Anunț
Adună
Nici un anunț încă.
"Cupa de toamnă", Botoșani - 07.10.2017
Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
-
Ungureanu Constantin (Suceava) - incepator
Golea Dragos (Suceava) - incepator
Tarnauceanu Florin (Suceava) - incepator
multumim si bafta tuturor.
Lasă un comentariu:
-
Postat în original de ursuleanvasile Vezi postcred ca ar trebui marit numarul la open-elite,
din Straja Ursulean Vasile
Lasă un comentariu:
-
cred ca ar trebui marit numarul la open-elite,
din Straja Ursulean Vasile
Lasă un comentariu:
-
Postat în original de Ionica Buzila Vezi postPerescu Claudel Putna Caba Ciprian Putna avansati si Mihaila Gabriel Radauri
Multumesc.
Lasă un comentariu:
-
Perescu Claudel Putna Caba Ciprian Putna avansati si Mihaila Gabriel Radauri
Lasă un comentariu:
-
ȘTEFAN Narcis - Botoșani, categoria "începători" și baftă tuturor !!
Lasă un comentariu:
-
Zepciuc Marius. Avansati
Sent from my iPhone using Tapatalk
Lasă un comentariu:
-
Din Granicesti se inscriu :
Simionese Ovidiu-Incepatori
Simionese Sorin Gabriel-Avansati
Morosan Mihai -Avansati
Morosan Ionel -Avansati
Multumim !
Lasă un comentariu:
-
Rezervat clasament:
Clasament Elite
1. Hagatis Andrei - Vatra Dornei
2. Ilies Ioan - Rădăuți
3 -- 4
Albu Catalin - Pascani
Georgiu Dragos - Vatra Dornei
5 -- 8
Polocoser Cristian - Suceava
Cozma Catalin - Fălticeni
Firu Marian - Vatra Dornei
Onufrei Ciprian - Botoșani
9 -- 11 1v gr.inf.
Ursulean Vasile - Straja
Duceac Catalin - Botoșani
Rojnita Sebastian - Bacău
12 -- 0v gr.inf.
Mihai Alex - Botoșani
Clasament Open
1. Mironescu Adrian - Botoșani
2. Corneanu Sorin - Botoșani
3 -- 4
Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași
Dragan Petru Ioan - Iași
5 -- 8
Corocaescu Cristian - Suceava
Colesniuc Romeo - Botoșani
Mahu Bogdan - Pascani
Ciortescu Cristi - Iași
9 -- 12
Ticu Dorin - Bacău
Braniste George - Bacău
Rosca Niculai - Galanesti
Barbalata Lorin - Suceava
13 -- 2v gr.inf.
Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
14 -- 15 1v gr.inf.
Pralea Marius Dan - Botoșani
Plamada Lucian - Iași
16 -- 17 0v gr.inf.
Bogza Dragos - Iași
Rosca Adela - Galanesti
Clasament Avansati
1. Havris Rares - Botoșani
2. Pinzar Alin - Suceava
3 -- 4
Ciuca Sorin - Iași
Macovei Cristi - Iași
5 -- 8
Grosu Alexandru - Botoșani
Salavastru Petru - Botoșani
Petrescu Claudel - Putna
Boicu Gabriel - Vatra Dornei
9 -- 12
Badaluta Marian - Vatra Dornei
Puiu Andrei - Botoșani
Boboc Cosmin - Targu Neamț
Morosan Ionel - Granicesti
13 -- 19 1v gr.sup.
Vieru Costica - Botoșani
Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
Chiriac Marius - Botoșani
Vicovanu Petru - Horodnic de Jos
Posteuca Lucian - Botoșani
Zepciuc Marius - Granicesti
Mesinschi Radu - Botoșani
20 -- 24 0v gr.sup.
Robu Valentin - Botoșani
Alexandru Liviu - Botoșani
Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
Buzila Ioan - Botoșani
Tanase Gabi - Suceava
25 -- 28 2v gr.inf.
