Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sunt firme care se ocupa de asa ceva, am discutat chiar ieri cu cineva dar au nevoie de toate detaliile cu ce sa contina platforma ca sa imi poata oferi un pret cat mai corect , dar daca m-as ocupa sa fac eu asa nu am nicio garantie ca ar veni in primul rand organizatori pe platforma si mai apoi jucatori si cumva ar fi separat de amatur. Ideal ar fi sa faca cineva ca o "modernizare" a amaturului, nu ca o alternativa la acesta , cel putin eu asa o vad . Desi, poate ar fi bine sa existe si o alternativa ...
    Timo Boll Spirit
    Forehand : Tenergy 05
    Backhand : Tenergy 05

    Comentariu


    • Postat în original de Mytro93 Vezi post
      Sunt firme care se ocupa de asa ceva, am discutat chiar ieri cu cineva dar au nevoie de toate detaliile cu ce sa contina platforma ca sa imi poata oferi un pret cat mai corect , dar daca m-as ocupa sa fac eu asa nu am nicio garantie ca ar veni in primul rand organizatori pe platforma si mai apoi jucatori si cumva ar fi separat de amatur. Ideal ar fi sa faca cineva ca o "modernizare" a amaturului, nu ca o alternativa la acesta , cel putin eu asa o vad . Desi, poate ar fi bine sa existe si o alternativa ...
      Alternativa e buna atunci cand vine vorba de oferte de consum, ca sa nu fie monopol.
      Nu sunt de mult activ in acest mediu, insa ideea pt un circuit cum este Amatur mi se pare ca e alta: este un circuit deja stabil, foarte bun deja, care nu ar trebui "diluat" prin alte alternative. In schimb o modernizare a infrastructurii tehnice pe care functioneaza probabil ca ar ajuta jucatorii si mai ales organizatorii.
      Butterfly Zhang Jike ALC
      FH: Yasaka Rakza Z
      BH: Butterfly Dignics 64

      Comentariu


      • Buna ziua
        nu am mai scris de ceva vreme,....oare v-am lipsit???..
        Iarăși am o observație la nivelul jucătorilor din amatur versus jucători legitimați:....
        La turneul de la vrset am văzut niște jucători.....de superliga Serbiei jucind contra noastră.
        Radak Una
        Vezmar Dușan
        Sepa Matija
        Despre cei de divizia A nu amintesc nimic,deoarece știu că au voie,dar despre ci de superliga știam că nu au voie.
        Întreb și eu ptr cultura mea generala ....:sa schimbat ceva vis a vis de jucătorii de superliga?

        Comentariu


        • Până li se va acorda cetățenia Româna au voie să joace împotriva regulamentului cu acceptul organizatorului ...hauhau sau miaumia

          Comentariu


          • Gluma este glumă, când a greșit Motoroi a fost exmatriculat...rog comitetul director să aplice regulamentul...sau sa privatizat AMATUR ul și noi nu știm...

            Comentariu


            • Jucatorii respectivi joaca in divizia A. Nu stiu alfabetul chirilic ca sa pun un screen shot. O sa caut ceva cu litere latine.

              Comentariu


              • Vezmar Dusan legitimat la Millennium. Rezultate "prva liga muskarci" adica divizia A masculin: http://stss.rs/wp-content/uploads/pl...-rezultati.pdf
                Radak Una, legitimata la Vrsac. Rezultate "prva liga zene" adica divizia A feminin: http://stss.rs/wp-content/uploads/PL...-rezultati.pdf
                Sepa Matija, legitimat la Primar Co. Rezultate "prva liga muskarci" adica divizia A masculin: http://stss.rs/wp-content/uploads/pl...-rezultati.pdf
                Conversie din chirilice in latina pentru cine vrea sa verifice: https://www.lexilogos.com/keyboard/s...conversion.htm

                Comentariu


                • Sirbii au și super ligă...

                  Comentariu


                  • Pai băiatul asta ia rupt capul lui Movileanu la europene...

