Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa TT Bacău", Bacău - 28.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău - 28.10.2017

    Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău Ediția a VIII-a - Sâmbătă 28 Octombrie 2017

    LOCALITATEA: Bacău
    DATA: Sâmbătă 28 Octombrie 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Amatori + începători;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AVANSAȚI - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    ELITE - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    INDICAȚII DE ACCES:
    SALA 1: Sala de Sport a Școlii generale nr. 2 "Constantin Platon", str. 9 Mai, nr. 64, 600026, Bacău;
    SALA 2: Sala de Sport a Școlii gimnaziale nr. 10, str. Cornișa Bistriței, nr. 28, Bacău;
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 840 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Material sintetic multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 30 Lei, copii sub 14 ani 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată 2 litri, "mizilic";
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1?4 cupe + diplome;
    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 26.10.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite – maxim 18 participanți;
    - Open – maxim 36 participanți;
    - Avansați – maxim 36 participanți;
    - începători – maxim 36 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
    IMPORTANT:
    ?n funcție de numărul de jucători înscriși pot apărea modificări la sistemul de joc.
    Există și varianta ca toată lumea să înceapă dimineața, cu mențiunea cu începătorii ar evolua la Școala 10, caz én care se vor face grupe superioare și la Elite/Open.
    ORGANIZATOR:
    - Sebastian Rojnița, tel. 0742.910.126;
    - Miron Călin, tel. 0766.700.830;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Ursulescu Ioan, tel. 0751.041.997;
    - Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    SPONSORI:
    Fast Electrical Solutions, prin Dl. Daniel Butacu.
    www.fastgroup.ro
    Alergo Impex SRL, prin Dl. Viorel Mușat.

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    - Viva Sport Shop va fi prezentă cu un bogat stand de materiale de tenis de masă.


    Jucătorii de la categoria începători vor juca la Școala Gimnazială nr. 10.
    Ultima editare de marcelgiosan; 24.oct.2017, 21:00.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Elite

    Inscrieri Elite - on 27.10.2017 at 20:04:46

    1. Corcoz Costin, Focșani, 21 - 38,57 - OEL
    2. Marola Mihai, Bacău, 60 - 36,39 - OE
    3. Cozma Catalin, Fălticeni, 20 - 35,38 - OEW
    4. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 77 - 34,57 - OE
    5. Sumanaru Catalin, Iași, 23 - 33,17 - OE
    6. Ursulean Vasile, Straja, 78 - 32,5 - OE
    7. Valeanu Cosmin, Bacău, 102 - 32 - OEJ
    8. Duceac Catalin, Botoșani, 145 - 31,21 - OE
    9. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 594 - 31 - OE
    10. Munteanu Octavian, Tecuci, 89 - 30,25 - OEW
    11. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 69 - 29,57 - OE
    12. Valeanu Vlad, Bacău, 136 - 29,14 - OE
    13. Berila Radu, Bacău, 149 - 28,46 - OEJ
    14. Rojnita Sebastian, Bacău, 68 - 28,41 - OE
    15. Atomei Armand, Piatra Neamț, 511 - 27,58 - OEW
    16. Istrate Cristian, București, 75 - 27,25 - OEW
    17. Albu Catalin, Pascani, 367 - 27,2 - OE
    18. Cojocaru Stefan, Suceava, 215 - 27,07 - OEJ
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Bularda Iulian, Barlad, 1053 - 32 - OEL

    Clasament Elite

    1. Marola Mihai - Bacău
    2. Berila Radu - Bacău
    3 -- 4
    Bularda Iulian - Barlad
    Albu Catalin - Pascani
    5 -- 8
    Cozma Catalin - Fălticeni
    Sumanaru Catalin - Iași
    Corcoz Costin - Focșani
    Ursulean Vasile - Straja
    9 -- 12 0v gr.sup.
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Cojocaru Stefan - Suceava
    13 -- 14 2v gr.inf.
    Valeanu Cosmin - Bacău
    Munteanu Octavian - Tecuci
    15 -- 17 1v gr.inf.
    Duceac Catalin - Botoșani
    Atomei Armand - Piatra Neamț
    Istrate Cristian - București
    18 -- 0v gr.inf.
    Valeanu Vlad - Bacău
    Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 18:58.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Open

