Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

concurs tenis de masa fara taxa de participare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

    multumesc taikai cu stima

    Comentariu


    • #27
      Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

      [quote=Dado.daniel]sa lasam aceste discutii care nu fac cinste in primul rand nici unui cetatean roman, faptul ca esti cetatean roman si faci parte si dintr-o minoritate e un lucru perfect normal, cine stie ce gene avem si noi "romanii" prin adn? Poate avem o strastrabunica mongola! Plus ca omul a scpus ca e o problema de tastatura, care o am si eu la laptop.
      [quote="pal csaba":3kohi2bc]
      Postat în original de "Dado.daniel":3kohi2bc
      nu trebuie sa plingeti concursul se va tine si daca nu plingeti si aveti garantia mea ca in conditii mult mai bune decit citeva turnee zise A[/quote:3kohi2bc]
      am vazut ca ati folosit si dvs. putin mai tarziu acest zambet si cred ca v-ati dat seama intre timp ca sunt aplauze. Numai bine![/quote:3kohi2bc]
      imi cer scuze aveti dreptate

      Comentariu


      • #28
        Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

        Postat în original de Mugurescu
        Postat în original de pal csaba
        Concursul s-a terminat ,au fost 15 seniori si 8 veterani asa s-a impartit jucatorii si premierea s-a facut pe doua grupe .N-am putut anunta mai devreme concursul pt ca am aflat joi de concurs de la un prieten .In legatura cu reclama facuta oricui n-am vrut sa fac reclama nimanui mai ales ca domnul caruia trebuia sa fac reclama nu are nevoie de reclama mea .Daca va intereseaza ce a facut dinsul pt tenisul nde masa romanesc sa va mai interesati si poate veti afla si dvs .Legat de scrirea corecta sau chinuita in limba OFICIALA pe tastatura pc-ului meu daca apas z apare y si invers si nu stiu cum sa remediez acest lucru .Cand domnul care face reclamatii referitor la cunostintele mele lingvistice o sa stie atat maghiara cit eu limba OFICIALA atunci sa mai comenteze .Va multumesc si pentru aprecieri si dezaprecieri.
        Bre, la mine în ?ar? nu trebuie să ?tiu decât limba român?... nu te critic ?i nici nu-?i cer nimic, vorbe?ti ?i scrii ca mine... e ok!
        Nu? ...s?-?i fie de bine, ia ?i posteaz? în englez?, sau pe forumuri în Ungaria, în limba pe care o vrei matale! Nu sunt dator să cunosc limba lu' matale!
        Este o chestie de bun sim? pân? la urm?, de respect reciproc, a vorbi aceea?i limb?... b?nuiesc că la dvs în buletin / C.I. este stipulat? cet??enia român?, nu?
        Doresc să vă aduc aminte că în ?ara în care tr?i?i LIMBA OFICIAL? este LIMBA ROM?N?, nu limba gimnastic? pe care o afi?a?i în posturile de mai înainte!
        P.S. Dac? este o a?a mare greutate pentru dvs să va gîși?i cuvintele în limba român?, limba ??rii în care tr?i?i (sau t?r??i!!?!?!?!?!!?), vă rog apela?i la un traducâtor autorizat sau la traducerea pe care o ofer? Google...
        Nu inteleg de unde atita adversitate si rautate fata de un semen de-al nostru.
        Daca tu ai trai in alta tara si ti s-ar adresa un cetatean din tara respectiva in felul acesta, cum te-ai simti ?
        Crede-ma ca nu e frumos ceea ce faci, mai ales ca nici nu il cunosti pe acest om.
        Sunt convins ca miine iti va fi rusine de felul cum te-ai purtat cu el .

        Comentariu


        • #29
          Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

          dak yo as trai in alta tara as avea grija mai intai ce vb.sau macar nu as bate campii

          Comentariu


          • #30
            Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

            Postat în original de SENATOR DE DREPT
            dak yo as trai in alta tara as avea grija mai intai ce vb.sau macar nu as bate campii
            Deocamdata, in cei 100 de ani traiti in Romania, nu ai reusit sa inveti sa scrii corect romaneste. Din pacate !

            Comentariu


            • #31
              Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

              subscriu.
              Ma deranjeaza de 10 ori mai mult ortografia si discursul "domnului" SENATOR DE DREPT decat a lui pal csaba
              Pentru domnul Mugurescu
              Domnule, ai sa vezi ca 90% din utilizatorii acestui forum nu au nici o legatura cu gramatica, ortografia, ortoepica sau topica limbii române. Chiar unii jucatori foarte buni si cu opinii foarte concludente in tenis de masă, ai zice ca nu au trecut de clasa a 3-a. Totusi atunci cand am incercat sa ii corectez, mi s-a raspuns aspru ca aici sunt discutii despre tenis de masă si nu despre gramatica.
              Consider ca pal csaba s-a exprimat inteligibil desi romana nu e limba sa materna. Sa nu ii cautam nod in papura, cum nici pe dumneavoastra nu v-a tras nimeni de urechi ca ati lipsit la lectia unde se vorbea despre punctele de suspensie, uzul si scopul lor in propozitie.
              Sunt sigur ca nu aveti o atitudine xenofoba/antimaghiara pentru ca ar fi atat ceva foarte nesportiv cat si ilegal. Sa ne inarmam cu toleranta si maturitatea pe care ni le permite varsta si sa intelegem ca atunci cand nu exista simpatii fata de o anumita persoana, aceasta din urma poate fi foarte usor ignorata.
              Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

              Comentariu


              • #32
                Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                va multumersc frumos pt vorbele bune si d-lui Dragomir pt banc m-ia placut f mult si dl VISCO are mare dreptate citez "Nu te certa niciodata cu un prost ! Te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta ! am incheieat citatul .

                Comentariu


                • #33
                  Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                  Doi politisti maghiari stau la o intersectie. Vine un englez si intreaba :spiking you inglish, sprechen deutsch ... in cinci limbi . Maghiari se uita ca la film raspuns ioc . Strainul nostru pleaca si politistul is-i intreaba colegul .Janos n-ar trebui sa invatam si noi o limba straina , la care colegul spune .Ce folos sa stim limbi sraine asta stia cinci limbi si tot n-a reusit sa se inteleaga cu noi .

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                    oricum ungaria are lot mai bun ca noi la fotbal
                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                      Postat în original de noro
                      oricum ungaria are lot mai bun ca noi la fotbal
                      Si la tenis de masă si ... la civilizatie .
                      Mai avem multe de invatat de la ei si trebuie sa zicem MULTUMESC ca ii avem printre noi.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                        la tenis de masă n-as zice.romania ma are pe mine...(si nu iau pastile de slabit.)
                        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                          Domnule Pal, Va rog sa ne anuntati din timp cand se vor mai organiza astfel de turnee la Tg Secuiesc, ca sa ne pregatim din vreme
                          Sunt convins ca cei care vor veni vor intelege bine mesajul si vor veni pentru turneu, pentru a se imprieteni cu gazdele.
                          Lipsa unei litere in cuvant, sau o exprimare care uneori nu iese chiar cum am dori se poate trece usor cu vederea.

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                            Multumesc pentru lamuriri.
                            La urmatoarea intalnire sper sa putem spune prezent.
                            Succes in continuare.

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                              Postat în original de marqq
                              subscriu.
                              Ma deranjeaza de 10 ori mai mult ortografia si discursul "domnului" SENATOR DE DREPT decat a lui pal csaba
                              Pentru domnul Mugurescu
                              Domnule, ai sa vezi ca 90% din utilizatorii acestui forum nu au nici o legatura cu gramatica, ortografia, ortoepica sau topica limbii române. Chiar unii jucatori foarte buni si cu opinii foarte concludente in tenis de masă, ai zice ca nu au trecut de clasa a 3-a. Totusi atunci cand am incercat sa ii corectez, mi s-a raspuns aspru ca aici sunt discutii despre tenis de masă si nu despre gramatica.
                              Consider ca pal csaba s-a exprimat inteligibil desi romana nu e limba sa materna. Sa nu ii cautam nod in papura, cum nici pe dumneavoastra nu v-a tras nimeni de urechi ca ati lipsit la lectia unde se vorbea despre punctele de suspensie, uzul si scopul lor in propozitie.
                              Sunt sigur ca nu aveti o atitudine xenofoba/antimaghiara pentru ca ar fi atat ceva foarte nesportiv cat si ilegal. Sa ne inarmam cu toleranta si maturitatea pe care ni le permite varsta si sa intelegem ca atunci cand nu exista simpatii fata de o anumita persoana, aceasta din urma poate fi foarte usor ignorata.
                              dk te intereseaza foarte tare pot sa iti spun si dc scriu asa tov. profesor de limbi straine

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                                Ma intereseaza prea putin, spre deloc chiar.
                                Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: concurs tenis de masă fara taxa de participare

                                  destul cat sa-i atragi atentia!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X