Mihaila Gabriel - Rădăuți
Aparaschivei Marcel - Botoșani
Morosan Mihai - Granicesti
Ujeniuc Dan - Suceava
29 -- 30 1v gr.inf.
Donisan Costel - Pascani
Grosu Octavian - Botoșani
31 -- 36 0v gr.inf.
Marcean Ovidiu - Botoșani
Lupu Cristian - Botoșani
Puiu Dumitru - Botoșani
Mita Augustin - Dorohoi
Constantinica Silviu - Botoșani
Danila Anton - Câmpulung Mold
Clasament Incepatori
1. Cristescu Radu - Botoșani
2. Aanei Cristian - Putna
3 -- 4
Puscasu Calin - Botoșani
Ilie Aurelian - Botoșani
5 -- 8
Pohaci Claudiu - Dorohoi
Stefan Narcis - Botoșani
Moca Vasile - București
Pintescu Teodora - Vatra Dornei
9 -- 10
Calancea Dragos - Siret
Herghelegiu Laurentiu - Botoșani
11 -- 15 1v gr.sup.
Marin Bogdan Mihail - Bacău
Popescu Doru Viorel - Botoșani
Vieru Teodora - Vatra Dornei
Simionese Ovidiu - Granicesti
Cotovanu Andrei - Bucecea
16 -- 20 0v gr.sup.
Grusca Narcis - Gura Humorului
Bobu Stefan Minodor - Targu Neamț
Golea Dragos - Suceava
Bulgaru Daniel - Botoșani
Andries Ionut - Botoșani
21 -- 25 1v gr.inf.
Asavetei Daniel - Botoșani
Buzila Tamara - Botoșani
Cristescu Bogdan - Botoșani
Tarnauceanu Florin - Suceava
Panaite Pantelimon - Botoșani
26 -- 30 0v gr.inf.
Plamada Aurelian - Botoșani
Buzila Robert - Vatra Dornei
Robu David - Botoșani
Ungureanu Constantin - Suceava
Silion-Arama Alesia - Botoșani
================================================== ================
Clasament cu rating
Clasament Elite
1. Hagatis Andrei - Vatra Dornei, 1714, +24
2. Ilies Ioan - Rădăuți, 1611, +35
3 -- 4
Albu Catalin - Pascani, 1362, +170
Georgiu Dragos - Vatra Dornei, 1517, +22
5 -- 8
Polocoser Cristian - Suceava, 1479, +60
Cozma Catalin - Fălticeni, 1756, -66
Firu Marian - Vatra Dornei, 1361, +32
Onufrei Ciprian - Botoșani, 1936, -116
9 -- 11 1v gr.inf.
Ursulean Vasile - Straja, 1617, -68
Duceac Catalin - Botoșani, 1555, -52
Rojnita Sebastian - Bacău, 1420, -4
12 -- 0v gr.inf.
Mihai Alex - Botoșani, 1401, -37
Clasament Open
1. Mironescu Adrian - Botoșani, 1330, +7
2. Corneanu Sorin - Botoșani, 1148, +82
3 -- 4
Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași, 1192, +34
Dragan Petru Ioan - Iași, 1243, -18
5 -- 8
Corocaescu Cristian - Suceava, 1177, +56
Colesniuc Romeo - Botoșani, 1256, -43
Mahu Bogdan - Pascani, 1020, +141
Ciortescu Cristi - Iași, 1318, -20
9 -- 12
Ticu Dorin - Bacău, 1296, -46
Braniste George - Bacău, 1247, -46
Rosca Niculai - Galanesti, 1160, -28
Barbalata Lorin - Suceava, 928, +59
13 -- 2v gr.inf.
Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos, 1164, -9
14 -- 15 1v gr.inf.
Pralea Marius Dan - Botoșani, 1201, -80
Plamada Lucian - Iași, 1096, +3
16 -- 17 0v gr.inf.
