Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

    Postat în original de costy7904
    Tu ce sa mai spui acum...!? De asta te-ai ''fofilat'' pana in finala!
    Daca mai dai jos din burta aia poti si tu sa te "fofilezi" ...... cu ea n-ai nici o sansa decat daca toata lumea ar avea ochelari de eclipsa pe ochi :P :P
    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

    Comentariu


    • #77
      Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

      Ai uitat de ce castigi tu atatea turnee?
      blade:Re-Impact MEDUSA
      fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
      bh : _______XXX__________

      Comentariu


      • #78
        Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

        Domnilor, daca ma invatati sa joc contra unui " antitopspin " ori " sandwich" ori Dumnezeu stie cum le mai spune, promit ca ajung in primii 16 jucatori din AMATUR in max. 4 luni. Pun si un pariu simbolic cu cine este AMATOR

        Comentariu


        • #79
          Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

          Postat în original de raducu
          Domnilor, daca ma invatati sa joc contra unui " antitopspin " ori " sandwich" ori Dumnezeu stie cum le mai spune, promit ca ajung in primii 16 jucatori din AMATUR in max. 4 luni. Pun si un pariu simbolic cu cine este AMATOR
          Bine ai venit pe forum Costica!
          Ia-l pe Virgil ,antreneaza-te cu el vreo 2 saptamani si iti garantez ca n-o sa te mai bata Motoroi niciodata

          Comentariu


          • #80
            Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

            Stimati colegi! Avand in vedere faptul ca ne putem exprima opinia fata de " capii de serie" cred ca as avea cateva de adaugat.
            1. Nu este corect sa se aplice acest tratament preferentialdin urmatoarele considerente:
            a. nu nexista egalitate de sanse, unul care joaca de dimineata , pana la ora patru este obosit. Vine capul de serie lejer, odihnit si castiga pentru ca este odihnit.
            b. Sunt localitati unde unii participanti intra la categoria capi de serie iar ceilalti nu. Vor veni cu doua masini pentru ca 2 joaca de la 9 si ceilalti 2 joaca de la 4???????????
            Nu credeti ca este o injosire a participantilor prin acest sistem? Aurolacii joaca de la 9 , iar " jucatorii de ping pong" joaca de la patru. Deci unul la joc altul la gratare sau mai bine zis unul la gazare altul la munca(Auschwitz)
            Domnilor asemenea favoritisme nu exista nici in liga campionilor. Cei de la Chelsea trebuia sa zica , ca nu joaca cu Clujul pentru ca sunt aurolaci si trebuiau sa joace deja direct in semifinale.
            Nu credeti ca jucatori buni, care s-au inscris mai nou la turnee sunt tratati diferentiat fata de elite? Cei care sunt acum in primii 50 ce spuneau daca ei primeau asemenea " tratament" diferentiat. Cred ca incepe sa se contureze gasca baietilor destepti care volens nolens joaca numai sus. Cu incepatorii de aurolaci nu au ce discuta.
            Nu vreau sa monopolizez discutia , dar pana maine cei din Reghin si Targu Mureș , Va vom confirma daca vom fi prezenti sau nu. In cazul in care suntem injositi in asemenea hal si dispare lipsa de respect, cred ca nu mai merita sa jucam, lasam baietii destepti sa-si imparta locurile acolo sus.
            Poate vom infiinta Asociatia Nationala a Aurolacilor din Tenisul de masa si vom juca toti de la egal la egal. Mersi.

