Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B, București- Cupa VIVA SPORT, 28.05.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de cosminTGV Vezi post
    Dar eu daca am avut 2 victorii in suprioare nu trebuia sa fiu primul din seria 13-18? (micu cosmin). Multumesc!
    Grila de punctaj nu are cum sa tina cont de toate posibilitatile, in afara de 1-4 si 5-8 care sunt batute in cuie (99%) sunt destule situatii cand avem 9-12 nu 9-16 (doar un exemplu simplu). In acest caz Florin adauga sau scade 1-2 puncte fata de grila originala astfel incat punctajul sa reflecte cat mai exact realitatea sau condenseaza grila de punctaj ca sa se suprapuna peste nr de participanti, depinde de situatie ... trebuie sa existe un pic de flexibilitate pt ca nr de participanti si sitemul de joc difera de la turneu la turneu, daca ai de exemplu 48 de participanti organizatorul poate decide sa fac 6 grupe de 8 sau 8 grupe de 6 de exemplu si evident apar mici diferente.
    In cazul de aici banuiesc ca tu ai iesit pe locul 3 in grupele superioare, cum au facut-o si inca 5 alte persoane, dar nu ai cum sa gasesti o metoda obiectiva de departajare pentru ca voi 6 ati jucat in grupe diferite, chiar daca tu ai acumulat 2 victorii, adica exact cat au facut si cei 2 care s-au calificat e foarte posibil sa fi avut o grupa mai usoara, sau cel care a castigat grupa si-a facut calculele si a decis ca are nevoie de doar 1-2 seturi si nu are rost sa se mai oboseasca .... se pot gasi o gramada de "explicatii", dar dupa cum am zis la inceput nici una nu e suficient de obiectiva si poate fi generalizata astfel incat sa se poata calcula cine e pe 13 si cine e pe 18. In plus, nici sistemul de punctaj nu are cum sa faca o diferentiere atat de fina.
    Ultima editare de rflash; 31.mai.2011, 09:38.
    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

    Comentariu


    • #77
      multumesc!
      FH/Butterfly Tenergy 05
      Blade/DHS Hurricane King
      BH/Butterfly Tenergy 05

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X