Anunț
Adună
Nici un anunț încă.
Turneu A Gura Humorului ,, Hai ai nostri '' ed. III Sambata 05.11.2016 O+ A+ I
Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
-
Postat în original de daviris Vezi postCelor doi va propun , ca alta data, Casa Elena si francusa de Cotnari.Sa ne revedem cu bine .
Lasă un comentariu:
-
Din Botoșani, Zamfirache Ioan si Portariuc Gheorghe - incepatori.
Lasă un comentariu:
-
Pralea Marius-Botoșani-incepatori sau avansati ,in functie de ce spune clasamentul la reactualizarea de pe 1 nov.
Pralea Constantin-Alba Iulia-incepatori
Lasă un comentariu:
-
Din Botoșani, Colesniuc Romeo - avansati
Robu Valentin - incepatori
Lasă un comentariu:
-
Din Granicesti se inscriu la Incepatori :
Simionese Ovidiu
Morosan Ionel
Simionese Sorin Gabriel
Multumim !
Lasă un comentariu:
-
din Botoșani, se inscriu la avansati
Chiriac Marius
Grosu Alexandru
Lasă un comentariu:
-
Ignatescu Bogdan Ionut - Incepatori - Siret
Babiuc Nicusor Ionel - Incepatori - Siret
Medvediuc Lucian - Incepatori - Siret
Bejinariu Constantin - Incepatori - Siret
Calancea Dragos - Incepatori - Siret
Multumesc!
Lasă un comentariu:
-
Marcu Vasile-open ;
INCEPATORI ; Butnaru Madalina- ,Sandulean Rares , Sandulean Ruxandra , Muraru Ioana , Cracana Lucian , Honciuc Alexia , Vieriu Teodora , Pintescu Teodora , Tereja David ,Vlad Teodor etc.Ultima editare de marcu vasile; 26.oct.2016, 06:24.
Lasă un comentariu:
-
Clasament Open - on 04.11.2016 at 18:06:38
1. Marola Mihai, Bacău - 106 - 26,64 - OJ
2. Tiganas Mihai, Rădăuți - 1085 - 27,5 - O
3. Hasna Cosmin, Straja - 47 - 31,58 - O
4. Polocoser Cristian, Suceava - 193 - 23,16 - O
5. Albu Catalin, Pascani - 134 - 24,17 - O
6. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 219 - 21,72 - OW
7. Ursulean Florin, Straja - 238 - 25,64 - O
8. Ursulean Vasile, Straja - 130 - 20,35 - O
9. Chirap Dan, Gura Humorului - 422 - 16,17 - A
10.Rosca Niculai, Galanesti - 543 - 20,54 - O
11. Stroe Ionel, Bacău - 565 - 12,56 - A
Clasament Avansati
1. Ciortescu Cristi - Iași
2. Dragan Mihai - Bistrița
3 -- 4
Brulea Petre - Ploiești
Gugles Marius - Câmpulung Mold
5 -- 8
Mahu Bogdan - Pascani
Colesniuc Romeo - Botoșani
Morosan Marian - Suceava
Marola Dan - Bacău
9 -- 12 1v gr.sup.
Bogza Dragos - Iași
Corneanu Sorin - Botoșani
Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
Foca Dorin - Rădăuți
13 -- 16 0v gr.sup.
Avram Nicolae - Nedelea
Balanescu Florin - Iași
Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
Grosu Octavian - Botoșani
17 -- 18 2v gr.inf.
Grosu Alexandru - Botoșani
Dobrincu Vlad - Iași
19 -- 21 1v gr.inf.
Damian Mircea - Bistrița
Pogorevici Mircea - Gura Humorului
Ivisuc Teofil - Poiana Stampei
22 -- 24 0v gr.inf.
Lucic Corneliu - Suceava
Pinzar Alin - Suceava
Aldea Gheorghe - Suceava
Clasament Incepatori
1. Istrate Ghiorghita - Suceava
2. Robu Mihai - Mogosesti
3 -- 4
Sandulean Ruxandra - Vatra Dornei
Robu Valentin - Botoșani
5 -- 8
Florea Ionut - Vatra Dornei
Dior Dorin - Iași
Pralea Marius - Botoșani
Mandrila Daniel - Iași
9 -- 16
Mihut Benone - Pascani
Zamfirache Ioan - Botoșani
Butnaru Madalina - Vatra Dornei
Zepciuc Marius - Granicesti
Sandulean Rares - Vatra Dornei
Macovei Cristi - Iași
Foca Ciprian - Rădăuți
Morosan Ionel - Granicesti
17 -- 19 2v gr.sup.
Pralea Constantin - Alba Iulia
Havris Rares - Botoșani
Plamada Iulian - Putna
20 -- 24 1v gr.sup.
Ujeniuc Dan - Suceava
Muraru Ioana - Vatra Dornei
Andronic Ioan - Suceava
Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
Pohaci Claudiu - Dorohoi
25 -- 32 0v gr.sup.
