Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Memorialul Eugen Roman", Arad - 04.03.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lukasz Klimas - Ploiești - Elite

    Sent from my SM-G903F using Tapatalk

    Comentariu


    • Postat în original de sorin1218 Vezi post
      Bogdane, nu ai luat inca nici o hotarare cu coada aia asa mare pe lista de asteptare de la Open??? Parca e aiurea limita de 60, in conditiile in care ai 20 mese, grupele de la Avansati si incepatori sunt gata cand incepe Openul banuiesc. Matematica zice ca vor fi 10 mese pentru Open si 10 pentru eliminatorii, adica cei din eliminatoriu joaca 4 meciuri pe o masa (probabil sa nu le uzeze prea tare).

      Hotararile le ia Fekete Istvan, eu ma ocup de restul , din cate stiu, cu 20 mese nu ne incafram altfel
      Ai dreptate open si elite pe 10 mese
      Poate scot mesele de handbal si pot baga 24, inca nu stiu sigur daca pot
      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

      Comentariu


      • Postat în original de roman bogdan Vezi post
        Hotararile le ia Fekete Istvan, eu ma ocup de restul , din cate stiu, cu 20 mese nu ne incafram altfel
        Ai dreptate open si elite pe 10 mese
        Poate scot mesele de handbal si pot baga 24, inca nu stiu sigur daca pot
        Ok, Bogdane, las ca fac cu Piti un pic de matematica, si poate ajunge si el la concluzia ca 16 mese la Open, si 4 la eliminatorii genereaza 18 meciuri in grupe inferioare la o masa de Open, si 10 pentru eliminatorii ( 39 meciuri la 4 mese iese rotund cam 10 meciuri pe o masa). Ca timp nu stiu cat ar dura, dar probabil ca eliminatoriile ar dura cam jumate din timpul grupelor inferioare. Nu cred ca are nimeni obiectii.

        Ceea ce e mai important e ca se castiga 24 locuri la Open, si ai rezolvat si cu coada aia stufoasa, daca nu o retezi de tot, o faci cel mult ca una de urs. (ca tot iti place tie animalul respectiv)
        In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
        Dalai Lama

        Comentariu


        • Sunt de acord cu Sorin. Ar trebui cumva regandita treaba cu nr de participanti, sa aibe sansa cat mai multi jucatori sa participe ( Openisti in mod special ca ei sunt putin sa zic asa dezavantajati dupa departajarea in 2 turnee separate Elite si Open ). Avansatii si incepatorii vor termina cu grupele superioare cel mai probabil la ora 3 si dupa cu siguranta se pot rastrange pe mai putine mese.. eventual pe 6. Multi nu isi iau inima in dinti sa se deplaseze pe distante foarte lungi la turnee A+ ( majoritatea sunt destul de departe de zona noastra ). Ar fi frumos si pentru promovarea jucatorilor din zona noastra sa poata sa participe la un astfel de regal. Asteptam vesti bune de la Pitzi si bafta tuturor sa prindeti loc sa ne putem vedea la masa de joc

          Comentariu


          • Asa s-a făcut la TF Sf. Gheorghe., adică la părerile unora (propuneri) am fost influențat și am mărit nr de locuri. I-am chinuit pe toți în ziua turneului. Asa ca cel mai bun lucru este sa respectam 6xnr de mese dimineața și jumătate din Nr de mese x6 după-amiază pt open/elite.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Se retrage Deak Valentin
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • Organizare tehnica turneu & eventuala marire locuri Open