Bogza Dragos - Iași, 1156, -87
Rosca Adela - Galanesti, 636, -5
Clasament Avansati
1. Havris Rares - Botoșani, 714, +182
2. Pinzar Alin - Suceava, 911, -33
3 -- 4
Ciuca Sorin - Iași, 726, +181
Macovei Cristi - Iași, 941, -4
5 -- 8
Grosu Alexandru - Botoșani, 745, +98
Salavastru Petru - Botoșani, 938, +2
Petrescu Claudel - Putna, 871, -32
Boicu Gabriel - Vatra Dornei, 994, -33
9 -- 12
Badaluta Marian - Vatra Dornei, 840, -47
Puiu Andrei - Botoșani, 823, +7
Boboc Cosmin - Targu Neamț, 726, +16
Morosan Ionel - Granicesti, 708, +10
13 -- 19 1v gr.sup.
Vieru Costica - Botoșani, 967, -30
Ignatescu Bogdan Ionut - Siret, 869, -20
Chiriac Marius - Botoșani, 862, -20
Vicovanu Petru - Horodnic de Jos, 798, -1
Posteuca Lucian - Botoșani, 774, -24
Zepciuc Marius - Granicesti, 696, -11
Mesinschi Radu - Botoșani, 659, +73
20 -- 24 0v gr.sup.
Robu Valentin - Botoșani, 800, -28
Alexandru Liviu - Botoșani, 750, -40
Simionese Sorin Gabriel - Granicesti, 724, -35
Buzila Ioan - Botoșani, 584, +24
Tanase Gabi - Suceava, 536, +88
25 -- 28 2v gr.inf.
Mihaila Gabriel - Rădăuți, 810, -34
Aparaschivei Marcel - Botoșani, 702, +2
Morosan Mihai - Granicesti, 678, +11
Ujeniuc Dan - Suceava, 664, +5
29 -- 30 1v gr.inf.
Donisan Costel - Pascani, 736, -51
Grosu Octavian - Botoșani, 662, -23
31 -- 36 0v gr.inf.
Marcean Ovidiu - Botoșani, 750, -76
Lupu Cristian - Botoșani, 726, -76
Puiu Dumitru - Botoșani, 582, -28
Mita Augustin - Dorohoi, 535, -25
Constantinica Silviu - Botoșani, 518, -23
Danila Anton - Câmpulung Mold, 100, -5
Clasament Incepatori
1. Cristescu Radu - Botoșani, 485, -15
2. Aanei Cristian - Putna, , +560
3 -- 4
Puscasu Calin - Botoșani, 437, +113
Ilie Aurelian - Botoșani, 341, +54
5 -- 8
Pohaci Claudiu - Dorohoi, 469, +25
Stefan Narcis - Botoșani, 100, +204
Moca Vasile - București, 516, -50
Pintescu Teodora - Vatra Dornei, 500, +8
9 -- 10
Calancea Dragos - Siret, 485, -9
Herghelegiu Laurentiu - Botoșani, 461, -70
11 -- 15 1v gr.sup.
Marin Bogdan Mihail - Bacău, 519, -71
Popescu Doru Viorel - Botoșani, 513, -124
Vieru Teodora - Vatra Dornei, 492, -70
Simionese Ovidiu - Granicesti, 485, -12
Cotovanu Andrei - Bucecea, 389, -41
16 -- 20 0v gr.sup.
Grusca Narcis - Gura Humorului, 433, -100
Bobu Stefan Minodor - Targu Neamț, 341, -67
Golea Dragos - Suceava, , +54
Bulgaru Daniel - Botoșani, , +52
Andries Ionut - Botoșani, , +65
21 -- 25 1v gr.inf.
Asavetei Daniel - Botoșani, 389, -94
Buzila Tamara - Botoșani, 269, -47
Cristescu Bogdan - Botoșani, 245, -36
Tarnauceanu Florin - Suceava, , +44
Panaite Pantelimon - Botoșani, , +39
26 -- 30 0v gr.inf.
Plamada Aurelian - Botoșani, 389, -161
Buzila Robert - Vatra Dornei, 367, -142
Robu David - Botoșani, 245, -66
Ungureanu Constantin - Suceava, , -24
Silion-Arama Alesia - Botoșani, , -19Ultima editare de sorin_client; 09.oct.2017, 13:47.
