Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Top Arena, Topoloveni - 12 martie 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumim Sorine pentru efortul depus si pentru atmosfera super de la turneu...felicitari Bebe Duca pentru performanta la care a ajuns si pentru faptul ca a reprezentat bine echipa Dacia Service. Toate cele bune!
    Blade: Viscaria, FL
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

    Comentariu


    • Un turneu cu multe vanturi!
      De Botarca Fasole

      Cel mai slab turneu organizat in competitia Amatur pana acum,deoarece acest Fasole Botarca a vrut sa faca jocurile unora in fazale eliminatori fara sa tina cont de regulile turneului.Asadar,parerea mea si a altor sportivi aflati la Topoloveni este ca Botarca Fasole a sleit turneul.

      Comentariu


      • Postat în original de Bebe Mihaila Vezi post
        Un turneu cu multe vanturi!
        De Botarca Fasole

        Cel mai slab turneu organizat in competitia Amatur pana acum,deoarece acest Fasole Botarca a vrut sa faca jocurile unora in fazale eliminatori fara sa tina cont de regulile turneului.Asadar,parerea mea si a altor sportivi aflati la Topoloveni este ca Botarca Fasole a sleit turneul.
        Nu stiu cum va permiteti aceste afirmati , sa denigrati un om care din timpul sau liber aloca atata timp pentru aceasta miscare ,daca ati avut obiecti trebuia sa luati atitudine la fata locului si nu dupa .
        Cate turnee ati reusit sa organizati mister Bebe ?
        Draga Sorine nu te lasa influentat de asemenea caractere , dupa relatarea celor de fata vreau sa te felicit atat pe tine cat si pe invitati tai de marca care ne-au onorat cu prezenta ,aceasta insemnand ca AmaTuR-ul este in crestere , onore invingatorilor si invinsilor ,mai putin pentru o persoana !!!

        Comentariu


        • Bebe,
          Asa cum ai invatat sa castigi, va trebui sa inveti si cum se pierde. Nici motivul pentru care esti nemultumit, nici modul prin care iti manifesti nemultumirea nu-ti fac cinste. Sper sa-ti revizuiesti exprimarea si sa ceri scuze pentru aceasta iesire "nesportiva".
          Daca crezi ca modul in care Sorin a stabilit favoritii in eliminatoriul la amatori este incorect, poti pune in discutie procedura, dar fara sa jicnesti.
          Regulamentul permite organizatorului sa stabileasca modul de desfasurara al turneului.
          Te rog sa tii cont ca sfatul vine de la o persoana care te considera prieten!

          Comentariu


          • Regulamentul turneului a fost incalcat voit de Botarca,deoarece in eliminatorii nu a vrut sa auda de tragere la sorti spunandu-mi cu voce tare ca sistemul de joc il face dansul cum vrea,iar eu sa plec din Amatur daca cer tragerea la sorti.

            Comentariu


            • in toate sporturile din lume in eliminatorii se pun niste favoriti ca acestia( consideranduse ca sunt mai valorosi )sa poata ajunge in fazele finale fara sa se bata intre ei.
              acest sistem nu la inventat sorin.......nu cred ca merita sa fie jicnit cand omu e trup si suflet ptr. acest sport.....fara oameni ca el tenisul amaturist nu ar fi existat.
              am participat si eu la turnee organizate de el si nu mi-a parut rau....
              cum credeti ca ar fi un meci in primi 16 barca-real si finala sa o joace una dintre ele cu alicante?nu stiu daca e cel mai bun exemplu......

              Comentariu


              • Postat în original de Chiru Vezi post
                in toate sporturile din lume in eliminatorii se pun niste favoriti ca acestia( consideranduse ca sunt mai valorosi )sa poata ajunge in fazele finale fara sa se bata intre ei.
                acest sistem nu la inventat sorin.......nu cred ca merita sa fie jicnit cand omu e trup si suflet ptr. acest sport.....fara oameni ca el tenisul amaturist nu ar fi existat.
                am participat si eu la turnee organizate de el si nu mi-a parut rau....
                cum credeti ca ar fi un meci in primi 16 barca-real si finala sa o joace una dintre ele cu alicante?nu stiu daca e cel mai bun exemplu......
                Aveti dreptate,favoriti erau Pietris Nicusor si Mihaila Nicolae(fost castigator al amaturului de la Targoviște 26 februarie) dar Sorin Botarca a vrut sa se intalneasca in prima etapa a eliminarilor pentru a scapa de unul din ei.

