Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

finala european top 12 - 6 febr.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • finala european top 12 - 6 febr.2011

    ptr cei care doresc sa vada un meci exceptional - finala competitiei "europe top 12" - Kalinikos Creanga vs. Vladimir Samsonov , aveti mai jos linkul :
    http://www.laola1.tv/en/int/table-te...445-43497.html
    orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

  • #2
    Calin Creanga Campion

    Superb meci!
    Avem un campion in 2011

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de DanD Vezi post
      Superb meci!
      Avem un campion in 2011
      Nu noi,Greci.

      Comentariu


      • #4
        De fapt jucatorul care castigator e Calin Creanga ...
        ---------- Post added 07 feb 11 at 22:02 ----------
        Daca nu crezi citeste aici:
        http://old.cotidianul.ro/creanga_a_a..._pong-630.htmlhttp://ro.wikipedia.org/wiki/Kalinikos_Kreanga

        Comentariu


        • #5
          Calin Creanga

          Eu nici n-am mai mentionat asta, anume ca valorosul Calin Creanga este roman, din Bistrița de fapt - credeam ca se stie !
          Si inca ceva Ticu - cati trebuie sa fie "grecii" ca sa fie la plural ?
          orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

          Comentariu


          • #6
            Se auzeau pe fundal, sustinatorii, strigand: Calin, Calin. Sau mi s-a parut mie?
            TsE

            Comentariu


            • #7
              greci+i= plural+articol hotarat i=plural ARTICULAT
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                si eu asa am crezut la inceput , dar cred ca strigau totusi : " Vladi " ..... sau poate si unii si altii - ca sa fim fairplay .....
                orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                Comentariu


                • #9
                  Ce-a zis ticu e perfect valabil. Creanga e roman, dar in momentul de fata tot Kalinikos il cheama si tot pentru greci joaca. Asa ca pana una alta, noi romanii NU ne putem lauda cu un campion, in timp ce ei, grecii se pot...asta e parerea mea. Cand o sa ajunga si Crisan, Filimon, Cioti sau Ionescu sa castige un Top 12 Euro, atunci poate o sa ne permitem sa ne laudam ca avem un roman care a castigat ceva important in anul 20xx, pana atunci capu' jos si joc de glezne.
                  --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                  --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                  Comentariu


                  • #10
                    Se auzeau pe fundal, sustinatorii, strigand: Calin, Calin. Sau mi s-a parut mie?
                    si eu am auzit ,la un moment dat a strigat si "hai calin"

                    Comentariu


                    • #11
                      cel mai frumos meci, mc mult
                      nitaku septear
                      Joola Energy

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Kobalt Vezi post
                        Ce-a zis ticu e perfect valabil. Creanga e roman, dar in momentul de fata tot Kalinikos il cheama si tot pentru greci joaca. Asa ca pana una alta, noi romanii NU ne putem lauda cu un campion, in timp ce ei, grecii se pot...asta e parerea mea. Cand o sa ajunga si Crisan, Filimon, Cioti sau Ionescu sa castige un Top 12 Euro, atunci poate o sa ne permitem sa ne laudam ca avem un roman care a castigat ceva important in anul 20xx, pana atunci capu' jos si joc de glezne.
                        da, e'adevarat ca reprezinta Grecia si i se spune Kalinikos, dar nu cred ca nu ai totusi un pic de mandrie undeva, adanc in tine, ca totusi este roman pana la urma ..... s'apoi chestia cu " ... capu' jos si joc de glezne ... " nu vreau s-o accept, chiar daca nu sant un mare sustinator al acestui stat-pirat care-si jegmaneste cetatenii pe toate caile inimaginabile ; noi, oamenii onesti cati om mai fi in tara asta nu trebuie sa acceptam atitudinea asta umila si degradanta; deci, joc de glezne fie, accept, dar cu capul sus stimabile !
                        orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                        Comentariu


                        • #13
                          Pana cand nu se interzice proverbul " Capul plecat sabia nu-l taie " e greu , mergem pe burta mai departe .

                          Comentariu


                          • #14
                            Esti ceea ce esti, ceea ce te-ai nascut, nu ceea ce ai emigrat! Nu cred ca afirma cineva ca Emil Cioran sau Mircea Eliade sunt francezi, chiar si francezii cand se refera la ei spun "cetateni" francezi "de origine" romana! Originea, apartenenta la un popor nu la o natiune(amalgam de popoare= SUA, India etc.), nu ti-o poate lua nimeni asa cum nu iti poti alege singur parintii! E trist ca Cioran, Eliade, Eugen Ionescu, Creanga etc. nu au putut crea, juca aici, dar globalizarea e un fapt din ce in ce mai real. Daca intrebi o chinezoaica care acum joaca pentru Austria ce este, si ea iti spune ca este austriaca, are dreptate doar din punct de vedere juridic, al dublei catatenii, dar daca o intrebi din ce popor face parte iti va spune ca e chinezoaica! Bravo Caline! Bravo Kalinikos!
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • #15
                              Perfect adevarat nici origiea lui Calin si nici succesul realizat nu-l poate lua nimeni .
                              BRAVO CREANGA CALIN = KREAGA KALINIKOS !!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Eu consider ca avem un campion, e punctul meu de vedere omul a vrut sa faca cariera in Romania dar cu totii stim care-i treaba ...
                                Faptul ca a jucat pentru Grecia e consecinta a ceea ce zicea Geluts adica: "statul pirat" care nu da doi bani pe valorile Romanesti .

                                Comentariu


                                • #17
                                  Problema este ca statul nu numai ca nu da doi bani, dar iti ia si cei doi bani pe care ii ai in buzunar! Pt. mari talente ar trebui ca statul sa investeasca in cariera acestora, nu sa fie lasati in voia sortii!Daca nu-i incurajezi, macar nu le mai pune bete in roate! Exemplele sunt multe!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de DanD Vezi post
                                    De fapt jucatorul care castigator e Calin Creanga ...

                                    ---------- Post added 07 feb 11 at 22:02 ----------

                                    Daca nu crezi citeste aici:
                                    http://old.cotidianul.ro/creanga_a_a..._pong-630.htmlhttp://ro.wikipedia.org/wiki/Kalinikos_Kreanga
                                    Citez din interviul lui Calin, articol publicat in 2005, se pare ca sa razgandit intre timp
                                    "Dupa JO din China ma voi retrage, pentru a ma ocupa de afaceri."
                                    Zuma

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X