                    Comentariu


                    • P
                      Postat în original de Mytro93 Vezi post
                      Sunt firme care se ocupa de asa ceva, am discutat chiar ieri cu cineva dar au nevoie de toate detaliile cu ce sa contina platforma ca sa imi poata oferi un pret cat mai corect , dar daca m-as ocupa sa fac eu asa nu am nicio garantie ca ar veni in primul rand organizatori pe platforma si mai apoi jucatori si cumva ar fi separat de amatur. Ideal ar fi sa faca cineva ca o "modernizare" a amaturului, nu ca o alternativa la acesta , cel putin eu asa o vad . Desi, poate ar fi bine sa existe si o alternativa ...
                      Încercați cu chat GPT !
                      Liviu Petrescu

                      Comentariu


                      • https://vm.tiktok.com/ZGJQTv1sg/
                        cand faci 6 pct penalizare 😂

                        Comentariu


                        • Evidența jucatorilor care promoveaza in mod impus

                          la rubrica asta cred ca e in concediu cel care se ocupa , cel putin la avansati s a umplut de pușcăriași care trântesc meciuri constant

                          Comentariu


                          • La turneul de la Mizil din 22 05
                            Întreb pentru un prieten : cât să mai urmărim teatrul unor jucători gen Gigi Spin !!!

                            La turneul de la Viva din 23 07
                            La categoria Avansati, D-l Dinu Gigi a abandonat inainte de jocurile eliminatorii, sub pretextul oboselii si a unei accidentari. Avand in vedere faptul ca toate meciurile jucate au arata o diferenta de valoare semnificativa, precum si faptul ca nu a aratat o slabiciune fizica evidenta, propun Echipei Directoare analizarea cazului, a situatiilor precedenteasemanatoare la care a participat d-l Dinu si o decizie in consecinta

                            Poate aici vor citi si cei in drepi !!!

                            Vreti dovezi ? sigur la Viva au camere , nu cred ca nea Gigi a prasit clubul pe usa laterala , la parter , intr-un picior

                            Comentariu


                            • Pe site-ul amatur atunci cand se merge pe pagina unui jucator, dispare posibilitatea de navigare prin pagina. (barele de sus - clasament, jucatori etc.)
                              Timo Boll Spirit
                              Forehand : Tenergy 05
                              Backhand : Tenergy 05

                              Comentariu


                              • Postat în original de stoicescu gheorghe Vezi post
                                la turneul de la mizil din 22 05
                                întreb pentru un prieten : Cât să mai urmărim teatrul unor jucători gen gigi spin !!!

                                La turneul de la viva din 23 07
                                la categoria avansati, d-l dinu gigi a abandonat inainte de jocurile eliminatorii, sub pretextul oboselii si a unei accidentari. Avand in vedere faptul ca toate meciurile jucate au arata o diferenta de valoare semnificativa, precum si faptul ca nu a aratat o slabiciune fizica evidenta, propun echipei directoare analizarea cazului, a situatiilor precedenteasemanatoare la care a participat d-l dinu si o decizie in consecinta

                                poate aici vor citi si cei in drepi !!!

                                Vreti dovezi ? Sigur la viva au camere , nu cred ca nea gigi a prasit clubul pe usa laterala , la parter , intr-un picior
                                gigi este unul din figuranții amaturului.....mai sint și alții dar el este suprem

                                Comentariu


                                • La 70 de ani sa aibă vreo problema fizica? Exclus! Hai nea Gigi nu mai juca teatru, de-abia pe la 90 de ani o sa te creadă cineva...eu știu pe unu la 45 care e cam tot timpul accidentat...ceee? La 45 de ani? Exclus..

                                  Comentariu


                                  • Acum, pe canicula este momentul prielnic de a solicita conducerii Amatur dreptul oficial de retragere din vointa proprie din joc a ORICARUI jucator, care se simte fizic rau. Este omenesc. Multumesc.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                      Acum, pe canicula este momentul prielnic de a solicita conducerii Amatur dreptul oficial de retragere din vointa proprie din joc a ORICARUI jucator, care se simte fizic rau. Este omenesc. Multumesc.
                                      Acest drept există!
                                      Nu există varianta in care un participant face un meci de 3-2 , de regulă pentru adversar, in numai 3 minute.
                                      Asadar, mai bine vă retrageți cu aprobarea organizatorului si nu numai cand media creste aproape de promovare la categoria următoare.
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • Acum, convingerea mea absolută este să se poate trăi foarte bine şi fără cu ce urmează să zic. Da' zic!