                Comentariu


                • Postat în original de Bebe Mihaila Vezi post
                  Aveti dreptate,favoriti erau Pietris Nicusor si Mihaila Nicolae(fost castigator al amaturului de la Targoviște 26 februarie) dar Sorin Botarca a vrut sa se intalneasca in prima etapa a eliminarilor pentru a scapa de unul din ei.
                  dupa cate am vazut eu(sper sa nu ma insel) sorin nu a participat ca sa scape de vreunul dintre cei mentionati mai sus......cat sa faca"cartile" ptr. dom. pietris nu cred......in general noi romanii avem boala suspiciunii........de aici pana la comparatia cu fasolea.........gandestete e un simplu turneu si atat....

                  Comentariu


                  • Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
                    Felicitatri tuturor!Organizatori,jucatori,o atmosfera super,bravo amatur.
                    Avem aici relatarea lui Daniel ce ar mai fi de spus , la majoritatea turneelor mai sunt si nemultumiti , se mai intapla dar asa e in ori ce sport si chiar in viata de zi cu zi , socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ .
                    Lasand acestea la o parte am o rugaminte , daca cumva a filmat vreun meci cu Camelia P. s-au finalele de la O + A sa le posteze , multumesc .

                    Comentariu


                    • Un turneu reusit ( ca de obicei) Felicitari Sorin.
                      D-le Bebe cand o sa organizati dumneavoastra un turneu, in calitate de organizator puteti decide ce solutii se pot lua in eliminatorii; pana atunci nu mai adresati cuvinte jignitoare unui om care chiar stie sa organizeze excelent (se pricepe chiar foarte bine)
                      Felicitari Topoloveni
                      Butterfly Matsushita Power Defence
                      FH:Yasaka Rakza Soft
                      BH:Hallmark Phoenix Ox

                      Comentariu


                      • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                        La Amatori grupe inferioare:

                        Grupa 1 GHEORGHE NICU CERNOIU CRISTIAN HUTANU ALIN PRIBEAGU CLAUDIU ON HO SMEUREANU NICOLAE CHIRITA NICOLAE ANDRONACHE VIOREL
                        Grupa 2 VOICU CORNELIU AIRIMIOAIEI ANDREI TOTPAL MARIUS CLAPA DANUT ZAMFIR IONEL VADUVA GABRIEL DUCA BEBE PIETRIS NICUSOR
                        Grupa 3 MOTISAN DRAGOS CRACIUNICA GABRIEL VLADU NICOLAE MICU IULIAN PANTAZE ANDREI PLESAN GABRIEL LUNGU COSMIN MIHAI SEBASTIAN
                        Grupa 4 BARBU MIRCEA MIHAILA NICOLAE DUMA DAVID ANDREI COSMIN ILIESCU DAN PREDA VASILICA RUSAN VLAD DUMBRAVA GEORGIAN
                        Grupa 5 LAZAROIU ADRIAN CHIURTU VIOREL CSABA ZEDLER MIHALCEA DUMITRU DUCA GEORGE PREDA MIRCEA DUMITRACHE LUCIAN GHEORGHE ADELIN
                        Grupa 6 MIRCEA VALENTIN TEODORESCU ANDU DUMITRU GHEORGHE TATARANU OVIDIU OLTEANU MIHAI CRACIUNICA ANDREI PATRU ALIN ENE DIANA
                        Grupa 7 MATEI DUMITRU DINICESCU ION POPESCU VALENTIN SAVIN GABRIEL RAILEAN VLAD CIOPACA MALINA DUMITRESCU RAZVAN BURLACU DAN
                        Grupa 8 TUTOVEANU RAZVAN BANU NICOLAE PASCU MUGUREL CRISTESCU CRISTIAN WEISS SIMONA VASILICA ADRIAN NICA IONUT DINESCU MIHAI FRANCULESCU MARIUS
                        Grupa 9 AFTENII DANIEL RADA FLORIN PREDA NICOLAE PETROV DANUT MICU COSMIN TATARU VALENTIN TROCAN NICOLAE ONUT AUREL DRAGHICESCU ADI
                        Grupa 10 ZAVRICESCU GEORGE TUDORACHE CONSTANTIN ROSU DAN GRIGORE ALEX RIZESCU GHEORGHE APOSTOL CERASELA NITA GHEORGHE VLADESCU ALEXANDRU CRISTEA ECATERINA
                        Grupa 11 SUTA VALENTIN MEDELEANU STEFAN CONSTANTIN TEODOR LEPADATU GHEORGHE DUMBRAVA NICOLAE CHIVU MIHAI VOINEA LAVINIA PESCARUS AURA CIUREA GHEORGHE
                        Grupa12 SUCURI ERDIN GORUM ADRIAN VASILESCU REMUS RUSEA GHEORGHE IONESCU TUDOR COMSA DAN OPREA IONELA IORDACHE IOANA CIRSTEA MIHAI
                        Primul din cele 12 gr. a fost cap de serie ,iar daca ori care din acestia nu si-a castigat gr.nu mai e cap de serie locul lui fiind luat de castigatorul acelei gr. la fel si in superioare !
                        Simplu ca la moara .

