Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CLUJ-NAPOCA: În fiecare Miercuri (ora 18:00) - Turneu LAMONT

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 27 dec ora11


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comentariu


    • 27 dec, ora 11

      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

      Comentariu


      • Eu nu pot ajunge. Spor si sarbatori fericite!

        Sent from my SM-G973F using Tapatalk

        Comentariu


        • Am retinut sala pentru Vineri, 27 Dec, intre 11 si 13.
          Momentan suntem urmatorii 7 pe lista:
          1. Dorin
          2. Ovidiu
          3. Liviu
          4. Bogdan (Andrei) Sava
          5. Tudor
          6. Iosif Fodor
          7. Tudor Badescu
          8. Sandor Solyom


          Rezerve:
          1. Razvan Puscas.

          O actualizez si pe site si mai dau telefoane pentru a creste numarul participantilor.

          Tudor Badescu mi-a trimis SMS la ora 16:17
          Sandor Solyom s-a inscris la 16:18 (sunt 2 ore in minus intre ora afisata in dreptul mesajului si cea reala conform testului rulat de mine).
          Razvan s-a inscris la 16:23.

          Intrucat nu am suficiente date pentru a ii ordona pe cei 3 dupa valoare, ii las pe lista in ordinea in care s-au inscris.

          O zi placuta.
          Tudor
          Ultima editare de tudorprecup; 20.dec.2019, 18:07.
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • Popularizez si eu

            Sent from my SM-G975F using Tapatalk

            Comentariu


            • S?lyom Sandor

              Tapatalkkal küldve az én CLT-L29 eszközömről

              Comentariu


              • Ma inscriu si eu de data asta doar sa mai joc un mecicu Ovi.

                Comentariu


                • Test ora afisata in forum.
                  Ora reala e 18:03.
                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                  Comentariu


                  • Chiar daca nu am fost de mult mai am cateva puncte in clasament. In mod normal ar trebui sa tii cont de ele.

                    Comentariu


                    • Cand am spus ca popularizez, s-au activat imediat cei de pe grup

                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                      Comentariu


                      • Mai bn tudore ai fave posta mai mare si ai Lia sala pentru 3 ore


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Giani poate sta doar pana la 13 si e singurul care poate inchide sala.

                          Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
                          Mai bn tudore ai fave posta mai mare si ai Lia sala pentru 3 ore


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • Ma bucur ca te-ai inscris in sfarsit. Daca o faceai mai repede prindeai poate loc de titular acum...

                            Tin cont de punctele ce ti-au ramas, dar ele nu reprezinta singurul criteriu.
                            Nu uita te rog ca aproape de fiecare data se retrage cel putin un titular. E foarte improbabil deci sa nu prinzi loc, fiind prima rezerva.

                            Includ aici un extras din regulament:

                            PRIORITATEA LA INSCRIERE:
                            De Joi pana Marti la ora 18:00 se acorda prioritate conform valorii reale a participantilor, stabilite de organizator pe baza mediei punctelor obtinute in turneul Lamont in precedentele 10 saptamani, clasarii in Amatur si a evaluarii sale subiective.

                            Valoarea lui Tudor Badescu o cunoastem toti cu totii. Media punctelor sale e peste a ta.
                            Singurul care ramane in discutie e Sandor Solyom. Conform spuselor celor din turneul nostru care au jucat cu el, e un jucator foarte bun.
                            Neavand nicio modalitate obiectiva de a va compara nivelul, pot face departajarea doar in functie de ora la care v-ati inscris.

                            Sper sa ai noroc si sa ne vedem vinerea viitoare.

                            Postat în original de razvan_cj Vezi post
                            Chiar daca nu am fost de mult mai am cateva puncte in clasament. In mod normal ar trebui sa tii cont de ele.
                            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                            Comentariu


                            • NU te dezminti. De asta nici nu am mai venit. Cand vrei tu iei in seama punctele din clasament cand nu iti convine, gasesti scuze. Tudor si Sandor au 0 puncte. Daca vrei sa inviti pe unul inteleg,ca sa nu zici ca e turneu inchis. In schimb tu ii iei pe amandoi si spui ca s-au inscris mai repede. Ti-am sugerat de nenumarate ori sa se faca inscrierile pe baza primului venit. A refuzat ca sa "pastram valoare turneului" adica nu cumva sa prinda si "umpluturile" un loc in locul unui titular care se trezeste in ultima zi ca vrea sa vina. De data asta pe jumatate aplicam clasamentul iar in partea de jos primul venit. Chiar nu te simiti un pic cand faci aranjamentele astea? Daca maine se inscrie si Zoli sau poate sau poate vrea sa vina Paul ce reguli le aplici? Aplici un dublu standard la fiecare pas si ti se pare normal ca doar scopul scuza mijloacele.

