Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B in București 22 ianuarie 2006

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B in București 22 ianuarie 2006

    Rog doritorii din București sau de oriunde sa confirme participarea pentru a putea estima numarul de participanti! Turneul se va desfasura la idm!
    Inscrierile se vor face prin site pana sambata la ora 21:00, si in ziua concursului, pana la ora 9:10 la IDM

  • #2
    Primul!!!!

    Adrian Constandache.
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

    Comentariu


    • #3
      Ma inscriu si eu....
      Serban Suchea

      Comentariu


      • #4
        mi tu

        Laurentiu Dinu
        In me the WishMaster
        Blade : 729
        FH : Donic Coppa
        BH : Donic Coppa

        Comentariu


        • #5
          si eu voi participa

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de valentin
            si eu voi participa
            nu mi-ai dat datele tale Valentine sa te pot inscrie in circuit!!! Oricum te-am inscris deja.

            Comentariu


            • #7
              Hai ca ma inscriu si eu! Datele ...le stie organizatorul
              Blade: Butterfly Photino
              Fh: Butterfly Tenergy 05
              Bh:Yasaka Rakza 9

              www.lovetodance.ro

              Comentariu


              • #8
                Inscriere

                Ma inscriu si eu.

                Macabinski Lucian-Robert

                Restul datelor le gasiti la inregistrarea in Amatour.
                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                Oricine se joaca insa putini joaca...

                Comentariu


                • #9
                  Vin si eu, Mihai-Gabriel.
                  bafta tuturor participantilor !!!

                  Comentariu


                  • #10
                    ma inscriu si eu:
                    Mircea Valentin, la fel, datele complete sint la inregitrarea la AMATour.
                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                    Fete de palete tenis de masa
                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      si eu....
                      Iosif Daniel
                      Lemn: Joola K5
                      Fete: Yasaka Mark V 30

                      Comentariu


                      • #12
                        Eugen Dona
                        Amator
                        29 de ani
                        0722531421/0722333664;

                        Comentariu


                        • #13
                          Mai inscriu eu inca 3 persoane :

                          Dascalitei Mihai
                          33 ani
                          amator
                          0723 218 113

                          Gheorghe Marian
                          43 ani
                          amator
                          0722 324 170

                          Anghel Calin
                          33 ani
                          amator
                          0723 654 616
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Daca am numarat bine, suntem 13 pana acum...14 cu dan2, daca participa si la competitie.
                            Astia doar cei care s-au inscris pe Forum...cati or mai veni si direct la fata locului...ramane de vazut.

                            Nu s-a precizat care va fi taxa de participare si daca din aceasta taxa se va plati si chiria meselor sau aceasta se plateste separat.
                            Pe organizator il rog sa dea mai multe detalii pt. ca e cam flu..flu...anuntul.
                            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                            Comentariu


                            • #15
                              inca o inscriere :

                              Marius Blagoi
                              46 ani
                              amator
                              0766 495 695
                              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                              Fete de palete tenis de masa
                              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                Iata cateva detalii de organizare pentru interesati:

                                localitatea: BUCURESTI
                                data: duminica, ora 9:00
                                sala IDM
                                Locatia: primele mese daca ne miscam repede;
                                numarul de mese: 4 (pentru 16 inscrisi) - 6 (pt 24 inscrisi)
                                Numarul maxim admis de participanti: 24.
                                Durata probabila 10:00- 14:30
                                Taxa pentru mese 60000 lei de persoana inscrisa
                                Taxa pt organizator 0 lei si 0 bani
                                Daca numarul de jucatori inscrisi va fi mai mare de 20 (pana in acest moment sunt inscrisi 15 jucatori) se pot organiza doua turnee separate, fiecare cu punctaj propriu conform regulamentului Amatour. Jocurile vor fi in sistemul 3 din 5.
                                Capi de serie nu.
                                Ultimele amanunte maine seara, dupa ultimele inscrieri on line.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Cateva reguli:
                                  Inscrierea in grupe se va face prin tragere la sorti.
                                  Ordinea jocurilor va fi anuntata de organizator printr-o lista stabilita initial.
                                  La fiecare meci, invingatorul va anunta rezultatul si va verifica inregistrarea corecta a scorului respectiv.
                                  Sistemul de joc:
                                  in functie de numarul de inscrisi de la ora 9:10 organizatorul va alege intre urmatoarele variante:
                                  2 grupe x8 jucatori
                                  2 grupe x 10 jucatori.
                                  4 grupe ~egale numeric.

                                  In grupa finala (de 8 ) se vor califica primii 4 din fiecare grupa preliminara. (sau primii doi in varianta 3) Jocurile vor fi in sistem 3 din 5. Rezultatele directe din turneul preliminar se pastreaza si in turneul final.
                                  In turneul pentru consolare (de 8 maxim) se vor putea inscrie urmatorii clasati (in ordinea punctajului acumulat), platind taxa pentru masa. (~30000 lei) Jocurile vor fi in sistemul 2 din 3. Deasemenea, rezultatele din turneul preliminar se vor pastra.

                                  Recomandare: Aduceti mingii pentru joc;

                                  Turneul va fi usor sponsorizat de CEFIN ROMANIA –EUROBODY, care va acorda premii primilor 4 clasati.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mi se pare de bun simt ca jucatorii ce se prezinta la concurs sa respecte regulile scrise si nescrise ale tenisului de masa si SA NU SE IMBRACE IN TRICOU ALB care incomodeaza jucatorul advers...
                                    Propun asta ca regula obligatorie.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Corect, numai ca regula suna in felul urmator : nu este voie sa te imbraci cu un tricou care are culoarea predominanta identica cu cea a mingei de joc. Deci, nici tricouri portocalii daca se va juca cu minge portocalie !!!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Dan2
                                        Turneul va fi usor sponsorizat de CEFIN ROMANIA –EUROBODY, care va acorda premii primilor 4 clasati.
                                        adica?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Si a fost si turneul din București….

