Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

    Este cineva dintre cei care au participat la unul din cele doua turnee si nu agreaza ideea? Nu am gasit inca pe nimeni! Gustati, mai intai, fratilor, si urma sa spuneti ca nu va place!

    Comentariu


    • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

      Sunt de acord cu tot ce a scris domnul Dan.Nu mi se pare normal ceea ce a spus domnul Kantor...nu mi se pare corect k un jucator care din 10 turnee la unul singur nu se califica din grupe sa piarda acest drept,mai ales daca este in acei primii 20...omul ala a muncit sa ajunga asa sus in clasament...plus k suntem sportivi,si stim cu totii k se poate intampla k o data in an sa ai o zi f proasta....cand ai mai multe turnee la care nu iesi din grupe iti poti pune un semn de intrebare,dar chiar si asa,daca esti in primii 20 valoarea isi spune cuvantul.
      Noi cei care am participat la 2 astfel de turnee cu capii de serie direct in superioare ne-am convins k este un sistem f bun...in nici un caz acest sistem nu a fost introdus pt k jucatorii de "elita" sa nu se mai intalneasca in superioare...nu cred k s-a gandit cineva la asa ceva.Sistemul este f bun,si ajuta f mult pe cei care joaca in inferioare...meciuri mai echilibrate,sanse mai mari pt unii jucatori sa ajunga in grupele superioare in care poate k unii dintre ei nu au ajuns niciodata,in acest fel avand totodata sansa sa si creasca in clasament.
      LUMINITA

      Comentariu


      • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

        si uite asa...luminitza,razboinica luminii, reusi sa faca lumina printre muritori ...

        Comentariu


        • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

          Postat în original de defensestyle
          si uite asa...luminitza,razboinica luminii, reusi sa faca lumina printre muritori ...
          Pe asta cum ar trebui sa o interpretez???
          LUMINITA