                        Comentariu


                        • Felicitari participantilor,premiantilor,pentru un turneu excelent !
                          Multumim Sorin ca de fiecare data cand ne esti gazda ne faci sa ne simtim extraordinar !
                          Ultima editare de FlorinBN; 13.mar.2011, 11:56.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Bebe Mihaila Vezi post
                            Un turneu cu multe vanturi!
                            De Botarca Fasole

                            Cel mai slab turneu organizat in competitia Amatur pana acum,deoarece acest Fasole Botarca a vrut sa faca jocurile unora in fazale eliminatori fara sa tina cont de regulile turneului.Asadar,parerea mea si a altor sportivi aflati la Topoloveni este ca Botarca Fasole a sleit turneul.
                            Citesc o data, si inca o data, si nu-mi vine sa cred ca se pot ajunge la asemenea jigniri personale.
                            Bebe, te credeam un om de caracter, si te-am apreciat de fiecare data cind ne-am intilnit, dar sa jignesti asa pe cineva care si-a dat si sufletul pentru aceasta miscare, este prea mult.
                            Stii ce conteaza cel mai mult in acest circuit? Sau ar trebui sa conteze?
                            FAIR PLAY-ul!!
                            Odata cistigi, (cum s-a intimplat cu tine la Tirgoviste, si pentru care ai primit felicitarile de rigoare), de mai multe ori pierzi, dar asa cum a spus si Pierre de Coubertin, important este sa participi.
                            Cunosti oameni noi, iti faci prieteni noi, si mai joci si tenis.
                            Cam ce prieteni crezi ca-ti mai faci, cind vorba aceea, arunci cu mucii in fasole?
                            Cam cum te vei uita in ochii celor pe care-i jignesti?
                            Scuzele (in cazul in care vei face acest lucru) probabil ca iti vor fi acceptate, deoarece Sorin este un om de mare caracter, dar vorbele dor, si lasa o rana ce cu greu se va inchide.
                            Pacat ca mai sunt unii care la nervi uita cum sa se mai comporte cu semenii lor!!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Bebe Mihaila Vezi post
                              Regulamentul turneului a fost incalcat voit de Botarca,deoarece in eliminatorii nu a vrut sa auda de tragere la sorti spunandu-mi cu voce tare ca sistemul de joc il face dansul cum vrea,iar eu sa plec din Amatur daca cer tragerea la sorti.
                              Omule, ti-am spus si aseara: esti bolnav de SCENARITA !!! Cand am facut eliminatoriile am stabilit urmatoarele reguli/principii care se practica dintotdeauna la turneele Amatur:
                              - Au venit din faza grupelor superioare 12 concurenti de pe locul 1 si 12 de pe locul 2. Acestia trebuiau pusi pe un tablou de 32 din care primii 8 favoriti trebuiau sa aiba bye (in traducere sa mearga direct mai departe). Cand i-am stabilit pe acestia 8, erau langa mine cel putin 5-6 concurenti dintre care imi amintesc cu siguranta de Daniel Aftenii pentru ca el m-a ajutat ca sa mearga treaba mai repede.
                              - Am tinut cont de clasament pentru ai pune pe primii 8 (locuri 1 in superioare) precum si pe urmatorii 8 (4 erau locuri 1 in superioare si au fost cotati favoriti 9-12, iar 4 erau locuri 2 din inferioare si au fost cotati favoriti 13-16)
                              - Au ramas ceilalti 8 dintre cei calificati de pe locul 2 in superioare care AU TRAS LA SORTI pozitia pe tablou!
                              - Mihaila a fost cotat favorit 5 conform pozitiei Amatur si a mers direct in primii 16, fara sa joace! Pietris a jucat in primii 32, desi castigase si el grupa superioara, dar conform pozitiei in clasament a prins pozitia de favorit 12, adica ultima dintre toti cei care au castigat grupa superioara. Nu stiu care a fost mai favorit in acest caz, Mihaila sau Pietris, dar raspunsurile colegilor de pe site cred ca sunt elocvente si le multumesc pentru promptitudinea lor!

                              Asadar domnule Mihaila sunt demontate toate acuzele dumitale si mai mult cred ca si ceilalti stiu de acum ca esti BOLNAV DE SCENARITA!

                              Cat despre jignirile legate de fasole, crede-ma ca esti singurul care a avut ceva de obiectat, ceilalti apreciind in mod deosebit mancarea pregatita cu mult suflet! Probabil ca atitudinea ta GROHAITOARE, asemanatoare izbitor si cu infatisarea ta, te impiedica sa mananci fasole ca nu cumva sa te demasti si sa vada lumea cine esti cu adevarat!
                              Nu te obosi sa-ti ceri scuze, cele mai bune scuze ar fi sa ma scutesti de prezenta ta de acum inainte la Topoloveni!

