        Lazar Dumitru - Mizil
        Rosoga Ana - Constanța
        37 -- 3v gr.inf.
        Constantin Gabriela - București
        38 -- 42 2v gr.inf.
        Zamfirache Ioan - Botoșani
        Ileanu Bogdan - Targu Jiu
        Cioveie Marian - Oravita
        Dumitrescu Sorin - Brașov
        Malene Petru - Fagaras
        43 -- 49 1v gr.inf.
        Panait Adrian - Brăila
        Giosan Marcel - Galați
        Pinzar Alin - Suceava
        Hutanu Adrian - Slobozia
        Movileanu Neculae - Brașov
        Vela Gabriel - Caransebeș
        Stefan Patrick - Brașov
        50 -- 54 0v gr.inf.
        Pralea Constantin - Alba Iulia
        Rus Nicolae - Oradea
        Moise Viorel - Brăila
        Mihu Marian - Focșani
        Matei Mircea - Targoviște
        Ultima editare de marcelgiosan; 18.nov.2016, 10:05.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Informatii utile

          Postat în original de Regulament AmaTur 2015/2016
          5.3.3 Organizarea turneelor tip A+.
          Se organizează în săli spațioase, care permit desfășurarea turneului pe minim 20 de mese.
          Fiind turnee cu participare națională, organizatorii vor avea în vedere posibilitățile de cazare, de masă și de petrecere a timpului liber al participanților.
          în situația depășirii numărului de locuri rezervat turneului, prioritate au jucătorii cei mai bine clasați.
          în plus, la Open vor avea prioritate jucătorii cu media 19^, tot în ordinea clasamentului (cei mai bine clasați).
          Similar, în spiritul Regulamentului, la Avansați vor avea prioritate jucătorii cu media mai mare sau egală cu 12, în ordinea clasamentului.

          ?n situația în care la Open sau Avansați rămân locuri necompletate, în săptăm?na 14-17.11.2016 jucătorii începători pot solicita transferul la Avansați și jucătorii Avansați pot solicita transferul la Open, tot în ordinea clasamentului. (Adică, dacă sunt 3 locuri libere la Avansați și sunt 5 jucători începători care solicită transferul la categoria superioară, primii 3 din cei 5 - in ordinea clasamentului - vor putea fi transferați.
          Vă mulțumim pentru înțelegere!

          Anunț important:

          Se modifică locul de desfășurare a turneului pentru categoria Open, astfel:

          Sala de sport a Liceului Tehnologic Nicolae Ciorănescu, str. Locotenent Ion Stancu, nr. 35, Targoviște.

          OPEN - 08.00 - 08.45 – validare înscrieri la Sala Polivalentă;
          Accesul în Sala de sport A Liceului Tehnologic Nicolae Ciorănescu se va face începând cu ora 9,30 după terminarea Festivității de premiere ce va avea loc la Sala Polivalentă.




