Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU DE CATEGORIA "A" -MANGALIA- 20.06.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

    ..referitor la conditiile de joc, cred ca daca mai avea si Gerflor, il transmitea Eurosport-ul..

    Comentariu


    • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

      Prin amabilitatea d-lui Director al Casei de Cultur? Mangalia, Viorel Chiurtu, Edi?ia a-I-a Callatis Mangalia 2009 AMATUR, a fost promovat la Radio Romania Actualit??i, vineri 19 iunie prin 2 transmisii în direct.

      Comentariu


      • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

        Am ajuns acasa la București cu toate ca as mai fi stat
        Nu stiu ce sa zic despre concurs pt ca ar fi prea multe de spus. Ideea principala e ca pentru mine a fost de departe cel mai bine organizat turneu la care am participat eu pana acum in amatur. Dupa o zi de vineri plina de soare (de la 10 dim la 7 seara) timp in care m-am prajit f bine am ajuns vineri seara la sala. Daca pana acum mai gaseam cate ceva de comentat in sens negativ, acum chiar nu-mi vine nimik in minte. O sala de joc cum cred eu ca ar trebui sa existe in fiecare oras din tara. Conditii de joc excelente. Am avut placerea sa-i cunosc pe organizatori si am vazut implicarea si pasiunea pe care le-au depus pentru noi toti, pentru a ne simti bine. Cel mai mare merit pentru ce s-a intamplat la Mangalia- Saturn il are CLAR domnul Fane. Multumim! L-am cunoscut si pe Bila de la care am invatat cum isi prezinta marinarul familia ( a fost "faza" weekendului ). Apropo Bila, sper sa nu te superi dar am observat ca ai 2 fete foarte frumoase. Si domnisoara care ne servea cu sucuri, apa, mancare..etc f simpatica . Baietii din echipa Recycling cu care am avut ocazia sa vorbesc si sa joc...super baieti!! Am avut placerea sa joc si cu domnul doctor Toma care m-a lasat sa castig. raman dator ! Din pacate nu am avut ocazia sa joc cu domnul Barbu desi tare mi-ar fi placut. Am o simpatie aparte pentru "materialisti" ( corcoz stie la ce ma refer :P ). Ii multumesc si domnului Dragomir care m-a sustinut si m-a ajutat in momente grele de epuizare fizica . Pe scurt, totul a fost la SUPERLATIV.
        Nivelul de joc a fost unul bun si a crescut prin prezenta juniorilor legitimati de la constanta. Am vazut cativa pusti si fetite super talentati. Am avut DEOSEBITA placere sa joc cu domnisoara Iamandi ( sper ca am retinut bine numele ). Pt mine a fost meciul care m-a fortat la maxim. De la 2-0 si avantaj pentru ea am reusit sa castig cu 3-2 la avantaje. Super meci! Oricum la 14 ani am observat ca are o putere de lovire (pe rever) care pe mine unul m-a uimit. Au fost cateva topspinuri pe care nu prea le-am vazut. Nu stiu ce sa mai zic, deja am vorbit cam mult, sper ca nu si prost .
        Concluzia : cu siguranta mai venim!
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

          Da, Iamandi Roxana se numeste si va fi o viitoare campioana a Romaniei!
          Alex, felicitari pt frumoasa finala oferita impreuna cu dl. Iusan!
          Xiom -Mitzutani - Xiom

          Comentariu


          • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

            WAW,ca sa vezi.........?!?!?!ai mai fost si tu la un turneu de amatour?!?ma impresionezi mey baiatule.......

            Comentariu


            • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

              super la toate capitolele cu siguranta mangalia va figura mereu pe lista turneelor de venit .... domnul fane no coment multumim totul la superlativ!
              Blade:Schalager off+
              FH:nittaku hammond 2.2mm
              BH:nittaku hammond 2.2mm

              Comentariu


              • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                Una peste alta, a fost frumos, elegant, civilizat. Pe langa organizarea best mai vreau sa fac doua aprecieri:
                1. Domnul Peiov, din Timișoara, care a fost culmea fair-play-ului si a pierdut meciul cu mine din cauza unui bun simt extraordinar (pe scurt, am crezut ca am pierdut setul si dau sa schimb mesele iar el, de colo, NU. Ca e 10 - 8 pentru el si servesc eu. Ok, servesc si apoi castig setul si, cu aripile de rigoare, meciul. No comment!)
                2. Domnii Corcoz si Voinea Sorin, care au fost duminica prezenti alaturi de noi si ne-au ajutat sa impachetam mesele, sa facem curatenie in ditamai sala, etc. Si a fost de munca, credeti-ma pe cuvant! Toata stima si pentru ei!
                In concluzie, mai spun doar atat: important este sa nu uitam ideea acestor intalniri. Bucuria de a juca, de a comunica civilizat si de a ne face noi amici si prieteni. Restul e can-can.