                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Asa s-a făcut la TF Sf. Gheorghe., adică la părerile unora (propuneri) am fost influențat și am mărit nr de locuri. I-am chinuit pe toți în ziua turneului. Asa ca cel mai bun lucru este sa respectam 6xnr de mese dimineața și jumătate din Nr de mese x6 după-amiază pt open/elite.
                Postat în original de victor.arad Vezi post
                Sunt de acord cu Sorin. Ar trebui cumva regandita treaba cu nr de participanti, sa aibe sansa cat mai multi jucatori sa participe ( Openisti in mod special ca ei sunt putin sa zic asa dezavantajati dupa departajarea in 2 turnee separate Elite si Open ). Avansatii si incepatorii vor termina cu grupele superioare cel mai probabil la ora 3 si dupa cu siguranta se pot rastrange pe mai putine mese.. eventual pe 6. Multi nu isi iau inima in dinti sa se deplaseze pe distante foarte lungi la turnee A+ ( majoritatea sunt destul de departe de zona noastra ). Ar fi frumos si pentru promovarea jucatorilor din zona noastra sa poata sa participe la un astfel de regal. Asteptam vesti bune de la Pitzi si bafta tuturor sa prindeti loc sa ne putem vedea la masa de joc
                Postat în original de sorin1218 Vezi post
                Ok, Bogdane, las ca fac cu Piti un pic de matematica, si poate ajunge si el la concluzia ca 16 mese la Open, si 4 la eliminatorii genereaza 18 meciuri in grupe inferioare la o masa de Open, si 10 pentru eliminatorii ( 39 meciuri la 4 mese iese rotund cam 10 meciuri pe o masa). Ca timp nu stiu cat ar dura, dar probabil ca eliminatoriile ar dura cam jumate din timpul grupelor inferioare. Nu cred ca are nimeni obiectii.

                Ceea ce e mai important e ca se castiga 24 locuri la Open, si ai rezolvat si cu coada aia stufoasa, daca nu o retezi de tot, o faci cel mult ca una de urs. (ca tot iti place tie animalul respectiv)
                Bogdan mi-a spus ca avem la dispozitie 20 de mese prin urmare pentru o fluidizare acceptabila si un numar cat mai mare de participanti am considerat asa :

                1.Dimineata incepem pe 20 de mese incepatori +avansati inferioare teoretic la 9.30 insa din experienta pot spune ca sigur va fi cel putin 10 .
                2.Desi am pus Open la 15 cu o vaga speranta ca poate se vor termina superioarele la incepatori + avansati si vom putea da drumul la Open grupele inferioare pe doua mese ca sa nu dureze turneul doua zile .
                Pe de alta parte realist vorbind la 15 nu cred ca vor fi gata superioarele la incepatori + avansati prin urmare atunci cand sunt alcatuite grupele la Open superioarele incepatori + avansati se vor restrange doua pe masa adica pe 10 mese .
                Superioarele la Open sper sa le fac o grupa pe doua mese .
                Prin urmare sunt de acord cu Gelu si asta este varianta care mi-o asum complet si imi pare rau pentru colegi care nu ar prinde loc .

                Daca Bogdan reuseste sa puna 24 de mese atunci discutia se schimba dar ar trebui sa aflam astazi .


                Pe de alta parte pentru colegi care se afla pe lista de asteptare as dori sa fac tot posibilul sa suplimentam la Open numarul de locuri in conditiile date adica 20 de mese desigur cu cresterea duratei turneului pot propune cateva variante de suplimentare cu 12 locuri insa doar la cererea\cu aprobarea lui Bogdan sau conducerii Amatur .
                1.Probabil aici se va economisi cel mai mult timpul dar va trebui schimbat sistemul de joc .
                Se vor face 30 grupe de avansati+ incepatori grupe de 4 din care se califica 3 .Se incepe pe 10 mese cate o grupa si pe alte 10 mese 2 grupe pe masa .
                Pe masura ce se elibereaza mese se despart grupele care erau doua pe masa.
                Superioarele la fel insa grupe de 3 din care se califica 2 .
                Pe mesele unde se afla o singura superioara se va juca in paralel si turneul de consolare pentru a permite ca fiecare jucator sa aiba 5 meciuri .
                Turneul de consolare la care participa 30 de jucatori il vad asa :
                - jucatori initial pozitionati dupa MP vor juca un meci pentru pozitionarea pe tabloul eliminatoriu deci 15 meciuri . (putem spune grupe inferioare de 2 din care se califica 2 )
                - apoi se face un tablou eliminatoriu cu toti si prin urmare toata lumea va avea minim 5 meciuri .
                Odata ce sunt alcatuite inferioarele la Open se vor elibera 9 mese pentru a incepe grupele de 4 la open doua pe masa . (72 jucatori )
                2. Varianta "migratoare"
                Cele doua grupe in plus de la Open de 6 jucatori ( nu Elite deoarece pentru Open se fac locurile in plus ) vor juca in paralel pe mesele pe care se disputa probabil superioarele incepatori+ avansati . Fiecare grupa va avea la dispozitie 5 mese adica 3 meciuri pe masa .
                3.Varianta "asteptare"
                Cele doua grupe in plus de la Open de 6 jucatori ( nu Elite deoarece pentru Open se fac locurile in plus ) vor juca pe mesele pe care se disputa probabil superioarele incepatori+ avansati in masura in care incep sa se elibereze mese teoretic putand ajunge la un moment dat ca grupa sa aiba la dispozitie trei mese .