                              Ovi imi pare rau ca nu o sa mai jucam.
                              Poti sa ma scoti din lista Tudor.

                              Comentariu


                              • Razvan iti pot lasa locul meu, nu ma supar


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comentariu


                                • Multumesc Liviu, dar stii ca nu pot accepta. Nu vreau sa iau locul nimanui care e indreptatit sa fie acolo.

                                  Comentariu


                                  • Linistit poti sa vii in locul meu ca nu am supar


                                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Ai putea invata de la George. S-a inscris de n ori pana cand a prins loc si continua sa se inscrie, fara sa se fi plans vreodata. In 3 luni a jucat doar de 4 ori, dar progreseaza si va fi tot mai des titular.

                                      Ocazii au existat si vor mai exista.

                                      Ce crezi ca obtii facand mereu scandal?
                                      Nu vezi ca esti singurul? Nu-ti convin regulile? Da-ne ignore.

                                      Lumea e multumita de turneu, dupa cum o sugereaza si prezenta rezervelor aproape de fiecare data. Nu am deci motive sa modific regulile.

                                      Exista vreun turneu Amatur fara rezerve? Ce ti se pare anormal la noi?
                                      Ca nu folosesc regula primului venit? E dreptul organizatorului.

                                      Si la turneele profesioniste de tenis (de camp sau de masa) selectarea participantilor se face dupa valoare. De acolo m-am inspirat.

                                      N-am sa scot de pe lista un titular regulat valoros clasat in primii 8 sau poate chiar primii 10 in favoarea unui nou venit. Incerc sa fiu corect fata de obisnuitii casei, fara insa a transforma turneul intr-unul in circuit inchis. Daca pot mentine sau chiar creste valoarea fara a defavoriza participantii regulati al caror nivel de joc e ridicat, o voi face.

                                      N-ai mai venit in ultimele 9 saptamani si mi-ai si ignorat invitatiile. In cateva situatii cred ca prindeai loc de titular. Acum ai scris ca vii doar ca sa mai joci o data cu Ovidiu. Nu-ti pot oferi deci prioritate in baza clasamentului nostru. Ti-au ramas puncte doar pentru participarea de acum 10 saptamani...

                                      Pentru Tudor, Sandor si tine am luat in calcul in primul rand valoarea si nu ora inscrierii. Parerea mea (subiectiva) e ca te situezi sub ceilalti doi ca nivel de joc. Regulamentul imi permite sa decid cum evaluez nivelul si am facut-o in baza recomandarilor primite de la participanti in care am incredere. Cum ii avantajeaza si ora inscrierii, nu exista niciun dubiu din al meu punct de vedere.

                                      Nu stiu sa fi gresit cu ceva, deci nu-nteleg de ce te tot legi de mine. Antreneaza-te ca sa poti urca putin in clasament si vei fi titular indiscutabil. Daca nu reusesti, vina nu e a mea.

                                      Cei ce fac suficiente puncte nu-si pierd pozitiile de titulari. Vezi progresul lui Liviu. Si el a fost intr-o vreme la limita si mai rata turnee din postura de rezerva. S-a ambitionat, a crescut in joc si e suficient de sus acum ca sa nu mai aiba emotii.

                                      @Liviu: te rog sa nu mai tot oferi locul tau. L-ai castigat investind in materiale, antrenamente, participari la turnee Amatur si dand tot ce poti in turneul nostru. E corect sa-l pastrezi. Exista un regulament pe care chiar incerc sa-l respect. Exista retrageri aproape de fiecare data. Cum fac toti ceilalti, ar putea foarte bine sa astepte si Razvan eliberarea locului fara a scoate sabia.

                                      @ Razvan:
                                      E pentru ultima data ca tolerez aceasta atitudine si raspund la un atac venit din partea ta. Daca vrei sa te inscrii fara a mai face valuri esti binevenit cand prinzi loc de titular. La urmatoarea iesire in peisaj te scot definitiv de pe lista, cum am facut-o si cu Radu Loneanu. Asta pentru ca vreau sa investesc energie in lucruri placute si nu in dezbateri sterile si agresive.

                                      @ All:
                                      Imi cer scuze pentru tonul usor razboinic. Nu e potrivit cu perioada sarbatorilor, dar nici nu era cazul sa las fara raspuns acuzele nefondate ale lui Razvan.


                                      Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                      NU te dezminti. De asta nici nu am mai venit. Cand vrei tu iei in seama punctele din clasament cand nu iti convine, gasesti scuze. Tudor si Sandor au 0 puncte. Daca vrei sa inviti pe unul inteleg,ca sa nu zici ca e turneu inchis. In schimb tu ii iei pe amandoi si spui ca s-au inscris mai repede. Ti-am sugerat de nenumarate ori sa se faca inscrierile pe baza primului venit. A refuzat ca sa "pastram valoare turneului" adica nu cumva sa prinda si "umpluturile" un loc in locul unui titular care se trezeste in ultima zi ca vrea sa vina. De data asta pe jumatate aplicam clasamentul iar in partea de jos primul venit. Chiar nu te simiti un pic cand faci aranjamentele astea? Daca maine se inscrie si Zoli sau poate sau poate vrea sa vina Paul ce reguli le aplici? Aplici un dublu standard la fiecare pas si ti se pare normal ca doar scopul scuza mijloacele.

                                      Ovi imi pare rau ca nu o sa mai jucam.
                                      Poti sa ma scoti din lista Tudor.
                                      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                      Comentariu


                                      • Nu cred ca am spus nimic jignitor sau ofensator am relatat doar cum schimbi regulile dupa unul plac. Deranjeaza? Nu sunt singurul care ti-a semnalat asta.
                                        Iar chestia cu ultimatumul e de prost gust. Pe langa faptul ca n-am mai venit de 9 sapt si m-am retras si acum, ai considerat de bun augur sa-mi spui si mie si lui Liviu ce sa facem si sau ce sa spunem. E un forum liber si chiar daca nu o sa mai particip nu poti tu sa-mi spui ce sa fac sau pe cine sa ignor sau sa ii dai indicatii lui Liviu cui sa cedeze si cui nu locul. E chestie de bun simt si de cei 7 ani de acasa. Calitatea deorganizator nu iti permite sa dai si ordine de genul asta. Comparatia cu Radu mi se pare ca e deplasata si nu isi are locul in discutie. Si tot asa ca esti tu f interesat de valoare, ai fost macar curios sa vezi ce MP are Sandor si ce MP am eu?
                                        Am vazut ce ai crescut si tu in clasament, locul 3? Bravo Tudor, antrenamentul si-a spus cuvantul, Ah, de fapt doar s-a dublat punctul de participare ca ieseai si tu din primii 8 altfel. E usor sa dai sfaturi dar e greau sa iti urmezi propriile reguli.
                                        E o vorba romaneasca: ce semeni aia o sa culegi.

                                        Comentariu


                                        • Desi am scris ca nu mai raspund unor mesaje de acest gen, o fac de data asta pentru a le explica tuturor cum a luat nastere turneul, rolul regulamentului si motivul pentru care el evolueaza in timp.

                                          Tocmai am copiat informatiile de mai jos si pe site, ca sa ne fie la indemana si sa nu mai aiba nimeni motive obiective de a contesta regulile sau ordinea inscrisilor.

                                          Mi-ar fi mult mai comod sa rezerv o singura masa si sa-mi aleg partnerul sau sa chem de fiecare data aceiasi 4 sau 5 oameni si sa jucam doar la mesele bune. Am decis sa organizez turneul pentru a crea o comunitate deschisa, in care sa ne simtim cu totii bine.

                                          Nu ma intereseaza catusi de putin propriul punctaj. Ca organizator sunt calificat din oficiu.
                                          Tocmai am constatat ca nu ii garantasem locul de titular co-organizatorului. Incepand de acum, Adi Vladescu e titular permanent, indiferent de locul pe care-l ocupa in clasament.

                                          Vechiul regulament de punctare defavoriza participantii regulati. Putea intra oricand un jucator nou pe un loc ramas liber, sa castige turneul si sa ramana titular 10 saptamani chiar si fara a mai participa. Acum nu mai e posibil acest lucru. Daca 2 puncte pentru fiecare participare sunt prea multe va decide timpul. Vom vedea cum afecteaza ordinea, iar la nevoie voi opera modificari.

                                          Clasamentul si site-ul le tin strict pentru a putea stabili ordinea inscrisilor si ca sa-si poata urmari fiecare evolutia.
                                          Investitia de timp in acest proces nu e tocmai neglijabila.

                                          Dupa cum am mai scris, ca organizator al turneului am dreptul sa stabilesc si ajustez regulile, astfel incat ele sa raspunda propriilor obiective. Desi nu am obligatia de a va prezenta aceste obiective, o fac in spiritul transparentei:
                                          1. Atingerea numarului maxim de participanti la marea majoritate a turneelor, astfel incat sa avem cateva pauze intre meciuri;
                                          2. Atragerea de participanti cu nivel de joc cel putin egal cu al meu;
                                          3. Atragerea la fiecare turneu a 1-2 participanti de nivel incepator spre mediu, care sa aiba ce invata de la ceilalti si sa le permita avansatilor sa-si traga putin sufletul intre meciuri dure. Acesti jucatori sper sa creasca in timp si sa-i inlocuiasca in lista titularilor incontestabili pe cei ce se retrag definitiv din turneu din varii motive;
                                          4. Minimizarea efortului depus cu organizarea. Asta e motivul pentru care se acorda 2 puncte pentru fiecare participare, li se garanteaza locul de titular primilor 8 clasati si primesc cartonase cei ce abuzeaza de timpul organizatorului;
                                          5. Asigurarea unei atmosfere placute la turneu;
                                          6. Acordarea sansei de a participa la turneu oricarui jucator de nivel mediu si avansat ce-si doreste asta.


                                          Cat despre regulament, unul static nu serveste scopului. E imposibil sa-ti iasa bine dintr-un numar mic de incercari, in lipsa unei experiente vaste ca organizator de turnee. Nefiind cazul meu, trebuie sa apelez la trial and error pana cand simt ca obiectivele au fost atinse.

                                          Obiectivele se pot schimba si ele in timp, deci asteptati-va la un regulament dinamic. Voi afisa in permanenta pe site atat obiectivele cat si regulamentul pentru a elimina orice semne de intrebare. Imi doresc sa ma ating de regulament cat se poate de rar.
                                          Ultima editare de tudorprecup; 23.dec.2019, 14:33.
                                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                          Comentariu


                                          • Craciun Fericit alaturi de cei dragi si
                                            Un An Nou plin de Bucurii!

                                            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Merry_Christmas.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	45,6 KB 
ID:	777242
                                            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                            Comentariu


                                            • Si o poza cu bradul

                                              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20191224_210126.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,1 KB 
ID:	777243
                                              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                              Comentariu


                                              • Rezultatele de la turneul de astazi, clasamentul actualizat si situatia inscrierilor pentru Joi, 2 Ianuarie, 2020 sunt pe site.

                                                ATENTIE: Turneul din 2 Ianuarie incepe la ora 11:00.
                                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                Comentariu


                                                • Salut Tudor calculează încă 1 data clasamentul , normal 7 pct nu 6


                                                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Turneu cu 7 participanti
                                                    Locul 1: 8 puncte + numarul de victorii
                                                    Locul 2: 7 puncte + numarul de victorii
                                                    Locul 3: 6 puncte + numarul de victorii
                                                    Locul 4: 5 puncte + numarul de victorii
                                                    Locul 5: 3 puncte + numarul de victorii
                                                    Locul 6: 2 puncte + numarul de victorii
                                                    Locul 7: 1 punct + numarul de victorii​

                                                    http://tenisdemasacluj.weebly.com/re...-punctare.html

                                                    Esti pe locul locul 5, deci ai 6 puncte. Sau am gresit locul?
                                                    Bonusul de participare se adauga la medie, deci n-o sa-l vezi inclus in scorul pentru ultimul turneu la care ai participat ci in coloana cu media pentru ultimele 10 saptamani.

                                                    Mai verifica te rog o data si spune-mi unde am gresit.

                                                    Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
                                                    Salut Tudor calculează încă 1 data clasamentul , normal 7 pct nu 6


                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X