Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Topoloveni & Pitești" - 08.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A+ Turneu A+ "Topoloveni & Pitești" - 08.07.2017

    LOCALITATEA: TOPOLOVENI + PITESTI
    DATA: Sâmbătă 8 iulie 2017;

    CATEGORII: ....
    La TOPOLOVENI...ÎNCEPATORI + AVANSATI
    LOGISTICĂ: 20 mese aprobate ITTF
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AVANSATI: 08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    INCEPATORI: 13.00 - 13.30 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile.
    SALA: Sala de sport a liceului Ion Mihalache
    [TD]
    [/TD]

    La PITESTI...OPEN + ELITE
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF
    ORA DE ÎNCEPERE:
    ELITE: 08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN: 13.00 - 13.30 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile.
    SALA: Sala Sporturilor din Pitești
    [TD]
    [/TD]


    TAXA: adulți 40 Lei, copii (<18 ani) 10 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.
    Se asigură:
    - apă plată
    - meniu (piept de pui cu garnitura si salata)
    - premii surpriza..
    - mingii de plastic 3*
    - asistenta medicala
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - începători, Avansati : Locurile 1-4 – cupe + medalii +diplome
    - Open, Elite: Locurile 1-4 – cupe +medalii+ diplome

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: in functie de clasamentul Amatur la zi
    - ultima retragere Joi 6.07.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N.

    SISTEMUL DE JOC:

    începători - participă orice jucator cu MP mai mic de 10;
    Număr maxim participanți începători - 60;
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    Avansati - Participă orice jucător amator cu MP cuprins între 10 și 19,99;
    Număr maxim participanți avansati - 120;
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    Open
    - Participă jucătorii cu MP cuprins între 20 și 26,99, precum si jucatorii amatori cu MP cuprins între 10 - 19,99 (care sunt rugati să-și anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanți: 48;
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    Elite - orice jucător cu MP mai mare de 27, precum si jucatorii Open-iști cu MP cuprins între 20 - 26,99 (care sunt rugati să-și anunțe optiunea la ELITE), în limita locurilor disponibile;
    Număr maxim de participanti 96
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 (5) jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Grupe superioare de câte 4(3) jucători – se califică primii 2;
    - Tablou eliminatoriu;

    ORGANIZATORI:
    La Pitești: - TOMA Florin, tel. 0748 204 733;
    La Topoloveni: - BOTIRCA Sorin tel. 0723 336 455

    Pentru cei ce doresc cazare la Pitești, va recomandam hotelul Yaky Center (www.yakycenter.ro)
    Pretul este redus de la 200 lei la 160 lei camera cu mic dejun inclus.
    Va rugam sa specificati: pentru turneul de tenis de masă...


    ANUNT IMPORTANT!!!

    Pentru cei ce vor sa-si schimbe garderoba de lemne si fete, in fiecare locatie vor fi cu standuri bogate in echipamente de tenis de masă, urmatoarele firme:

    La TOPOLOVENI...

    SC Androgir SRL,
    reprezentant Xiom și Nittaku:
    www.tenismasa.ro;




    La PITESTI.....

    Viva Sport Shop,
    reprezentant Yasaka:
    www.vivasportshop.ro;



    NU EZITATI: NICI LA CUMPARATURI SI NICI LA ANTRENAMENTE..

    VA ASTEPTAM CU DRAG!!
    Ultima editare de florin toma; 19.iun.2017, 18:54.