                Comentariu


                • Schimbare sistem de joc - 20 locuri in plus Open + Elite

                  In urma discutiei cu Gelu si cu acordul lui Bogdan vom schimba sistemul de joc care va aduce ca principal beneficiu 20 locuri in plus la Open + Elite .
                  Prin urmare Open + Elite vor fi 80 locuri .

                  1.Grupe inferioare de 4 jucatori din care se califica toti patru .
                  2.Grupe superioare de 4 jucatori din care se califica doi.


                  Multumesc.
                  Ultima editare de Pitzi; 01.mar.2017, 11:11.

                  Comentariu


                  • Kaposta Victor - open - Arad.
                    Ultima editare de kvictors; 01.mar.2017, 11:01.

                    Comentariu


                    • La elite cate locuri vor fi? Mulțumesc

                      Comentariu


                      • Vladoiu Gelu...Bv...open
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Postat în original de calyn85 Vezi post
                          La elite cate locuri vor fi? Mulțumesc
                          Conform regulamentului inscrierea se face pe lista comuna deci Open + Elite vor fi 80 locuri (dupa clasament ) apoi se va face impartirea pe categorii .
                          Probabil vineri va aparea lista separata .

                          Comentariu


                          • Cristofor Razvan - Moinesti - avansati.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Pitzi Vezi post
                              Open + Elite vor fi 80 locuri
                              Cred ca 80 de locuri pe 10 mese merg numai daca se fac si la Elite grupe de 4.
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Cred ca 80 de locuri pe 10 mese merg numai daca se fac si la Elite grupe de 4.
                                La toate categoriile vor fi grupe de patru.

                                Comentariu


                                • Degianschi Obrad - Resita - incepatori

                                  Comentariu


                                  • Felicitări Gelu si Pitzi, pentru ca ați gasit cea mai acceptabila soluție de compromis pentru majoritatea participanților !

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      Felicitări Gelu si Pitzi, pentru ca ați gasit cea mai acceptabila soluție de compromis pentru majoritatea participanților !
                                      unde e compromisul??? Se pare ca e o solutie excelenta care nu dezavantajeaza pe nimeni, doar pe Piti care tra sa listeze mai multe grupe.
                                      In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                      Dalai Lama

                                      Comentariu


                                      • Bun, sa deslusit problema, ma duc sa iau ceva bautura fina pt mintile luminate)))
                                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                                          Bun, sa deslusit problema, ma duc sa iau ceva bautura fina pt mintile luminate)))
                                          Si restu'!?))
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de gelubv Vezi post
                                            si restu'!?))
                                            incerc sa multumesc cat mai multa lume
                                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                            Comentariu


                                            • Băutura selectă pentru iluministi a la voltaire! Corect! Asa se face!

                                              Comentariu


                                              • Se retrage Crainic Adrian, Orastie- Open

                                                Comentariu


                                                • Dabica Gheorghe, Arad-Avansati.

                                                  Comentariu


                                                  • Se retrage Loredan Bogdan -Arad - incepatori - trebuie sa mearga la lucru

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X