Butacu Dan - Bacău
Portariuc Gheorghe - Botoșani
Calancea Dragos - Siret
Cracana Lucian - Vatra Dornei
Medvediuc Lucian - Siret
Honciuc Alexia - Vatra Dornei
Mita Augustin - Corlateni
Marin Bogdan Mihail - Bacău
33 -- 2v gr.inf.
Vacariuc Mariana - Vatra Dornei
34 -- 40 1v gr.inf.
Vieru Teodora - Vatra Dornei
Pintescu Teodora - Vatra Dornei
Vlad Teodor - Vatra Dornei
Albu Iulian - Comănești
Grigoriciuc Timotei - Suceava
Tucaliuc Alexandru - Suceava
Pasniceanu Robert - Iași
41 -- 48 0v gr.inf.
Simionese Ovidiu - Granicesti
Ursulean Daniel - Straja
Constantinica Silviu - Botoșani
Brandusan Lucian - Rădăuți
Stroe Liliana - Bacău
Capra Claudiu - Suceava
Foca Melania - Rădăuți
Spataru Pavel - IașiUltima editare de Dakiro; 05.nov.2016, 22:17.
Lasă un comentariu:
-
Inscrieri Incepatori - on 04.11.2016 at 18:05:47
1. Pralea Marius, Botoșani - 357 - 11,96 - A
2. Robu Valentin, Botoșani - 454 - 11,88 - AW
3. Pralea Constantin, Alba Iulia - 505 - 8,81 - AW
4. Zamfirache Ioan, Botoșani - 566 - 10,6 - AW
5. Macovei Cristi, Iași - 601 - 11,53 - A
6. Robu Mihai, Mogosesti - 609 - 11,11 - A
7. Butnaru Madalina, Vatra Dornei - 629 - 10,86 - AJF
8. Ujeniuc Dan, Suceava - 656 - 11,88 - A
9. Zepciuc Marius, Granicesti - 735 - 9,56 - A
10. Butacu Dan, Bacău - 814 - 8,94 - A
11. Sandulean Rares, Vatra Dornei - 817 - 8,34 - AJ
12. Muraru Ioana, Vatra Dornei - 846 - 7,72 - AJF
13. Andronic Ioan, Suceava - 857 - 9,06 - AW
14. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti - 920 - 9,19 - A
15. Istrate Ghiorghita, Suceava - 930 - 11,95 - A
16. Portariuc Gheorghe, Botoșani - 937 - 7,03 - A
17. Dior Dorin, Iași - 947 - 9,82 - A
18. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei - 949 - 7,36 - AJF
19. Foca Ciprian, Rădăuți - 1023 - 11,75 - A
20. Morosan Ionel, Granicesti - 1093 - 8,68 - A
21. Havris Rares, Botoșani - 1109 - 8,17 - AJ
22. Mihut Benone, Pascani - 1110 - 7,83 - A
23. Simionese Ovidiu, Granicesti - 1220 - 5,94 - AJ
24. Calancea Dragos, Siret - 1364 - 6,92 - A
25. Cracana Lucian, Vatra Dornei - 1459 - 3,63 - A
26. Medvediuc Lucian, Siret - 1513 - 5,58 - A
27. Vacariuc Mariana, Vatra Dornei - 1516 - 5,17 - AJF
28. Plamada Iulian, Putna - 1608 - 10 - A
29. Constantinica Silviu, Botoșani - 1669 - 5,58 - AJ
30. Vieru Teodora, Vatra Dornei - 1744 - 2,42 - AJF
31. Honciuc Alexia, Vatra Dornei - 1768 - 5,75 - AJF
32. Pintescu Teodora, Vatra Dornei - 1870 - 2,25 - AJF
33. Pohaci Claudiu, Dorohoi - 1945 - 5 - A
34. Mandrila Daniel, Iași - 1949 - 5 - A
35. Vlad Teodor, Vatra Dornei - 1957 - 4 - AJ
36. Albu Iulian, Comănești - 2075 - 4 - A
37. Mita Augustin, Corlateni - 2317 - 2,5 - A
38. Florea Ionut, Vatra Dornei - 2589 - 4,75 - A
39. Marin Bogdan Mihail, Bacău - 2591 - 1,75 - A
40. Stroe Liliana, Bacău - 2664 - 3,75 - AF
41. Grigoriciuc Timotei, Suceava - 2702 - 3,75 - A
42. Capra Claudiu, Suceava - 3033 - 1,75 - A
43. Tucaliuc Alexandru, Suceava - 3038 - 1,75 - A
44. Foca Melania, Rădăuți - 4001 - 0 - A
45. Spataru Pavel, Iași - 4002 - 0 - A
46. Pasniceanu Robert, Iași - 4003 - 0 - A
Inscrieri Avansati - on 04.11.2016 at 18:05:59
1. Ciortescu Cristi, Iași - 105 - 16,9 - A
2. Brulea Petre, Ploiești - 126 - 17,96 - AW
3. Colesniuc Romeo, Botoșani - 132 - 17,31 - AW
4. Damian Mircea, Bistrița - 137 - 18 - A
5. Avram Nicolae, Nedelea - 141 - 16,52 - A
6. Bogza Dragos, Iași - 174 - 16,21 - A
7. Marola Dan, Bacău - 198 - 17,18 - A
8. Morosan Marian, Suceava - 202 - 17,27 - A
9. Lucic Corneliu, Suceava - 260 - 14,54 - AHW
10. Corneanu Sorin, Botoșani - 267 - 14,8 - A
11. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos - 345 - 15,9 - A
12. Corocaescu Cristian, Suceava - 398 - 16,72 - A
13. Dragan Mihai, Bistrița - 451 - 18,83 - A
14. Mahu Bogdan, Pascani - 524 - 13,86 - A
15. Pinzar Alin, Suceava - 556 - 11,36 - A
16. Balanescu Florin, Iași - 564 - 13,11 - A
17. Grosu Alexandru, Botoșani - 694 - 14,11 - AJ
18. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret - 747 - 12 - A