          Comentariu


          • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

            Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
            Avand in vedere ca am fost facut politician trebuie sa Va raspund concret.
            in ultima perioada multi favoriti au iesit din grupa inferioara de pe pozitia 2, 3, 4. Acestia ( O PARTE) s-au intilnit in grupele superioare si unul dintre ei risca sa nu ajunga in primii 32.
            La ora actuala se doreste evitarea acestor intilniri directe dintre jucatorii de "elita" pentru a fi siguri ca se califica in primii 32, adica in eliminatorii. Astfel s-au propus capii de serie, pentru ca ei sa nu se intalneasca in grupele superioare si sigur vor accede in primii 32.
            Am luat cei 20 de capi de serie de la Galați si am analizat evolutia lor in primii 32.
            CONCLUZIA: Din cei 20 numai 9 au un traseu fara cusur, adica la toate concursurile s-au calificat in primii 32.
            Au avut esecuri in sensul neintrarii in primii 32 urmatorii capi de serie;
            1. Trifu Bogdan-Brașov(31.01. 2009)
            2. Maritanu Luminita(Reghin-02.05.2009)
            3.Rusu Stefan- Brașov(31.01.2009)
            4.Motoroi Constantin-Topoloveni
            5. Corcoz Costin- Brașov, Bistrița, Galați, Moreni
            6. Nemtoi Gabriel- Bistrița
            7. Uzuneanu Costica- Bistrița
            8. Zainescu Corneliu- Adjud
            9. Pitac Ovidiu- Moreni, Galați, Reghin
            10. Patap Vladimir- Bistrița
            11. Bodeanu Dan- Topoloveni, Valenii de munte, Moreni, Reghin
            Anul trecut a fost o perioada cand cei din linia a doua se plangeau de faptul ca, daca nu mergeau la turnee nu scadeau in clasament. Acum acest val a atins si pe cei din linia intai si baietii destepti incearca sa isi ia masurile de precautie in sensul de a nu scadea in clasament.
            EU PROPUN CAP DE SERIE ACELE PERSOANE CARE IN DECURSUL ANULUI COMPETITIONAL( IN SPETA 2009) S-AU CALIFICAT IN PRIMII 32 LA TOATE TURNEELE.
            CINSTE LOR SI ACESTIA MERITA SA FIE CAP DE SERIE.
            PENTRU CULTURA GENERALA VA ANUNT CA CEI CARE AU RATAT INTRAREA IN PRIMII 32 S-AU DEPLASAT MULT SI OBOSEALA SI-A SPUS CUVANTUL.
            NU SUNT OM POLITIC , DAR CRED CA V-AM ADUS DESTULE ARGUMENTE PENTRU A FOLOSI UN SISTEM COMPETITIONAL CORECT SI EGAL PENTRU TOTI PARTICIPANTII.
            Q.E.D.
            Si care ma rog este acel sistem corect si egal ???
            Tot critica si nici o solutie clara.
            Iar critica mai e facuta si prost. In primul rand dintre cei 11, 8 au ratat calificarea 1 singura data si mi se pare stupida idea sustinuta mai departe ca favoritii trebuie sa fie perfecti, adica sa performeze de fiecare data ..... ce dracu suntem oameni nu roboti. In al doilea rand o astfel de clasificare se face daca se tine cont si de numarul de turnee la care a participat fiecare ..... daca X din 2 turnee a ajuns de 2 ori in primii 32 vi se pare ca este cumva mai valoros decat Y care a ajuns in eliminatoriu de 10 ori din 11 turnee si a si urcat pe podium de cateva ori ?
            Asa cum am demonstrat sistemul cu capi de serie care intra direct in grupele superioare si care asigura un loc suplimentar in acele grupe este mai dinamic, astfel incat urcarea si coborarea din clasament se vor face mai rapid, iar clasamentul in sine va fi mai conform cu realitatea. Totusi acest lucru nu se poate face peste noapte ..... daca toti cei din primii 100 ar participa la 4-5 turnee efectele ar fi vizibile imediat, dar cum acest lucru nu se va intampla e nevoie de un pic de rabdare.
            E adevarat ca in ultima vreme au fost turnee unde favoritii au iesit de pe locul 3 din inferioare si in consecinta in grupa superioara s-au regasit 3 jucatori care in general ajungeau pe tabloul eliminatoriu. Hai sa luam un exemplu concret, turneul de la Reghin .... s-au calificat de pe locul 3 urmatorii : Iancu George, Apian Florin, Bodeanu Mihai si Voinea Sorin ..... dl. Iancu nu a participat la suficiente turnee pentru a ajunge in primii 20 dar nu cred ca cineva poate sa-i conteste valoarea. Intrebarea fireasca ..... din ce cauza au iesit pe locul 3 ? Raspunsul e in componenta grupelor (Rusu Cristian si Tascianu Cristian), (Ciopaca Marin si Nagy Endre), (Farkas Gabor si Rusu Calin) respectiv (Bauer Lajos si Iacob Claudiu) ..... au avut "norocul" sa nimereasca in grupa cu jucatori noi dar foarte buni. Trebuie totusi notat ca cei 4 amintiti au castigat grupele superioare din care au facut parte chiar daca au avut de luptat cu alti 2 jucatori teoretic mai in forma.
            Concluzia este ca jucatorii noi dar valorosi creeaza situatii in care un favorit este nevoit sa-si faca bagajele inca din faza grupelor superioare si personal mi se pare foarte normal. Totusi si acesti jucatori trebuie sa participe la un minim de turnee pentru a putea avansa in clasament. Unii organizatori pot oferi wild carduri, altii prefera sa foloseasca strict clasamentul (e clar ca un jucator bun ar trebui sa intre in primii 30 dupa 7-8 turnee jucate, dar trebuie respectata si opinia ca cei care sunt mai in fata datorita numarului mare de turnee jucate au depus un efort pentru a fi prezenti si este pe undeva normal ca sa aiba niste avantaje la cateva turnee .... e clar ca daca participarea nu este completata si de niste performante poti avansa doar pana intr-un punct) ...... decizia le apartine.
            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