  • #2
    Clasament INCEPATORI

    1. Postole Luca - Buzău
    2. Popa Sorin - Fagaras
    3 -- 4
    Matusescu Alin - Mioveni
    Vera Esteban - Sibiu
    5 -- 8
    Pribeagu Sebastian - Pitești
    Pica Horia - Fagaras
    Dicu Darius - Pitești
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    9 -- 12
    Boaca Danut - Buzău
    Bucuroiu Alin - Pitești
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Lungoci Mihai - Craiova
    13 -- 18 1v gr.sup.
    Rosoga Ana - Constanța
    Frintu Marius - Sibiu
    Malene Petru - Fagaras
    Vaireanu Danut Ionel - București
    Stoica Emanuel - Mangalia
    Podlovschi Bogdan - București
    19 -- 24 0v gr.sup.
    Stefan Patrick - Brașov
    Daia Cristina - București
    Ontoiu Catalin - Pitești
    Plesoianu Stefan - Constanța
    Mihaescu Nicola - Pitești
    Faur Alexandru - București
    25 -- 28 1v gr.inf.
    Constantinescu Adrian - București
    Movileanu Adrian - Brașov
    Lungoci Tudor - Craiova
    Mitu Nicolae - Pitești
    29 -- 33 0v gr.inf.
    Marin Bogdan Mihail - Bacău
    Tanase Stefan - Fagaras
    Stan Mariana - Constanța
    Motoianu Maria - Mangalia
    Dinicescu Radu - Pitești




    Clasament AVANSATI

    1. Doba Vasile - Pitești
    2. Stan Catalin - Curtea de Argeș
    3 -- 4
    Boznea Daniel - Deva
    Babus Liviu - Ploiești
    5 -- 8
    Vasilescu Remus - Curtea de Argeș
    Jimmy Lu - București
    Cretu Marian - Craiova
    Stanciu Stelian - Călărași
    9 -- 16
    Vieru Costica - Botoșani
    Pralea Marius Dan - Botoșani
    Ilie Octavian Marius - Brașov
    Barca George - Pitești
    Turcu Viorel - Piatra Neamț
    Bradusca Cornel - Targu Jiu
    Catana Claudiu - București
    Dinu Gheorghe - București
    17 -- 28
    Cucu Cristin - Targoviște
    Jaouir Khaled - București
    Salavastru Petru - Botoșani
    Bobirica Alin - Pitești
    Sultan Valentin - Craiova
    Craciun David Mihai - București
    Vestineanu Ionut - Slobozia
    Baluta Silviu - București
    Docan Cristian - București
    Dinescu Rares - Curtea de Argeș
    Cinca Daniel - Craiova
    Ionescu Mihai - Targoviște
    29 -- 45 1v gr.sup.
    Negulescu Ioan - Ramnicu Valcea
    Dumitru Silviu - Constanța
    Marin Adrian - București
    Postelnicu Mihai - Deva
    Ispas Victor - Turnu Magurele
    Nicoara Ovidiu - Curtea de Argeș
    Preda Nicolae - Curtea de Argeș
    Alexandru Marius - București
    Rosu Marius Lucian - București
    Pantelimon Andi - București
    Bozosan Petre - Sibiu
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    Plaiasu Ion - Plopeni
    Veris Dumitru - Brașov
    Velicescu Dragos - Pitești
    Sursilov Constantin - București
    Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin
    46 -- 56 0v gr.sup.
    Calciu Vasile - Craiova
    Lovin Eusebiu - Comănești
    Dospinescu George - București
    Dinicescu Ion - Pitești
    Kis Istvan - Brașov
    Loghin Florin - Brașov
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Banuta Dumitru - Ploiești
    Moraru Marius - București
    Giosan Marcel - Galați
    Stanca Cristian - Ramnicu Valcea
    57 -- 58 3v gr.inf.
    Petre Cristian - Pitești
    Cotca Diana - Oradea
    59 -- 62 2v gr.inf.
    Stoica Mihai - Mioveni
    Gecse Alpar - Chibed
    Chivu Cornel - Craiova
    Movileanu Neculae - Brașov
    63 -- 78 1v gr.inf.
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Baltatu Marius - Pitești
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Panait Constantin - Mizil
    Chiriac Paul - Drobeta Tr Severin
    Carjan Dumitru - București
    Pruna George - Pitești
    Constantin Cristina - București
    Darjan Daniel - Brașov
    Zamfirache Ioan - Botoșani
    Vlad Petrica - București
    Caraus Sorin - Deva
    Vlad Maria Victoria - Dumbravita
    Cotca Rares - Oradea
    Botanel Grigore - Rovinari
    79 -- 87 0v gr.inf.
    Sfrenti Cosmin - Drobeta Tr Severin
    Vlasceanu Valentin - Darmanesti
    Anescu Andu - Drăgășani
    Ileanu Bogdan - Targu Jiu
    Mihu Florin - Pitești
    Haralambescu Andrei - București
    Nitu Serban - Ploiești
    Rizescu Gheorghe - Mioveni
    Croitoru Carli - Craiova
    Ultima editare de florin toma; 08.iul.2017, 21:14.