                                        Dacă s-ar puncta numai meciurile câştigate şi jucătorul ar avea un punctaj numai pe meciuri câştigate poate că nu ar mai fi, eventual, tendinţa de non-combat. Şi nici nu ar mai ţine participanţi pe tuşă, un an de zile, ca să le scadă punctajul şi să rămână în categoria preferată. Cazul meu!

                                        Ultimele mele jocuri au fost în iulie, anul trecut. După unele discuţii cu domni care se ocupă de AmaTur şi după descărcarea Regulamentului şi studierea lui, am ajuns la socoteala că mai bine nu mai particip un an de zile la turnee, deşi au fost şi la mine în oraş, şi pe-aproape, cu duiumul.

                                        OK, probabil erau şanse minime să câştig vreun meci (şi am avut şi timp să mă mai antrenez un an de zile) dar dacă dădeam de cineva care voia să piardă?!

                                        Totuşi, în condiţiile în care nu am câştigat meciuri la categoria "Amatori", ce dorinţă aş putea avea , în baza cotaţiei Amatur, de a trece la "Avansaţi"?! Eu zic că este o întrebare pertinentă.

                                        Şi cred că aşa se mai pierd participanţi. Sunt un jucător fără pretenţii. Doar ce Amatur m-a mai încrâncenat şi mi-a setat o oarecare dorinţă de a progresa! Pentru asta mulţumesc. Banii mei de participare mergeau. Alţi jucători mai buni şi-ar fi încălzit mâna la un joc cu mine. Chiar şi aşa, mi-ar fi plăcut să particip la unele competiţii organizate între timp. Nu că mi-ar place să pierd..dar dacă asta e realitatea...

                                        Dar sunt unii domni cu un intelect strălucit pe aici (nu dau nume pentru că nu vreau să pară că fac partizanat sau că linguşesc). Nu s-ar găsi un algoritm de cotare/punctare a valorii jucătorului, mai eficient, astfel încât acesta să treacă în mod justificat la o categorie superioară? Mai aveam un pic şi treceam la categoria "Avansaţi", în condiţiile în care nu am câştigat decât un singur meci din toate participările mele în competiţii AmaTur. Or, aşa ceva, nu numai că nu reflectă un progres real al valorii jucătorului dar pare a fi şi total ineficient, întrucât, aşa cum s-a mai zis, unele persoane mai "dăruiesc"meciuri"!

                                        lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dantim Vezi post

                                          gigi este unul din figuranții amaturului.....mai sint și alții dar el este suprem
                                          citez din clasicii in viata : Din respect pentru cei cu caramizi ... hemoroizi ...prietenii .. operatii .. , am deja o lista , mult prea lunga .... promit victorii cu 3-0 in lipsa unei actiuni a C D

                                          totodata trebuie pastrata demnitatea oricui , de a refuza o victorie la masa verde in eliminatorii , cind cineva are probleme evidente in apropierea podiumului ( a cincea cupa )

                                          Comentariu


                                          • Sunt si alti jucători care nu doresc sa
                                            promoveze la o categorie superioara si cred ca ar fi binevenita o noua promovare din partea CD.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de stoicescu gheorghe Vezi post

                                              citez din clasicii in viata : Din respect pentru cei cu caramizi ... Hemoroizi ...prietenii .. Operatii .. , am deja o lista , mult prea lunga .... Promit victorii cu 3-0 in lipsa unei actiuni a c d

                                              totodata trebuie pastrata demnitatea oricui , de a refuza o victorie la masa verde in eliminatorii , cind cineva are probleme evidente in apropierea podiumului ( a cincea cupa )
                                              delirium tremens.

                                              Comentariu


                                              • Domnule Dinu...hai sa mai ranuntam la"Arhaisme"Parca....cu ceva vreme in urma...ati imbratisat pasiunea de pescar.Oare alergarea dupa rame nu este mai palpitanta?

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Niculae.G Vezi post
                                                  Sunt si alti jucători care nu doresc sa
                                                  promoveze la o categorie superioara si cred ca ar fi binevenita o noua promovare din partea CD.
                                                  Corect. Va luati de cei peste 70 de ani . Multumesc Dle Niculae.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Gigi Spin Vezi post

                                                    Corect. Va luati de cei peste 70 de ani . Multumesc Dle Niculae.
                                                    Eu am zis de alți jucători nu de dumneavoastră Donule Gigi. Se pare că nu ati inteles.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X