            Comentariu


            • #81
              Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

              Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
              Stimati colegi! Avand in vedere faptul ca ne putem exprima opinia fata de " capii de serie" cred ca as avea cateva de adaugat.
              1. Nu este corect sa se aplice acest tratament preferentialdin urmatoarele considerente:
              a. nu nexista egalitate de sanse, unul care joaca de dimineata , pana la ora patru este obosit. Vine capul de serie lejer, odihnit si castiga pentru ca este odihnit.
              b. Sunt localitati unde unii participanti intra la categoria capi de serie iar ceilalti nu. Vor veni cu doua masini pentru ca 2 joaca de la 9 si ceilalti 2 joaca de la 4???????????
              Nu credeti ca este o injosire a participantilor prin acest sistem? Aurolacii joaca de la 9 , iar " jucatorii de ping pong" joaca de la patru. Deci unul la joc altul la gratare sau mai bine zis unul la gazare altul la munca(Auschwitz)
              Domnilor asemenea favoritisme nu exista nici in liga campionilor. Cei de la Chelsea trebuia sa zica , ca nu joaca cu Clujul pentru ca sunt aurolaci si trebuiau sa joace deja direct in semifinale.
              Nu credeti ca jucatori buni, care s-au inscris mai nou la turnee sunt tratati diferentiat fata de elite? Cei care sunt acum in primii 50 ce spuneau daca ei primeau asemenea " tratament" diferentiat. Cred ca incepe sa se contureze gasca baietilor destepti care volens nolens joaca numai sus. Cu incepatorii de aurolaci nu au ce discuta.
              Nu vreau sa monopolizez discutia , dar pana maine cei din Reghin si Targu Mureș , Va vom confirma daca vom fi prezenti sau nu. In cazul in care suntem injositi in asemenea hal si dispare lipsa de respect, cred ca nu mai merita sa jucam, lasam baietii destepti sa-si imparta locurile acolo sus.
              Poate vom infiinta Asociatia Nationala a Aurolacilor din Tenisul de masa si vom juca toti de la egal la egal. Mersi.
              In primul rand astfel de favoritisme EXISTA in Liga Campionilor. Chelsea nu joaca 3 tururi preliminare si nu i-am auzit pe aia din Andorra de exemplu sa protesteze la UEFA fata de acest lucru ..... cum ca ei saracii sunt obositi cand joaca cu Chelsea si de asta nu pot sa castige.
              Sistemul cu capii de serie care au bye este practicat pe scara larga ..... diferenta este ca in momentul in care ai pierdut un meci iti faci bagajele si pleci acasa.
              S-au facut multe turnee cu participantii deja impartiti in doua categorii complet separate ..... in sistemul actual exista posibilitatea pentru oricine sa castige turneul ..... care vi se pare mai umilitor ??
              Problema transportului a fost deja discutata. Capii de serie pot juca si dimineata daca isi exprima opinia in acest sens iar clasamentul nu este batut in cuie, unii jucatori pot deveni capi de serie tocmai pe acest principiu sa nu vina 2 jucatori cu 2 masini. Evident ca cineva de pe locul 1400 nu poate deveni cap de serie ca vine in masina cu locul 1, astfel de derogari se vor aplica pentru diferente mici de clasament .... eu unul daca ar fi sa fiu de dimineata as juca fara probleme grupele inferioare pentru ca m-as plictisi 6-8 ore in sala fara sa fac nimic.
              Iar problema oboselli este foarte relativa ..... a conduce 2-300 km nu este chiar o placere si cu siguranta este obositor. Alte persoane chiar lucreaza sambata dimineata, dupa care vin la concurs ..... nu sunt chiar fresh.
              In plus vad ca se pierde din vedere o alta problema importanta : timpul de joc. Inca n-am auzit o alta varianta mai "echitabila" care sa diminueze timpul de joc astfel incat dupa concurs sa putem sta la o masa si la o bere nu sa batem bezmetici orasul incercand sa gasim un restaurant deschis la 1-2-3 dimineata.
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • #82
                Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                Drept ai grait! Toata lumea sa traga la saiba !!!
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #83
                  Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                  de la pitesti vin ;
                  tomacsek iannys 1627
                  melnerovici daniel 1576

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                    Din Fălticeni se inscriu :
                    1.Carpovici Boris
                    2. Cozma Catalin
                    Cu mentiunea ca daca se va juca dupa sistemul cu, capi de serie direct in grupele superioare optam pentru
                    acesta.

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                      Din Mangalia se inscriu urmatorii:
                      Medeleanu Stefan
                      Motisan Dragos
                      Panaite Ionel
                      Chiurtu Viorel
                      Chiriac Felician

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                        Din Deva: Stanca Tiberiu.

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                          leordarares scrie:
                          "Bine ai venit pe forum Costica!
                          Ia-l pe Virgil ,antreneaza-te cu el vreo 2 saptamani si iti garantez ca n-o sa te mai bata Motoroi niciodata"
                          Bine v-am gasit, Rares ! Multumesc pt. aprecieri ! Probabil ca asa am sa fac, ca altfel nu se mai poate
                          Ma bucur ca am ocazia sa imi fac prieteni care au aceeasi pasiune, pasiune care ne face sa batem drumurile prin toata tara aproape in fiecare week-end.
                          Dupa ce vreme de aproape 15 ani am uitat ce inseamna sa joci un tenis serios, am ajuns sa astept fiecare week-end pt. a avea o competitie si sa sper ca pot sa ajung la ea