    Comentariu


    • #3
      Clasament OPEN

      1. Creinicean Liviu - Oravita
      2. Vaida Sorin - Oradea
      3 -- 4
      Ciortescu Cristi - Iași
      Vasile Gelu Iulian - București
      5 -- 8
      Colesniuc Romeo - Botoșani
      Petrov Dan - București
      Janosi Attila - Targu Mureș
      Demeny Zoltan - Brașov
      9 -- 16
      Iacob Gabriel - Iași
      Mitrea Silviu - Navodari
      Vasiliu Remus - Mioveni
      Sarbu Dan - Ploiești
      Ursulescu Ioan - Bacău
      Gheorghe Nicolae - Călărași
      Bivolaru Marius - Ploiești
      Ivan Valentin - Campina
      17 -- 27 1v gr.sup.
      Mihaila Nicolae - Breaza
      Avram Nicolae - Nedelea
      Mocanu Delia - Galați
      Bratescu Adrian - Targoviște
      Nicola Marian - Constanța
      Zavricescu George - Curtea de Argeș
      Radu Constantin - Sibiu
      Solcan Florin - Constanța
      Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
      Stancalie Doru - Craiova
      Bogza Dragos - Iași
      28 -- 32 0v gr.sup.
      Voin Doru - București
      Pavunev Dan - București
      Cioboiu Dan - Craiova
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamț
      Viciu Dragos - Pitești
      33 -- 35 2v gr.inf.
      Birtalan Laszlo - Oradea
      Ivan Sorin Ioan - Targoviște
      Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
      36 -- 45 1v gr.inf.
      Visan Bogdan - Targoviște
      Corbu Mihai Cosmin - Pitești
      Popescu George - București
      Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin
      Ghizdavescu Adrian - Constanța
      Matei Dumitru - Deva
      Stancescu Sebastian - Ploiești
      Rusea Gheorghe - Breaza
      Burlacu Dan - Craiova
      Cioveie Marian - Oravita
      46 -- 48 0v gr.inf.
      Oancea Marian - Bacău
      Leteanu Marius - Bacău
      Lungu Veronel - Ramnicu Valcea

      Clasament ELITE

      1. Roman Iulian - Brașov
      2. Enciu Alexandru - Slobozia
      3 -- 4
      Neagu Mircea - Constanța
      Petrescu Liviu - Pitești
      5 -- 8
      Constantin Teodor - București
      Rosu Alexandru - Mioveni
      Toma Florin - Pitești
      Lukasz Klimas - Ploiești
      9 -- 16
      Avram Victor - Arad
      Tudorache Viorel - București
      Sumanaru Catalin - Iași
      Stanciu Alin - Călărași
      Zamfir Ionel - București
      Tigau Dan - București
      Dinca Daniel - București
      Bauer Lajos - Targu Mureș
      17 -- 22
      Sufletel Radu - Alba Iulia
      Cruceru Sergiu - Targu Jiu
      Sinita Eugen - București
      Fratila Robert - Filipestii de Targ
      Bocaniala Norocel - București
      Cionoiu Cristian - București
      23 -- 2v gr.sup.
      Macarenco Andrei - București
      24 -- 37 1v gr.sup.
      Govoreanu Florin - Cisnadie
      Banescu Dragos - Pitești
      Verdet Adrian - Oravita
      Buzatu Vasile - Buftea
      Savu Cristian - Oradea
      Raducan Bogdan - Craiova
      Birtalan Robert - Oradea
      Dascalasu Viorel - București
      Costache Claudiu - Călărași
      Dumitru Gheorghe - București
      Vranceanu Mihai - București
      Gatman Laurentiu - Targu Jiu
      Nitu Victor - Slobozia
      Darmaz Ion - Targoviște
      38 -- 44 0v gr.sup.
      Cristache George - București
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Cotca Dacian - Oradea
      Fratea Aurel - Constanța
      Dena Corneliu - Giurgiu
      Pascal Raul - Targoviște
      45 -- 47 2v gr.inf.
      Mosoia Stefan - București
      Rada Florin - Pitești
      Boraciu Claudiu - Urziceni
      48 -- 53 1v gr.inf.
      Neagoe Costin - București
      Ciuca Dan - Pitești
      Kaposta Victor - Arad
      Gorum Adrian - Topoloveni
      Grigore Alexandru - Campina
      Salariu Adrian - Buftea
      54 -- 62 0v gr.inf.
      Sultana Denis - Mioveni
      Istrate Cristian - București
      Toma Iulian - Brăila
      Vladoiu Gelu - Brașov
      Diaconescu Lucian - Targoviște
      Ion Sebastian - Buftea
      Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
      Orac Teodor - Ramnicu Valcea
      Popescu Valentin - București
      Ultima editare de florin toma; 08.iul.2017, 21:44.

