Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Erin Vezi post
    Toată discuția a plecat de la regulamentul care este neclar.. care încurajează sportivii ..măcar sa încerce sa trișeze cu ceva.. pt ca.. dacă vor fi prinși nu li se va întâmpla absolut nimic( asa cum scrie în regulament ..punctele jucate sunt..puncte jucate.. etc)
    Hoții au mereu idei noi.. cel puțin atâta timp cât ,dacă sunt prinși.. raman nepedepsiți...și acoperiți de regulament.
    S.a dezvoltat cazul "vlaisan" in care domnul are multe idei de a trișa.
    pe lângă materiale băgate la cuptor,pe lângă ierburi cu lipici doar pe margini.. sau alte "combinatii" care S.au mai încercat.. domnul vlaisan.. S.a gândit sa incerce mai multe palete în timpul unui meci.. chiar și cu fete interzise.
    Regulamentul spune ca la inceputul meciului sa verificam paleta adversarului..
    ​​​​însă,degeaba adversarul domnului vlaisan a verificat paleta la începutul meciului..când după primul set.. a schimbat.o fără sa vadă adversarul.
    .. INSA .. UNDE AR TREBUI SA DUCEM DISCUTIILE??..PT CA sunt INTERMINABILE.. SI CU SIGURANTA TOTI AU CATE O INTAMPLARE DE.A LUNGUL TIMPULUI.
    Spuneam..ca regulamentul ar trebui sa includa o penalizare pentru cei care sunt prinși cu tot felul de "ciumbușlucuri".. pt ca nu este corect fata de cei care practica acest sport din plăcere.. aceia care pun la suflet acest sport.. și care investesc timp,bani..și sentimente.
    Vis a vis de "verificarea paletei înainte de antrenament" cred ca este mai simplu de spus în regulament..ca ..acela care este neconform va fi descalificat.. astfel cei care se gândesc sa facă aceste mizerii..sa se gândească de doua ori.. sa știe măcar ca risca ceva..
    altfel.. dacă adversarul a omis sa verifice pe lista fetele.. un Domn vlaisan..Vasile și fiul.. au câștigat câteva concursuri...umilind prin zambetul triumfator.
    succes în toate !
    Se poate rezolva f simplu ideea de a schimba paleta in timpul setului sau între meciuri!
    ​​​​​​Tabelul nominal in ziua concursului să conțină și rubrica pt fetele cu care jucam! Daca exista suspiciuni organizatorul poate verifica repede tabelul ITTF și nici paleta nu mai poate fi schimbata decât în anumite condiții(deteriorată sau dezlipita,etc in timpul meciului). Daca cineva contesta în timpul jocului că a schimbat paleta merge la organizator,verifica tabelul și daca se adeverește eliminare și suspendare

    Comentariu


    • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

      Domnul Gabriel vad că sunteți organizator și mai vad că va excita ierbarii ,in schimb nu va excită arbitrajul care poate sa fie ...dar mai bine nu! Nu va excita nici boosterul din softuri sau mingiile care sunt pătrate și nici mesele lucioase sau condensul și lumina din sală! Că și organizator toate aceste aspecte ar trebui menționate sa fim cat mai aproape de adevăr. Dar având în vedere că suntem amatori ce facem cu băietii care vin direct de la joaca din parc cu palete din Carrefour și se înscriu la hobby! Ei nu au jucat niciodată cu paleta Profi ! Îi dăm afară de la mese și le dăm banii înapoi? și apoi îi trimitem acasă sau dincolo de granită să învețe să joace cu materiale Profi și apoi sa vina in sală? Că în Amatur nu au ce căuta neprofii?
      Domnule Vasile Buzatu, este prima oara cand dialogam, dar stiti destul de multe despre ceea ce prefer!

      1) Am invatat sa joc un pic mai bine cu cei care folosesc iarba, dar nu pot fi atras de jocul lor. Tocmai ideea de a distruge (sau a demola) jocul adversarului nu ma lasa sa fiu sedus de acest stil. Acest lucru nu ma impiedica sa apreciez calitatile umane ale unui astfel de adversar.

