Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

    Eu cred ca asemenea mesaje sa fie trecute la trolling. Daca nu zice despre cine sunt acele persoane e ca si cum nu o zis nimic!!
    Primorac Carbon
    FH Dignics 09C
    BH JOOLA MAXX

    Comentariu


    • #77
      Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

      DA-TI NUME,PENTRU CA NU CUNOASTEM TOTI JUCATORII.IAR DACA SE DOVEDESTE A FI ASA SE VOR LUA MASURI.

      Comentariu


      • #78
        Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

        Din Brăila: Turea Catalin.

        Comentariu


        • #79
          Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

          Divizia A - Masculin - 2007/2008 - Locurile 13-16
          Spartac București - Atlantis Bacău 9 : 5
          Etapa: VI
          Localitatea: Bacău
          Sala: Moinesti
          Data: 01.03.2008
          Ora: 09:00
          Arbitrii: Bostan, Miron
          Formatiile de joc:
          Spartac București Atlantis Bacău
          A CALAUZ Adrian V GAMAN Catalin
          B COJANU Ciprian X COMAN Alexandru
          C PUSCASU Daniel Y SURMEI Stefan
          D ALBESCU Bogdan Z PARNICA Leonid
          Dublu ALBESCU Bogdan /
          CALAUZ Adrian Dublu PARNICA Leonid /
          SURMEI Stefan
          Ordinea jocurilor:
          Partida Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Rez. Scor
          CALAUZ Adrian - GAMAN Catalin 11-8 11-3 11-8 - - 3-0 1-0
          COJANU Ciprian - COMAN Alexandru 12-10 11-7 5-11 11-6 - 3-1 2-0
          PUSCASU Daniel - SURMEI Stefan 9-11 9-11 9-11 - - 0-3 2-1
          ALBESCU Bogdan - PARNICA Leonid 11-8 6-11 8-11 11-9 12-10 3-2 3-1
          CALAUZ Adrian - COMAN Alexandru 11-7 11-4 11-3 - - 3-0 4-1
          COJANU Ciprian - SURMEI Stefan 12-10 6-11 11-3 5-11 8-11 2-3 4-2
          PUSCASU Daniel - PARNICA Leonid 7-11 4-11 8-11 - - 0-3 4-3
          ALBESCU Bogdan - GAMAN Catalin 11-8 11-4 11-5 - - 3-0 5-3
          ALBESCU Bogdan/
          CALAUZ Adrian - PARNICA Leonid/
          SURMEI Stefan 11-8 11-9 8-11 11-7 - 3-1 6-3
          CALAUZ Adrian - SURMEI Stefan 11-8 11-5 11-6 - - 3-0 7-3
          COJANU Ciprian - PARNICA Leonid 11-5 8-11 11-8 11-13 3-11 2-3 7-4
          PUSCASU Daniel - GAMAN Catalin 11-4 4-11 11-3 11-7 - 3-1 8-4
          ALBESCU Bogdan - COMAN Alexandru 7-11 9-11 11-8 15-13 6-11 2-3 8-5
          CALAUZ Adrian - PARNICA Leonid 13-11 11-2 11-2 - - 3-0 9-5
          Timo boll
          Tenergy 64

          Comentariu


          • #80
            Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

            Postat în original de CANDREI
            DA-TI NUME,PENTRU CA NU CUNOASTEM TOTI JUCATORII.IAR DACA SE DOVEDESTE A FI ASA SE VOR LUA MASURI.
            Domnule CANDREI, din cate am observat acesti jucatori sunt chiar din oras de la dumneavoastra chiar nu stiati de dumnealor? Intr adevar nu poti sti toti jucatorii, dar jucatorii ar trebui sa stie daca au dreptul sa se inscrie sau nu in concurs deoarece Amatourul inca functioneaza dupa un regulament si cred ca sunt in asentimentul multor jucatori amatori care nu au antrenamente si concursuri profesioniste.
            Timo boll
            Tenergy 64

            Comentariu


            • #81
              Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

              Postat în original de rogerpustiu
              sebi ? de ce e Zoly deasupra noastra ?
              presimt ceva ... o sa-i vina de hac
              Cine, Bulu?
              Blade: Timo Boll Spirit FL
              FH: Tenergy05
              BH: Tenergy05

              Comentariu


              • #82
                Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                Poate e o coincidenta de nume la cei doi: Parnica si Gaman. in cazul asta imi fac mea culpa.
                Timo boll
                Tenergy 64