      Comentariu


      • #4
        Constantin Sursilov - București - Avansati

        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
        Blade: Yasaka Dynamix 17
        Fh: Nittaku Fastarc G-1
        Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

        Comentariu


        • #5
          Buna ziua,

          Alexandru Marius, avansati - București.
          Multumesc.
          I'm a lean, mean, spin machine!

          Comentariu


          • #6
            Pantelimon Andi București avansati

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de MrTed
              Orac Teodor, Ramnicu Valcea, OPEN
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • #8
                Vaireanu Danut Ionel, București, incepatori

                Multumesc mult!

                Comentariu


                • #9
                  Dena Corneliu - Giurgiu - Elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de florin toma Vezi post
                    Rezervat Inscrieri Open+Elite
                    Se inscriu din Craiova urmatorii:

                    1.Cioboiu Dan la Open
                    2.Raducan Bogdan la Elite

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscriu la avansati din Craiova urmatorii jucatori :
                      1.Chivu Cornel
                      2.Cretu Marian
                      3.Sultan Valentin
                      4.Cinca Daniel
                      Ultima editare de Dan Cinca; 13.iun.2017, 15:16.

                      Comentariu


                      • #12
                        Sencu Victor
                        Targoviște


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Drobeta Turnu-Severin se inscriu, la sectiunea "avansati":
                          - Chiriac Paul;
                          - Draghici Dumitru;
                          - Vijaica Florin;
                          - Vijaica Paul.

                          Multumim.
                          Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                          FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                          BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                          Comentariu


                          • #14
                            Kis Istvan-avansati-Brașov

                            Comentariu


                            • #15
                              Vlad Maria Victoria - Dumbrăvița - Avansați
                              Vlad Petrica - București - Avansați

                              Comentariu


                              • #16
                                Serban Marius Amatori București
                                Ioan Virlan Amatori București

                                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                                Xiom Feel HX
                                FH- Tenergy 05FX
                                BH- Nittaku Fastarc G1

                                Comentariu


                                • #17
                                  Se inscrie la Elite:
                                  -Buzatu Vasile
                                  Salariu Adrian
                                  Ion Sebastian

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Din Rm.Valcea la Avansati - Popescu Remus
                                    Echipament: www.tenismasa.ro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ivan Sorin Ioan la Open din Targoviște

                                      Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                      Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                                      FH: Donic Bluefire JP 01 max
                                      BH:Yasaka Rakza X max

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Micuda Mihai, București, Open deocamdata
                                        Blade: Viscaria
                                        FH: Tenergy05
                                        BH: Tenergy05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Constantin Cristina - București - Avansati
                                          Constantin Teodor - București - Elite

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Se inscrie Postole Aurel si Postole Luca din Buzău la categoria la care se incadreaza.
                                            "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                            George Bernard Shaw
                                            https://www.youtube.com/user/megan1RO

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Ropotan Iulian
                                              București Elite
                                              Multumesc!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Șencu Victor
                                                Se retrage
                                                Mersi


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Pralea Constantin-Alba Iulia-avansati

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X