      2) De ce nu sunt incantat de arbitrarea meciurilor? In primul rand, este stresant sa tot arbitrezi meciuri. Mai bine socializez sau urmaresc ce serve foloseste un jucator. Pe de alta parte, avand probleme cu spatele de ceva timp (m-am retras de la ultimul turneu din aceasta cauza si ma simt nevoit sa iau o pauza de la a participa la concursuri pana ma simt mai bine), daca stau pe scaun mai mult de 30 de minute, nu mai pot juca tenis aproape deloc. Daca, in schimb, la un turneu se folosesc scorere, ma conformez, dar nu sunt incantat.

      3) Dupa cum bine afirma Lucian, problema nu o reprezinta jucatorii de la hobby, ci cei de la categoriile superioare care folosesc fete interzise. In acelasi timp, daca folosesti doar palete din comert, recreationale, nu poti evolua prea mult. Pe langa taiat si block, nu cred ca poti executa un topspin care sa aiba si mult efect, dar si viteza.

      Mentionez ca am inceput sa joc tenis de masa pe mesele din parc, deci nu pot fi considerat un profesionist si niciodata nu voi fi! Sunt multumit de nivelul la care am ajuns, vreau sa ma bucur​ ​de joc si, cand se poate, incerc sa bat 2-3 jucatori mai buni. Va urez sanatate si mult succes la toate turneele la care veti participa!

      Edit: am decis sa renunt la propozitiile care contin expresia "a excita". Nu consider ca ar trebui folosita pe un forum frecventat si de adolescenti.
      Ultima editare de GabrielD; 30.nov.2022, 15:36.
      "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
      https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

      Comentariu


      • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

        Domnul Gabriel vad că sunteți organizator și mai vad că va excita ierbarii ,in schimb nu va excită arbitrajul care poate sa fie ...dar mai bine nu! Nu va excita nici boosterul din softuri sau mingiile care sunt pătrate și nici mesele lucioase sau condensul și lumina din sală! Că și organizator toate aceste aspecte ar trebui menționate sa fim cat mai aproape de adevăr. Dar având în vedere că suntem amatori ce facem cu băietii care vin direct de la joaca din parc cu palete din Carrefour și se înscriu la hobby! Ei nu au jucat niciodată cu paleta Profi ! Îi dăm afară de la mese și le dăm banii înapoi? și apoi îi trimitem acasă sau dincolo de granită să învețe să joace cu materiale Profi și apoi sa vina in sală? Că în Amatur nu au ce căuta neprofii?
        Domnule Buzatu. In primul post de dupa ban, folositi un astfel de limbaj. Daca mai doriti sa faceti parte din aceasta comunitate, va rugam sa folositi un limbaj decent si civilizat. Acesta e ultimul avertisment pe care-l primiti.

        Comentariu


        • Indiferent de măsurile luate în regulament, caracterul omului nu-l schimbi. Am întâlnit multe situații în care adversarul apela la tot felul de tertipuri, numai să te facă la psihic și să câștige meciul. Și pentru ce? Care-i miza ? Nu este suficient că străbatem sute de kilometri și când ajungem la sală avem surprize cum ar fi lumina, temperatura, etc.?
          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
          FH: Butterfly - Dignics 80
          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

          Comentariu


          • Postat în original de Kralizec Vezi post

            Domnule Buzatu. In primul post de dupa ban, folositi un astfel de limbaj. Daca mai doriti sa faceti parte din aceasta comunitate, va rugam sa folositi un limbaj decent si civilizat. Acesta e ultimul avertisment pe care-l primiti.
            Buna ziua.Ce limbaj licentios a folosit domnul Buzatu?Cu ce a deranjat?Suna a amenintare sau santaj avertismentul dumneavoastra.Nu vad nimic in afara normalului.Hai sa mai parcurgem inca odata textele!!!