            Comentariu


            • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

              Il rog pe domnul Kantor sa ma scoata de pe lista lui. Eu am ajuns printr-o intamplare in primii 20 la Galați deoarece sunt sau am fost pe pozitia 44 in amatur. La urmatorul turneu nu cred ca ma mai numar printre capii de serie. Iar la Bistrița eram sub pozitia 200. Deci nu cred ca sunt un exemplu prea bun pt lista dansului.
              Sustin ideia capilor de serie pentru ca este foarte greu sa ca finalistii si ocupantii locurilor superioare sa joace de dimineata pana noaptea. Pentru cei mai multi, pe la ora 16-17 pleaca acasa sau se uita mai departe cu o bere in mana, ceea ce nu este foarte greu.
              Este clar pentru toata lumea ca diferenta intre primii clasati in amatur si sa spunem 50% din participantii la un turneu este foarte mare.
              Sper ca pe viitor sa vedem si meciuri intre jucatorii de top amatur si cei legitimati. Nu vad de ce la amatori sa nu poata participa oricine.
              blade - JOO SE HYUK
              rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

              Comentariu


              • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                Intrucat argumentele pro si contra asupra acestui sistem de desfasurare a concursurilor Amatur sant rezonabile,propun urmatoarele:acest sistem sa fie operational doar acolo unde organizatorul considera ca nr de mese nu estee suficient pt desfasurarea unui concurs clasic,adica nu in cazul Bistritei,de exemplu.
                La postarea unui nou concurs organizatorul sa anunte si ceva de genul:"daca nr de jucatori va depasi x persoane,se va aplica sistemul cu capi de serie precalificati". E o sugestie doar,pt a menaja susceptibilitatile tuturor
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                  De la Cluj Napoca se mai inscriu:Rusu Stefan,Rusu Calin si Ciobanu Gabriel.
                  Amultart of+//Tenergy 64//Tenergy 64

                  Comentariu


                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                    Vazand reactia colegilor, trebuie sa fac precizarile de rigoare.
                    D-le Vladimir! Nu este lista mea, fiindca eu nu am nimic personal cu nici un participant, eu am ce am cu sistemul care ni s-a impus peste noapte , la mijlocul anului competitional, de persoane care nu vor sa scada in clasament. Pana acum s-a folosit metoda abandonului( exista caz concret), iar acum se incearca implantarea capilor de serie intr-o pozitie in care, chiar daca nu acumuleaza puncte, dar nici nu scad in clasament. Faptul ca sunteti pe locul 44 nu trebuie sa va ofenseze, deoarece este o cinste si onoare sa fiti acolo sus.
                    Cu privire la intrebarea D-lui Dan2 , trebuie sa Va spun ca dupa mine nu trebuia sa se joace cu cap de serie la Galați , iar in eventualitatea in care se prefera acest sistem sa intre acei oameni care la toate concursurile la care au participat s-au clasat in primii 32.( Anul trecut au jucat 128 de jucatori la Galați si nu 98 si totul a fost OK. Cu privire la abandonuri nu sunt de acord cu ele. Acest lucru denota faptul ca este o lupta acerba pentru puncte si pentru locul in clasament. Cel care zice ca joaca de dragul de a se intalni strict cu colegii si prietenii, acela minte. In subconstientul nostru este ceva care ne motiveaza la ceva mai bun si mai mult. Acest lucru nu-l poate nega nimeni. Toti ne dorim si in viata de zi cu zi ceva mai mult si tot asa si in sport exista dorinta de a invinge. Pe cale deconsecinta ,sa acordam sanse egale( cel putin teoretic) tuturor participantilor.
                    Nu este Fair Play ca sa schimbam regulile la jumatatea anului competitional. Se pot propune variante, dar aplicarea acestora sa se faca din sezonul urmator.
                    P.S. Va rog sa constientizati faptul ca nu am nimic personal cu nimeni. Daca se fac anumite modificari si schimbari este normal sa se treaca pe forum si sa se discute in prealabil. Nu ca impunem direct un sistem de joc fara o consultare prealabila.

