Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU DE CATEGORIA "A" -MANGALIA- 20.06.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

    Postat în original de Alex.C
    Astept si eu un raspuns de la cine e in masura in legatura cu fetele care vor sa participe la turneu. Repet , joaca in ONOARE!!! nivelul din onoare e sub amatur clar.
    Sunt binevenite, dar vor juca in afara concursului!

    Comentariu


    • #52
      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

      Postat în original de Bila
      Postat în original de Alex.C
      Astept si eu un raspuns de la cine e in masura in legatura cu fetele care vor sa participe la turneu. Repet , joaca in ONOARE!!! nivelul din onoare e sub amatur clar.
      Sunt binevenite, dar vor juca in afara concursului!
      Din ce am inteles de la Alex Ciobanu,Onoare este mai slab cotat decat Calificari...! Sa fim seriosi domnilor...!
      blade:Re-Impact MEDUSA
      fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
      bh : _______XXX__________

      Comentariu


      • #53
        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

        Postat în original de cata_60
        Mai totzi jucatorii de frunte din Amatur au jucat candva in diviziile superioare sau chiar in Superliga.Si pt Cristi Rusu amaturistii si-au dat acceptul,la vremea respectiva,de a participa in turnee,desi nu avea chiar doi ani de la ultima legitimare.Daca omul iubeste tenisul ,are un an si juma de cand nu mai joaca ca legitimat si vrea sa vina la turneele noastre,nu vad de ce sa nu-l primim.Credeti ca la anul in februarie,cand va avea drept de joc,va fi mai usor de batut?
        Pana la urma se mai respecta ceva din REGULAMENT in Amaturul acesta sau mergem pe "derogari" la nesfarsit?... si asa doi ani este foarte putin, e discutie mai veche, acum nici acesti amarati de doi ani nu ii mai contabilizam?! daca iubeste tenisul, nu cred ca e cineva impotriva sa vina sa joace... in afara concursului, demonstrativ.
        Iar daca ai "doar" 21 ani, nu este o scuza pentru a minti un om de toata isprava ca Paul Dragomir ..."ca iubesti tenisul"...
        Xiom -Mitzutani - Xiom

        Comentariu


        • #54
          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

          Postat în original de Bila
          Postat în original de Alex.C
          Astept si eu un raspuns de la cine e in masura in legatura cu fetele care vor sa participe la turneu. Repet , joaca in ONOARE!!! nivelul din onoare e sub amatur clar.
          Sunt binevenite, dar vor juca in afara concursului!
          Bila s-a stabilit mai demult ca cei care joaca in ONOARE + CALIFICARI au voie sa joace in AMATUR avand in vedere ca nivelul de joc nu este superior. Eu joc in Calificari, si am participat pana acum la cateva concursuri si nimeni nu a zis nimik, si nu este doar cazul meu (vezi TOATA ECHIPA SPORT KOMBAT). Am vorbit si cu Rares si a zis si el ca au drept de participare in concurs, nu in afara lui.
          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

          Comentariu


          • #55
            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

            [quote=Alex.C]
            Postat în original de Bila
            Postat în original de "Alex.C":2shaq689
            Astept si eu un raspuns de la cine e in masura in legatura cu fetele care vor sa participe la turneu. Repet , joaca in ONOARE!!! nivelul din onoare e sub amatur clar.
            Sunt binevenite, dar vor juca in afara concursului!
            Bila s-a stabilit mai demult ca cei care joaca in ONOARE + CALIFICARI au voie sa joace in AMATUR avand in vedere ca nivelul de joc nu este superior. Eu joc in Calificari, si am participat pana acum la cateva concursuri si nimeni nu a zis nimik, si nu este doar cazul meu (vezi TOATA ECHIPA SPORT KOMBAT). Am vorbit si cu Rares si a zis si el ca au drept de participare in concurs, nu in afara lui.[/quote:2shaq689]
            Sper sa-mi confirme si Rares!

