Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

    FELICITARI.!!!
    Un adevarat spectacol.

    Comentariu


    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

      FINALA
      GORGENYI LEVENTE (Odorheiu Sec.) - ROMAN IULIAN (Brașov)
      SETUL 1

      Clip realizat de colegul nostru din Miercurea Ciuc, Kiss Janos. Ii multumim.
      SETUL 2

      Clip realizat de colegul nostru din Miercurea Ciuc, Kiss Janos. Ii multumim.
      SETUL 3

      Clip realizat de colegul nostru din Miercurea Ciuc, Kiss Janos. Ii multumim.
      SETUL 4

      Clip realizat de colegul nostru din Miercurea Ciuc, Kiss Janos. Ii multumim.
      STIGA OFFENSIVE CR
      Hexer HD. // T-64

      Comentariu


      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

        Postat în original de mircea.garaz
        Odorheiul a demonstrat ca merita sa fie in AMATuR!

        Multumim.
        STIGA OFFENSIVE CR
        Hexer HD. // T-64

        Comentariu


        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

          Poate ar trebui sa-i facem o oferta pentru dl.Kiss J.

          Comentariu


          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

            Multumesc frumos pentru aprecierile facute la adresa mea pe forum. In primul rind ?i multumim dl.Doki care a avut ideea sa filmam si sa facem un montaj frumos despre finala de la Odorhei inclusiv despre tot turneul.
            As fi foarte încantat de o asemenea oferta deoarece asta e meseria mea.IN plus sunt si jucator de tenis de masă amator (candva legitimat).
            Kiss

            Comentariu


            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

              Felicitarile mele dl. Kiss Janos pt. filmul realizat de dvs..
              Si bine ati venit pe Forum
              lemn:HML -carbon, hinoki
              fetze; Victas V>01 Limber
              si echipament Xiom

              Comentariu


              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                D-le. Kiss J. imi puteti lasa va rog un mp cu costurile unui asemenea eveniment?
                Schlager Carbon
                Acuda S1
                Acuda S1

                Comentariu


                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                  D-le Radu putem discuta pe tema asta .Pot sa va las un numar de telefon si puteti sa ma contactati daca doriti,sau o adresa de e-mail. kissfoto(at)yahoo.com ,,,,,,,,, kisssfoto(at)gmail.com
                  Kiss

                  Comentariu


                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                    Nu ma pot abtine sa nu revin cu aprecieri laudative fata de filmuletul realizat de IANOS.
                    Nu stiu ce studii ai in domeniu, dar se vede ca ai idei si mult bun gust pentru frumos.
                    BRAVO !!!
                    BRAVO si lui LEVENTE si lui IULIAN pentru spectacolul oferit !!!

                    Comentariu


                    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                      Postat în original de mateidumitru
                      Data viitoare sper sa fiu eu in locul lui ROMAN
                      Va salut dle. Matei,
                      Nu stiu daca veti ajunge in finala, dar la urmatorul turneu de la Odorhei prezenta dvs este obligatorie.
                      Va astept cu drag!
                      Aceasi obligatie o au si finalistii! Levente ca sa ofere sansa revansei (a terminat turneul neinvins, 15:0) iar pe Roman Iulian il obliga declaratia de ieri.
                      STIGA OFFENSIVE CR
                      Hexer HD. // T-64

                      Comentariu


                      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                        da.....asta a fost un concurs pe cinste....si o sala extraordinar de frumoasa

                        Comentariu


                        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                          Multumesc dle. Matei,sper ca o sa avem ocazia sa ne intilnim cat mai curand la unele din turnee amator.
                          Kiss

                          Comentariu


                          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                            Postat în original de doki
                            Postat în original de mateidumitru
                            Data viitoare sper sa fiu eu in locul lui ROMAN
                            Va salut dle. Matei,
                            Nu stiu daca veti ajunge in finala, dar la urmatorul turneu de la Odorhei prezenta dvs este obligatorie.
                            Va astept cu drag!
                            Aceasi obligatie o au si finalistii! Levente ca sa ofere sansa revansei (a terminat turneul neinvins, 15:0) iar pe Roman Iulian il obliga declaratia de ieri.
                            Va contra-salut D-le Doki ,
                            Eu as fi venit cu draga-inima, dar nu puteam sa-mi calc cuvintul dat, asa ca am preferat sa pling in fata calculatorului.
                            Ma bucur ca a iesit un concurs la care toata lumea a fost super-multumita. Asta inseamna ca, data viitoare nu vor mai exista diferente de opinii si voi participa cu drag.
                            Cit despre participarea mea in finala, a fost o gluma, eu nefiind in stare, in aceasta viata, sa accesez vreo finala. Dar imi place sa privesc meciurile de mare lupta.
                            Sa auzim de bine cit mai curind !