      Inscrieri Open - on 28.10.2017 at 8:38:53

      1. Mironescu Adrian, Botoșani, 229 - 26,54 - O
      2. Ciortescu Cristi, Iași, 90 - 26,28 - O
      3. Ticu Dorin, Bacău, 142 - 25,82 - OW
      4. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 230 - 25,58 - O
      5. Pizlaru Ionel, Focșani, 313 - 24,88 - O
      6. Braniste George, Bacău, 150 - 24,82 - O
      7. Baisan Paul, Roman, 504 - 24,75 - O
      8. Dragan Petru Ioan, Iași, 130 - 24,72 - O
      9. Vasiliu Dan, Panciu, 596 - 24,58 - O
      10. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 194 - 24,54 - O
      11. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 134 - 24,46 - OW
      12. Marola Dan, Bacău, 216 - 24,32 - O
      13. Bodin Ion, Tecuci, 415 - 24,2 - OW
      14. Hariuc Costica, Vaslui, 435 - 24 - O
      15. Iacob Gabriel, Iași, 131 - 23,83 - OW
      16. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iași, 135 - 23,68 - O
      17. Rosca Niculai, Galanesti, 405 - 23 - O
      18. Bogza Dragos, Iași, 141 - 22,92 - O
      19. Gaitan Tiberiu, Brăila, 239 - 22,68 - OW
      20. Spoiala Cristinel, Focșani, 501 - 22,6 - O
      21. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 540 - 21,8 - O
      22. Plamada Lucian, Iași, 737 - 21,67 - O
      23. Serban Liviu, Onesti, 224 - 21,29 - O
      24. Bubulac Cristi, Piatra Neamț, 277 - 21,11 - O
      25. Palaghita Remus, Onesti, 2062 - 21 - OW
      26. Petenchi Edmond, Roman, 274 - 20,5 - OW
      27. Leteanu Marius, Bacău, 412 - 20,46 - O
      28. Rosu Gabriel, Comănești, 328 - 20,43 - O
      29. Dicu Vlad, Vaslui, 588 - 20,25 - O
      30. Mahu Bogdan, Pascani, 280 - 20,11 - O
      31. Stroe Ionel, Bacău, 345 - 19,57 - A
      32. Bobarnac Gheorghe, Bacău, 770 - 19 - A
      33. Oancea Marian, Bacău, 360 - 18,21 - A
      34. Iosif Radu, Barlad, 693 - 17,63 - A
      35. Carnu Eugen, Bacău, 920 - 16 - AW
      36. Olteanu Gabriel, Vaslui, 732 - 12,75 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Turcu Viorel, Piatra Neamț, 330 - 20,79 - OW

      Clasament Open

      1. Dragan Petru Ioan - Iași
      2. Spoiala Cristinel - Focșani
      3 -- 4
      Braniste George - Bacău
      Rosu Gabriel - Comănești
      5 -- 8
      Baisan Paul - Roman
      Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
      Petenchi Edmond - Roman
      Miklos Imre - Miercurea Ciuc
      9 -- 12
      Ciortescu Cristi - Iași
      Fancsali Kalman - Miercurea Ciuc
      Hariuc Costica - Vaslui
      Mahu Bogdan - Pascani
      13 -- 14 2v gr.sup.
      Ticu Dorin - Bacău
      Bodin Ion - Tecuci
      15 -- 19 1v gr.sup.
      Mironescu Adrian - Botoșani
      Pizlaru Ionel - Focșani
      Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași
      Plamada Lucian - Iași
      Bubulac Cristi - Piatra Neamț
      20 -- 24 0v gr.sup.
      Vasiliu Dan - Panciu
      Gaitan Tiberiu - Brăila
      Palaghita Remus - Onesti
      Turcu Viorel - Piatra Neamț
      Stroe Ionel - Bacău
      25 -- 27 2v gr.inf.
      Iacob Gabriel - Iași
      Rosca Niculai - Galanesti
      Bogza Dragos - Iași
      28 -- 32 1v gr.inf.
      Marola Dan - Bacău
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Leteanu Marius - Bacău
      Oancea Marian - Bacău
      Carnu Eugen - Bacău
      33 -- 36 0v gr.inf.
      Serban Liviu - Onesti
      Dicu Vlad - Vaslui
      Bobarnac Gheorghe - Bacău
      Iosif Radu - Barlad
      Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 18:31.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament Avansați