Lasă un comentariu:
-
Rezervat inscrieri:
IMPORTANT !!! - valabil numai pentru Elite si Open
Intrucat la Elite si Open sunt doar doua respectiv trei grupe, pentru a evita reintalnirea sau "obligarea" rejucarii unui joc cu un concurent din inferioare, avem la dispozitie doua variante de joc si anume:
1. Sa facem grupe superioare iar rezultatul validat dintre cei doi jucatori (care se vor reintalni) sa fie cel din grupa inferioara, fara ca acestia sa mai dispute jocul. Se vor juca doar meciurile ramase.
2. Trecerea direct in eliminatorii.
Asadar, ca totul sa decurga "democratic", va rog ca la inscriere sa alegeti d-vs varianta dorita:
V1 - varianta cu grupe superioare si pastrarea rezultatului direct din inferioare
V2 - varianta - direct eliminatorii.
Inscrieri Open - on 07.10.2017 at 11:35:58
1. Mironescu Adrian, Botoșani, 229 - 26,54 - O
2. Ciortescu Cristi, Iași, 90 - 26,28 - O
3. Ticu Dorin, Bacău, 142 - 25,82 - OW
4. Colesniuc Romeo, Botoșani, 113 - 25 - OW
5. Braniste George, Bacău, 151 - 24,82 - O
6. Dragan Petru Ioan, Iași, 130 - 24,72 - O
7. Pralea Marius Dan, Botoșani, 126 - 23,86 - O
8. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iași, 135 - 23,68 - O
9. Corocaescu Cristian, Suceava, 223 - 23,36 - O
10. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 197 - 23,08 - O
11. Rosca Niculai, Galanesti, 405 - 23 - O
12. Bogza Dragos, Iași, 141 - 22,92 - O
13. Corneanu Sorin, Botoșani, 276 - 22,75 - O
14. Plamada Lucian, Iași, 737 - 21,67 - O
15. Mahu Bogdan, Pascani, 280 - 20,11 - O
16. Barbalata Lorin, Suceava, 590 - 18,2 - A
17. Rosca Adela, Galanesti, 1666 - 12,13 - AF
Inscrieri Open - on 07.10.2017 at 11:36:48
1. Mironescu Adrian, Botoșani, 229 - 26,54 - O
2. Ciortescu Cristi, Iași, 90 - 26,28 - O
3. Ticu Dorin, Bacău, 142 - 25,82 - OW
4. Colesniuc Romeo, Botoșani, 113 - 25 - OW
5. Braniste George, Bacău, 151 - 24,82 - O
6. Dragan Petru Ioan, Iași, 130 - 24,72 - O
7. Pralea Marius Dan, Botoșani, 126 - 23,86 - O
8. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iași, 135 - 23,68 - O
9. Corocaescu Cristian, Suceava, 223 - 23,36 - O
10. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 197 - 23,08 - O
11. Rosca Niculai, Galanesti, 405 - 23 - O
12. Bogza Dragos, Iași, 141 - 22,92 - O
13. Corneanu Sorin, Botoșani, 276 - 22,75 - O
14. Plamada Lucian, Iași, 737 - 21,67 - O
15. Mahu Bogdan, Pascani, 280 - 20,11 - O
16. Barbalata Lorin, Suceava, 590 - 18,2 - A
17. Rosca Adela, Galanesti, 1666 - 12,13 - AF
Inscrieri Avansati - on 07.10.2017 at 11:37:09
1. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 459 - 19,55 - A
2. Vieru Costica, Botoșani, 359 - 19 - AW
3. Macovei Cristi, Iași, 217 - 18,47 - A
4. Salavastru Petru, Botoșani, 419 - 18,39 - AW
5. Pinzar Alin, Suceava, 449 - 17,83 - A
6. Petrescu Claudel, Putna, 498 - 17 - A
7. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 354 - 16,96 - A
8. Chiriac Marius, Botoșani, 468 - 16,83 - A
9. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 492 - 16,36 - A
