Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi


  • ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

    Comentariu


    • Alinuta era racita iar taica-su se tot chinuia de zor sa o faca sa-si ia pastiluta.
      “Hai Alinuta”, ii spuse el, “deschide gura mare si ia-o!…”, apoi uitandu-se la nevasta-sa cu subinteles:
      “Nu fi incapatanata ca maica-ta!…”
      ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

      Comentariu



      • ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

        Comentariu



        • ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

          Comentariu


          • Un moldovean pieton in Cluj, se plimba impreuna cu un prieten, cand trece o masina si-l stropeste de sus pana jos. Bineinteles, masina demareaza in tromba.
            Moldoveanul, suparat foc: D-apai la noi nu se-ntampla asa ceva. Daca te stropeste o masina pe strada, apai soferul se da jos, isi cere scuze, te invita la el acasa, iti usuca hainele, iti da ceva de baut…
            Clujeanul: Ti s-a intamplat tie asa ceva?
            Moldoveanul: Mie nu, nevesti-mii.
            ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

            Comentariu



            • ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

              Comentariu


              • Doi avocati intra intr-o cafenea, isi comanda cate un suc si isi scot sandwich-urile proprii. Chelnerul spune:
                - Ma scuzati, dar la noi este interzis sa veniti cu mancarea proprie.
                Avocatii, s-au privit reciproc si au schimbat sandwich-urile intre ei.
                ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                Comentariu


                • O bunicuta se prezinta la examenul de admitere la facultate. Ia toate examenele cu brio si intra.
                  Totusi, examinatorii, curiosi, o intreaba, la ce ii mai trebuie scoala la varsta asta, ca doar e pensionara…
                  – Ah, nicidecum pentru cariera. Barbatul meu, deunazi se lauda prin carciuma si spunea, ca de aniversarea lui de 70 de ani, isi doreste sa reguleze o studenta… Na, iaca ii fac si eu un cadou…
                  ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                  Comentariu


                  • Nimic nu este mai usor, decat sa te lasi de fumat. Stiu asta, pentru ca am facut-o de mii de ori!
                    ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                    Comentariu


                    • Un tip in stare de ebrietate, isi duce prietenii de pahar in apartamentul lui, sa-i culce… Langa pat se afla un gong.
                      – Ce-i cu gong-ul ala? il intreaba prietenii, clatinindu-se.
                      – Nu-i gong, e un ceas vorbitor…
                      – Serios? Un ceas vorbitor?
                      – Ca sa va conving, priviti… spuse tipul si apucand gongul trase o lovitura puternica in el.
                      Curand, o voce de cealalta parte a peretelui, striga:
                      – E trei dimineata idiotule..
                      ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                      Comentariu



                      • ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                        Comentariu


                        • De Pasti, Mos Craciun,cobora scarile unui bloc si se intilneste cu Iepurasul care urca:
                          – Sa nu cumva sa faci prostia, sa intri in vorba cu baba de la etajul doi !!!
                          ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                          Comentariu


                          • La un colț de stradă veghea un polițist cu un c?ine mare, de rasă.
                            Un tip beat-mort vine și zice:
                            – Ce faci aici cu javra asta?
                            – Nu e javra, e c?ine de rasă, răspunde polițistul.
                            – Nu cu tine vorbeam, zise bețivul.
                            ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                            Comentariu


                            • https://stirileprotv.ro/stiri/actual...Nq0WS9ZxUMr1mE
                              ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                              Comentariu



                              • ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                Comentariu


                                • Parintii lui Bula il lasa singur acasa numai pt. cateva ore si ca sa nu faca prostii si totodata sa-l tina ocupat, ii pun un disc cu povesti. La intoarcere aud urlete infioratoare inca de la scara blocului, zici ca erau scoase de un posedat! “DA VREAU! DA VREAU!”…..
                                  Fug parintii lui bulisor cat pot ei de repede, intra in casa si il gasesc pe saracul bulisor cu clabuci si spume la gura, cu parul smuls din cap si zbierand la infinit: “DA VREAU! DA VREAU!”
                                  …si discul: ”Copii, vreti sa va spun o poveste? Copii, vreti sa va spun o poveste? Copii, vreti sa va spun o poveste?…”
                                  ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                  Comentariu