                Comentariu


                • #83
                  Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                  dragul meu,ei nu au facut si nici nu fac performanta,acum 2 ani,subliniez 2 ani a fost o incercare de a intra si noi in randul lumii,cum s-ar zice,pe atunci nu stiam de AMATUR,DAR CA SA TE LINISTESTI TE ASIGUR CA NU FAC SI NU AU FACUT PERFORMANTA ASA CA VINO LINISTIT .VREAU CA LA ACEST TURNEU SA JUCAM DE PLACERE PENTRU CA DE FAPT ASTA CAUTAM CU TOTII.LIPSA UNORA DE INFORMATII II ADUCE PE UNII CARE VOR SA FACA CEVA PENTRU SPORTUL ACESTA SA SE INTRBE DACA MERITA EFORTUL.DAR EU SPER CA SI PE VIITOR SA MAI ORGANIZEZ ASTFEL DE CONCURSURI,INCLUSUV PENTRU COPII CARE REPREZINTA VIITORUL .CRED IN FAIR-PLAY SI IN DORINTA NOASTRA DE A SCHIMBA MENTALITATEA RETROGRADA A UNORA DINTRE NOI .CU RESPECT CIUBOTARIU MIHAELA-ORGANIZATOR (scriu de pe id-ul baiatului meu,)

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                    de la Bacău CIRNU EUGEN

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                      33. Kiss Janos- Ne asteapta o surpriza foto/film .?
                      Cred ca pasiunile sunt la fel de mari pentru amandoua.
                      Scuze daca am gresit persoana ,putin probabil ,dar totusi.!

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                        DA O SA FACEM SI FOTOGRAFII SI O SA LE POSTAM PE SITE

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                          draga mea, regulamentul nu l-am facut eu.eu doar am dat citire la un articol.Acest subiect cu jucatorii legitimati a fost dezbatut cred in fiecare luna, dar asta nu a facut sa se schimbe regulamentul.Nu stiu daca scrie undeva in acest regulament ca se fac exceptii in functie de performanta jucatorului (totusi e vb de Divizia A, nici macar Onoare sau calificari) sau de perioada mai mica de 2 ani(aici este vb de 1 an si 11 luni).Daca dumneavoastra credeti ca puteti schimba regulamentul va urez mult succes. In acest caz ca organizatoare ar trebui sa nu fiti partinitoare si sa precizati in anunt ca se pot inscrie in concurs toti Legitimatii. Ar fi bine de stiut daca si ceilalti amatori din tara sunt de acord cu acest lucru si in cazul asta sa dam drumul la legitimati in Amatour.Cu respect, Pirvulescu.
                          Timo boll
                          Tenergy 64

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                            daca stiam ca esti asa de nemultumit pentru cateva zile in plus sau in minus(DUPA CAZ) organizam concursul peste cateva zile ca sa fi si tu mai linistit si sa ne lasi sa jucam maine nestresati de aceste cateva zile de care te tot legi.

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                              nu sti detaliile acestei intrari in divizie si nu faci decat sa vorbesti ........NU AM INTRAT IN DIVIZIE DATORITA LOR ci am avut jucatori imprumutati dar asta este cu totul alta poveste.

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                Cred ca ati inteles gresit mesajul meu.Scopul nu a fost sa tulbur linistea concursului dumneavoastra ci doar respectarea regulamentului, care din cate am observat tinde sa fie incalcat de tot mai multe persoane.Ca sa fiu mai obiectiv dupa ce am citit mesajul dvs. am mai observat ca D-nul Parnica a mai participat la concursuri si anul trecut, cu rezultate destul de bune si a fost punctat in clasamentul AMATOUR.Dar daca anul trecut nu ati fi anulat concursul, ce raspuns mi-ati mai fi dat?Sau din acest motiv ati anulat concursul ptr 2010?
                                Timo boll
                                Tenergy 64