                Comentariu


                • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                  Excelenta organizarea. Ii felicit din toata inima pe toti cei implicati ! Si inca ceva: rar mi-a fost dat sa vad atata generozitate, atat ca efort fizic (de organizare ), cat si material !
                  In nume personal, vreau sa le multumesc lui nea Fane, pt. efortul material, amabilitatea si modestia lui, toate deosebite, si lui Bila, pt. grija lui de a ma simti cat mai bine. Sper sa ma pot recompensa candva !

                  Comentariu


                  • Re: TURNEU DE CATEGORIA A" -MANGALIA- 20.06.2009

                    Sincer sa fiu...,cand ma uit la tot ceea ce s-a scris despre turneul de la Mangalia,nu stiu daca ar mai fi ceva de adaugat(nici macar cei mai exigenti dintre noi n-ar putea-o face). O organizare EX-TRA-OR-DI-NA-RA! Am gasit aici o ECHIPA grozava care a fost implicata cu ''toata fiinta Ei'' pentru ca fiecaruia dintre participanti sa nu-i lipseasca absolut nimic[ma refer aici nu doar la ''comfortul gastronomic'',ci la tot ceea ce inseamna o buna desfasurare a competitiei: "preluarea'' participantilor,calitatea salii,al spatiului si a meselor de joc,mantinele,cupe,medalii,premii onorifice,etc.)
                    ESTE PRIMUL CONCURS LA CARE PARTICIP SI AM VAZUT DESFASURAREA MECIURILOR CU ''ZAMBETUL PE BUZE'' DIN PARTEA CONCURENTILOR! (nu am auzit discutii in contradictoriu,ironii sau altfel de contestatii)
                    La toate acestea, s-a adaugat la finalul competitiei,o masa de final non-selectiva unde s-au mai putut schimba diferite opinii,explica diferite motive ale piederii unor meciuri(pe motive TEHNICE) din cadrul competitiei,cunoasterea altor participanti(subscriu la ceaa ce a scris domnul Pascu Mugurel despre PETRU PEIOV<un caracter extraordinar>) ...,totul in cea mai buna dispozitie!
                    FELICITARI MANGALIA!!!(asteptam cu nerabdare urmatorul turneu...! De ce nu,chiar pe 11 Iulie 2009!? )
                    PS: ORGANIZARE 10+
                    PARTICIPANTI 10+
                    DESFASURAREA JOCURILOR 10+(in cel mai pur mod de FAIR PLAY)
                    Toate aceste lucruri au fost posibile datorita unui om EXTRAORNINAR,de o modestie rar vazuta: MEDELEANU STEFAN(''jos palaria'' in fata lui) -stiu ca nu-i prea place dar asta este!
                    Imi ''permit'' ca la final sa fac o mica referire la tot ceea ce inseamna FRUSTRARI in fata fetelor "interzise'' la nivelul Amatur-ului:
                    Domnilor,acest... ALEEEEX CIOOOOOBANUUUUU,este IN-CRE-DI-BIL...!Patru-cinci jucatori ca el in acest circuit si toti cei care folosesc materiale vor deveni ''atacanti veritabili''(bine ca am jucat cu el pe langa turneu...; nu ca Bogdan Trifu m-ar fi facut sa ma simt mai bine )
                    Cam atat deocamdata! Alte multumiri in particular... BILA stie de ce!
                    blade:Re-Impact MEDUSA
                    fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                    bh : _______XXX__________

                    Comentariu


                    • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                      Iata si clasamentul final:
                      1 Iusan Mircea
                      2 Ciobanu Alex
                      3 Bodeanu Mihai
                      4 Florescu Eleodor
                      5 - 8 Ciacarascu Cristian
                      5 - 8 Trifu Bogdan
                      5 - 8 Leorda Rares
                      5 - 8 Maritanu Luminita
                      9 - 16 Farkas Gabor
                      9 - 16 Soare Valentin
                      9 - 16 Voinea Sorin
                      9 - 16 Mos Florin
                      9 - 16 Fratea Aurel
                      9 - 16 Radu Costica
                      9 - 16 Danieliuc Gabi
                      9 - 16 Constantinescu Marius
                      17 - 32 Aron Darie
                      17 - 32 Toma Iulian
                      17 - 32 Rogoz Nicoleta
                      17 - 32 Pascu Mugur
                      17 - 32 Boaca
                      17 - 32 Corcoz Costin
                      17 - 32 Panea Ovidiu
                      17 - 32 Motoroi Constantin
                      17 - 32 Uzuneanu Costica
                      17 - 32 Panaite Ionel
                      17 - 32 Mircea Valentin
                      17 - 32 Voinea Emil
                      17 - 32 Barbu Mircea
                      17 - 32 Chirita
                      17 - 32 Dinu Gheorghe
                      17 - 32 Dan Stoica
                      33-48 Peiov Petru
                      33-48 Bocaniala Norocel
                      33-48 Motisan Dragos
                      33-48 Dumitru Traian
                      33-48 Leolea Andrei
                      33-48 Tomica Silviu
                      33-48 Lica George
                      33-48 Gutu Victor
                      33-48 Olaru Costin
                      33-48 Dan Alexandru
                      33-48 Dinca Dorinel
                      33-48 Migea Cornel
                      33-48 Dumitru Marius
                      33-48 Jecu Aurelian
                      33-48 Pusca Sergiu
                      33-48 Mihaila Aurel
                      49-64 Craciunica Gabriel
                      49-64 Chiriac Felician
                      49-64 Suta Valentin
                      49-64 Ilie Florian
                      49-64 Dendea Silviu
                      49-64 Ion Emil
                      49-64 Andrei Costel
                      49-64 Nitu Victor
                      49-64 Costea Daniel
                      49-64 Rasnoveanu Daniel
                      49-64 Ionita Valentin
                      49-64 Lupu Miriam
                      49-64 Stanciu Silviu
                      49-64 Anghele Cristinel
                      49-64 Banu Nicolae
                      49-64 Tifu Sorin
                      65-87 Ionescu Cristian
                      65-87 Ghizdavescu Adrian
                      65-87 Silviu Nicolae
                      65-87 Mitricioiu ????
                      65-87 Dutu Constantin
                      65-87 Rusovici Pompiliu
                      65-87 Afuz Gabriel
                      65-87 Ceparu Ioan
                      65-87 Medeleanu Stefan
                      65-87 Asmarandei Petru
                      65-87 Ionescu Mihai
                      65-87 Balajel Vasilica Sorinel
                      65-87 Oprea Alexandru
                      65-87 Stolearenco Igor
                      65-87 Ilie Dumitru
                      65-87 Braicau Alexandru
                      65-87 Dragomir Paul
                      65-87 Medeleanu Ionut
                      65-87 Gainusa Nicu
                      65-87 Negria Mihai
                      65-87 Bursuc Vasile
                      65-87 Chiurtu Viorel
                      65-87 Vachente Eugen
                      In afara concursului au participat de la clubul CSS Constanța:
                      Iamandi Roxana
                      Botezatu Cristina
                      Buciu Cristina
                      Olazarise Dan
                      Becut Sebastian
                      Cartuna Mihai
                      Marga Tiberiu
                      Cu mici probleme tehnice, adica lipsa foii de concurs a grupei 16 superioare, s-a facut clasamentul. Rugamintea mea este ca daca cineva cunoaste rezultatul meciului dintre Mihaila Aurel si Tifu Sorin sa il anunte, pentru a corecta in clasament. In actualul clasament, am presupus ca domnul Mihaila Aurel a castigat acel meci.
                      Multumesc
                      Blade: Butterfly Photino
                      Fh: Butterfly Tenergy 05
                      Bh:Yasaka Rakza 9

                      www.lovetodance.ro

                      Comentariu


                      • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                        offf,Fane..Domnule Medeleanu,ce sarcina si schimbari de organizare mi-ai dat peste cap pentru turneul de la Curtea de Argeș...ai avut dreptate cand ai spus ca "mi-ai luat fa?a"-prin faptul ca ai programat acest turneu cu o saptamana inainte de cel programat de mine-anuntat dinainte. Te felicit !
                        Mare privilegiu ca sti sa formezi,si sa ai o echipa de oameni extraordinari langa tine ! Datorita oamenilor ca tine o sa creasca nivelul in organizarea si calitatea acestor turnee,...acum ce sa fac,nu am de ales si am sa incerc si eu sa ma apropii ca si nivel ,cu ceva asemanator cu ceea ce ai facut tu si echipa ta de oameni de suflet !
                        Respect !

                        Comentariu


                        • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                          Postat în original de Bebe
                          Cu mici probleme tehnice, adica lipsa foii de concurs a grupei 16 superioare, s-a facut clasamentul. Rugamintea mea este ca daca cineva cunoaste rezultatul meciului dintre Mihaila Aurel si Tifu Sorin sa il anunte, pentru a corecta in clasament. In actualul clasament, am presupus ca domnul Mihaila Aurel a castigat acel meci.
                          Multumesc
                          A castigat Mihaila Aurel cu 3-2.
                          blade:Re-Impact MEDUSA
                          fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                          bh : _______XXX__________

                          Comentariu


                          • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                            Jos palaria organizatorilor, sponsorilor si tuturor participantilor! Intr-adevar un turneu EXTRAORDINAR care ma face sa regret ca in orasul meu nu cred ca voi vedea niciodata asa ceva! Plus valurile de la nici 200m de sala! Si vreau sa felicit in mod deosebit si o micuta domnisoara, Botezatu Cristina, membra a clubului CSS Constanța care mi-a dat posibilitatea sa joc cu o jucatoare profesionista si sa pot invata cate ceva! Ii urez succes Cristinei sa ajunga o mare campioana! Felicitari!Felicitari!Felicitari!
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                              vreau sa multumesc si eu organizatorilor si toti celor ce sau inplicat la organizarea acestui concurs.Sala super conditii super si ce sa mai vorbim totul a fost la superlativ.Bravo Mangalia abia astept sa vin la urmatorul concurs sper sa fie si a+
                              multumiri incaodata organizatorilor si lui BILA pentru ospitalitate .Mai rar oameni ca voi.

                              Comentariu


                              • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                Dumitru Marius figureaza in clasament in 3 locuri - București, Constanța, Basarabi si acum vad ca a mai aparut si un Murfatlar.
                                Pentru urmatorii nu am localitatile deloc, o sa-i trec din Mangalia daca nu are nimeni nimic impotriva:
                                Costea Daniel
                                Mitricioiu xxx
                                Rusovici Pompiliu
                                Balajel Vasilica
                                Oprea Alexandru
                                Ilie Dumitru
                                Bursuc Vasile
                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                  Florin, jucatorul Dumitru Marius e clar unul si acelasi cu cel din Consanta, Basarabi si Murfatlar ...de cca un an Basarabiul si-a transformat denumirea in Murfatlar, orasel situat la 20 km de C-ta... in schimb, asocierea numelui lui cu Bucureștiul imi este ilogica... poate a fost vreo scapare ori poate exista alt Dumitru Marius din capitala. Poti sa ne spui la ce concurs apare ca fiind din București, sa vedem daca intr-adevar a participat?...
                                  Multumim!
                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                    Cred ca este un Dumitru Marius si in București, a avut participari doar in București-Topoloveni, iar cel din jud. Constanța doar in apropiere de Constanța.
                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                      Si eu imi aduc aminte ca avem o persoana aici cu numele asta , a fost pe la competitiile de București .
                                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                      Fete de palete tenis de masa
                                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                        Florin,Dumitru Marius pozi?ia 622 ?i 761 din clasament, este aceia?i persoan?
                                        Ilie Dumitru este acela?i cu Ilie Cristian - Constanța
                                        Costea Daniel nou - Constanța.

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                          ECHIPA DE LA MANGALIA, MULTUMESTE DIN SUFLET TUTUROR PARTICIPANTILOR LA EDITIA I-a CALLATIS 2009,PENTRU PARTICIPARE SI PENTRU APRECIERILE FACUTE PE FORUMUL MISCARII AMATuR.
                                          VOM INCERCA SA FIM , DE FIECARE DATA,LA NIVELUL ASTEPTARILOR TUTUROR PARTICIPANTILOR.
                                          VA MULTUMIM SI VA ASTEPTAM , CU DRAG, LA URMATOARELE EDITII !!!!

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                            Noroc nea Paule! ce dreaku l-ai pozat pe aratarea aia din Ferentari in pielea goala?!?iti strica pozele alea dragute.........

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                              Frumos final...

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                                foarte frumos !
                                                turneele de la Mangalia si Constanța , de la sfarsitul lui august si inceputul lui septembrie , o sa fie sigur ? ... ca vreau sa merg pe litoral , in functie de aceste 2 turnee.
                                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                FH: Tenergy 05 FX
                                                BH: Tenergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                                  Da, bine?n?eles că se vor desfășura odat? ce au fost trecute în calendar 2009.Chiar ave?i o idee foarte bun?.
                                                  P.S. MUL?UMIM PENTRU POZE D-LE PAUL.

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU DE CATEGORIA A&quot; -MANGALIA- 20.06.2009

                                                    sa recunoastem ca poza mea cu trifu este number one.premiu pentru fair play
                                                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X