                                          Jocuri multe si frumoase, echilibrate, atmosfera buna de concurs. Evident, nu s-au prezentat toti cei inscrisi prin Forum, dar s-au inscris alti cativa inainte de concurs, asa ca am fost fix 16. Au venit cativa si dupa inceperea concursului, dar prea tarziu…
                                          Concursul a inceput la 9;45 , grupele s-au incheiat la 13:15,iar ultimul meci (decisiv) la ora 14:45.
                                          Am jucat in doua grupe, de 8 , dupa care primii 4 din fiecare grupa au format grupa finala de 8. Fiecare a jucat minim 7 meciuri, cei mai buni au jucat 11.
                                          Plusuri:
                                          Ne-am cunoscut, am jucat, ne-am simtit bine.
                                          S-a jucat corect, cu ambitie, nu au fost probleme de organizare.
                                          Vom mai avea cativa inscrisi pe site, care sper sa devina fideli.
                                          Minusuri
                                          - Pretul cam piperat al meselor (pana la ora 13:00 de 60.000 lei, dupa 13:00 120.000), asa ca am platit 1.500.000 lei, impartiti astfel: 60000.pt prima faza si 60.000 pentru cei calificati in faza a doua. Costul meselor a fost achitat in totalitate de participanti.
                                          - Am fost la vanatoare cu pusca fara gloante (aparatul foto nu era incarcat), asa ca nu am decat o singura poza de final.
                                          - Neclaritate in regulament in privinta calificarii din grupe ( locurile 4 si 5 aveau acelasi nr de puncte, unul avea setaveraj superior, dar pierduse la celalalt. Pentru a evita neintelegerile s-a jucat meci de baraj; Am stabilit ulterior regula ca la egalitate de puncte intre 2 jucatori se califica cel cu victorie directa; la egalitate intre 3 jucatori, se calculeaza in ordine: intai setaverajul general , apoi victoria directa (daca raman 2).
                                          - Timpul insuficient pentru un organizator si jucator , care trebuie sa fie atent si la joc si la inregistrari.
                                          Clasamentul final a fost urmatorul:
                                          1. Mihai Bodeanu (bebe)
                                          2. Eugen Dona (eugen)
                                          3-4Dragos Stoica
                                          3-4Dan Bodeanu (dan2)
                                          5 Gheorghe Dinu (nu e inscris)
                                          6 Costin Cavasi (nu stiu daca e inscris in forum)
                                          7 Mihai Angelescu (15 ani) (inca nu e inscris)
                                          8 Lucian Macabinski (makarone)

                                          Listele oficiale vor fi transmise lui Filo.

                                          Sponsorul turneului, firma CEFIN ROMANIA -EUROBODY a acordat premii in obiecte in valoare de aprox 2.000.000 lei primilor 3 clasati, precum si Premiul Fair Play tanarului Mihai Angelescu.

                                          Felicitari Participantilor si Laureatilor!

                                          Asteptam opiniile, sugestiile si reclamatiile participantilor (daca sunt) pentru a tine cont de ele la viitoarele turnee.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            In toate sporturile victoria directa preleveaza asupra setaverajului nu numai in tenisul de masa.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              A fost un concurs frumos, cu nivel de joc ridicat si organizare simpla si eficienta. Imi pare rau ca nu am stat pana la sfarsit si imi cer scuze ( sper ca plecarea mea nu a fost interpretata ca lipsa de respect fata de cei calificati mai departe ).
                                              Felicitari invingatorului si tuturor participantilor !

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Vreau sa multumesc in primul rand organizatorilor (d-lui Bodeanu, sau Dan2 daca imi permite) pentru acest concurs, a fost o organizare foarte buna in primul rand pt ca ne-a mobilizat sa ne miscam mai repede...a fost un nivel de joc foarte bun, drept pt care ma bucur si mai tare pt locul onorant pe care l-am obtinut...nu stiu daca o sa mai reusesc o performanta similara in curand, desi sper din toata inima...Una peste alta s-a jucat foarte placut.

                                                In al doilea rand vreau sa le multumesc lui Mihai Dascalitei (pacat ca nu a participat) si lui Valigti ca mi-au facut rost de paleta cu o zi inainte de concurs...sigur nu m-as fi descurcat fara ajutorul lor...

                                                In al treilea rand (si ultimul) vreau sa ii felicit pe toti participantii pt jocul prestat si mai ales pe Bebe care a jucat excelent si pe buna dreptate a ocupat locul 1...



                                                Ne vedem neaparat la concursul urmator.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  A fost un concurs foarte frumos , felicitari organizatorilor . Data viitoare o sa joc mai bine ,fie si imprumutand la fiecare meci o paleta de la altcineva (asta ca sa nu mai joc cu paleta mea buna de pus pe foc). Despre invingator , ca de obicei , sa puna mana sa invete rezistenta mat. si alte alea ca vine sesiunea si el se tine de prostii. Eugene , asteptam si noi rezultate ,poate ne-o iesi sa castigam si noi la pariloto , ca ai cota mare daca'l bati pe Bebe.
                                                  In me the WishMaster
                                                  Blade : 729
                                                  FH : Donic Coppa
                                                  BH : Donic Coppa

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X