                                  • Dentistul:
                                    - Vom extrage măseaua, o să vă doară puțin, dar nu vă speriați, va dura doar două minute.
                                    - Șii, cât o să mă coste?
                                    - 200 de lei.
                                    - 200 de lei, pentru două minute de muncă??
                                    - Păi, dacă vreți, pot să muncesc două ore…
                                    ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Liuian Vezi post
                                      Geniala!!!

                                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Nevasta-mea tocmai a absolvit niste cursuri de pictura. Lucrarea pentru examenul de absolvire era un barbat nud.
                                        Evident ca nu puteam concepe sa-i fie model altcineva, asa ca m-am oferit eu personal.
                                        Datorita talentului ei deosebit, lucrarea a luat dealtfel nota maxima, insa nu pricep un singur lucru:
                                        De ce naiba o fi intitulat-o: “Natura moarta?!”
                                        ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                        Comentariu


                                        • Un tip mergea prin desert de cateva zile , echipat cu ochelari si labe de scafandru .
                                          Si cum mergea el asa , sfarsit de sete si de foame , de abia se mai tara , se intalneste cu un beduin pe o camila .
                                          Il intreaba :
                                          – Nu va suparati , cat mai e pana la ocean ?
                                          – Pai, sa mai tot fie vreo 200 de kilometri …
                                          La care , omul rabufneste cu naduf :
                                          – Sa va ia dracu’ , cu plaja voastra cu tot !!!
                                          ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                          Comentariu


                                          • - Cine-i mai multumit, un barbat care are 4 copii sau unul care are 4 milioane de dolari?
                                            - Cel cu 4 copii, pentru ca el e cel care nu mai vrea inca unul!
                                            ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                            Comentariu


                                            • Trei tipi, un american, un neamt si un roman, se ciocnesc cu masinle intr-o intersectie !!
                                              Americanu’
                                              – Vai Fordul meu, economiile mele de 3 luni s-au dus pe apa simbetei…
                                              Neamțu’
                                              – Vai Mercedesu’ meu, economiile mele de 6 luni s-au dus pe apa simbetei…
                                              Romanu’
                                              – Vai Dacia mea, economiile mele de-o viata s-au dus pe apa simbetei…
                                              Ceilalti doi
                                              – Si cine naiba te-a pus sa-ti cumperi o masina asa scumpa !!!!
                                              ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                              Comentariu



                                              • Infractorul la spanzuratoare. Acesta se împotrivește și strigă:
                                                – Conform cărei legi vă permiteți să mă spânzurați???!!!
                                                – Noi pe toți ?i spânzurăm după o singură lege – răspunde călăul.
                                                – Care lege??
                                                – A gravitației universale.
                                                ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                                Comentariu


                                                • Bula merge in Germania, ca sa-si ia un aparat ptr autosatisfactie. A luat doua si pe un aparat i-l da lui Strula. Acesta din urma, dupa cateva orgasme, il suna pe Bula si il intreaba:
                                                  - Cum se opreste aparatul?
                                                  - Are un buton galben?
                                                  - Da.
                                                  - Are unul verde?
                                                  - Da.
                                                  - Are unul rosu?
                                                  - Nu.
                                                  - Atunci ai belit-o, ala e aparatul pentru muls vaci si nu se opreste pana la 20 litri...
                                                  ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                                  Comentariu



                                                  • Soțul, în fața calculatorului, de 6 ore joacă World of Warcraft. Soția, plictisită și nervoasă deja, ?i zice:
                                                    – NU-NȚELEG! CE-ȚI TREBUIE ȚIE MONȘTRII ĂIA, C?ND MĂ AI PE MINE ALĂTURI???
                                                    ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X