Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A-Cupa MOS CRACIUN ed IX-Fălticeni 17.12

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A Turneu A-Cupa MOS CRACIUN ed IX-Fălticeni 17.12

    Localitate: Fălticeni, Sala Sporturilor "Gabriel Udișteanu"
    Data: Sâmbătă 17 Decembrie 201;
    Numar maxim de jucatori: 72 Incepatori
    .................................................. ..48 Avansati
    .............................................. 48 Open
    Ora de începere: A+I 08.30 - 09.30 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;..
    ..................................O-13.30-14.00 validare meciuri ,14 30 incep meciurile

    Logistica: 20 mese ITTF
    Mingi: Joola celuloid3 stele ;Butterfly celuloid 3 st;Joola Plastic 3 stele
    Suprafața de joc: Material sintetic multistrat;
    Taxa: Adulți: 10 lei,copiii, doamnele si domnisoarele: 5lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur
    Se asigură:apa Aqua Carpatica, un Kebab XL, mere, alune,dulciuri.Avem din belsug afinata si vin dar nu le trecem pe lista ca na,e competitie sportiva.
    Materiale de Premiere:
    -Open: Locurile 1?4 – cupe + diplome + un cadou;
    -Amatori: Locurile 1?4 – cupe + diplome + un cadou;
    -începatori: Locurile 1?4 – cupe + diplome + un cadou.



    Premii speciale (decernate la inceputul competitiei):
    1.Jucatorii cu cele mai multe prezente la turneele Amatur din Fălticeni(fie ele A sau B) din 2008 pana in prezent-cate un ceas de perete cu sigla Amatur,3buc.-jucatori din judete diferite,am explicat anterior..Pana acum am gasit 1.Urslean Vle-22 trn ;2.Duceac C-13 trn;3.Dan A-9trn-.

    2.Jucatorii din Zona 1 cu cele mai multe prezente la turneele A si A+ in 2016,dar minim 12,conform datelor din cls Amatur 206,inclusiv decembrie.-Cate un set de mingi 3 stele si o diploma de excelenta.Acestia sunt domnii:
    Bc- Lovin -21turn;BT-Pralea-28trn;IS-Iacob si Bozga;NT-Petenchi;SV-Lucic .VS(n avem,dar pe aproape):Munteanu O
    Daca unii din ei vor lipsi,dam urmatorului adica dnilor Rojnita,Colesniuc samd

    3.Doamnele-domnisoarele care au mai mult de 3 prezente la turneele de la Fălticeni de a lungul anilor vor primi cate o minge de plastic Butterfly G40+ 3st
    4.Premiul special pt cel mai competent director tehnic al zonei (in fapt premiu decernat la T.F. Targoviște dar in absentia)-dl Paul Gassner
    SISTEMUL DE JOC:
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP <19 (care sunt rugati să-și anunte optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile, prioritate la această categorie având OPEN-iștii;
    - Număr maxim de participanți: 48 ;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) .Avem unele probleme cu lumina intr-o parte a salii dar nu majore.
    Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 19, de preferat între limitele de MP 12-19;
    - Număr maxim de participanți: 160 Incepatori +Avansati;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători aranjati după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    începători
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 12 ;
    - Număr maxim de participanți: Incepatori + Avansati=160;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători aranjati după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    Sistemele de joc adoptate pot suferi modificari in functie de nr de concurenti /categorie
    Organizator: Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    Director tehnic -Cozma Catalin ajutat de Gasner Paul

    Concurs organizati cu sprijinul C.J.Suceava
    Concurs organizat cu sprijinul Primariei Fălticeni in colaborare cu A.C.S SOMUZ Fălticeni


    P.S. La 50 m de sala Udisteanu se gaseste o baza sportiva dotata cu bazin 20 m,sauna si doua sali de forta,conditii foarte bune+
    Ultima editare de cata_60; 31.iul.2017, 03:05.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Clasament INCEPATORI