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                            Postat în original de leordarares
                            Postat în original de raducu
                            Domnilor, daca ma invatati sa joc contra unui " antitopspin " ori " sandwich" ori Dumnezeu stie cum le mai spune, promit ca ajung in primii 16 jucatori din AMATUR in max. 4 luni. Pun si un pariu simbolic cu cine este AMATOR
                            Bine ai venit pe forum Costica!
                            Ia-l pe Virgil ,antreneaza-te cu el vreo 2 saptamani si iti garantez ca n-o sa te mai bata Motoroi niciodata
                            Nu cred asta! Virgil joaca altceva...! Daca te antrenezi cu Virgil,poate n-o sa te bata Rares niciodata! La dom' Motoroi am oarece ''retineri''...,am vazut cateva meciuri d'ale lui si cred cu desavarsire ca-si ''vinde'' greu Anti Power-ul!
                            blade:Re-Impact MEDUSA
                            fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                            bh : _______XXX__________

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                              Postat în original de Razvan
                              Daca a avut succes varianta cu capii de serie calificati direct in grupele superioare, acelasi lucru il vom face si la Brașov. Asteptam opinii in continuare.
                              Domnilor, poate nu ar fi rau sa aveti in vedere o calificare directa in grupele superioare dupa un alt criteriu decat numarul locului pe care il ocupa in AMATUR, care ar putea sa nu fie cel mai relevant in anumite situatii. Astfel, marea majoritate a jucatorilor din varful clasamentului are cam 10-11 concursuri punctate, in vreme ce exista alti participanti care, prin suma absoluta a punctelor, nu pot ocupa - la acest moment - un loc intre primii douazeci, insa pe baza unei medii a punctelor obtinute/participare s-ar putea sa se claseze intre acestia. Avem mai multe exemple de jucatori care au participat la unul-doua turnee, au ajuns in ambele in finala ori in semifinala si care, totusi, ca urmare a numarului mic de concursuri la care au participat, nu au cum sa se afle intre primii douazeci de jucatori. Ganditi-va la propunerea de a-i califica in grupele superioare pe primii douazeci de jucatori potrivit unui astfel de criteriu real ( media punctelor pe participare )si nu dupa unul formal si veti vedea ca este mai echitabil si vor putea fi capi de serie jucatorii cei mai valorosi si nu jucatorii care vin la cele mai multe concursuri. Sigur ca, in cele mai multe cazuri, lucrurile nu se vor schimba, pt. ca e vorba despre jucatori valorosi care - in acelasi timp - au si multe concursuri la activ, insa va asigur ca veti avea surpriza ca unii dintre primii douazeci de jucatori din clasamentul AMATUR sa fie inlocuiti cu unii de pe locurile 300, 400, etc.

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                Postat în original de raducu
                                Domnilor, daca ma invatati sa joc contra unui " antitopspin " ori " sandwich" ori Dumnezeu stie cum le mai spune, promit ca ajung in primii 16 jucatori din AMATUR in max. 4 luni. Pun si un pariu simbolic cu cine este AMATOR
                                Iti pot oferi gratuit o ora de antrenament "gratuit'',sambata la Brașov.Esti tentat?
                                blade:Re-Impact MEDUSA
                                fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                                bh : _______XXX__________

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                  Asa o fi, dar nici media nu reflecta realitatea, sint jucatori care au participat la 2-3 concursuri, acasa, au venit odihniti, poate nici n-au avut adversari puternici si au incasat 30 de puncte. Iar altii mai buni decit ei au mers la alte concursuri, alte conditii etc. si au luat puncte mai putine.
                                  Totul este relativ pina la urma, dar peste citeva luni poate cei cu pretentii vor avea acelasi numar de turnee la activ, iar daca nu, vor mai astepta si vor mai juca in continuare in grupele inferioare asa cum toti am facut-o.
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                    Cei care se simt nedreptatiti ca joaca nai mult decat capii de serie, le pun urmatoarele intrebari:
                                    - Drept este ca un jucator de 50 de ani si mai mult si suparponderal sa joace de la egal cu unul de 25 de ani, cand in Germania si alte tari, in turneele de amatori, se fac diferentieri clare de varsta?
                                    - Au avantaj mare cei care au jucat inainte in Super Liga, cu jucatori buni si antrenamente speciale, fata de cei care acum vin de la serviciu si se antreneaza pe unde pot?
                                    Trebuie sa tinem cont de toate aspectele la un loc si sa nu uitam ca din acest concurs national de amatori castigam doar prieteni. Punctele acumulate sunt relative, mereu fiind posibile rasturnari de situatii.
                                    Deci, ramanem clar pe varianta capilor de serie in superioare.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                      -din Ploiești se inscrie Iancu George

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                        AS AVEA SI EU O INTREBARE CUM SE VA FACE PUNCTAJUL?
                                        EXEMPLU: Joc in grupele inferioare si castig trei meciuri, dar nu ma calific in grupele superioare. OK, primesc 11 puncte.
                                        Vine cel care este desemnat cap de lista in grupele superioare si castiga 0, 1, 2 meciuri si nu merge in eliminatorii. Primeste 16 puncte, pentru ca el din start a fost pus pe un loc unde primeste un oarecare punctaj mare( mai mult decat cel care nu s-a calificat in grupa superioara).
                                        El fie castiga, fie pierde punctele si le primeste.
                                        Considerati ca punctele se dau dupa nr-ul victoriilor sau dupa alt criteriu?
                                        Eventual sa ma instiintati despre acest punctaj. nu sunt in clar cu punctele.
                                        Usor- usor se va ajunge la sistemul ca tu joci, altul sta acasa ca n-are valoare.
                                        La chefurile care se tin inainte si dupa turneu se va stabili, ca numai capii de serie mananca salau prajit, ceilalti stau sa le vina randul la oase.
                                        In momentul actual se incearca " protejarea" celor de sus. Azi maine se va stabili anticipat cine intra in primii 100 si restul sa mearga la capalit in agricultura, ca oricum se dau fonduri Sappard.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                          De acord cu sistemul asta, mai ales ca am remarcat ca la Galați a scazut semnificativ timpul alocat grupelor inferioare. Sa nu uitam ca un jucator in plus la o grupa de 8 aduce inca 8 meciuri in plus (cam 2 ore), iar inca unul aduce inca 9 meciuri (inca peste 2 ore de joc). In plus, oricum se califica mai departe, deci care este problema?
                                          Mai mult, daca jucatorii potential capi de serie prefera sa joace si in grupele inferioare, consider ca este OK. Poate ca astfel alt jucator care vine direct in grupele superioare pare mai odihnit, dar, repet, rezultatele de la Galați ma fac sa cred ca nu este chiar asa. Sau poate ca respectivii capi de serie au fost prea odihniti?
                                          Cu tot respectul pt dl. Kantor, nu cred ca este o lipsa de respect fata de marea masa a jucatorilor sa plantam cativa capi de serie direct in grupele superioare. In definitiv, acestia nu au ajuns degeaba in pozitiile respective ci au trebuit sa joace din greu (si bine) pentru asta. Nici eu nu sunt probabil printre capii de serie si nu ma simt jignit de asta...
                                          Pe de alta parte, este adevarat ca exista cativa jucatori care fie au venit la putine turnee, fie abia au aparut (cel mai recent, cazul lui Farkas, de la TgMureș si Mihai Giol, din Brăila, si, veti vedea, Marius Constantinescu, care va debuta in AmaTUR la Brașov) Ei nu au acumulat puncte destule (nu au avut cand si de unde) dar ca valoare sunt departe de noi, astia mici... Am fost cu dl. Farcas in grupe si stiu ce spun... Cred ca un sistem de wild-carduri (fara a abuza de asta, evident) ar fi benefic pentru toti. In fine, argumente pro si contra or sa tot fie, dar haideti sa ne gandim si la asta.
                                          Iulian Toma

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                            din București vin urmatorii:
                                            -Mihaila Aurel
                                            -Dumitru Traian
                                            -Negria Mihai
                                            -Ilie Florian
                                            Blade:Schalager off+
                                            FH:nittaku hammond 2.2mm
                                            BH:nittaku hammond 2.2mm

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                              A-S AVEA SI EU CEVA LEGAT DE CAPII DE SERIE DE ZIS ... dupa ce ca oricum f probabil ca sunt mai buni ca cei care nu sunt desemnati vor veni odihniti sa joace cyuu unii care deja joaca 9 meciuri trezindu-se de multe ori de la ora 6 dimineatza sa joace la turneu... ce sanse sa mai aiba? poate sa fie chiar in anumite cazuri peste multi capi de serie ca valoare dar cand deja se instaleaza oboseala e clar cine va avea castig de cauza ... din punctul meu de vedere e discutabila treaba cu capii de serie sunt favoritisme ce duc la o inegalitate in joc ...se incearca protejarea celor de sus!
                                              Blade:Schalager off+
                                              FH:nittaku hammond 2.2mm
                                              BH:nittaku hammond 2.2mm