                              Atasez imediat si modul in care s-au stabilit favoritii, precum si tabloul de 32 pentru a face lucrurile extrem de transparente!
                              www.clubarena08.ro

                              Comentariu


                              • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                Nu te obosi sa-ti ceri scuze, cele mai bune scuze ar fi sa ma scutesti de prezenta ta de acum inainte la Topoloveni!

                                Este valabil si pentru Curtea de Argeș !

                                Dl.Toma spune ca-l credea un om de caracter,asa este ,il are de mult ,dar la mascat pana acum cand si la etalat in cel mai prost mod.
                                Un caracter de rahat !
                                Ultima editare de Vali Suta; 13.mar.2011, 12:12.

                                Comentariu


                                • Atasez lista si tabloul eliminatoriu de la Amatori!
                                  Prima cifra din stanga foii reprezinta ce favorit a fost desemnat jucatorul respectiv. Intre paranteze este locul din Amatur. Coloana din stanga este formata din jucatorii care au castigat grupa superioara, iar coloana din dreapta de jucatorii care au fost pe locul 2 in superioare.
                                  Daca considera cineva ca are nevoie de lamuriri suplimentare va rog sa dati mesaj si va raspund. Din punctul meu de vedere lucrurile se incadreaza perfect in modul de desfasurare a turneelor Amatur de pana acum si consider ca am procedat cat se poate de corect.
                                  www.clubarena08.ro

                                  Comentariu


                                  • Salut Sorin! De cate ori vin la Topoloveni, ma surprinzi cu cate o masa calda nemaipomenit de buna. Ieri a fost fasole cu carnati si castraveti murati. Mancarea este facuta de o doamna bucatareasa care pune mult suflet, am vazut asta cand multi dintre noi am laudat mancarea, si am mai cerut cate o portie, pentru ca era atat de buna. Nu am cuvinte sa descriu atmosfera placuta de la Topoloveni, stiu singur lucru, ma simt ca acasa!

                                    Comentariu


                                    • si IAR am plecat fara o topoloveanca ...
                                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                      Comentariu


                                      • Ultima editare de Vali Suta; 13.mar.2011, 13:54.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Alex.C Vezi post
                                          si IAR am plecat fara o topoloveanca ...
                                          Nasule dar cine a jucat cu Camelia P nu ne relatezi nimic ,impresi ?

                                          Comentariu


                                          • Un turneu extraordinar de frumos, felicitari domnului Sorin. Mancarea a fost de nota 10. multumim.
                                            FH/Butterfly Tenergy 05
                                            Blade/DHS Hurricane King
                                            BH/Butterfly Tenergy 05

                                            Comentariu


                                            • " Citesc o data, si inca o data, si nu-mi vine sa cred ca se pot ajunge la asemenea jigniri personale. "
                                              Va spun sincer ca abia asteptam sa intru pe forum si sa interactionez cu lumea care a fost la Topoloveni. Din pacate, am ajuns sa citesc niste insulte la adresa organizatorului, si am ramas cu un gust amar, de aceea rog admin-ul sa nu mai permita accesul pe site oricarui user care JIGNESTE, INSULTA, timp de 12 luni.

                                              Comentariu


                                              • eu, as dori sa aduc in discutie un alt amanunt si aici ma refer la .... vin, desigur probabil exista voci care ar amenda aspectul prafuit al sticlei. personal, as sugera o alta prezentare, eventual intro cutie de lemn sau impletitura traditionala hawai-ana, poate chiar o stampila embosata, pe dopul de pluta, dar .... in fine..
                                                senzatia mea despre vin, a fost:
                                                un vin cu arome evoluate si complexe, o constructie de arome vegetale, de fruct si condimente. Gustul cu senzatii dulci-catifelate primeste suport structural din partea aciditatii bine integrate. Taninii barbatesti contribuie la textura densa si complexa, in postgustul intens lasand alaturi de tonurile de fructe, confiate parca, si impresii de condiment, ierburi aromate si lemn.

                                                asta cu ierburile cred ca era de la oboseala....

                                                a da si perdelele falfaiau la geamuri, un pic peste normele admise, chiar deranjandu-ma uneori la topspinul de rever

                                                in rest numai de bine...
                                                multa , aaa... bafta

                                                Comentariu


                                                • am uitat sa va spun ca bogdanel e un mare expert in vinuri...
                                                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                                  Comentariu


                                                  • hai bine, recunosc, chestia cu impletitura cutiei a fost exacerbata

                                                    dar restu' e adevarat, sa ma contrazica cunoscatorii... sunt convins ca au mai fost cativa deranjati de perdele

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X