            Comentariu


            • Postat în original de Kralizec Vezi post

              Domnule Buzatu. In primul post de dupa ban, folositi un astfel de limbaj. Daca mai doriti sa faceti parte din aceasta comunitate, va rugam sa folositi un limbaj decent si civilizat. Acesta e ultimul avertisment pe care-l primiti.
              Domnul Krazilec m-am uitat și eu și un profesor universitar de limba română, fost ministru de externe( tot pimpongist ca și noi) peste postarea mea și dânsul ca și mine consideră că mesajul meu a fost cât se poate de decent și civilizat și doar a atras atenția asupra unor aspecte! Dacă va referiți la termenul "excitat" și vi se pare indecent trebuie să lămuresc un aspect;
              . -Avand in vedere contextul în care a fost folosit( tenis de masa) sub nici o formă nu are nici o conotație sexuală ci trebuie luat ca termen de "iritat" conform DEX.
              Contextul în care la folosit domnul Gabriel(soție,femei etc) e cu totul altceva. Probabil că tinerețea iși spune cuvântul î,n schimb la vârsta mea aceste aluzii nu mă mai fac nici "sa întorc capul" !
              A face niste interpretări personale a unor oameni asupra unui cuvânt nu țin de voința și logica mea așa că dacă am deranjat cu aceasta expresie care în DEX are foarte multe înțelesuri și trebuie luat contextul în care a fost pusă expresia at eu îmi cer mi de scuze acelora care interpretează diferit de gândirea mea și a celor care au lucrat zeci de ani la un dicționar al limbii române!

              Comentariu


              • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                Contextul în care la folosit domnul Gabriel(soție,femei etc) e cu totul altceva.
                Am vrut sa subliniez ca un barbat ar trebui sa fie atras de sotia lui, acesta fiind singurul sens legitim al termenului la care am renuntat in mesajul anterior. Repet, nu cred ca o astfel de expresie ar trebui utilizata pe un forum frecventat si de adolescenti!
                "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                Comentariu


                • Postat în original de GabrielD Vezi post

                  Am vrut sa subliniez ca un barbat ar trebui sa fie atras de sotia lui, acesta fiind singurul sens legitim al termenului la care am renuntat in mesajul anterior. Repet, nu cred ca o astfel de expresie ar trebui utilizata pe un forum frecventat si de adolescenti!
                  Aveți mare dreptate domnule Gabriel! Aceasta expresie este jignitoare la adresa "adolescenților"
                  Având în vedere că fiică-mea e adolescentă la prima ședință cu părinții am sa cer impetuos doamnei profesoare de fizică sa nu mai folosească termenul "a excita"(A produce un câmp magnetic util într-o maşină electrică sau într-un aparat electric; a produce un surplus de energie​) că probabil se înțelege altceva cu alte conotații! Tot respectul pt dumneavoastră și pt cei ce va susțin!

                  Comentariu


                  • Mai ușor cu intimidarile la adresa celor ce au alte puncte de vedere fata de C.D. Domnul Claudiu ( Clau ) e singurul în măsura sa sancționeze limbajul licențios . De altfel , propun ca odată cu banarea , jucătorul în cauza sa fie și suspendat .....după ce a fost avertizat în prealabil . Mulțumesc, rămâneți valori !

                    Comentariu


                    • Și alta . DUPA AFISAREA CALENDARULUI , SA FIE O NOUA "CONTRIBUTIE" A ORGANIZATORILOR LA BUGET . DAT FIIND FAPTUL CA AMATURUL NU ARE MULTE CHELTUIELI PE PARCURSUL UNUI AN PROPUN : 1. Turneu B= 10 lei
                      2. Turneu A 40 lei
                      3. Turneu A+100 lei
                      PLATA SA SE FACĂ ÎN CONTUL AMATUR ÎNAINTE CU MINIM SĂPTĂMÂNA INAINTE DE CONCURS. DL APIAN SA REFUZE DESFASURAREA TURNEULUI( PENTRU NEPLATA )
                      -Alta . CONCURSUL SE PUNE PENTRU INFORMARE PE SITE , DAAAAR INSCRIERILE SE FAC NUMAI IN SAPTAMANA PREMERGATOARE CONCURSULUI . ( DE CE ASA : SA NU MAI FIE RETRAGERI) ORICINE POATE STI CU O SAPTAMANA INAINTE CE PROGRAM ARE.DECI -INTERZIS RETRAGERI

                      Comentariu


                      • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                        Aveți mare dreptate domnule Gabriel! Tot respectul pt dumneavoastră!
                        Domnule Buzatu Vasile, este curios cum va exprimati consideratia pentru cineva, dar, prin mesajele dumneavoastra, dovediti, macar partial, contrariul. Este clar, cel putin pentru mine, care este sensul de baza al termenului la care am renuntat. In acelasi timp, nu stiu cum am trecut de la fete de tenis autorizate... la expresii autorizate! Sper ca aceasta sa fie ultima mea interventie pe marginea acestui subiect.