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                Tot un sistem cu 2-3 wild carduri / turneu vreau sa propun si eu.
                                                Luand exemple din alte sporturi se practica 2 sisteme : inghetarea locului in clasament in cazul unei accidentari (in cazul nostru cauzele sunt mult mai multe) si sistemul de wild-carduri, jucatori pe care organizatorul are dreptul sa ii accepte de tablou (in cazul nostru direct in grupele superioare) fara a trece prin calificari cum ar trebui sa o faca daca s-ar tine cont strict de clasament.
                                                Avand in vedere modul de desfasurare de la Topoloveni si Galați, unde s-a mers pe idee de 2 capi de serie pentru fiecare grupa superioara as propune ca 1 cap de serie sa fie strict calificat pe baza clasamentului (evident el are optiunea de a juca si grupele inferioare, caz in care urmatorul in clasament este "promovat") iar pentru cel de-al doilea : organizatorul sa aiba dreptul la 2-3 wild carduri, iar pentru restul sa se judece un pic mai larg, adica sa se tina cont si de clasament dar si de disponibilitatea fiecaruia (daca este legat sau nu de un alt jucator pentru transport, daca are o problema sambata dimineata si nu poate ajunge decat la ora 15, etc.).
                                                Miercuri seara, organizatorul va anunta numarul de inscrisi pana in acel moment si in functie de acesta, de numarul de mese disponibile se va decide asupra sistemului de joc, adica cate grupe inferioare se vor face si in consecinta cati jucatori vor fi capi de serie. Potentialii capi de serie vor avea 24h sa isi exprime opiniile (daca doresc sa joace in grupele inferioare, daca nu pot veni decat mai tarziu sau x vine cu y si tot asa), iar joi seara organizatorul va afisa o lista cu capii de serie (incluzand wild cardurile), dar alegand si 2-3 rezerve pentru a se evita situatiile neplacute.
                                                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                  Postat în original de costy7904
                                                  Postat în original de raducu
                                                  Domnilor, daca ma invatati sa joc contra unui " antitopspin " ori " sandwich" ori Dumnezeu stie cum le mai spune, promit ca ajung in primii 16 jucatori din AMATUR in max. 4 luni. Pun si un pariu simbolic cu cine este AMATOR
                                                  Iti pot oferi gratuit o ora de antrenament "gratuit'',sambata la Brașov.Esti tentat?
                                                  Salut, Costine ! Mai, omule, apreciez oferta si iti multumesc. In principiu, cred ca o sa accept sa iti fac onoarea sa facem incalzirea impreuna, dar nu o ora, ci jumatate de ora, cealalta jumatate o s-o joc cu un jucator fara vreo fata " naspa " . Sper ca ai inteles ca ma refer la fata de paleta, nu la fata ta, care oricum e naspa .
                                                  Cu ocazia asta ti-am dat si raspunsul: daca nu mi se mai strica masina iar ( ca ieri am bagat-o in service, dar azi o scot ) si nu intervine vreo ceva pe la munca, in principiu accept invitatia ta si mergem. Vorbim pe joi.

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                    Postat în original de negria
                                                    A-S AVEA SI EU CEVA LEGAT DE CAPII DE SERIE DE ZIS ... dupa ce ca oricum f probabil ca sunt mai buni ca cei care nu sunt desemnati vor veni odihniti sa joace cyuu unii care deja joaca 9 meciuri trezindu-se de multe ori de la ora 6 dimineatza sa joace la turneu... ce sanse sa mai aiba? poate sa fie chiar in anumite cazuri peste multi capi de serie ca valoare dar cand deja se instaleaza oboseala e clar cine va avea castig de cauza ... din punctul meu de vedere e discutabila treaba cu capii de serie sunt favoritisme ce duc la o inegalitate in joc ...se incearca protejarea celor de sus!
                                                    Daca se va stabili ca se joaca fara capi de serie, eu voi veni cu o zi inainte asa ca voi fi mult mai odihnit decit daca as pleca la 8 dimineata de acasa sau decit altul care pleaca la 6.
                                                    Important este ca se scurteaza oarecum timpul de joc in grupele inferioare care intotdeauna a fost prea lung si nu ar mai fi asa multe discutii ca a venit X sau Y si a jucat bambilici in grupe cu altii mai slabi.
                                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X