            Comentariu


            • #56
              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

              Daca in cazul dlui Giol parerile sunt pro sau contra,in ceea ce priveste jucatorii din categoriile Onoare si Calificari s-a stabilit clar,de la infiintarea circuitului de catre Filo,ca au drept de joc.Deschideti site ul si veti vedea specificat acolo
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • #57
                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                Si inca ceva.
                Multi sant scrupulosi referitor la respectarea regulamentului.Poate au dreptate.
                Eu m-am aliniat si am respectat prevederile regulamentelor Amatur si ITTF in orice imprejurare.
                In consecinta va anunt ca de la proximul concurs la care voi participa voi refuza sa joc impotriva adversarilor care ii doare in cot de regulamente si joaca cu fețe neomologate sau interzise (ma refer la cele interzise de anul trecut din iulie parca precum si la cele ce nu au fost nicicand supuse aprobarii)
                In orice campionate de amatori de prin Europa sant o groaza de jucatori ce folosesc "materiale"(iarba,antitopspin)dar,atentie,numa i cele legale,nu gasite in pod sau frictionless.Pentru cei ce nu cred,intrebati pe cei in cunostinta de cauza(Bela Sacacks de ex).
                Voi anunta organizatorii inainte de a incepe meciul respectiv,daca va fi cazul,si voi inainta si o contestatie -tip catre organizator si forul de conducere al asociatiei Amatur
                Multumesc
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • #58
                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                  Postat în original de Bila
                  Postat în original de Alex.C
                  Sper sa-mi confirme si Rares!
                  Salut Bila,
                  Ambele fete au drept de participare in cadrul concursului.
                  Fetele sunt legitimate la clubul sportiv Pajura,nu Stirom.
                  Echipa de fete Pajura evolueaza in campionatul municipal din București in divizia Onoare.
                  Orientativ,"Onoare" e inferioara diviziei Calificari(divizie unde joaca majoritatea amatouristilor din București).
                  Conform regulamentului,fetele au drept de joc.
                  Sa ne vedem cu bine.

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                    [quote=Dragomir Paul]
                    Postat în original de "cata_60":1378g0dr
                    Daca in cazul dlui Giol parerile sunt pro sau contra,in ceea ce priveste jucatorii din categoriile Onoare si Calificari s-a stabilit clar,de la infiintarea circuitului de catre Filo,ca au drept de joc.Deschideti site ul si veti vedea specificat acolo
                    Pe linga subiect dar cine mai stie si ce anume despre " Filo " ?!!!.
                    Un semn, o idee, un punct de vedere ...???!!!...
                    Uitam cumva cine a pus pe picioare aceasta miscare ?!!!...Asa de usor ?!!!...Rares !!!...Ce stii ?!!!...[/quote:1378g0dr]
                    CHIAR ASA!... Ce mai stiti de dl.dr.FILO, parintele Amatourului? "Gasitorului recompensa"!!
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                      Postat în original de Mihai.Giol
                      Ma numesc Mihai Giol, sint din Brăila (21 de ani) si vreau sa particip si eu la concursul de amatori.
                      Am fost legitimat la echipa Tehnopres Iași Div.A, ultimul meci jucat a fost pe 02-02-2008.
                      Sunteti de acord sa particip la acest turneu?
                      Pun intrebarea atit organizatorilor cit si tuturor membrilor AMATUR.
                      Va multumesc!
                      Mihai Giol.
                      Pina la urma de ce nu putem sa mai facem o derogare daca tot s-au mai facut si altele?
                      Eu sint de acord sa joace. Regulamentul este facut tot de oameni si daca poate fi perfectionat
                      trebuie sa o fecem! si pina la urma nu e chiar asa de bun. La Galați a iesit pe locul 4.
                      si lipseau multi din jucatorii buni ai Amaturului.
                      parerea mea!

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                        Numele: ROGOZ
                        Prenumele: Nicoleta
                        Data nasterii: 12/06/1992
                        Nr.legitimatie: 594
                        Legitimat la:
                        Clubul Sportiv Stirom București
                        Este copiat? de pe pagina FRTM,Rare? dac? tu spui că au drept de joc în Amatur,te cred.S? ne vedem s?n?to?i.

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                          Din Constanța deocamdat? urm?torii :
                          1. Fratea Aurel
                          2. Leolea Andrei
                          3. Stănescu Marian
                          4. Lic? George
                          5. Dumitru Marius - Murfatlar
                          6. Jecu Aurelian -Năvodari
                          7. Ghizd?vescu Adrian -Năvodari