                            Comentariu


                            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                              Ieri, dupa antrenament, l-am re-echipat pe Gorgenyi.

                              STIGA OFFENSIVE CR
                              Hexer HD. // T-64

                              Comentariu


                              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                foarte frumos echipament.dar in alb nu e voie sa joci.
                                blade:timo boll tamca 5000
                                fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                Comentariu


                                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                  Postat în original de FARKAS GABOR
                                  foarte frumos echipament.dar in alb nu e voie sa joci.
                                  Nu e alb, e grii.
                                  Nu va juca in acel echipament, a fost pt o singura seara.
                                  Levente totdeauna joaca in albastru.
                                  A fost o seara mai relaxanta.
                                  Si furia rouge si-a schimbat culoarea.

                                  Sambata, tu ai prins o zi mai putin norocoasa!
                                  STIGA OFFENSIVE CR
                                  Hexer HD. // T-64

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                    foarte frumos ,
                                    dar eu cred ca , daca joaca inca trei meciuri , toate trei le castiga Roman sper
                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                    FH: Tenergy 05 FX
                                    BH: Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                      Postat în original de ursuleanvasile
                                      foarte frumos ,
                                      dar eu cred ca , daca joaca inca trei meciuri , toate trei le castiga Roman sper
                                      OK, ni s-a mai spus (chiar si inaintea turneului), dar nu inteleg logica comentariului !?
                                      Noi l-am felicitat pt acest turneu, cel de saptamana trecuta.
                                      Si Levente s-a bucurat, si se mai bucura pt acest turneu.
                                      Despre acest turneu avem material foto / video, si cf obiceiurilor le-am postat.
                                      STIGA OFFENSIVE CR
                                      Hexer HD. // T-64

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                        foarte bine ,
                                        va felicit ,
                                        bravo !
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                          Dm. Vasile sper ca stiti si dumnavaoastra ca speranta este un lucru dar realitatea este cea ce am vazut,de ce oare nu ma batut din prima incercare?
                                          Daca vreti o revansa stau la dispozitie orcand si o sa vedeti rezultatul
                                          Va astept cu drag

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                            Impresii finale, concluzii.
                                            Am fost la prima organizare a unui turneu AMATuR. Startul a cam scartait, dupa care lucrurile au intrat pe fagasul normal. Inca o data multumiri lui Zoltika si Florin.
                                            La noi e o vorba. Minden j?, ha a v?ge j? ! (adica, Totul este OK, daca se termina cu bine !)
                                            Aprecierile din ziua concursului, precum si feedback-ul pozitiv de pe forum ne intareste convingerea ca a fost un turneu reusit (pt organizare / conditiile de joc, din 29 de participanti chestionati 27 ne-au acordat calificativ FB ). Au fost si minusuri, unele mentionate inca la Odorhei iar altele observate de noi. Chit ca mai toate au fost lucruri marunte, eu am umplut o foaie intreaga cu ce vom face altfel la urmatorul turneu.
                                            Nu pot sa trec insa peste timpul de desfasurare de peste 15 ore (intre orele 9:00-24:00), care in mod sigur influenteaza nivelul de joc, confortul jucatorilor si intr-o buna masura si rezultatul final. In tinerete am facut sport de performanta (nu tdm., vezi rezultatele mele de la Odorhei ) si stiu ca dupa 10 ore de joc randamentul fiecaruia dintre noi este influentat de "n" factori. In conditiile in care incalzirea nu poate dura mai mult decat cateva minute, constituie o problema si pauzele de 1-1:30 ore intre jocuri.
                                            Tocmai de acea, luand in calcul si capacitatea sali, a-si vrea sa pun la dezbatere un sistem care ar rezolva aceste probleme: ar asigura pt. fiecare participant min. 8/9 partide, pauzele dintre jocuri nu ar depasi 20/30 minute, in jurul orelor 14-15:30 fiecare jucator ar avea o pauza mai lunga pt a putea servi masa, si nu in ultimul rand s-ar termina turneul in jurul orelor 18:30-19:00.
                                            --
                                            Numar participanti: 80 (sau 96)
                                            Numar mese: 8
                                            Gr. inferioare: 16 gr. de cate 5 (sau 6 ) jucatori, organizat in doua serii. Durata 4-5 ore (max. 5:30)
                                            Primii 3 se califica in gr. superioare iar locurile 4., 5. (sau si 6.) in grupe de consolare.
                                            16 gr. superioare de cate 3 respectiv 8 gr. de consolare de cate 4 (sau 16 gr. de cate 3). Atat gr. superioare cat si
                                            gr. de consolare s-ar juca pe 4 mese (cele superioare pe mesele centrale), in 4 serii. Durata 3-3:30 ore.
                                            Toti jucatorii au cca. 1:30-2:00 ore pentru a servi masa.
                                            Din cele 16 gr. superioare se califica primii 2 in eliminatoriu.
                                            --
                                            Astept parerile voastre.
                                            PS.
                                            Ma bucur ca v-au placut inregistrarile video, iar pentru urmatorul turneu sper sa rezolvam si un Streaming live .
                                            STIGA OFFENSIVE CR
                                            Hexer HD. // T-64