                    Comentariu


                    • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                      Am inteles ca sunteti pentru varianta "fara favoriti", dar in topicul anterior ati pledat pentru varianta "alt mod de alegere a favoritilor".
                      Imi cer scuze pentru insistenta, dar pentru a intelege bine propunerea facuta, revin cu rugamitea sa numiti D-vs pe cei 20 de participanti care meritau a fi favoriti la turneul de la Galați, ordinea pe care o considerati corecta si motivul alegerii, in cazul in care nu respecta clasamentul AmatuR.
                      Deocamdata, singurul instrument care cantareste valoarea unui participant este clasamentul si chiar daca nu este perfect, numai pe baza lui putem face trierea valorilor; acest clasament are insa o anumita istorie in spate, incercari, experimente si deocamdata este cel oficial.
                      Faptul ca modul de intocmire a clasamentului nu multumeste pe toata lumea este o alta discutie, care trebuie purtata in alt topic.

                      Comentariu


                      • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                        Brașov:
                        Sava Ioan

                        Comentariu


                        • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                          Inca ceva: sistemul nu a fost impus de nimeni; a fost incercat intr-un turneu B la Topoloveni, ecourile au fost de aprobare unanima, asa ca a fost utilizat si la Galați; Nici unul din cei care au participat la cele doua turnee (din cunostintele mele) nu a avut de obiectat ceva, ba chiar s-au simtit avantajati; cei cu valoarea mai mica au jucat in grupe 5 meciuri echilibrate (si nu numai 3), cei cu valoare medie au jucat atat cu cei mai slabi decat ei (in grupele inferioare), cat si cu cei mai buni decat ei (in grupele superioare), iar cei cu valoare ridicata pentru ca au putut evita maratonul obositor al turneului de la 10 dimineata la 10 seara. Pe de alta parte, si organizatorul a avut de castigat, deoarece grupele inferioare s-au terminat mai repede decat de obicei, numarul celor calificati a crescut (practic doi amatori s-au calificat in plus fata de alte concursuri), aglomeratia nu a mai fost atat de sufocanta ca alte dati, impartirea in grupe s-a facut mai usor; cine a avut de pierdut? Deocamdata, constat ca numai cei care nu au participat!!!
                          E de inteles suspiciunea celor care nu au participat, dar cred ca inainte de a critica sistemul e bine sa cantariti si avantajele si dezavantajele fiecarei variante.
                          Sa revenim la istorie: Acum un an, o parte din amatori au dorit concursuri separate, tocmai pentru a echilibra valorile; argumentele aduse atunci sunt dimatral opuse celor de acum. Care este calea corecta: Izolarea amatorilor de avansati? integrarea completa a amatorilor cu avansatii? sau cea de mijloc, intersectia celor doua multimi, in asa fel incat cele 3 categorii (slabi, medii si buni) sa aiba suficient spatiu?

                          Comentariu


                          • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                            Stimate D-le Dan2 ! Nu eu fac clsamentul, oamenii au ajuns acolo in urma unor rezultate. Deocamdata " oficial" regulamentul impune cap de serie in grupele inferioare si nu in grupele superioare. Cea cu cap de serie in grupa superioara a " aparut " in luna mai 2009.
                            Dupa mine nu alegeam varianta capilor de serie in superioare. Nimeni nu contesta valoarea celor care au fost cap de serie. Nimeni nu contesta valoarea lui Trifu Bogdan. De cate ori am jucat cu el m-a batut cu 3-0 fara drept de apel si de acum incolo inca 10 ani situatia nu se va schimba.
                            Trebuie lasat cap de serie in grupa inferioara si de acolo algoritmul isi spune cuvantul si locul in grupa. Valorile trebuie sa iasa in evidenta( cap de serie) la inceputul turneului , nu la mijlocul competitiei. Daca esti bun joci de la egal la egal la inceputul turneului si castigi. Nu poti sa impui unor oameni in detrimeniul altora sa ocupe o oarecare pozitie superioara.
                            Si pentru Cristi trebuie sa mentionez, faptul ca nu numai la Reghin s-a intamplat asa in grupele inferioare, existand precedent de anul trecut, cand jucatori, cap de serie s-au intalnit in grupele superioare si unul a trebuit "sacrificat" ca mielul de Pasti in sensul ca nu a ajuns in tabloul eliminatoriu. Un jucator care pana in prezent a jucat in eliminatorii, nu-si permite luxul de a rata accesul in eliminatorii deoarece el pierde puncte si pe cale de consecinta va scadea asemeni cotelor apelor Dunarii. Dupa cum am mai mentionat si ma repet , este o conditie umana sa vrem toti sa fim acolo sus sau cel putin sa ne mentinem. Aceasta mentinere sau suis nu trebuie impus unor" capi de serie" , ci acestia sa lupte in continuare asa cum au facut-o pana acum in conditii de egalitate.

                            Comentariu


                            • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                              Cei care sunt capi de serie nu cred ca nu s-au calificat in grupele superioare la vreun concurs. Noi nu ii trimitem direct in eliminatoriu, ci in grupele superioare. Acolo se pot intalni cu jucatori buni, dar slab cotati din cauza ca nu au multe turnee, si care pot face surpriza sa ii elimine.

                              Comentariu


                              • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                Sunt trimisi in grupele superioare , pentru a nu se intilni ei intre ei acolo. Ei trebuie sa evite intilnirile de gradul trei pentru a accede in tabloul de 32. Din grupele inferioare riscau sa se intalneasca in cele superioare. Asta se vrea, evitarea jocurilor dintre capii de serie.
                                SE vrea ca ei sa se intalneasca numai pe tabloul eliminatoriu.Trebuie zis clar si raspicat, nu sa ne ascundem dupa deget. Nimeni nu a comentat pana acum ca se prelungeste turneul pana la ore adanci. Acum acest lucru este un pretext, dar adevaratele motive sunt altele.

                                Comentariu


                                • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                  Postat în original de Razvan
                                  Cei care sunt capi de serie nu cred ca nu s-au calificat in grupele superioare la vreun concurs. Noi nu ii trimitem direct in eliminatoriu, ci in grupele superioare. Acolo se pot intalni cu jucatori buni, dar slab cotati din cauza ca nu au multe turnee, si care pot face surpriza sa ii elimine.
                                  Exact. Iar cum am aratat la turneul de la Reghin jucatorii noi si buni au fortat unii capi de serie sa intre in grupele inferioare de pe locul 3, automat au rezultat grupe unde un favorit a fost eliminat.
                                  Sa luam alt exemplu. La Bistrița care e turneul unde cei mai multi din lista prezentata au dat chix si nu au ajuns in eliminatoriu .... nu am toate rezultatele (poate ma ajuta Florin), dar am fost acolo si banuiesc ca domnii Farkas, Bauer si Andreicut au fost cei responsabili.
                                  Iar in legatura cu clasamentul ..... diferenta intre a fi eliminat in grupele superioare si a ajunge in eliminatoriu este de 3-6 puncte ..... iarasi subliniez ca sistemul de punctaj ignora cel mai slab rezultat care de multe ori este rezultatul unui accident ..... aceste puncte nu au cum sa schimbe radical clasamentul ...... din contra sistemul cu capi de serie va produce schimbari mai rapide in clasament decat sistemul actual.
                                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                  Comentariu


                                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                    Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                    Sunt trimisi in grupele superioare , pentru a nu se intilni ei intre ei acolo. Ei trebuie sa evite intilnirile de gradul trei pentru a accede in tabloul de 32. Din grupele inferioare riscau sa se intalneasca in cele superioare. Asta se vrea, evitarea jocurilor dintre capii de serie.
                                    SE vrea ca ei sa se intalneasca numai pe tabloul eliminatoriu.Trebuie zis clar si raspicat, nu sa ne ascundem dupa deget. Nimeni nu a comentat pana acum ca se prelungeste turneul pana la ore adanci. Acum acest lucru este un pretext, dar adevaratele motive sunt altele.
                                    Cum adica nimeni nu a comentat fata de orele la care se termina turneele ??
                                    Ori traiti intr-o realitate paralela ori ar fi cazul sa mergeti la un consult ORL.
                                    Problema timpului de joc foarte mare este principala problema a turneelor Amatur ..... din acest motiv s-a incercat varianta cu open + amatori ..... din acest motiv in loc sa avem grupe de 10-12 avem mai multe grupe dar de 6-7 ..... din acest motiv am facut programul pentru generarea grupelor inferioare pentru a mai reduce din timpii morti si sa nu mai fie turnee care sa inceapa la ora 11 sau mai tarziu ..... sunt o gramada de persoane care s-au exprimat foarte clar ca se joaca prea mult, sunt prea multe meciuri, prea mari pauzele dintre meciuri, iar in fazele finale cand trebuie sa dai ce ai mai bun nu mai poti pentru ca esti rupt de oboseala.
                                    Tot din acest motiv s-a sugerat varianta ca in grupele inferioare sa se joace 2 din 3, varianta care a fost respinsa la vot. Tot din acest motiv s-a sugerat si nu o data ci in multe randuri ca durata turneelor sa se prelungeasca pe 2 zile, dar problemele logistice si de timp fac aceasta varianta, cel putin pentru moment foarte greu de pus in practica.
                                    E adevarat ca incepand cam de pe la locurile 40-50 clasamentul nu reflecta foarte exact valorile individuale, iar jucatorii din aceasta zona care ajung capi de serie nu sunt considerati "foarte buni" sau "greu de batut" ..... initial s-a vorbit ca un singur cap de serie / grupa superioara sa vina dupa amiaza, numai ca numarul de mese de la Topoloveni fiind mic, turneul incepand nu la 9 ci la 12 si avand deja inca un legitimat in plus in grupa superioara s-a ajuns la varianta cu 2 capi de serie / grupa dar numai pentru ca Sorin era fortat de timp. Galațiul a copiat ideea, dar din nou pentru niste motive intemeiate ..... s-a intamplat ca sa fie desemnati capi de serie cei care de regula ajutau la organizare si astfel pentru a se evita balamucul de rigoare in cazul in care s-ar fi jucat 12 sau 16 grupe pe 10 mese s-a mers pe varianta cu 10 grupe, deci grupa si masa ..... asta evident a generat mai multe meciuri, iar daca inca 10 jucatori ar fi fost prezenti de dimineata timpul de joc ar fi crescut considerabil .... in plus la Galați sala este mica si cu tot aerul conditionat se formeaza condens ..... tot la Galați dl Dragomir pregateste mult mai mult decat niste simple sandwich-uri care se pot manca oriunde si in concluzie masa de pranz produce intarzieri suplimentare, cum s-a intamplat si la Reghin (nu prea aveai cum sa stai la coada la mancare, sa iei farfuria plina si sa o mananci intre 2 meciuri).
                                    La Brașov se poate experimenta cu 1 singur cap de serie / grupa superioara si vedem ce iese .... evident e decizia organizatorilor. Aceasta varianta mi se pare personal mai potrivita momentan. De altfel daca se vor face 16 grupe inferioare .... 32 de capi de serie sunt clar prea multi.
                                    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                    Comentariu


                                    • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                      premiul pt cea mai logica gandire ii este acordat luiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii RFLASH ALIAS CRISTI RUSU ALIAS WALDNERRRRRRRRR.APLAUZE!!!

                                      Comentariu


                                      • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                        Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                        Sunt trimisi in grupele superioare , pentru a nu se intilni ei intre ei acolo. Ei trebuie sa evite intilnirile de gradul trei pentru a accede in tabloul de 32. Din grupele inferioare riscau sa se intalneasca in cele superioare. Asta se vrea, evitarea jocurilor dintre capii de serie.
                                        SE vrea ca ei sa se intalneasca numai pe tabloul eliminatoriu.Trebuie zis clar si raspicat, nu sa ne ascundem dupa deget. Nimeni nu a comentat pana acum ca se prelungeste turneul pana la ore adanci. Acum acest lucru este un pretext, dar adevaratele motive sunt altele.
                                        Daca un favorit se califica din inferioare de pe un alt loc decat 1, inseamna ca a intalnit 1 sau mai multi jucatori care l-au batut. Cu acei jucatori se vor intalni in superioare si in cazul cel nou. Deci pot fi eliminati nu numai de catre alti colegi favoriti, ci si de catre cei care vin din urma. Ca organizator, prefer sa reduc numarul de jucatori din inferioare. Ca jucator, prefer sa joc in inferioare cu un favorit, pentru ca dupa amiaza imi scade foarte mult capacitatea de joc.
                                        Cel mai probabil vor fi 16 grupe cu 16 capi de serie. Oricum, sigur 1 favorit/grupa.

                                        Comentariu


                                        • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                          Buna ziua.
                                          As dori sa stiu cati jucatori vor fi in grupele inferioare. In cazul in care noi cei mai slabuti la tenis si care venim aproape turneu de turneu jucam numai 5 meciuri, preferam sa stam acasa la sala noastra si sa va lasam sa incepeti poate direct cu superioarele.
                                          lemn: Banda Gemini OFF
                                          FH: Stiga Innovo ultra light
                                          BH: Stiga Carbo sound

                                          Comentariu


                                          • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                            Nu pot sa-ti spun pana nu se inscriu toti...

                                            Comentariu


                                            • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                              MERSI CRISTI! CAND NU AI ARGUMENTE CONCRETE VII CU ATAC LA PERSOANA. TIPIC BALCANIC. SPER SA TE VAD DE CURAND IN PARLAMENT. NU AI REUSIT SA-MI COMBATI IDEEA SI AI TRECUT LA ALTA STRATEGIE. FELICITARI.

                                              Comentariu


                                              • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                                MERSI CRISTI! CAND NU AI ARGUMENTE CONCRETE VII CU ATAC LA PERSOANA. TIPIC BALCANIC. SPER SA TE VAD DE CURAND IN PARLAMENT. NU AI REUSIT SA-MI COMBATI IDEEA SI AI TRECUT LA ALTA STRATEGIE. FELICITARI.
                                                Am postat o tona de argumente, variante si solutii ..... sunt convins ca sunt persoane care s-au plictisit cand vad posturile mele care au juma de pagina sau mai mult.
                                                Nu mi se pare atac ..... chestia cu nu s-a discutat ora la care se termina turneele e o aberatie si o minciuna ..... reactie e normala mai ales ca la Reghin ati fost prezent la o astfel de discutie.
                                                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                                Comentariu


                                                • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                  eu zic ca actualu sistem cu capi de serie face ca adevarati amatori sa nu prea mai vina la aceste turnee ... sa bata juma de tzara sa joace 4 mecirui si sa plece acasa nu prea e rezonabil...
                                                  Blade:Schalager off+
                                                  FH:nittaku hammond 2.2mm
                                                  BH:nittaku hammond 2.2mm

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                    totusi daca se alege varianta cu capii de serie 16 sunt suficienti
                                                    Blade:Schalager off+
                                                    FH:nittaku hammond 2.2mm
                                                    BH:nittaku hammond 2.2mm

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X