Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Văii Carașului", Oravița - 11.05.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A "Cupa Văii Carașului", Oravița - 11.05.2019

    Turneu A "Cupa Văii Carașului", editia a IV-a, Oravița - 11.05.2019


    Data: 11 mai 2019
    Localitatea: Oravița
    Locul de desfasurare: sala mare de sport a Școlii Gimnaziale ?Romul Ladea?, str. Zona-Gării, Oravița;




    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:10 (Incepatori, Avansati), 10:00-13:50 (Open, Elite);
    Ora de incepere: 9:10-9:20 (Incepatori, Avansati), 13:50-14:00 (Open), 14:20-14:30 (Elite);
    Numărul maxim de jucători: 18 începatori, 36 avansați, 36 open, 18 elite;?N FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!


    SE ASIGURA:
    - cafea, apa minerala/plata Perenna 2L;
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);



    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome la primele patru locuri;


    Facilitati: vestiare;


    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri, 10.05.2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!


    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 16+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50;
    Ora de incepere: 13:50 - 14:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 16+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu;


    ORGANIZATORI:
    - Put Gabriel, tel. 0768.445.242
    - Vela Claudiu: 0726.487.357



    Ping Pong Shop, reprezentant Andro, DHS si Der Materialspezialist in Romania, va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masă. Totodata va poate oferi sfaturi utile in alegerea sau schimbarea paletei in functie de jocul practicat si de nivelul la care sunteti sau ati dori sa ajungeti.






    www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

  • #2
    Inscrieri Elite - on 5/10/2019 at 12:11:57 PM

    1. Sorescu Deian, Resita, 51 - 45 - EL
    2. Iana Remus, Timișoara, 24 - 42.73 - E
    3. Avram Victor, Arad, 68 - 42.56 - E
    4. Mutrescu Eugen, Timișoara, 2 - 42.36 - E
    5. Put Gabriel, Oravita, 40 - 41.09 - E
    6. Verdet Adrian, Timișoara, 17 - 41.07 - E
    7. Beca Iliesen, Timișoara, 282 - 40.93 - EL
    8. Parvu Nicolae, Resita, 267 - 40.14 - E
    9. Boru Lucian, Timișoara, 327 - 38.13 - E
    10. Mihalescu Dinu, Timișoara, 42 - 36.47 - EW
    11. Popa Bogdan, Timișoara, 306 - 35.56 - EL


    Inscrieri Open - on 5/10/2019 at 12:12:04 PM

    1. Creinicean Liviu, Oravita, 294 - 31.75 - O
    2. Kaposta Victor, Arad, 70 - 31.15 - O
    3. Drinceanu Lilian, Oravita, 171 - 30.72 - O
    4. Murgu Ioan, Oravita, 626 - 30.5 - O
    5. Costache Rosioru Cristian, Timișoara, 163 - 30.37 - O
    6. Georgescu Constantin, Orastie, 361 - 30.15 - O
    7. Ilia Ionicut, Oravita, 772 - 29.55 - O
    8. Grubacichi Marius, Timișoara, 406 - 29.34 - O
    9. Boznea Daniel, Deva, 212 - 29.21 - O
    10. Ciublea Vichente, Oravita, 677 - 28.65 - O
    11. Balmez Dorel, Oravita, 966 - 27.8 - O
    12. Lacatis Ghita, Arad, 382 - 27.52 - O
    13. Nagy Iosif, Arad, 121 - 27.31 - OW
    14. Veres Francisc, Oravita, 239 - 27.3 - O
    15. Turburan Ion, Resita, 394 - 27.2 - O
    16. Ticu Sorin, Lugoj, 197 - 26.28 - O
    17. Degianschi Obrad, Resita, 326 - 25.96 - O
    18. Poenar Alin, Resita, 845 - 25.5 - O
    19. Ardelean Raul, Arad, 533 - 25.3 - O
    20. Venter Liviu, Resita, 543 - 24.8 - O
    21. Birtalan Laszlo, Oradea, 213 - 24.13 - OW
    22. Demian Daniel, Arad, 534 - 23.87 - O
    23. Dehelean Octavian, Timișoara, 715 - 23.65 - O
    24. Lungu Marius, Oravita, 583 - 23.55 - O
    25. Csaky Tiberiu, Resita, 411 - 22.83 - OW
    26. Veres Adrian, Timișoara, 253 - 22.53 - O
    27. Ispas Dan, Timișoara, 567 - 20.82 - O
    28. Munteanu Constantin, Resita, 585 - 20.24 - O