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                            Postat în original de Flamour
                            Postat în original de Mihai.Giol
                            Ma numesc Mihai Giol, sint din Brăila (21 de ani) si vreau sa particip si eu la concursul de amatori.
                            Am fost legitimat la echipa Tehnopres Iași Div.A, ultimul meci jucat a fost pe 02-02-2008.
                            Sunteti de acord sa particip la acest turneu?
                            Pun intrebarea atit organizatorilor cit si tuturor membrilor AMATUR.
                            Va multumesc!
                            Mihai Giol.
                            Pina la urma de ce nu putem sa mai facem o derogare daca tot s-au mai facut si altele?
                            Eu sint de acord sa joace. Regulamentul este facut tot de oameni si daca poate fi perfectionat
                            trebuie sa o fecem! si pina la urma nu e chiar asa de bun. La Galați a iesit pe locul 4.
                            si lipseau multi din jucatorii buni ai Amaturului.
                            parerea mea!
                            Haideti sa perfectionam regulamentul ''in favoarea si in spiritul amatorilor" si nu in defavorea lor!
                            Sper ca Mangalia sa nu debuteze cu turnee de A prin eludarea Regulamentului, asa cum e el acum, bun-rau... Iata ca si fata de "Pajura-onoare" e de fapt de la "Stirom-divizie"... Faceti domne turnee separate, de jucatori activi si recent lasati dornici/flamanzi de glorie/premii pe care poate nu le-au obtinut unde si cand trebuia si alta de pur-amatori, ce este asa de greu? sa stim si noi amatorii cat de grozavi suntem intre noi, astia care nu am avut antrenori sau ani de antrenamente/competitii in spate! "parerea mea!"
                            tipic romaneste: "haideti sa mai facem o derogare, o tiganie" ...
                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                              Ce carcotasi sunt unii!!! INCREDIBIL!!! PENIBIL !!!
                              Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                e a nu stiu cata discutie despre participarea legitimatilor! Parca regulamentul s-a facut pentru a lamuri astfel de lucruri nu pentru a le lasa la libera discutie de fiecare data cand un legitimat vrea sa joace! Asa nu ajungem decat la atacuri personale care nu fac nici un bine...
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                  Postat în original de Dragomir Paul
                                  Uitam cumva cine a pus pe picioare aceasta miscare ?!!!...Asa de usor ?!!!...Rares !!!...Ce stii ?!!!...
                                  Se pare ca usor,usor Filo s-a indepartat de acest fenomen,poate ca s-a saturat putin,poate ca si durerile de umar nu-i dau pace,nu stiu care e adevarul.
                                  La ce se intampla in ultimul timp tind sa cred ca vrea putina liniste.E prea mare tensiunea.
                                  Cu greu l-am convins sa vina la Reghin pentru a semna actele Asociatiei Nationale Amatour,in calitate de presesinte.I-am explicat ca fara el nu concepem sa formam aceasta asociatie.
                                  Ne-a lasat la fiecare o particica din atributiile sale si va marturisesc ca nu e usor ce-a facut pana acum.Avand in vedere ultimele discutii de pe forum tnd sa devin si eu sceptic la ce va urma.Nu cred ca merita efortul.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                    Postat în original de Alex.C
                                    Ce carcotasi sunt unii!!! INCREDIBIL!!! PENIBIL !!!
                                    preferam (contra)argumente, nu etichete!
                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                      george nu faceam referire la tine
                                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                        Postat în original de Aurel Fratea
                                        Numele: ROGOZ
                                        Prenumele: Nicoleta
                                        Data nasterii: 12/06/1992
                                        Nr.legitimatie: 594
                                        Legitimat la:
                                        Clubul Sportiv Stirom București
                                        Este copiat? de pe pagina FRTM,Rare? dac? tu spui că au drept de joc în Amatur,te cred.S? ne vedem s?n?to?i.
                                        Am vorbit special cu tatal lui Miriam azi pentru a-mi confirma situatia fetelor.
                                        Miriam e intradevar legitimata la Pajura,joaca in Onoare.
                                        Cat priveste domnisoara Nicoleta,intradevar e legitimata la Stirom insa nu am gasit-o prezenta in niciun clasament sau competitie(Ma corectati daca n-am observat).
                                        Personal mi se pare jenant cat tam-tam gratuit se face pe seama acestor fetite dornice sa joace tenis in conditiile in care sunt probleme mai importante de discutat.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                          Postat în original de george, c-ta
                                          Iata ca si fata de "Pajura-onoare" e de fapt de la "Stirom-divizie"... Faceti
                                          Mie imi suna a ironie ieftina!Sper sa ma insel!
                                          In afara de Cv domnisoarei Rogoz in care e clar ca joaca la Stirom,eu personal nu am gasit nici un rezultat si nici o clasare in vreun clasament(posibil sa nu fi observat)
                                          Baietii de la IDM care le cunosc pe ambele fetite probabil ca sunt dezgustati acum cand vad unde a degenerat aceasta intreaga discutie.
                                          Imi cer scuze baietilor de la Mangalia pentru aceste 2 pagini de posturi care nu-si aveau rostul in acest topic.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                            Postat în original de cata_60
                                            Si inca ceva.
                                            Multi sant scrupulosi referitor la respectarea regulamentului.Poate au dreptate.
                                            Eu m-am aliniat si am respectat prevederile regulamentelor Amatur si ITTF in orice imprejurare.
                                            In consecinta va anunt ca de la proximul concurs la care voi participa voi refuza sa joc impotriva adversarilor care ii doare in cot de regulamente si joaca cu fețe neomologate sau interzise (ma refer la cele interzise de anul trecut din iulie parca precum si la cele ce nu au fost nicicand supuse aprobarii)
                                            In orice campionate de amatori de prin Europa sant o groaza de jucatori ce folosesc "materiale"(iarba,antitopspin)dar,atentie,numa i cele legale,nu gasite in pod sau frictionless.Pentru cei ce nu cred,intrebati pe cei in cunostinta de cauza(Bela Sacacks de ex).
                                            Voi anunta organizatorii inainte de a incepe meciul respectiv,daca va fi cazul,si voi inainta si o contestatie -tip catre organizator si forul de conducere al asociatiei Amatur
                                            Multumesc
                                            ai dreptate... ca tenis de masă jucam ... ala cu fețe interzise parca nu e chiar tenis
                                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                            FH: Tenergy 05 FX
                                            BH: Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                              rares nu joaca la stirom, apare la stirom dar nu are treaba. Joaca in onoare in echipa cu miriam. jucau la idm meciuri ..ce naiba
                                              Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                                Nu crede?i că acest gen de a "discuta discu?ii",nu-?i au sensul în acest topic ?!? în mod sigur AmaTur-ul este locul în care po?i intra oricând,dar nu po?i ie?i niciodată !
                                                C?rcota?ii au sa spun? "never say never"....?i ce dac? !
                                                Pentru premian?ii acestui turneu : Cadouri dulci de la Dr.Oetker !!

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                                  D-nul Giol trebuia din start sa spuna ca este jucator de divizia A. Pe site-ul federatiei este pusa poza echipei din Iași si apare si numele de Mihai Giol. Regulamentul spune clar ca trebuie sa stea 2 ani in afara turneului. Daca vrea poate veni in afara concursului(nu va puncta). Avand in vedere ca s-a injosit pana la nivelul de a ascunde acest lucru , personal consider ca timp de 2 ani nu are decat sa stea in afara turneului. La vremea respectiva si Stefan Rusu a stat 2 ani. Acesti jucatori, care dau dovada de un caracter josnic nu au decat sa respecte regulamentul. Nici amatorii nu au acces la turneele de legitimati asa ca nici ei nu au ce cauta in Amatur.
                                                  Sa caute laurii si gloria in categoria lor, iar daca gloria a apus sa astepte. Prin faptul ca haosul si dezordinea isi face de cap in Amatur nu ne va indrepta spre o directie buna. Trebuie sa recunoastem ca mai multe persoane s-au plans in sensul haosului, si in viitor riscam sa dezbinam tot ce s-a realizat bun in ultimii 3 ani. Poate a venit timpul sa stabilim un regulament foarte concret si fara nici o derogare. Astfel vor fi evitate discutiile inutile.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                                                    Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                                    D-nul Giol trebuia din start sa spuna ca este jucator de divizia A. Pe site-ul federatiei este pusa poza echipei din Iași si apare si numele de Mihai Giol. Regulamentul spune clar ca trebuie sa stea 2 ani in afara turneului. Daca vrea poate veni in afara concursului(nu va puncta). Avand in vedere ca s-a injosit pana la nivelul de a ascunde acest lucru , personal consider ca timp de 2 ani nu are decat sa stea in afara turneului. La vremea respectiva si Stefan Rusu a stat 2 ani. Acesti jucatori, care dau dovada de un caracter josnic nu au decat sa respecte regulamentul. Nici amatorii nu au acces la turneele de legitimati asa ca nici ei nu au ce cauta in Amatur.
                                                    Sa caute laurii si gloria in categoria lor, iar daca gloria a apus sa astepte. Prin faptul ca haosul si dezordinea isi face de cap in Amatur nu ne va indrepta spre o directie buna. Trebuie sa recunoastem ca mai multe persoane s-au plans in sensul haosului, si in viitor riscam sa dezbinam tot ce s-a realizat bun in ultimii 3 ani. Poate a venit timpul sa stabilim un regulament foarte concret si fara nici o derogare. Astfel vor fi evitate discutiile inutile.
                                                    Perfecta dreptate are d-nul KANTOR.Regulamentul exista insa din pacate nu este respectat.Ne invartim in jurul a 2 probleme principale:
                                                    1)Trecerea celor 2 ani de cand nu mai este legitimat-problema rezolvabila pron verificarea jucatorului la FRTM.
                                                    2)Interzicerea fetelor neomologate de F.INTERNATIONALA DE TENIS DE MASA.REZOLVARE-inainte de concurs,la inscrierea pe listele de joc,cineva cunoscator,abilitat in acest sens(de ex:LEORDA RARES),SA VERIFICE PALETELE SI FETELE TUTUROR PARTICIPANTILOR LA TURNEU ,nu dureaza decat 10 secunde.Cine nu este in regula are 2 obtiuni:
                                                    a)ori nu joaca.b)ori isi schimba fata cu pricina cu o alta omologata .
                                                    Restul comentariilor sunt de prisos.
                                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X