                        Va urez sanatate si sa va bucurati de tenis.
                        "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                        https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                        Comentariu


                        • "dovediti, (macar partial), contrariul!!!. Este clar, cel putin pentru mine, care este sensul de baza al termenului"

                          Strict pentru dumneavoastră!
                          O zi minunata! (fără alte înțelesuri!)

                          Comentariu




                          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                            Se poate rezolva f simplu ideea de a schimba paleta in timpul setului sau între meciuri!
                            ​​​​​​Tabelul nominal in ziua concursului să conțină și rubrica pt fetele cu care jucam! Daca exista suspiciuni organizatorul poate verifica repede tabelul ITTF și nici paleta nu mai poate fi schimbata decât în anumite condiții(deteriorată sau dezlipita,etc in timpul meciului). Daca cineva contesta în timpul jocului că a schimbat paleta merge la organizator,verifica tabelul și daca se adeverește eliminare și suspendare
                            Se poate schimba paleta de la un meci la altul. Dacă joc 10 meciuri pot folosi 10 palete diferite.
                            Sau nu este asa?

                            Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk

                            T05-ALC-T05
                            Adrian Gorum

                            Comentariu


                            • Postat în original de kdt123 Vezi post



                              Se poate schimba paleta de la un meci la altul. Dacă joc 10 meciuri pot folosi 10 palete diferite.
                              Sau nu este asa?

                              Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk
                              Nu este așa! Conform ITTF trebuie terminat turneul(meciul de etapa) cu paleta cu care ai inceput. Nu se schimbă decât în anumite condiții( deteriorată ,rupta sau dezlipita) .Daca ne luam strict după ITTF 90% din amatori nu au ce căuta la masa de joc ! Se măsoară inclusiv înălțimea softurilor!!!! Daca o fata depășește 2,2 mm adâncime arbitrul nu permite în eperea jocului. La cat de boostate sunt fetele in Amatur și la cate mâini de soluție de lipit au pe burete fiți sigur că sunt neconforme!

                              Comentariu


                              • Nu am știut. Eu am mai schimbat în timpul concursului. Am doua palete, au aceleași fetze dar lemnele sunt diferite 🫣

                                Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk

                                T05-ALC-T05
                                Adrian Gorum

                                Comentariu


                                • Sa nu uitam ca, pana la urma, suntem amatori. Desigur, un set de norme/ reguli, este necesar.
                                  Daca e sa respectam ce spune ITTF, atunci trebuie sa o facem in toate privintele . Ma tem insa ca nu prea putem sa indeplinim toate cerintele Federatiei.
                                  Nu ne ramane decat sa ne straduim cu totii sa fim cat mai onesti . Atat cu noi, cat si cu cei din cealalta jumatate a mesei.



                                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                                    Nu este așa! Conform ITTF trebuie terminat turneul(meciul de etapa) cu paleta cu care ai inceput. Nu se schimbă decât în anumite condiții( deteriorată ,rupta sau dezlipita) .Daca ne luam strict după ITTF 90% din amatori nu au ce căuta la masa de joc ! Se măsoară inclusiv înălțimea softurilor!!!! Daca o fata depășește 2,2 mm adâncime arbitrul nu permite în eperea jocului. La cat de boostate sunt fetele in Amatur și la cate mâini de soluție de lipit au pe burete fiți sigur că sunt neconforme!
                                    😇🤣😇🤣😙🤣😇🤣😙🤣🤩😛pe bune Vasile...sintem amici te susțin cu divizionarii dar aici tu ar trebui să faci pasul piticului....

                                    Comentariu


                                    • Apropo și cu taxele Adi....taxa poate să fie fixată de fiecare organizator dar ce prezintă în postarea turneului să fie real...nu că avem lumina sau mese super si te rogi la Dumnezeu să se lase norii să nu te orbeasca soarele la masă ....pe bune...

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de kdt123 Vezi post
                                        Nu am știut. Eu am mai schimbat în timpul concursului. Am doua palete, au aceleași fetze dar lemnele sunt diferite 🫣

                                        Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk
                                        Adriane aici se face diferența dintre amator și profesionist. Le cerem la niste amatori reguli de profesioniști! Daca am respecta strict regulile din ITTF va garantez că se mai tine nici un turneu! Fețe de paleta, lucși de lumina,spațiul de joc, calitate meselor ,lumina exterioară etc....