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                              Ar fi super.!!!
                                              Gandit sa inpace si capra si varza.

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                Postat în original de rflash
                                                Sincer si mie mi se pare cam mare taxa de participare.
                                                In plus chiar nu inteleg de ce se limiteaza la 72 de participanti cand exista 8 mese. Daca se fac grupe de 6, se pun 2 grupe la fiecare masa si rezulta mai putine meciuri decat 1 grupa de 9 ... si rezulta 96 de participanti nu 72. Problemele apar cand sunt mai mult de 12 jucatori / masa, cu toate ca au fost turneee cand s-a depasit si acest numar.
                                                Deci era in cunostinta de cauza ce spunea Cristi aici,din punct de vedre al participantilor,nu Doki?
                                                Mai sunt persoane de la care ai de unde invata,in vederea organizarii unui concurs,nu ca nu sunt ok sumele de neajunsuri la care ai ajuns tu personal. Daca se gaseste mai multa deschidere la dialog,cu siguranta se preintimpina mult mai multe probleme de organizare la un asa nivel.
                                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                                FH - TENERGY 64
                                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                  Mie mi s-a parut clar de ce a limitat numarul de locuri la 72, atatea dulapuri erau disponibile in vestiar, daca data viitoare va dori sa primeasca 96 de jucatori, va gasi o alta solutie.
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                    Postat în original de victorache
                                                    Postat în original de rflash
                                                    Sincer si mie mi se pare cam mare taxa de participare.
                                                    In plus chiar nu inteleg de ce se limiteaza la 72 de participanti cand exista 8 mese. Daca se fac grupe de 6, se pun 2 grupe la fiecare masa si rezulta mai putine meciuri decat 1 grupa de 9 ... si rezulta 96 de participanti nu 72. Problemele apar cand sunt mai mult de 12 jucatori / masa, cu toate ca au fost turneee cand s-a depasit si acest numar.
                                                    Deci era in cunostinta de cauza ce spunea Cristi aici,din punct de vedre al participantilor,nu Doki?
                                                    Mai sunt persoane de la care ai de unde invata,in vederea organizarii unui concurs,nu ca nu sunt ok sumele de neajunsuri la care ai ajuns tu personal. Daca se gaseste mai multa deschidere la dialog,cu siguranta se preintimpina mult mai multe probleme de organizare la un asa nivel.
                                                    Explicatia la limitarea numarului de participanti am dat-o in 22 ianuarie (pag.6), ti-o mai repet:
                                                    Postat în original de doki
                                                    O alta problema comentata e numarul de participanti limitat la 72. Aici nu pot sa fac nici un compromis, baietii v-au dat explicatii gresite, ii corectez. Nu capacitatea salii este insuficienta, ci capacitatea dulapurilor din vestiar. Exclud, ca sala de sport sa se transforme in vestiar.
                                                    Ca sa cresc numarul participantilor la 80/96, voi mai achizitiona inca vreo 3-4 module de dulapuri.
                                                    O alta solutie ar fi ca noi, cei din Odorhei, sa folosim vestiarul fetelor .
                                                    Care dintre variante ne propui ?
                                                    STIGA OFFENSIVE CR
                                                    Hexer HD. // T-64

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X