19. Gugles Marius, Câmpulung Mold - 1063 - 12,31 - A
20. Foca Dorin, Rădăuți - 1129 - 12,5 - A
21. Pogorevici Mircea, Gura Humorului - 1488 - 12,5 - A
22. Dobrincu Vlad, Iași - 1489 - 12,5 - A
23. Aldea Gheorghe, Suceava - 1786 - 12,75 - A
24. Ivisuc Teofil, Poiana Stampei - 1859 - 6 - A
Inscrieri Open - on 04.11.2016 at 18:06:38
1. Hasna Cosmin, Straja - 47 - 31,58 - O
2. Marola Mihai, Bacău - 106 - 26,64 - OJ
3. Ursulean Vasile, Straja - 130 - 20,35 - O
4. Albu Catalin, Pascani - 134 - 24,17 - O
5. Polocoser Cristian, Suceava - 193 - 23,16 - O
6. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 219 - 21,72 - OW
7. Ursulean Florin, Straja - 238 - 25,64 - O
8. Chirap Dan, Gura Humorului - 422 - 16,17 - A
9. Rosca Niculai, Galanesti - 543 - 20,54 - O
10. Stroe Ionel, Bacău - 565 - 12,56 - A
11. Tiganas Mihai, Rădăuți - 1085 - 27,5 - OUltima editare de Dakiro; 04.nov.2016, 17:56.
Lasă un comentariu:
-
Turneu A Gura Humorului ,, Hai ai nostri '' ed. III Sambata 05.11.2016 O+ A+ I
Turneu A Gura Humorului ,, Hai ai nostri '' Sambata 05.11.2016
Locatie : sala de sport din incinta Complexului Turistic Arinis.
Categorii:
Open+Amatori + Incepatori
Unic organizator: Clubul Sportiv Dakiro : www.sportdakiro.com
Localitate : Gura Humorului
LOGISTICĂ: 18 mese aprobate ITTF ( Jolla, Donic, Butterfly)
SUPRAFAȚA DE JOC: material sintetic multistrat;
TAXA: adulți 25 lei, copii 15 lei, din care 2 lei/ participant vor fi transferați în contul AmaTur;
Se asigura:
- cafea , apă plată
MATERIALE DE PREMIERE:
Locurile I- III cupe si diplome, locul IV- VIII diplome
ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum sau telefonic;
- ultima înscriere/retragere Vineri 04 Noiembrie2016, ora 17.00;
Grupele vor fi afisate pe site Vineri 04.11. la ora 18.30 Aceste grupe vor fi cele de la inceputul turneului.
- orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare .
- absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.
SISTEMUL DE JOC:
ÎNCEPĂTORI :
- Ora de incepere 09.00
- Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
- Număr maxim de participanți: 72
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4, se joaca 2 grupe la 3 mese, alternativ,
- Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi,
- Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2, se joaca 2 grupe la 1 masa.
- Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
- Tablou eliminatoriu de 32 la 2 mese petru inceput
Terminarea turneului estimativ ora 16.00
AVANSAȚI :
Ora de incepere 11.00
- Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egală cu 12 și mai mică de 19;
- Număr maxim de participanți: 48 participanti
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4, se joaca 2 grupe la 3 mese
- Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2, se joaca 2 grupe la 1 masa.
- Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare:
- Tablou eliminatoriu
- Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai t?nar participant la turneu.
Open:
Ora de incepere: 11.00
- Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19;
- Număr maxim de participanți: 48
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4 se joaca 2 grupe la 3 mese
- Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare:
- Tablou eliminatoriu ;
- Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți de către cel mai tânăr participant prezent la concurs.
In functie de inscrierile de pe site sistemul de joc poate suferi cateva modificari anuntate din timp.
Sala va fi incalzita cu tunuri de motorina, iar ventilatoarele vor fi puse in functiune pentru a evita condensul la inceputul turneului.
Se va lua in considerare clasamentul de pe 1 noiembrie.
Hai ai nostri !!!
Anunt important !!!
Datorita numarului suficient de mese Turneul de Open se va desfasura incepand de la ora 11.00Ultima editare de Dakiro; 03.nov.2016, 10:17.Taguri: Nimic
Lasă un comentariu: