Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, București - 16.12.2006

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneul Campionilor AmaTur, București - 16.12.2006

    Avem disponibilitati ptr. turneul final , DMS este unul din cei care vor sa faca treaba asta si vrem sa o facem cum trebuie , adica din timp , toate lucrurile organizate ca la carte , aici putem mentiona chiar si cazarea celor din provincie , el poate caza 4-5 persoane , eu mai pot caza 2 si mai gasim sustinatori care sa ajute cu treaba asta , cred . Ideea era sa-l facem pe parcursul a 2 zile ptr. ca nimeni nu ar dori sa joace 8-12 meciuri cu sufletul la gura si finala la ora cind trenul e deja in statie. propunerea era in felul urmator, sa tinem grupele si ce se mai poate in prima zi , si in cea de-a doua sferturi , semifinale si finala ca si acei care ajung acolo sa poata juca la valoarea lor.
    Dorim de asemeni sa avem pe tot parcusul sa avem ceva de mincare , cafea , apa minerala , plata . Cautam sponsori ptr. aceasta , ptr. premii care trebuie sa fie mai consistente ca pina acum, doar este cel mai important turneu din 2006 si primul de altfel dintr-o serie pe care eu o vad lunga .
    Postat în original de NICOVALA CUGIR
    in legatura cu turneu final A+ locul este batut in cuie sau se poate tine la Bistrița?acolo sint 18 mese la București nu stiu cite mese sint.pentru data de 16 decembrie nu-i bine venit ,daca se poate sa fie pe 9 sau 23 sau in ianuarie ar fii bine sa organizeze turneu final sa se inceapa anul nou cu un turneu mare A+.
    Ca raspuns lui Nicovala Cugir vin cu urmatoarele argumente :
    1 nu e obligatoriu in București
    2 ne sta in putere cred,sa-l facem cum ar trebui
    3 sintem multi din București si toate trenurile trec pe aici dar, putem sa
    venim si noi la Bistrița
    4 avem o sala cu 9 mese , suficienta si buna .
    5 intentionam sa aducem arbitri oficiali care sa nu permita servicii din
    mina , si alte eventuale discutii si nereguli ce pot aparea pe parcurs .
    Dat timpul care este foarte scurt si datorita faptului ca pe 16 care era o data f potrivita nu se poate tine ca este etapa in superliga nu ne ramine decit 9 care e mult prea devreme si 23 care , cu toti stim ca avem de pregatit cea mai importanta sarbatoare crestineasca si cu totii ar trebui sa fim in sinul familiei chiar si ptr. cei mai tineri dintre noi.
    Revin si spun ca ar trebui sa-l tinem in Ianuarie cu tot fastul , si pina atunci cei care nu au B-uri si A-uri sa incerce sa le desfasoare ca aproape toti sa putem intra in cel final cu cele 8 concursuri obligatori , ptr . ca dupa cum s-a anuntat se vor scadea puncte importante acumulate cu greu de multi dintre noi .
    Toti sintem dornici sa avem acesta incheiere , asa ca daca sint alte idei si mijloace , faceti-le cunoscute mai jos .

    Rog pe cei care citesc acest post si se simt in masura sa ajute cumva acest concurs sportiv la care se poate face si reclama prin diverse mijloace , fluturasi , banere etc... sa ne contacteze.


    sportul este sanatate , sanatatea inseamna viata
    Ultima editare de marcelgiosan; 08.nov.2018, 14:58.
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

  • #2
    Salut,

    Pot eu sa ajut cu:
    fluturasi
    postere pana la A3
    banere pana la 30x120 cm (de interior)
    ...
    si orice tine de printing.
    Trebuie doar sa ma anuntati din timp.
    Tibhar Carbo fibre
    Yasaka Mark V GPS FH
    Donic Gallardo sound BH

    Comentariu


    • #3
      In principiu ramane pe 16 dar depinde de disponibilitatea salii.

      Comentariu


      • #4
        pana la urma daca o sa fie turneu final in 16 ce sistem o sa fie shi cu cati participanti?
        Si daca locatia e shtiuta sa se anunte cat mai repede sa se poata vedea variante alternative pentru acest turneu final , pentru a nu fi prea tarziu
        Primorac Carbon
        FH Dignics 09C
        BH JOOLA MAXX

        Comentariu


        • #5
          Organizarea turneului la București are avantaje din toate punctele de vedere, Sunt cele mai bune conditii de organizare, e cel mai convenabil punct de intalnire, si ... mai scrie si in Regulament!
          In privinta cheltuielilor de organizare, putem lua in considerare o oferta de sponsorizare de 5 milioane, poate vom mai gasi fonduri, astfel incat sa putem
          oferi conditii deosebite.
          Daca Valigti, care este cel mai activ din București aranjeaza o intalnire cu cativa dintre noi, vom putea stabili ceva.
          Un turneu de doua zile este solicitant pentru cei din provincie, inseamna dublarea costurilor, sala libera doua zile, un interes scazut al participantilor tocmai la meciurile cele mai importante, care sunt in ziua a doua. O singura sambata este suficienta. Daca sunt prea multe meciuri, pot fi invitati 16 participanti in loc de 24, doua grupe de 8, sferturi, semifinala si finala inseamna minim 7 si maxim 10 meciuri.
          Organizarea turneului in 2007 nu are nici un haz. Eu propun data de 23 decembrie.

          Comentariu


          • #6
            Sintem mai putini decit credeam , asa ca concursul o sa se desfasoare pe parcursul unei singure zile , din discutia purtata cu Filo am inteles ca o sa fim in jur de 30 sau poate mai putini , si din acestia vor fi si citiva care vor lipsi din diferite motive mai puternice ca AMATouR-ul .
            Deci putem cauta si o sala mai mica cea ce usureaza mult acest aspect si comunicam cit mai repede data participari .
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #7
              buna,ce se va intampla cu cei care doresc sa vina la turneul final(ma refer mai mult la cei care sunt in fruntea clasamentului) si nu indeplinesc conditiile de participare ?
              TB ALC/05FX

              Comentariu


              • #8
                In principiu clasamentul actual e provizoriu.....cand se trage linie la sfarsitul anului si se face clasamentul definitiv....se vor lua in considerare doar cei care indeplinesc conditiile impuse de regulament....adica 3 A si 5 B.....si atunci probabil ca vor ramane mult mai putini...si se vor schima si locurile destul de mult.

                Daca urmaresti posturile de pe la inceputurile amatour ai sa vezi ca masura asta a fost luata pentru a incuraja participarea la cat mai multe turnee si pentru a nu favoriza jucatorii care nu se implica la nivel local sau national dar participa la cateva turnee.

                Recunosc ca prin sistemul asta se vor pierde multi jucatori valorosi care au venit la cateva turnee A dar nu au organizat deloc turnee B la nivel local dar pe viitor speram sa se schimbe aceasta situatie.

                Comentariu


                • #9
                  Se va accepta la turneul final si jucatori cu 6 turnee pentru a nu face un turneu cu 10-15 participanti, (poate si cu 5 turnee dar asta e prea putin probabil), in ideea ca eu am sa dau drept de participare la 30-40, din care speram sa fie prezenti 20-25 de persoane.

                  Comentariu


                  • #10
                    Am vorbit cu organizatorii din București si avem posibilitatea sa organizam turneul in data de 17 decembrie (duminica) de la 9.00 in sala de la Stirom unde sunt conditii exceptionale. Daca sunteti de acord cu data vom pune pe forum detaliile turneului.

                    Va rugam sa va exprimati opiniile cat mai urgent.

                    Comentariu


                    • #11
                      ...e bine pt judetele din apropiere!!
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu sunt de acord dar cred ca totusi ar trebui sa se stabileasca lista cu participantii.....macar primii 30-35 care ar putea participa....ca asa nu o sa votez eu pentru cei care o sa participe

                        Trebuie sa-si dea cu parerea cei strict vizati de turneul respectiv nu cei care nu indeplinesc conditiile de participare....

                        Comentariu


                        • #13
                          Pai cine are 6 turnee poate participa, deci cam stie lumea cine poate si nu.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de filo
                            Pai cine are 6 turnee poate participa, deci cam stie lumea cine poate si nu.
                            In fisierul atasat se gasesc cei 24 cara au dreptul in acest moment sa participe.
                            Probabil se vor mai adauga inca 3-4., dar dintre acestia o parte nu vor putea veni. Cred ca turneul trebuie pregatit pentru 24 de participanti.

                            Comentariu


                            • #15
                              Mie-mi convine si data si locul organizarii turneului. (Apian Florin - Bistrița).
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                aha...deci 6 turnee indiferent ca sunt a sau b.....

                                din cate am vazut eu....chiar la fix 24 de participanti au cel putin 6 turnee......atunci..ma declar de acord cu data propusa

                                Comentariu


                                • #17
                                  shi daca din cei 24 cam 10 nu vin la turneu se tine turneul cu 14 participanti?
                                  Primorac Carbon
                                  FH Dignics 09C
                                  BH JOOLA MAXX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    asta nu stiu....cei 24 sunt invitati sa participe...nu sunt obligati....desi intr-adevar....recunosc ca data nu e tocmai favorabila tuturor.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu fac parte din cei ce a doar 5 turne de A ,la Suceava,Cluj,Adjud.Miercure-Ciuc si Bistrița cand as putea avea un raspuns daca pot participa LA TURNEUL FINAL
                                      Blade: Grubba All+ FH:Bryce Fx:2.1 BH:Super Anti:1.9

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de tycutz
                                        shi daca din cei 24 cam 10 nu vin la turneu se tine turneul cu 14 participanti?
                                        Eu unul as prefera sa tinem turneul in ianuarie anul viitor decat sa fie un turneu final cu bucurestenii si nici un jucator din provincie sau un numar prea mic. Dar trebuie sa-si dea cu parerea toti cei care ar avea dreptul sa participe...si cat mai repede...

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Pina la urma cred ca distanta e cea mai mare problema pentru toti. Sint cam 10 jucatori din București, 10 din jud. Cluj si fiecare ar vrea cit mai aproape de casa. Cel mai bine ar fi sa se organizeze undeva la jumatatea distantei, dar nu prea este unde ...
                                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Cred ca ar fi mai bine daca ai pune lista cu cei care pot vota la chestia asta
                                            Blade: Grubba All+ FH:Bryce Fx:2.1 BH:Super Anti:1.9

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de Anton Florin
                                              Eu fac parte din cei ce a doar 5 turne de A ,la Suceava,Cluj,Adjud.Miercure-Ciuc si Bistrița cand as putea avea un raspuns daca pot participa LA TURNEUL FINAL
                                              Participa la turneul de la Adjud si vei avea 6 turnee.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Am niste probleme de rezolvat maine si nu pot sa merg chiar imi pare rau
                                                Blade: Grubba All+ FH:Bryce Fx:2.1 BH:Super Anti:1.9

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Mai oameni buni, iar ma bagati la inaintare fara rost?
                                                  Da, e adevarat, am participat la 6 sau 7 turnee, nici nu mai stiu care, dar am facut-o pur si simplu de placere. Am mai fost o data cap de serie aiurea. Schimbati ceva in regulamentul asta ca e ceva prost in el.
                                                  Eu nu am mai jucat de jumatate de an tenis, deci, consider ca prezenta mea la acest turneu final este fara rost.
                                                  Rog organizatorii sa propuna pe altcineva. Parerea mea e ca trebuiau alesi cei 24 nu numai pe baza prezentelor la turnee ci si pe baza punctelor acumulate. Din punctul asta de vedere eu sunt undeva in partea de jos a clasamentului.
                                                  Voi veni la turneu, dar nu ca sa particip ci ca sa-mi sustin prietenii.
                                                  Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                                  FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                                  BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X