        Inscrieri Avansați - on 27.10.2017 at 15:53:54

        1. Stamate Eduard, Tecuci, 602 - 19,6 - A
        2. Laic Mihai, Roman, 531 - 19,1 - A
        3. Dodu Costica, Focșani, 696 - 18,4 - AW
        4. Salavastru Petru, Botoșani, 419 - 18,39 - AW
        5. Roman Florin, Roman, 1210 - 18 - A
        6. Chiribau Ciprian, Bacău, 1221 - 18 - A
        7. Aivanesei Iulian, Onesti, 1610 - 18 - A
        8. Petrescu Claudel, Putna, 498 - 17 - A
        9. Fotia Iulian, Bacău, 399 - 16,61 - A
        10. Iordachi Adrian, Adjud, 604 - 16,4 - A
        11. Stolearenco Igor, Galați, 661 - 16,2 - A
        12. Robu Mihai, Mogosesti, 725 - 15 - A
        13. Stoean Mircea, Bacău, 1047 - 15 - A
        14. Coclea Ionel, Brăila, 494 - 14,96 - AW
        15. Cibotariu Bogdan, Piatra Neamț, 703 - 14,9 - A
        16. Ailioaie Gheorghe, Comănești, 473 - 14,79 - AW
        17. Plamada Iulian, Putna, 628 - 14,67 - A
        18. Boboc Cosmin, Targu Neamț, 1309 - 14 - A
        19. Tabacaru Constantin, Piatra Neamț, 1521 - 14 - A
        20. Brateanu Liviu, Bacău, 1403 - 13,5 - A
        21. Panait Adrian, Brăila, 487 - 13,25 - AW
        22. Anastasiu Constantin, Comănești, 891 - 13 - AW
        23. Butacu Daniel, Bacău, 733 - 12,71 - AW
        24. Zamfirache Ioan, Botoșani, 457 - 12,28 - AW
        25. Bejan Alexandru, Tecuci, 806 - 12,21 - A
        26. Catana Vasile, Bacău, 1263 - 11,88 - AW
        27. Tirdea Ionut, Tecuci, 814 - 11,04 - A
        28. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 1819 - 11 - A
        29. Stan Costin, Bacău, 1716 - 10,5 - A
        30. Sisca Nicusor, Comănești, 892 - 10,3 - AW
        31. State Constantin, Targu Neamț, 1643 - 9,5 - A
        32. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1188 - 8 - A
        33. Aprodu Lucian, Bacău, 2006 - 8 - A
        34. Pintileasa Gheorghe, Bacău, 2053 - 5,5 - A
        35. Musat Viorel, Bacău, 2835 - 0 - A
        36. Bacalu Narcis, Onesti, 5001 - 0 - A
        -----------------------------------------
        Lista de asteptare:
        1. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 686 - 12,75 - A
        2. Sava Sinel, Focșani, 1482 - 14 - A

        Clasament Avansați

        1. Stamate Eduard - Tecuci
        2. Stolearenco Igor - Galați
        3 -- 4
        Aivanesei Iulian - Onesti
        Laic Mihai - Roman
        5 -- 8
        Anastasiu Constantin - Comănești
        Iordachi Adrian - Adjud
        Tabacaru Constantin - Piatra Neamț
        Salavastru Petru - Botoșani
        9 -- 12
        Dodu Costica - Focșani
        Robu Mihai - Mogosesti
        Boboc Cosmin - Targu Neamț
        Aprodu Lucian - Bacău
        13 -- 20 1v gr.sup.
        Petrescu Claudel - Putna
        Stoean Mircea - Bacău
        Ailioaie Gheorghe - Comănești
        Sava Sinel - Focșani
        Olteanu Gabriel - Vaslui
        Bejan Alexandru - Tecuci
        Tamas Szilard - Miercurea Ciuc
        State Constantin - Targu Neamț
        21 -- 24 0v gr.sup.
        Roman Florin - Roman
        Fotia Iulian - Bacău
        Plamada Iulian - Putna
        Panait Adrian - Brăila
        25 -- 26 2v gr.inf.
        Chiribau Ciprian - Bacău
        Coclea Ionel - Brăila
        27 -- 32 1v gr.inf.
        Brateanu Liviu - Bacău
        Zamfirache Ioan - Botoșani
        Catana Vasile - Bacău
        Tirdea Ionut - Tecuci
        Stan Costin - Bacău
        Musat Viorel - Bacău
        33 -- 37 0v gr.inf.
        Cibotariu Bogdan - Piatra Neamț
        Butacu Daniel - Bacău
        Sisca Nicusor - Comănești
        Stinga Ovidiu - Tecuci
        Pintileasa Gheorghe - Bacău
        Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 18:57.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri și clasament începători