                                        Comentariu






                                        • https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...a-romaniei.htm

                                          Am vazut ca pe un poster era scris "o mie de motive sa fim mandri ca suntem romani". Nu stiu daca am cel putin 10 motive solide sa ma laud ca sunt roman (si nu altceva: englez, francez, spaniol, chinez, ideolog etc.), dar serbez 1 decembrie pentru cei care s-au sacrificat pentru Romania!
                                          "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                          https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de GabrielD Vezi post




                                            https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...a-romaniei.htm

                                            Am vazut ca pe un poster era scris "o mie de motive sa fim mandri ca suntem romani". Nu stiu daca am cel putin 10 motive solide sa ma laud ca sunt roman (si nu altceva: englez, francez, spaniol, chinez, ideolog etc.), dar serbez 1 decembrie pentru cei care s-au sacrificat pentru Romania!
                                            Nu ma dau eu mare patriot dar eu zic ca avem motive de mândrie pentru simplul fapt că ne-am văzut mai mereu de famiiile noastre, de casa noastră și pământul nostru, nu ne-am dus peste alții să ii omoram ca să le furam agoniseala obținută prin muncă. Ce fac rușii acum cu ucrainenii, și ne este scârbă de ei ca de niște tâlhari, au făcut toți ăștia din occident cu alte popoare. Toți. Mie mi-ar fi rușine ca dacă ma întreabă cineva ce a fost bunicul meu să ii spun ca a fost hoț. Nu-i așa?
                                            Și cred ca Transilvania ne-a fost dată noua de marile puteri și nu Ungariei tocmai datorita caracterului nostru pașnic românesc, de îngăduință pentru toate popoarele lumii. Căci și de asta romii s-au pripasit mai mult pe la noi.
                                            Deci hai sa fim mândrii de noi din mii de motive nu numai zece.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

                                              Nu ma dau eu mare patriot dar eu zic ca avem motive de mândrie pentru simplul fapt că ne-am văzut mai mereu de famiiile noastre, de casa noastră și pământul nostru, nu ne-am dus peste alții să ii omoram ca să le furam agoniseala obținută prin muncă. Ce fac rușii acum cu ucrainenii, și ne este scârbă de ei ca de niște tâlhari, au făcut toți ăștia din occident cu alte popoare. Toți. Mie mi-ar fi rușine ca dacă ma întreabă cineva ce a fost bunicul meu să ii spun ca a fost hoț. Nu-i așa?
                                              Și cred ca Transilvania ne-a fost dată noua de marile puteri și nu Ungariei tocmai datorita caracterului nostru pașnic românesc, de îngăduință pentru toate popoarele lumii. Căci și de asta romii s-au pripasit mai mult pe la noi.
                                              Deci hai sa fim mândrii de noi din mii de motive nu numai zece.
                                              1) "Nu ma dau eu mare patriot dar eu zic ca avem motive de mândrie pentru simplul fapt că ne-am văzut mai mereu de famiiile noastre, de casa noastră și pământul nostru," Aveti dreptate. Este un miracol - sau bunatatea Domnului - cum Romania, folosind tactica capului plecat sau tactica pamantului parjolit - neavand alta posibilitate!-, a reusit sa-si pastreze identitatea pe parcursul secolelor. In plus, este remarcabil ca nu am dus niciun razboi de agresiune.

                                              2) Am precizat ca serbez aceasta zi datorita celor ce s-au sacrificat pentru a ne forma ca neam. Privesc cu admiratie spre trecut, dar sunt profund dezamagit de ceea ce reprezinta acum Romania. Am atins aproape toate recordurile negative: coruptie si numiri politice, avorturi, abandon scolar, preadolescente care raman insarcinate si, foarte important, multi romani parasesc tara pentru un trai mai bun. Fara a fi un specialist in economie, pot spune, cu regret, ca Romania a ajuns o colonie de mana ​a doua!