    Inscrieri Amatori - on 5/10/2019 at 12:12:09 PM

    1. Ankar Wasim, Timișoara, 349 - 19.11 - A
    2. Zsok Arcadie, Deva, 1223 - 18.93 - A
    3. Ignuta Sebastian, Voiteg, 898 - 18.3 - A
    4. Fekete Istvan, Arad, 403 - 18.21 - A
    5. Cioveie Bogdan, Oravita, 422 - 18.07 - A
    6. Borcsi Jozsef, Timișoara, 415 - 17.74 - A
    7. Neag Ioan, Timișoara, 1010 - 17.6 - A
    8. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 337 - 17.41 - A
    9. Szivery Adrian, Arad, 455 - 17.15 - A
    10. Tamsa Titus, Resita, 944 - 17.1 - A
    11. Cresneac Mihail, Resita, 1908 - 17 - A
    12. Daroti Florin, Lipova, 511 - 16.48 - A
    13. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 375 - 15.18 - A
    14. Cioveie Marian, Oravita, 604 - 14.07 - A
    15. Caraus Sorin, Deva, 532 - 13.31 - A
    16. Glavan Radu, Timișoara, 1074 - 12.33 - A
    17. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 747 - 12.13 - A
    18. Pleava Gheorghe, Oravita, 2169 - 11.8 - A
    19. Sabau Victor, Arad, 767 - 11.3 - A
    20. Dumbrava Marius, Timișoara, 1383 - 10.7 - A
    21. Gligor Paul, Arad, 655 - 9.92 - I
    22. Jicarean David, Lipova, 1049 - 8.38 - I
    23. Pralea Constantin, Alba Iulia, 787 - 6.77 - IW
    24. Dumbrava Dan, Timișoara, 1635 - 6 - I
    25. Doxan Adrian, Resita, 1924 - 5.75 - I
    26. Ambrus Narcis, Oravita, 1569 - 5.4 - I
    27. Ruhmann Cristian, Moldova Noua, 2057 - 4.8 - I
    28. Ispas Andrei, Timișoara, 3360 - 4 - I
    29. Zachel Petre, Oravita, 1972 - 0 - A
    30. Nicoriciu Razvan, Oravita, 2979 - 0 - A
    31. Mustata Catalin, Oravita, 4508 - 0 - A
    32. Stoia Ioan, Oravita, 5001 - 0

    Comentariu


    • #3
      Dehelean Octavian, Timișoara, open
      Grubacichi Marius, Timișoara, open
      Ankar Wasim, Timișoara, avansati
      Hancig Mircea, Timișoara, avansati

      Comentariu


      • #4
        Put Gabriel, Oravita, elite
        La Open: Crenicean Liviu, Drinceanu Lilian, Murgu Ioan, Lungu Marius, Vereș Francisc, Ciublea Vichente, Balmez Dorel, Ilia Ionicut.
        La Avansati: Cioveie Marian, Cioveie Bogdan, Pleava Gheorghe, Zachel Petre, Mustata Cătălin, Stoia Ioan.
        La începători:Ambruș Narcis,Nicoriciu Răzvan .

        Comentariu


        • #5
          Veres Adrian, Timișoara, open
          Jurescu Sorin, Timișoara, open

          Comentariu


          • #6
            Glisa Valentin, Timișoara, elite
            Cecan Vasile, Timișoara, open
            Jichici Svetozar, Timișoara, open
            Lacatis Ghita, Arad, open

            Comentariu


            • #7
              Vela Gabriel, Timișoara, incepatori
              Ispas Dan, Timișoara, open
              Ispas Andrei, Timișoara, incepatori
              Frunza Alexandru, Timișoara, open

              Comentariu


              • #8
                Mutrescu Eugen, Timișoara, elite
                Iana Remus, Timișoara, elite
                Costache-Rosioru Cristian, Timișoara, open
                Mihalescu Dinu, Timișoara, elite
                Beca Iliesen, Timișoara, elite

                Comentariu


                • #9
                  Popa Bogdan, Timișoara, elite
                  Deak Valentin, Sebis, open
                  Glavan Radu, Timișoara, avansati
                  Verdet Adrian, Timișoara, elite
                  Kaposta Victor, Arad, open

                  Comentariu


                  • #10
                    Popet Doru, Timișoara, elite
                    Oprea Adrian, Timișoara, elite

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Reșița la Open
                      Csaky Tiberiu, Venter Liviu, Turburan Ion,Munteanu Constantin,Degianschi Obrad, Poenar Alin, Creșneac Mihail
                      La Elite : Sorescu Deian și P?rvu Nicolae,
                      La Avansați Tamșa Titus

                      Comentariu


                      • #12
                        Nagy Iosif din Arad Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Berzovia la Open - Vuca Adrian

                          Comentariu


                          • #14
                            Balaj Roland - Avansati din Arad
                            Dumitru Florin - Avansati din Arad
                            Gherman Romulus -Avansati din Arad

                            Comentariu


                            • #15
                              Gligor Paul - Arad - Avansati
                              Achim Paul - Arad - Incepatori

                              Comentariu


                              • #16
                                Dobinda Alexandru-Arad-Incepatori.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Szivery Adirian avansați ARAD


                                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Sabau Victor din Arad la avansati

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Kaszta Harrald /Arad/incepatori

                                      Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Daroti Florin - Lipova -Avansati
                                        Jicarean David -Lipova- Incepatori.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Vasi Daniel-Arad-Avansati.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Ciao din Orastie la open se inscrie Georgescu Constantin, multumesc
                                            Blade: HM CRT Combi
                                            FH: Victas Ventus Limber
                                            BH:
                                            Dawei 388D-1

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Hristos a ?nviat!!!
                                              Chiscan Bogdan / Arad / Avansati

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Din Deva, Caraus Sorin si Boznea Daniel, ambii la open.

                                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Faur Lucian din Jimbolia la avansați

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X