    1. Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    2. Cebotari Alexandru - Iași
    3 -- 4
    Aldea Nelu - Fălticeni
    Munteanu Silviu - Suceava
    5 -- 8
    Dior Dorin - Iași
    Butacu Dan - Bacău
    Macovei Bogdan - Suceava
    Ailioaie Gheorghe - Comănești
    9 -- 16
    Pinzar Alin - Suceava
    Cotoara Toader - Suceava
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
    Laic Mihai - Roman
    Gasner Paul - Iași
    Dumea Lucian - Roman
    Morosan Ionel - Granicesti
    Maftei Catalin Doru - Comănești
    17 -- 20
    Plamada Iulian - Putna
    Pogorevici Mircea - Gura Humorului
    Ursulean Daniel - Straja
    Alupoaie Dumitru - Iași
    21 -- 2v gr.sup.
    Floria Iulian - Iași
    22 -- 31 1v gr.sup.
    Zamfirache Ioan - Botoșani
    Aparaschivei Marcel - Botoșani
    Mihut Benone - Pascani
    Mesinschi Radu - Botoșani
    Brandusan Lucian - Rădăuți
    Bacosca Catalin - Bacău
    Fotia Iulian - Bacău
    Vicovanu Petre - Horodnicu de jos
    Gurgu Fabian - Halaucesti
    Mandachi Vasile Alexandru - Bogata
    32 -- 40 0v gr.sup.
    Buzila Ioan - Botoșani
    Andronic Ioan - Suceava
    Pohaci Claudiu - Dorohoi
    Galatanu Silviu - Bacău
    Morosan Mihai - Granicesti
    Bordianu Bogdan - Fălticeni
    Purdila Andrei - Fălticeni
    Marian Sergiu - Fălticeni
    Chihaia Vlad - Suceava
    41 -- 42 2v gr.inf.
    Robu Valentin - Botoșani
    Simionese Ovidiu - Granicesti
    43 -- 52 1v gr.inf.
    Pop Sabin - Targu Mureș
    Portariuc Gheorghe - Botoșani
    Ghiurea Viorel - Piatra Neamț
    Constantinica Silviu - Botoșani
    Gherghel Petru - Bacău
    Grosu Mihai Ioan - Botoșani
    Marin Bogdan Mihail - Bacău
    Constantinescu Medana - Iași
    Chelaru Silviu - Fălticeni
    Paduret Alexandru - Fălticeni
    53 -- 60 0v gr.inf.
    Mosneagu Mihnea - Fălticeni
    Mita Augustin - Corlateni
    Asavetei Daniel - Botoșani
    Vaculisteanu Ana - Suceava
    Grigoriciuc Timotei - Suceava
    Hretu Cornel - Pascani
    Capra Claudiu - Suceava
    Guta Daniel - Baia


    Clasament AVANSATI

    1. Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    2. Sofian Corneliu - Suceava
    3 -- 4
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Ursulescu Ioan - Bacău
    5 -- 8
    Baisan Paul - Roman
    Constantinovici Ciprian - Liteni
    Morosan Marian - Suceava
    Pintilie Vlad - Iași
    9 -- 16
    Marola Dan - Bacău
    Popescu Mihai Sorin - Straja
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Dragan Petru Ioan - Iași
    Stefan Alexandru - Iași
    Colesniuc Romeo - Botoșani
    Ciortescu Cristi - Iași
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    17 -- 20
    Pralea Marius - Botoșani
    Barbalata Lorin - Suceava
    Macovei Cristi - Iași
    Gugles Marius - Câmpulung Mold
    21 -- 24 2v gr.sup.
    Lovin Eusebiu - Comănești
    Petenchi Edmond - Roman
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Chiriac Marius - Botoșani
    25 -- 30 1v gr.sup.
    Serban Liviu - Onesti
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Albu Constantin - Suceava
    Ungureanu Florin - Suceava
    Rusu Radu - Fălticeni
    Marcu Rares - Iași
    31 -- 40 0v gr.sup.
    Bogza Dragos - Iași
    Iacob Gabriel - Iași
    Lucic Corneliu - Suceava
    Ianos Valentin - Suceava
    Balanescu Florin - Iași
    Robu Mihai - Mogosesti
    Donisan Costel - Pascani
    Marcean Ovidiu - Botoșani
    Grosu Alexandru - Botoșani
    Duman Iulian - Halaucesti





    Clasament Open

    1. Ghinda Mihai - Iași
    2. Vasilache Sebastian - Iași
    3 -- 4
    Valeanu Cosmin - Bacău
    Mosneagu Marius - Fălticeni
    5 -- 8
    Sumanaru Catalin - Iași
    Axinte Bogdan - Iași
    Marola Mihai - Bacău
    Cozma Catalin - Fălticeni
    9 -- 16
    Tiganas Mihai - Rădăuți
    Albu Catalin - Pascani
    Carpovici Boris - Fălticeni
    Spanu Vasile - Vicovu de Jos
    Polocoser Cristian - Suceava
    Parascuta Daniel - Iași
    Hasna Cosmin - Straja
    Rojnita Sebastian - Bacău
    17 -- 18 2v gr.sup.
    Ilies Ioan - Rădăuți
    Ursulean Vasile - Straja
    19 -- 24 1v gr.sup.
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Ursulean Florin - Straja
    Tipu Vlad - Iași
    Ivanov Sorin - Piatra Neamț
    Rosca Niculai - Galanesti
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    25 -- 32 0v gr.sup.
    Valeanu Vlad - Bacău
    Dan Andrei - Piatra Neamț
    Burghelea Florin - Piatra Neamț
    Bujoreanu Neculai - Fălticeni
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Balaita Mihai - Bacău
    Ababei Razvan - Iași
    Carpovici Sergiu - Fălticeni