10. Puiu Andrei, Botoșani, 2297 - 16 - A
11. Mihaila Gabriel, Rădăuți, 931 - 15,75 - A
12. Robu Valentin, Botoșani, 439 - 15,54 - AW
13. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 709 - 15,5 - A
14. Posteuca Lucian, Botoșani, 879 - 15 - A
15. Alexandru Liviu, Botoșani, 942 - 14,5 - A
16. Marcean Ovidiu, Botoșani, 1204 - 14,5 - A
17. Grosu Alexandru, Botoșani, 695 - 14,4 - AJ
18. Donisan Costel, Pascani, 578 - 14,21 - AW
19. Lupu Cristian, Botoșani, 933 - 14 - A
20. Boboc Cosmin, Targu Neamț, 1309 - 14 - A
21. Ciuca Sorin, Iași, 1522 - 14 - A
22. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 652 - 13,96 - A
23. Havris Rares, Botoșani, 821 - 13,75 - AJ
24. Morosan Ionel, Granicesti, 679 - 13,63 - A
25. Aparaschivei Marcel, Botoșani, 615 - 13,5 - AW
26. Zepciuc Marius, Granicesti, 791 - 13,38 - A
27. Morosan Mihai, Granicesti, 822 - 13 - A
28. Ujeniuc Dan, Suceava, 623 - 12,71 - A
29. Grosu Octavian, Botoșani, 1298 - 12,67 - A
30. Mesinschi Radu, Botoșani, 872 - 12,6 - A
31. Buzila Ioan, Botoșani, 698 - 11,04 - AW
32. Puiu Dumitru, Botoșani, 2794 - 11 - A
33. Tanase Gabi, Suceava, 970 - 10,05 - A
34. Mita Augustin, Dorohoi, 817 - 10,04 - A
35. Constantinica Silviu, Botoșani, 704 - 9,68 - AJ
36. Danila Anton, Câmpulung Mold, 2604 - 0 - A
Inscrieri Incepatori - on 07.10.2017 at 11:38:01
1. Marin Bogdan Mihail, Bacău, 630 - 9,69 - A
2. Moca Vasile, București, 766 - 9,64 - A
3. Popescu Doru Viorel, Botoșani, 1116 - 9,58 - A
4. Pintescu Teodora, Vatra Dornei, 1034 - 9,31 - AJF
5. Vieru Teodora, Vatra Dornei, 925 - 9,13 - AJF
6. Simionese Ovidiu, Granicesti, 954 - 9 - AJ
7. Calancea Dragos, Siret, 1013 - 9 - A
8. Cristescu Radu, Botoșani, 1449 - 9 - AJ
9. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 863 - 8,67 - A
10. Herghelegiu Laurentiu, Botoșani, 2247 - 8,5 - A
11. Puscasu Calin, Botoșani, 1767 - 8 - AJ
12. Grusca Narcis, Gura Humorului, 1530 - 7,92 - A
13. Plamada Aurelian, Botoșani, 1696 - 7 - A
14. Asavetei Daniel, Botoșani, 1769 - 7 - A
15. Cotovanu Andrei, Bucecea, 1895 - 7 - A
16. Buzila Robert, Vatra Dornei, 1190 - 6,55 - AJ
17. Ilie Aurelian, Botoșani, 1672 - 6 - A
18. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamț, 1673 - 6 - A
19. Buzila Tamara, Botoșani, 3021 - 4,5 - AF
20. Cristescu Bogdan, Botoșani, 2331 - 4 - A
21. Robu David, Botoșani, 2332 - 4 - A
22. Stefan Narcis, Botoșani, 1725 - 0 - A
23. Ungureanu Constantin, Suceava, 5002 - 0 - A
24. Golea Dragos, Suceava, 5003 - 0 - A
25. Tarnauceanu Florin, Suceava, 5004 - 0 - A
26. Bulgaru Daniel, Botoșani, 5005 - 0 - A
27. Andries Ionut, Botoșani, 5006 - 0 - A
28. Silion-Arama Alesia, Botoșani, 5007 - 0 - A
29. Panaite Pantelimon, Botoșani, 5008 - 0 - A
30. Aanei Cristian, Putna, 5011 - 0 - AUltima editare de sorin_client; 07.oct.2017, 10:38.
Lasă un comentariu:
-
"Cupa de toamnă", Botoșani - 07.10.2017
Turneu A - "Cupa de toamna" - Editia a II-a - Botoșani - 07 octombrie 2017
