Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Amatur Romania"- turneu A+ - Botoșani 23.07.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cu scuzele de rigoare,Nistorica Misu se transfera la open.

    Comentariu


    • Postat în original de TAZ Vezi post
      in atentia organizatorilor,
      se poate juca si la amatur si la open SIMULTAN
      fara interes de puncte
      asa fiecare ar vrea , dar cred ca se incurca treburile...
      prin exceptie ,poate ar merge , dar cu dubla taxa de participare, si numai daca sunt multe mese si putini participanti,...
      dar si asa daca vor foarte multi , se incurca treaba , si mai bine joaca toti la gramada...
      oricum , conducerea , o sa ia decizia cea mai buna ...SUCCESE !
      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
      FH: Tenergy 05 FX
      BH: Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • Avand in vedere ca sunt aruncat fara voia mea in gura leului adica la open,doar conjuctural, eu fiind un amator convins ma intereseaza si pe mine daca se poate juca simultan in ambele concursuri....pentru ca nu prea ma incanta ideea de a bate 160 de km pentru a lua vreo 4 batai de la greii amaturului si apoi sa privesc doar concursul,( cand,sper sa nu fiu lipsit de modestie, as putea avansa lejer pana prin eliminatorii la amatori).Sincer chiar daca pierd vreau sa joc mai mult meciuri.... cu cei buni sau daca valoarea nu imi permite macar cu cei de nivelul meu.
        bty joo sae hyuk / bty defense 2
        victas v20 xiom omega 5 tour
        tsp curl p1r feint long 2

        Comentariu


        • Postat în original de adr_ia_n Vezi post
          Avand in vedere ca sunt aruncat fara voia mea in gura leului adica la open,doar conjuctural, eu fiind un amator convins ma intereseaza si pe mine daca se poate juca simultan in ambele concursuri....pentru ca nu prea ma incanta ideea de a bate 160 de km pentru a lua vreo 4 batai de la greii amaturului si apoi sa privesc doar concursul,( cand,sper sa nu fiu lipsit de modestie, as putea avansa lejer pana prin eliminatorii la amatori).Sincer chiar daca pierd vreau sa joc mai mult meciuri.... cu cei buni sau daca valoarea nu imi permite macar cu cei de nivelul meu.
          Cel mai probabil,vineri,organizatorii vor avea o discutie dupa care vom posta pe forum in timp util ceea ce s-a decis.Posibil sa mai fie si altii in situatia dv.Nu cred ca este placut sa va treziti sambata pus in fata faptului implinit.Dupa ce vom posta raspunsul la aceasta problema ivita,ramane la aprecierea dv daca va doriti in continuare sa participati la concursul de la Botoșani.
          Ultima editare de cornelus3; 22.iul.2011, 01:27.

          Comentariu


          • Se mai inscrie si Ditu Daniel-Onesti_open
            BLADE:Kreanga Aeros
            BH:Tibhar Torpedo
            FH: Globe National

            Comentariu


            • Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
              asa fiecare ar vrea , dar cred ca se incurca treburile...
              prin exceptie ,poate ar merge , dar cu dubla taxa de participare, si numai daca sunt multe mese si putini participanti,...
              dar si asa daca vor foarte multi , se incurca treaba , si mai bine joaca toti la gramada...
              oricum , conducerea , o sa ia decizia cea mai buna ...SUCCESE !
              Si pe mine m-ar interesa sa particip la ambele categorii valorice in privinta taxei de participare cred ca aceasta ar trebui sa fie mai mare decat cea normala (cam 50 lei) pentru ca, totusi, participantul la ambele categorii nu face decat o singura consumatie (apa, cafea, alimente) dar joaca ceva mai mult tenis.
              Andro Rasanter 48
              Butterfly Timo ALC
              Andro Rasanter 48​

              Comentariu


              • din Roman la amatori : NASTASE CONSTANTIN......BORCEA VIOREL......UNGUREANU PETRICA......ZANESCU CRISTIAN.....PETENCHI EDMOND.....COROI ANDREI

                Comentariu


                • Tot din Onesti
                  Palaghita Remus-Amatori
                  BLADE:Kreanga Aeros
                  BH:Tibhar Torpedo
                  FH: Globe National

                  Comentariu


                  • Solutia pntru a juca si la open si la amatori este foarte simpla, dar depinde mult de nr celor interesati de acest lucru.
                    Problema cea mai mare cu acest sistem este ca in mod evident se vor suprapune meciurile si atunci trebuie sarit peste meciul respectivului, iar daca acest lucru continua din cauza meciurilor nejucate de acesta se va incurca grupa.
                    Solutia este un mic decalaj intre startul la amatori si cel de la open de 75-90 de minute, timp in care X va juca 3-4 meciuri in grupa sa inferioara la amatori, deci astfel se creaza un buffer si restul meciurilor si din grupa de la amatori si din cea de la open se vor putea disputa fara deviatii mari, dci fara probleme.
                    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                    Comentariu


                    • as juca si eu in ambele categorii ... de va fi posibil ... bineinteles prin achitarea unei taxe suplimentare
                      BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                      FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                      BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                      jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                      Comentariu


                      • Chiar daca tehnic este posibila, inscrierea simultana la amatori si OPEN creeaza neplaceri celorlalti concurenti si greutati organizatorilor. De asemenea poate crea confuzie privind locul ocupat in turneu.
                        De aceea, la turneele la care ni s-a solicitat aceasta am acceptat inscrierea ulterioara la turneul OPEN doar daca respectivul concurent a renuntat la turneul de amatori pana la ora inchiderii inscrierilor la OPEN, indiferent de rezultatul obtinut.
                        Rezultatul inregistrat la amatori a fost anulat.