          Retrageri - on 17.11.2016 at 17:58:31

          1. Sorescu Deian, Resita, 6 - 38,8 - O
          2. Wischegg Robert, Galați, 24 - 28,2 - O
          3. Teleki Zsolt, Cluj Napoca, 54 - 26,43 - O
          4. Toma Iulian, Brăila, 58 - 24,6 - OW
          5. Costache Claudiu, Călărași, 85 - 27,22 - O
          6. Valcu Alin, Botoșani, 101 - 22,33 - O
          7. Niculae Dan, București, 140 - 19,77 - O
          8. Mostovoi Andrei, Campina, 146 - 25,39 - OW
          9. Miron Liviu, Campina, 188 - 24,96 - O
          10. Pintilie Nela, Galați, 189 - 22,91 - OLF
          11. Duceac Catalin, Botoșani, 197 - 23,97 - O
          12. Macarenco Andrei, București, 216 - 20,53 - O
          13. Chiru Sorin, Campina, 218 - 19,08 - O
          14. Marcu Vasile, Vatra Dornei, 219 - 21,72 - OW
          15. Curpas Ioan, Oradea, 221 - 17,05 - AW
          16. Cristache George, București, 273 - 27,67 - O
          17. Trandafir Vasile, Targu Mureș, 304 - 17,28 - A
          18. Jurje Alex Doru, Almasu Mare, 309 - 18,59 - A
          19. Turburan Ion, Resita, 344 - 17,59 - A
          20. Rusu Calin, Cluj Napoca, 348 - 21,25 - O
          21. Schiopulescu Ion, Lugoj, 379 - 17,41 - A
          22. Nicu Constantin, Iași, 400 - 14,28 - A
          23. Botea Fabian, Hunedoara, 432 - 14,17 - A
          24. Iordachi Adrian, Adjud, 481 - 13,73 - A
          25. Nicolaiciuc Ovidiu, Iași, 494 - 14,59 - A
          26. Morariu Marius, Sibiu, 514 - 12,36 - A
          27. Stefan Alexandru, Iași, 519 - 14,19 - A
          28. Constantin Cristina, București, 531 - 8,82 - AF
          29. Banuta Dumitru, Ploiești, 535 - 10,33 - A
          30. Peta Octavian, Cluj Napoca, 549 - 13 - A
          31. Ticu Sorin, Lugoj, 554 - 14,09 - A
          32. Mureșan Ioan, Galați, 561 - 9,89 - AW
          33. Nitescu Horia, Ploiești, 569 - 16,7 - A
          34. Cuna Gheorghe, Buzău, 600 - 12,81 - A
          35. Zaharia Puiu, București, 607 - 12,61 - A
          36. Dragomir Paul, Sibiu, 610 - 11,09 - A
          37. Gligor George, Sibiu, 624 - 14,25 - A
          38. Butnaru Madalina, Vatra Dornei, 629 - 10,86 - AJF
          39. Railean Vlad, Ramnicu Valcea, 643 - 11,19 - A
          40. Petrov Dan, București, 673 - 15,67 - A
          41. Pana Remus, Tulcea, 675 - 12,3 - A
          42. Chiriac Marius, Botoșani, 701 - 12,34 - A
          43. Csaky Tiberiu, Resita, 715 - 15,54 - A
          44. Anastasiu Constantin, Comănești, 732 - 10 - A
          45. Bauer Lajos, Targu Mureș, 764 - 21,75 - OW
          46. Craiovan Victor, Resita, 766 - 8,19 - A
          47. Sandulean Rares, Vatra Dornei, 817 - 8,34 - AJ
          48. Knobel Thomas, București, 852 - 12,11 - A
          49. Tonciu Mihai, București, 929 - 12,3 - A
          50. Dior Dorin, Iași, 947 - 9,82 - A
          51. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei, 949 - 7,36 - AJF
          52. Tarau Vasile, Brașov, 984 - 12,08 - A
          53. Mocanu Marius, București, 1042 - 18,13 - A
          54. Margescu Bogdan, Campina, 1197 - 12,92 - A
          55. Enciu Marcel, București, 1221 - 5,68 - A
          56. Rozenfeld Cristian, Cluj Napoca, 1236 - 10,92 - A
          57. Rozenfeld Robert, Cluj Napoca, 1285 - 11,25 - AJ
          58. Serban Marius, Moreni, 1471 - 7,42 - A
          59. Secrian Emanuel, Lugoj, 1710 - 4,5 - A
          60. Rusu Stefan Jr, Cluj Napoca, 2074 - 4 - A
          61. Virlan Ioan, București, 2274 - 6,75 - A
          Ultima editare de marcelgiosan; 17.nov.2016, 17:58.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Ok, hai ca vin ☺
            Toma Iulian Brăila

            Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
            Iulian Toma

            Comentariu


            • #7
              Dena Corneliu - Giurgiu - Open
              Minica Rares - Giurgiu - Incepatori

              Comentariu


              • #8
                Cinca Daniel -Craiova Incepatori

                Comentariu


                • #9
                  Șencu Victor
                  Targoviște
                  OPEN


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Munteanu Octavian Tecuci Open
                    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                    Comentariu


                    • #11
                      Morariu Marius din Sibiu la Incepatori sau Amatori in functie de MP. Acum am 12... ☺

                      Mr. Tomahawk

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Reghin la OPEN: Zidar Victor
                        Amatori: Kantor Imre Zoltan
                        Incepatori: Lupescu Nicolae.

                        Comentariu


                        • #13
                          Buna ziua, Rosoga Ana, incepatori, Constanța.multumesc.

                          Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            Musat Catalin - Amatori
                            Ultima editare de SAMSUNG2653; 19.oct.2016, 07:42.

                            Comentariu


                            • #15
                              Bratescu adrian-targoviste - amatori
                              delimart alexiana - targoviste - incepatori
                              Victoria Cristina

                              Comentariu


                              • #16
                                Banu Nicolae - Ocna Sibiului -Incepatori
                                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                Pe spate: Tenergy 80
                                Pe fata.: Tenergy 64

                                Comentariu


                                • #17
                                  Crăciun David Mihai, București - Avansati

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Cionoiu Cristian - București - open
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                      ........................
                                      Bozosan Petre incepatori din Sibiu

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Horia NITESCU- Ploiești- Avansati
                                        Schlager Carbon Off +
                                        FH: Xiom Vega Elite Max
                                        BH: Xiom Vega Europe Max

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Rares Constantinescu , open, Brăila

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Carjan dumitru avansati bucuresti. Multumesc

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Buna dimineata. O intrebare as vrea sa adresez organizatorului Turneului Final. Pana la urma, accesul pe listele de participanti la turneu cum se va face? In ordinea MP, a clasamentului sau dupa regula primilor inscrisi, ca nu se specifica acest lucru. Va multumesc frumos.
                                              C?nd vulturii tac, papagalii ?ncep să trăncănească.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                In ordinea clasamentului, e turneu A+
                                                Ivan Sorin Ioan la avansati

                                                Trimis de pe al meu ASUS_Z00AD folosind Tapatalk
                                                Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                                                FH: Donic Bluefire JP 01 max
                                                BH:Yasaka Rakza X max

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Gligor George, Sibiu - avansati

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X