          Inscrieri începători - on 27.10.2017 at 15:54:25

          1. Marin Bogdan Mihail, Bacău, 630 - 9,69 - A
          2. Botea Mihai, Brăila, 1764 - 9,5 - A
          3. Filip Cristi, Comănești, 825 - 8,64 - AW
          4. Isaic Radu, Bacău, 862 - 8,61 - A
          5. Stoian Marius, Comănești, 1302 - 8,25 - A
          6. Porosnicu Catalin, Onesti, 3102 - 8 - A
          7. Gheorghe Daniel, Brăila, 1279 - 7,4 - A
          8. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamț, 1673 - 6 - A
          9. Palamariuc Mihai, Onesti, 3474 - 6 - A
          10. Tamas Vivien, Miercurea Ciuc, 1477 - 5,13 - AF
          11. Sterczer Sandor, Sanzieni, 1452 - 4,75 - A
          12. Popa Dan Teodor, Tecuci, 3737 - 4 - A
          13. Savina Dan, Piatra Neamț, 3672 - 0 - A
          14. Ivan Marian, Bacău, 5001 - 0 - A
          15. Aprodu Mircea, Bacău, 5002 - 0 - A
          16. Aanei Cristian, Putna, 5003 - 0 - A
          17. Ghitu Liviu, Onesti, 5004 - 0 - A
          18. Paduraru Riana, Bacău, 5005 - 0 - A
          19. Stan Stefan, Bacău, 5006 - 0 - A

          Clasament începători

          1. Aanei Cristian - Putna
          2. Botea Mihai - Brăila
          3 -- 4
          Marin Bogdan Mihail - Bacău
          Porosnicu Catalin - Onesti
          5 -- 8
          Popa Dan Teodor - Tecuci
          Gheorghe Daniel - Brăila
          Filip Cristi - Comănești
          Sterczer Sandor - Sanzieni
          9 -- 12 0v gr.sup.
          Isaic Radu - Bacău
          Bobu Stefan Minodor - Targu Neamț
          Palamariuc Mihai - Onesti
          Ghitu Liviu - Onesti
          13 -- 15 1v gr.inf.
          Tamas Vivien - Miercurea Ciuc
          Savina Dan - Piatra Neamț
          Ivan Marian - Bacău
          16 -- 18 0v gr.inf.
          Stoian Marius - Comănești
          Aprodu Mircea - Bacău
          Paduraru Riana - Bacău
          Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 14:37.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Rojnita Sebastian, Bacău - Elite.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Berila Radu - Bacău - Elite. Mulțumesc!

              Trimis de pe al meu SM-J320F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Se inscrie Miklos Imre, din Miercurea Ciuc la open. Multumesc


                Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie Leteanu Marius, din Bacău,la open.
                  Nittaku Acoustic
                  FH - Xiom Omega V Tour
                  BH - Xiom Omega V Tour

                  Comentariu


                  • #10
                    Spoiala Cristinel Focșani open

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie din Miercurea Ciuc la Elite:
                      - Incze Levente
                      - Laszlo Levente
                      Multumesc.


                      Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                      Comentariu


                      • #12
                        Munteanu Otavian Tecuci Elite
                        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                        Comentariu


                        • #13
                          Se inscrie Fazakas Gergely și Fancsali Kalman din Miercurea Ciuc la open


                          Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                          Comentariu


                          • #14
                            Plamada Lucian - Iași - Open.

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Botoșani Duceac Catalin-elite si Zamfirache Ioan-avansati

                              Comentariu


                              • #16
                                Barac Andreea, Brăila, open. Mulțumesc!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Mahu Bogdan din Pascani la open.Mutumesc

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Salutare tuturor, Cristian Istrate open București.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ciortescu Cristi - Iași -> Open........cu mare drag.....la acest turneu!!!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        fedot valentin incepatori tulcea

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian din Iași la Open

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Pazlaru Ionel Focșani open

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Va asteptam cu drag la Bacău si se inscriu la Open următori tovarăsi.Ticu Dorin .Braniste George

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                vasiliu dan-open.multumesc

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Sterczer Sandor si Sterczer Zalan se inscriu la incepatori

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X