                                              Fiind un forum dedicat discutiilor despre tenis de masa, nu ma lansez in alte argumente. Va multumesc ca mi-ati raspuns. Toate cele bune!​​
                                              "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                              https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                              Comentariu


                                              • Bună seara tuturor.
                                                După cum știți eu ce gindesc.... spun!!!
                                                Sint băut, dar asta nu înseamnă că nu i-mi asum cuvintele, ideea...... Ceea ce doresc să-mi scuzați este gramatica, poate am greșeli de scriere....!!!
                                                Azi am participat la turneul A de la Arad.
                                                Joc tenis de masa de 4 ani în cadrul Amatur, dar asa ceva nu am văzut nici la A+, nici la regional, nici la turneul campionilor.
                                                Nici nu știu cum sa încep!!!
                                                1)la întrarea în complexul sportiv.... am fost întimpinat de organizator care ne-a arata locul de parcare al autoturismelor!!!
                                                2)am întrat în vestiar și bunul simți m-a obligat sa fac poze la vestiar, grupul sanitar și dușuri!!!
                                                3)am întrat în sala de competiții și am văzut 20 de mese așezate impecabil, cu scorere, cu spațiu PREA generos ptr un turneu AMATUR, sint. multe turnee A+ care pot cere sfaturi și poze de la acești organizatori,
                                                4)Am fost întimpinat TRADIȚIONAL cu un aperitiv, încălzitor, 2 litri de apa, fructe, dulciuri, iar la masa de prânz..... cu un gulaș!!!
                                                5)A fost organizata o tombola ptr participanți!!!
                                                6)superlativ
                                                7)superlativ
                                                superlativ
                                                9)superlatic
                                                Nici nu mai știu ce sa scriu!!!!
                                                Dacă trebuie sa fiu cârcotaș...... AU LIPSIT MUZICANTIII!!!
                                                Au fost jucători din mute zone ale tarii care pot comfirma!!
                                                ACUM AM SA ÎNCEP SA. L-E SCRIU CELOR CARE SE SIMT::::////
                                                TAXA PARTICIPARE 50 RONI
                                                FĂRĂ SPONZORI
                                                ORGANIZATORI CARE SE BUCURA DE ACEST SPORT ȘI NU DORESC SA S-E CAPATUIASCA DE PE URMA UNUI TURNEU!
                                                ORGANIZATORI CARE RESPECTA PARTICIPANȚII!!
                                                ORGANIZATORI CARE NU OFERĂ SARMALE CU 10 Roni LA INTRARE(bani extra)
                                                ORGANIZATORI CARE NU OFERĂ UN COVRIG RECE PE 50 50NI
                                                ORGANIZATORI CARE NU OFERĂ TROFEE FĂCUTE LA TRAFORAJ
                                                ORGANIZATORI CARE NU FAC TURNEE PE MINUS!!!
                                                ORGANIZATORI CARE SE BUCURA SA L-E VINA OASPEȚI ȘI PRIETENI ÎN LOCAȚIE!!
                                                ORGANIZATORI CARE NU S-E CRED SUPERIORI JUCATORILOR



                                                ORGANIZATORI CARE RESPECTA JUCĂTORUL AMATUR!!


                                                ​​​STIMAȚI PRIETENI ȘI JUCĂTORI DE TENIS, SPER SA POT SA PUN POZE CU TOATE CELE PRIMITE AZI PE 50 DE RONI. NU VREAU SĂ-I FAC MINCINOȘI PE CEI CARE SPUN CA IES PIERDERE LA TURNEE,.....
                                                VREAU SA VA DOVEDESC CA SUNTEȚI MINȚIȚI DE ACEI OGANIZATORI CARE SPUN CA SUNT PIERDERE ÎN URMA UNUI TURNEU.
                                                VREAU DOAR SA VA ARAT CA TREBUIE SA ALEGEȚI TURNEELE LA CARE SA PARTICIPATI
                                                P. S
                                                cu litere mici la adresa celui care are înregistrări audio de la turneul final, care le-am ascultat cu o seara înainte și se bătea cu pumnul în piept ca după turneul l-e face publice, (TREBUIE SA FI BĂRBAT)
                                                Nu am jignit,
                                                Nu am vorbit urat
                                                Oare voi fi BANAT ptr acest post??
                                                Sa n-e vedem sănătoși la masa de joc!!

                                                Comentariu


                                                • Ptr poze de comfirmare
                                                  yelling
                                                  Nu pun poze cu dușurile și grupurile sanitare care CHIAR EXISTA!!!

                                                  Comentariu


                                                  • Sper ca observați sala de mese!!!
                                                    Nimeni nu maninca pe genunchi în tribuna!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X