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                  uite cum facem,eu sunt un om ocupat,nu am timp de nimicuri,va raspund ca sa fiu totusi politicoasa .VA REPET CA LEONID NU A FACUT SI NU FACE PERFORMANTA,este si el ocupat ,ne intalnim la un tenis cand putem si ne permite timpul.Anul trecut nu am putut organiza din cauza gripei pentru ca primarul mi-a interzis sa aduc oameni din afara judetului.ACESTEA FIIND ZISE VA DORESC NUMAI BINE.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                    Nu poate nimeni sa cuantifice cine face performanta cu adevarat si cine nu dintre cei legitimati!!
                                    Legat de profesionism sa o lasam balta ca cei care traiesc din tenis de masă in romania poti sa i numeri pe degete.....
                                    Primorac Carbon
                                    FH Dignics 09C
                                    BH JOOLA MAXX

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                      Din pacate se retrage din M-ciuc Kiss Janos.
                                      Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                      Backhand> Yasaka Raksa 9
                                      Forehand> Yasaka Raksa 7

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                        Stimati domni,
                                        Doresc sa va prezint situatia celor doi participanti care sunt contestati:
                                        In urma cu doi ani, echipa Atlantis Bacău, care participa in divizia A era compusa din jucatori profesionisti, angajati sa participe la acel nivel.
                                        In primavara anului 2008, pe data de 01 martie, fiind un joc fara miza, au fost introdusi in echipa jucatori care erau legitimati la echipa, dar care nu participasera pana atunci. Printre acestia, fiind si domnii Parnica Leonid si Gaman Catalin
                                        Avand in vedere faptul cacei doi nu sunt si nu au fost jucatori profesionisti,. precum si faptul ca au participat in divizie numai o etapa, va rog sa luati in considerare ca ei au jucat mai putin de 6 luni in divizie.si se incadreaza in derogarea care exista in regulament, si la care am vazut ca au apelat si alti participanti din Amatur.
                                        Chiar daca cererea nu a fost facuta in acel moment ( in acea perioada nici nu stiam ca exista circuitul Amatur), cred ca cei doi domni se pot incadra in derogare si pot primi dreptul de a participa.
                                        Va multumesc

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                          Stimata Doamna,
                                          Mesajul D-vs mi s-a parut convingator si dupa ce m-am consultat cu D-l Catalin Cozma, care va participa la turneul de maine si care va fi si observator din partea Amatur (!), consideram ca prin acceptarea celor doi participanti nu se incalca regulamentul. Mai mult de atat, cred ca pe baza cererii d-vs, vor putea participa in Amatur si alti doritori, care, asa cum spuneti, nu sunt profesionisti si au jucat (in total!) mai putin de 6 luni in divizie.
                                          Va urez succes in turneul de maine, atat D-vs ca organizator, cat si celor doi participanti!

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                            Ma bucura faptul ca s-a ajuns la o "intelegere" cu privire la jucatorii legitimati, deoarece consider ca acestia pot ridica nivelul de joc din Amatour, dar ma surprinde faptul ca doamna i-a vazut pe cei doi jucatori numai intr-o singura etapa avand in vedere ca acestia au activat si au punctat ptr Clubul Atlantis din 2007 in mult mai multe etape decat a vazut dansa.Iar acest lucru se poate confirma pe site ul Federatiei Romane de Tenis de Masa. Cu mult respect, Pirvulescu Sebastian.
                                            Timo boll
                                            Tenergy 64

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                              Se inscrie pe ultima suta de metri Tamas Jeno-Miercurea-Ciuc.
                                              Ne vedem maine!
                                              Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                              Backhand> Yasaka Raksa 9
                                              Forehand> Yasaka Raksa 7

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                                http://tenisdemasa.amatur.ro/download/G ... inesti.xls - programul de selectie grupe, nu mai trebuie initializare
                                                http://tenisdemasa.amatur.ro/download/l ... inesti.xls - lista de participanti pentru scos la imprimanta
                                                http://tenisdemasa.amatur.ro/download/eliminatorii.xls - variante grupe inferioare-superioare si formulare eliminatorii
                                                Have fun!
                                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                                  Multumim tare mult Florine!
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEU A - MOINESTI , 06 februarie 2010

                                                    Pentru 96-100 participanti, este posibila si varianta cu 16 grupe cu 6-7 participanti. Se califica primii 3 in 8 grupe superioare de cate 6, formate din alipirea a doua grupe, una din 1-8 si una din 9-16, si in care se pastreaza rezultatele directe din grupele inferioare.
                                                    Eliminatoriu de 24, castigatorii grupelor joaca in turul II. Sistemul identic cu cel de la turneul final. Timpul de joc poate fi mai mic cu 2 ore, putandu-se incheia pana la orele 22.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X