                        Comentariu


                        • Anunt important !

                          In urma discutiilor cu organizatorii, s-au facut urmatoarele modificari:

                          Turneul Open va incepe la ora 11.30, participantii vor fi prezenti pentru confirmare cel tarziu la ora 11.00;
                          Jucatorii de la categoria Amatori care vor sa joace si la Open vor achita 35+15 ron, in final va fi inregistrat rezultatul cel mai bun;
                          Jucatorii care au promovat la Open dar vor sa participe si la Amatori vor achita 35+15 ron, dar vor juca doar in grupele inferioare, fara a influenta rezultatele;

                          La Amatori (si copii) ramane cum am stabilit, 09.30 - ora limita pentru confirmarea inscrierii, 10.00 - ora inceperii turneului.
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • de la Sighișoara TIPSER GABRIEL poz 161
                            la Amatori +Open

                            Comentariu


                            • Postat în original de gabyyy100 Vezi post
                              din Rădăuți la amatori:Avram Gabriel (482)
                              amatori+open
                              Blade: Balsa Carbo x5
                              FH : Sriver G3 Fx
                              BH : Sriver G3 Fx

                              Comentariu


                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Anunt important !

                                In urma discutiilor cu organizatorii, s-au facut urmatoarele modificari:

                                Turneul Open va incepe la ora 11.30, participantii vor fi prezenti pentru confirmare cel tarziu la ora 11.00;
                                Jucatorii de la categoria Amatori care vor sa joace si la Open vor achita 35+15 ron, in final va fi inregistrat rezultatul cel mai bun;
                                Jucatorii care au promovat la Open dar vor sa participe si la Amatori vor achita 35+15 ron, dar vor juca doar in grupele inferioare, fara a influenta rezultatele;
                                Multumim pentru oferta!
                                profit de oportunitate si ma inscriu la ambele competitii: Ursescu Iuliu la amatori+open


                                edited:
                                Exista Ursescu Iulian - Rădăuți si Ursescu Iuliu - Suceava in clasament; vreo legatura, ceva, intre cele doua nume?
                                Ultima editare de FlorinBN; 22.iul.2011, 13:33.
                                Andro Rasanter 48
                                Butterfly Timo ALC
                                Andro Rasanter 48​

                                Comentariu


                                • Palaghita Remus-poz 170-Onesti vrea si A si O
                                  Florine,fa tu toate inscrierile si modificarile pe prima pagina ,eu tre sa rezolv niste probleme si nu o sa intru pe net decat seara.Daca se iveste ceva da tel
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de ciprian constantinovici Vezi post
                                    as juca si eu in ambele categorii ... de va fi posibil ... bineinteles prin achitarea unei taxe suplimentare
                                    amatori + open
                                    BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                    FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                    BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                    jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                    Comentariu


                                    • Nu i-am vazut pe prima pagina:
                                      Postat în original de hurjui dorel Vezi post
                                      din fratauti:
                                      hurjui dorel-amatori 189
                                      hurjui dorel jr-amatori si la copii 296
                                      Toporas Cosmin din Suceava(1303) s-a inscris la copii.El v-a participa de fapt atat la copii cat si la amatori.
                                      Chiriac Dan - Botoșani - amatori / jucator nou.

                                      Comentariu


                                      • Din Botoșani la amatori:
                                        1011.Bostan Bianca
                                        1446.Bostan Luiza
                                        1937.Sumanaru Mariana
                                        1467.Gavriliuc Eduard
                                        1696.Bogza Gabriel
                                        nou.Vacareanu Cerasela
                                        nou.Andries Bianca
                                        nou.Rotaru Anastasia
                                        Din ce am discutat cu domnul profesor Volodea Ivan,o parte din ei vor participa si la concursul de copii.Vor mai veni si alti copii care vor fi insrisi in ziua concursului.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Catalin Duceac Vezi post
                                          Duceac Catalin se transfera la OPEN loc 159
                                          + amatori

                                          Comentariu


                                          • eee dragi colegi amatoristi, am reusit ceva ptr voi, asa ca, astept bereaaaaaa;
                                            iordachi adrian si vlase ciprian - adjud - A + O
                                            Ultima editare de TAZ; 22.iul.2011, 10:47.

                                            Comentariu


                                            • Tarpan Stefan se transfera la OPEN , nu mai joc la amatori fiindca vreau sa plec mai repede
                                              Blade:O chinezarie
                                              FH:TG2 (No 19)
                                              BH:Super Anti

                                              Comentariu


                                              • Daca sa hotarat participarea atat la A+O ,cei care au optat in acest fel trebuie sa renute la A la inceperea openului,
                                                din acest motiv ar trebui asteptat terminarea grupelor inferiore A.
                                                Atunci nu se mai creaza dubluri de meciuri ,exact cum s-a procedat la Buc. Top Arena.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de TAZ Vezi post
                                                  eee dragi colegi amatoristi, am reusit ceva ptr voi, asa ca astept bereaaaaaa;
                                                  iordachi adrian si vlase ciprian - adjud - A + O = LOVE
                                                  BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                                  FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                                  BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                                  jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                                  Comentariu


                                                  • daca avem aceasta posibilitate atunci Simon Ferenc A + O loc 408
                                                    FH - Andro HEXER
                                                    Butterfly Schlager Carbon OFF+
                                                    BH - Andro HEXER Powersponge
                                                    Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X