    Nemotivati:
    -Balaita Mihai-Bacău
    -Enache Ionel Gabriel-Suceava
    -Sovea Sorin-Suceava
    -Calancea Dragos-Siret
    -Tucaliuc Alexandru-Suceava
    Ultima editare de cata_60; 17.dec.2016, 21:57.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Din Roman - Laic Mihai - incepatori. Multumesc.
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Munteanu Octavian Tecuci Open
        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

        Comentariu


        • #5
          Pinzar Alin ?Suceava la incepatori

          Trimis de pe al meu V370 folosind Tapatalk
          JOOLA Zelebro
          FH Joola Rhyzer pro 45
          BH Joola Rhyzer pro 45

          Comentariu


          • #6
            Zamfiroaia Sorin avansati multumesc!

            Trimis de pe al meu HTC Desire 526G dual sim folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Din Botoșani cu drag Portariuc Gheorghe , Zamfirache Ioan si Constantinica Silviu-incepatori

              Comentariu


              • #8
                Cu deosebita placere Barbalata Lorin - Suceava - Avansati pun acuma pe grup anuntul pt suceveni

                Comentariu


                • #9
                  Silviu Munteanu - Suceava, la incepatori

                  Foarte bine ca nu ati pomenit nimic despre vin si afinata. Sa ramana secret!

                  Comentariu


                  • #10
                    Polocoser Cristian--Open

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie Macovei Bogdan din Suceava la incepatori.
                      Multumesc! Abia asteptam un turneu la Fălticeni unde chiar m-am simtit bine de fiecare data...

                      Comentariu


                      • #12
                        Andronic Ioan - Suceava la incepatori
                        JOOLA Zelebro
                        FH Joola Rhyzer pro 45
                        BH Joola Rhyzer pro 45

                        Comentariu


                        • #13
                          Macovei Cristi din Iași la avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Zepciuc Marius. Incepatori.

                            Comentariu


                            • #15
                              Bulubasa Nicusor
                              Nistor Florin
                              Munteanu Ion.open
                              Rosu Gabriel
                              Lovin Eusebiu
                              Filip Dan
                              Negrea Petrut.avansati
                              Darie Gabriel
                              Maftei Catalin Doru
                              Iordache Catalin
                              Albu iulian


                              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • #16
                                Ungureanu Adrian -open
                                Ungureanu Florin,Ianos Valentin- avansati

                                Comentariu


                                • #17
                                  Cu deosebită plăcere, se înscriu Bogza Dragos, Dragan Petru Ioan si Nicu Constantin, din Iași, la avansati.
                                  Mult succes organizatorilor si tuturor participantilor!!!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de gabidarie Vezi post
                                    Bulubasa Nicusor
                                    Nistor Florin
                                    Munteanu Ion.open
                                    Rosu Gabriel
                                    Lovin Eusebiu
                                    Filip Dan
                                    Negrea Petrut.avansati
                                    Darie Gabriel
                                    Maftei Catalin Doru
                                    Iordache Catalin
                                    Albu iulian

                                    Deja apar probleme..trebuie sa mi reconsider volumul stocului de afinata
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din Granicesti , la categoria INCEPATORI se inscriu :
                                      Simionese Ovidiu
                                      Morosan Ionel
                                      Simionese Sorin Gabriel
                                      Multumim !

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Mahu Bogdan avansati Pascani

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Duman Iulian avansati Halaucesti

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Robu Mihai avansati Mogosesti Siret multumesc

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Tănase Gabi-Suceava,incepatori.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              De la Botoșani, cu voia Dumneavoastra:
                                              La Incepatori - Buzila Ioan, Tocariu Tudor Andrei, Tocariu Sebastian, Aparaschivei Marcel
                                              La Avansati - Marcean Ovidiu, Chiriac Marius

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Hetriuc Petrica, Subcinschi Alexandru-Suceava-Avansati-Open

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de Petrica Hetriuc Vezi post
                                                  Hetriuc Petrica, Subcinschi Alexandru-Suceava-Avansati-Open
                                                  Vad ca in clasament apare Petric Hetriuca. si Subcinspi Alexandru.nici nu stiu cum sa trec
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X