Localitatea: Botoșani, jud. Botoșani
DATA: sambata 07 octombrie 2017
SALA: Sala de sport al Liceului Pedagogic, Strada I.C. Bratianu 65, Botoșani
https://www.google.ro/maps/place/Lic...3!4d26.6804751
Se vor organiza categoriile:
- Elite
- Open
- Avansati
- Incepatori
Logistica:
- numarul de mese: 16.
- mingi de joc 3***.
Ora de incepere a categoriilor de incepatori si amatori: 9:00 (inscrierea participantilor pana la orele 8,30).
Ora de incepere a categoriei elite + open: 10:00 (inscrierea participantilor pana la orele 9,00).
TAXA: 30 ron - din care cate 1 ron se vireaza catre Amatur;
- copii < 14 ani , doamne/domnisoare – 15 ron;
- persoane cu dizabilitati - 0 ron;
Se asigura apa, cafea, gustare + surprize...
MATERIALE DE PREMIERE: locurile 1, 2, 3 cupe, medalii si diplome, locurile 4-8 medalii si diplome.
INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
- pe forum pana vineri 6 octombrie ora 18.00;
- inscrierile la sala se fac doar in limita locurilor disponibile, primul venit-primul servit;
- absentii nemotivati vor fi trecuti cu "N" in clasament;
- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
SISTEMUL DE JOC:
Se va juca pe sistemul cu grupe inferioare de 6, apoi grupe superioare de 4 si eliminatorii pana la sfarsit.
ELITE:
- Poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
- Număr maxim de participanți: 12;
OPEN:
- Poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
- Număr maxim de participanți: 18;
AVANSAȚI:
- Poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
- Număr maxim de participanți: 36;
ÎNCEPĂTORI:
- Poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
- Număr maxim de participanți: 30;
Orice intarziere de mai mult de 10 min. de la masa de joc va fi anuntata organizatorului si va duce la pierderea partidei de catre neprezentat.
Nu este permisa intrarea pe terenul de joc cu incaltaminte de strada. Multumim pentru intelegere.
Cu sprijinul:
S.C. ELSACO ELECTRONIC S.R.L.
http://www.elsaco.ro/
S.C. OVISIM IMPEX S.R.L.
http://www.ovisim.ro/
S.C. PROLIBRIS S.A. - Libraria LUCEAFARUL
Organizator:
Buzila Ioan – 0742074526
Organizator tehnic:
Corneanu Sorin - 0744.544.024
INDICATII ACCES:
Dinspre Suceava, urmati intrarea in oras pana ajungeti la Carrefour apoi dupa cca 50m virati usor dreapta si urmati linia de tramvai pana la capatul ei cca 5km (unde se reintoarce tramvaiul) dupa care veti vira imediat la dreapta dupa care mergeti inainte cca 300m si ajungeti la sala.
Dinspre Iași, intrati in oras prin dreapta statiei peco Lukoil dupa care urmati traseul cca 1km pana la statia Rompetrol unde veti vira dreapta. Urmati traseul cca 1km pana ajungeti intr-o intersectie in care nu sunt decat doua variante stanga sau dreapta. Veti vira la stanga apoi dupa cca 50m veti urma iarasi iesirile spre stanga (e o intersectie cu 3 iesiri) iar la cca 100m se afla sala.
Va asteptam cu drag !Ultima editare de sorin_client; 06.oct.2017, 08:49.Taguri: Nimic
Who has read this thread:
Lasă un comentariu: