Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Lugoj Open 2019", Lugoj - 04.05.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A "Lugoj Open 2019", Lugoj - 04.05.2019

    Turneu A "Lugoj Open 2019", Lugoj - 04.05.2019

    Data: 04 mai 2019
    Localitatea: Lugoj
    Locul de desfasurare: Sala sporturilor Lavinia Milosovici, str. Caransebeșului (langa Lidl), Lugoj;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 14 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:10 (Incepatori, Avansati), 10:00-13:50 (Open, Elite);
    Ora de incepere: 9:10-9:20 (Incepatori, Avansati), 13:50-14:00 (Open, Elite);
    Numărul maxim de jucători: 24 începatori, 36 avansați, 36 open, 24 elite;?N FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa 2L;
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);


    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome la primele trei locuri (se joaca finala mica);

    Facilitati: vestiare;

    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri, 03.05.2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 22+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50;
    Ora de incepere: 13:50 - 14:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 22+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50
    Ora de incepere: 13:50 - 14:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu;
    - se joaca finala mica;

    ORGANIZATORI:
    - Ignat Cristian: 0744.598.884
    - Vela Claudiu: 0726.487.357


    Ping Pong Shop, reprezentant Andro, DHS si Der Materialspezialist in Romania, va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masă. Totodata va poate oferi sfaturi utile in alegerea sau schimbarea paletei in functie de jocul practicat si de nivelul la care sunteti sau ati dori sa ajungeti.




    www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

  • #2
    Inscrieri Elite - on 03.05.2019 at 21:03:10

    1. Iana Remus, Timișoara, 24 - 42,73 - E
    2. Mutrescu Eugen, Timișoara, 2 - 42,36 - E
    3. Beca Iliesen, Timișoara, 282 - 40,93 - EL
    4. Craciun Calin, Oradea, 189 - 40,1 - E
    5. Savu Cristian, Oradea, 34 - 38,5 - E
    6. Boru Lucian, Timișoara, 327 - 38,13 - E
    7. Sufletel Radu, Alba Iulia, 15 - 37,61 - EW
    8. Mitrache Simion, Timișoara, 209 - 36,77 - E
    9. Tic Ioan, Oradea, 41 - 36,42 - E
    10. Popa Bogdan, Timișoara, 306 - 35,56 - EL
    11. Popet Doru, Timișoara, 249 - 34,97 - EW
    12. Oprea Adrian, Lugoj, 43 - 34,63 - E
    13. Ciucioiu Dorin, Timișoara, 471 - 33,93 - E
    14. Balogh Attila, Oradea, 152 - 33,11 - E
    15. Damian Alin, Campia Turzii, 818 - 32,2 - O
    16. Creinicean Liviu, Oravita, 294 - 31,75 - O
    17. Drinceanu Lilian, Oravita, 171 - 30,72 - O
    18. Petersi Nuri, Varset, 556 - 28,97 - O
    19. Ciobanu Daniel, Blaj, 95 - 27,04 - OW
    20. Degianschi Obrad, Resita, 326 - 25,96 - O
    21. Demian Daniel, Arad, 534 - 23,87 - O
    22. Ilcu Stelian, Timișoara, 2530 - 0 - A


    Inscrieri Open - on 03.05.2019 at 21:04:00

    1. Pop Ioan Florin, Lugoj, 933 - 31,85 - O
    2. Vaida Sorin, Oradea, 55 - 31,73 - OW
    3. Kaposta Victor, Arad, 70 - 31,15 - O
    4. Costache Rosioru Cristian, Timișoara, 163 - 30,37 - O
    5. Crainic Adrian, Orastie, 1042 - 30,15 - O
    6. Grubacichi Marius, Timișoara, 406 - 29,34 - O
    7. Szalay Liviu, Oradea, 114 - 28,9 - O
    8. Schiopulescu Ion, Lugoj, 601 - 28,76 - O
    9. Jichici Svetozar, Timișoara, 107 - 28,35 - OW
    10. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 100 - 27,95 - OW
    11. Dirlea Ioan, Aiud, 96 - 27,83 - OH
    12. Deak Valentin, Sebis, 619 - 27,5 - O
    13. Turburan Ion, Resita, 394 - 27,2 - O
    14. Busu Romulus, Hunedoara, 1040 - 26,5 - O
    15. Frunza Alexandru, Timișoara, 179 - 26,33 - O
    16. Ticu Sorin, Lugoj, 197 - 26,28 - O
    17. Popovici Ciprian, Hunedoara, 679 - 25,4 - O
    18. Curpas Ioan, Oradea, 133 - 25,32 - OW
    19. Ardelean Raul, Arad, 533 - 25,3 - O
    20. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 366 - 24,9 - O
    21. Venter Liviu, Resita, 543 - 24,8 - O
    22. Dehelean Octavian, Timișoara, 715 - 23,65 - O
    23. Csaky Tiberiu, Resita, 411 - 22,83 - OW
    24. Vuca Adrian, Berzovia, 1003 - 22,55 - O
    25. Veres Adrian, Timișoara, 253 - 22,53 - O
    26. Ispas Dan, Timișoara, 567 - 20,82 - O
    27. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 1298 - 20,8 - O
    28. Cecan Vasile, Timișoara, 237 - 20,62 - O
    29. Jusca Sorin, Lugoj, 1753 - 20,5 - O
    30. Oneasa Silviu, Hateg, 888 - 20,17 - O
    31. Cioveie Bogdan, Oravita, 422 - 18,07 - A
    32. Serban Marian, Orastie, 1613 - 18 - A
    33. Chivu Cornel, Craiova, 339 - 17,31 - A
    34. Daroti Florin, Lipova, 511 - 16,48 - A
    35. Horvath Mircea, Orastie, 1329 - 16,05 - A
    36. Zdrenghea Mircea, Orastie, 1480 - 14 - A


    Inscrieri Avansati - on 03.05.2019 at 21:04:12

    1. Hancig Mircea, Timișoara, 276 - 19,38 - A
    2. Dumitru Florin, Arad, 321 - 19,27 - A
    3. Ankar Wasim, Timișoara, 349 - 19,11 - A
    4. Fulop Attila, Aiud, 248 - 18,81 - AW
    5. Morariu Marius, Sibiu, 441 - 18,35 - A
    6. Ignuta Sebastian, Voiteg, 898 - 18,3 - A
    7. Fekete Istvan, Arad, 403 - 18,21 - A
    8. Ciurca Sorin, Târnaveni, 1169 - 18 - A
    9. Stancu Tiberiu, Deva, 1589 - 17,8 - AW
    10. Matei Dumitru, Deva, 287 - 17,76 - AW
    11. Borcsi Jozsef, Timișoara, 415 - 17,74 - A
    12. Neag Ioan, Timișoara, 1010 - 17,6 - A
    13. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 337 - 17,41 - A
    14. Tamsa Titus, Resita, 944 - 17,1 - A
    15. Cresneac Mihail, Resita, 1908 - 17 - A
    16. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 346 - 15,94 - A
    17. Gipsy King, Hunedoara, 963 - 15,73 - AW
    18. Stoica Mihai, Hateg, 638 - 15,51 - A
    19. Balaj Roland, Arad, 408 - 15,49 - A
    20. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 375 - 15,18 - A
    21. Cioveie Marian, Oravita, 604 - 14,07 - A
    22. Gherman Romulus, Arad, 519 - 13,34 - A
    23. Glavan Radu, Timișoara, 1074 - 12,33 - A
    24. Sabau Victor, Arad, 767 - 11,3 - A
    25. Faur Lucian, Jimbolia, 1130 - 10,93 - AW
    26. Orban Alexandru Andrei, Lugoj, 1700 - 10,6 - A
    27. Totin Tosa, Timișoara, 1470 - 10,57 - A
    28. Herteg Dorinel, Arad, 1162 - 10,25 - A
    29. Vasi Daniel, Arad, 2489 - 8 - I
    30. Muntean Atila, Hunedoara, 1655 - 7,55 - I
    31. Varbanescu Radu, București, 1080 - 5,11 - I
    32. Cobzaru Radu, Simeria, 2526 - 0 - A
    33. Marath Kurt, Austria, 5001 - 0


    Inscrieri Incepatori - on 03.05.2019 at 21:04:26

    1. Gligor Paul, Arad, 655 - 9,92 - I
    2. Kaszta Harrald, Arad, 820 - 9,87 - I
    3. Dobinda Alexandru, Arad, 645 - 9,73 - IW
    4. Cojocaru Mircea, Buzias, 2498 - 9,05 - I
    5. Pirvu Constantin, Buzias, 2682 - 7,7 - I
    6. Ternauciuc Adrian, Lugoj, 1485 - 7,23 - I
    7. Buie Laurentiu, Arad, 1201 - 7,13 - I
    8. Dobinda Dinu, Arad, 951 - 7,04 - I
    9. Vela Gabriel, Timișoara, 1083 - 6,98 - I
    10. Dranca David, Aiud, 2166 - 6,95 - I
    11. Pralea Constantin, Alba Iulia, 787 - 6,77 - IW
    12. Budihala Raul, Hunedoara, 1568 - 6,65 - I
    13. Socaci Silviu, Lugoj, 3475 - 6,5 - I
    14. Dumbrava Dan, Timișoara, 1635 - 6 - I
    15. Penescu Lusu, Lugoj, 3046 - 5,75 - I
    16. Popescu Radu, Arad, 1837 - 5,7 - I
    17. Voicu Florin, Arad, 2290 - 5,5 - I
    18. Ambrus Narcis, Oravita, 1569 - 5,4 - I
    19. Hagea Andra, Aiud, 1925 - 4,67 - IF
    20. Dirlea Ana, Aiud, 3149 - 4 - IF
    21. Ispas Andrei, Timișoara, 3360 - 4 - I
    22. Konstantinov Marko, Varset, 2006 - 0 - I
    23. Giuca Ioan, Lugoj, 5001 - 0
    24. Domotor Ionel, Lugoj, 5003 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Moldovan Mihai, Lugoj, 5002 - 0
    2. Simon Razvan, Arad, 1460 - 7,57 - I
    3. Simon Dani, Arad, 1823 - 5,3 - I
    4. Piller Beniamin, Lugoj, 5004 - 0
    5. Baltat Sebastian, Arad, 1879 - 5,5 - I
    6. Armagianu Alexandru, București, 2436 - 0 - A

    Comentariu


    • #3
      Varkonyi Amalia, Oradea, incepatori
      Vela Gabriel, Timișoara, incepatori
      Ispas Dan, Timișoara, open
      Ispas Andrei, Timișoara, incepatori
      Lascu Marius, Timișoara, avansati

      Comentariu


      • #4
        Vaida Sorin, Oradea, open
        Balogh Attila, Oradea, open
        Frunza Alexandru, Timișoara, open
        Fabian Wilhelm, Oradea, open

        Comentariu


        • #5
          Mutrescu Eugen, Timișoara, elite
          Iana Remus, Timișoara, elite
          Costache-Rosioru Cristian, Timișoara, open
          Mihalescu Dinu, Timișoara, elite
          Beca Iliesen, Timișoara, elite

          Comentariu


          • #6
            Popa Bogdan, Timișoara, elite
            Deak Valentin, Sebis, open
            Glisa Valentin, Timișoara, elite

            Comentariu


            • #7
              Ciao, la open din Timișoara se inscriu Jurescu Sorin si Veres Adrian ,multumesc.
              Blade: HM CRT Combi
              FH: Victas Ventus Limber
              BH:
              Dawei 388D-1

              Comentariu


              • #8
                Glavan Radu, Timișoara, avansati

                Comentariu


                • #9
                  Cecan Vasile, Timișoara, open
                  Jichici Svetozar, Timișoara, open

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Orastie la open se inscrie si Georgescu Constantin,multumesc

                    Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                    Blade: HM CRT Combi
                    FH: Victas Ventus Limber
                    BH:
                    Dawei 388D-1

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie Stancu Tiberiu din Deva ,amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Szemciuk Istvan, Deva, open.

                        Comentariu


                        • #13
                          Se înscrie din Aiud D?rlea Ioan open iar D?rlea Ana, Dranca David, Hagea Andra începători iar Iepure Teodor Călin si Fărăian Alexandru avansați multumesc.

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Drobeta, la avansati, Vijaica Paul.
                            Multumesc.
                            Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                            FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                            BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                            Comentariu


                            • #15
                              Fekete Istvan Arad -Avansati

                              Comentariu


                              • #16
                                Gligor Paul, Achim Paul - Arad - Incepatori

                                Comentariu


                                • #17
                                  Lacatis Ghita, Arad, open

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Din Arad : Avram Victor - Elite

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Herteg Dorinel - Arad , Avansați
                                      Herteg Doru - Arad, începători

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Dehelean Octavian, Timișoara, open
                                        Grubacichi Marius, Timișoara, open

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Craciun Calin, Oradea, Elite

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Dobinda Alexandru-Arad-Incepatori
                                            Dobinda Dinu -Arad-Incepatori
                                            Dumitru Florin-Arad-Avansati
                                            Balaj Roland-Arad-Avansati
                                            Gherman Romulus-Arad-Avansati.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Din Arad la open Istrate Samir
                                              .

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Petersi Nuri - Varsec - Elite
                                                Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                                                Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                                                Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Cleșiu Florin,Deva, Avansați

                                                  Trimis de pe al meu P9_Energy folosind Tapatalk

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X