Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa viva sport 06.08.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa viva sport 06.08.2011

    DATA: SAMBATA 06 august 2011
    LOCALITATEA: București ;
    ORA: 9.30 am ;
    Sala de tenis de masă VIVA SPORT TT;
    NR MESE: 11 mese omologate ITTF;
    SPATIU DE JOC: 40 mp ;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 9,30 - pana se termina ;
    Numarul maxim de jucatori admisi: 64 ;
    CONDITII DE PARTICIPARE : MEDIA TURNEELOR 'B' <=8 M.B <=8 nu se accepta jucatori legitimati sau ex legitimati ;
    TAXA PARTICIPARE: 15 lei in avans sau 25 lei in ziua concursului ( ceai cald la discretie );
    MATERIALUL DE PREMIERE: medalii si diplome pentru primele 3 locuri si 10 abonamente pentru primii 10 clasati ;
    SISTEMUL DE JOC:grupe inferioare, grupe superioare si eliminatoriu(set. 3 din 5).
    INSCRIEREA: forum, telefonic, pana sambata 23.07.2011 ora 09,30 am
    ORGANIZATORI: Tanase Horia; Tanase Tiberiu 0733.108.475 ; 0722 257 558 ;0723678078
    E-Mail: contact(at)viva-sport.ro ;
    SE VA ORGANIZA UN SINGUR TURNEU.
    Ultima editare de VivaShop; 04.aug.2011, 14:47.
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

  • #2
    Cernicenco George Daniel
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      INSCRIERI
      1.Cernicenco George Daniel achitat
      2.Rasu Brigita ahitat
      3.Silviu Leonard achitat
      4.Berzan Alexandru achitat
      5.David Cristian achitat
      6.Tanase Horia
      7.Constantin Alex achitat
      8.Fratila Tiberiu
      9.Ivan Dan achitat
      10.Carjan Dumitru achitat
      11.Ciupitu Cristian achitat
      12.Uta Cosmin Alexandru achitat
      13.Goretchi Claudiu achitat
      14.Ilioiu Bogdan achitat
      15.Toader Cristian achitat
      16.Matei Cristian achitat
      17.Silcou Adrian achitat
      18.Ghinescu Stefan achitat
      19.Voiculescu Alexandru achitat
      20.Surcel Alexandru achitat
      21.Rasu Brigita achitat
      22.Raportaru Viorel achitat
      23.Popescu Andrei Laurentiu achitat
      24.Chirita Cristian achitat
      25.Ghita Alexandru achitat
      Ultima editare de VivaShop; 06.aug.2011, 08:27.
      Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
      http://www.VivaSportShop.ro

      Comentariu


      • #4
        Rasu Brigita
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          CONDITII DE PARTICIPARE : MEDIA TURNEELOR 'B' <=10 M.B <=10 nu se accepta jucatori legitimati sau ex legitimati ;
          ati scris de 2 ori media turneelor B <10 va refereati cumva si la turneele A si ati scris din greseala iar MB<=10?

          Comentariu


          • #6
            sunt foarte putini jucatori care nu au media turneelor B mai mica de 10...ar trebui ajustata conditia
            Blade: Viscaria
            FH: Tenergy05
            BH: Tenergy05

            Comentariu


            • #7
              da ai dreptate ; eu m-am gandit sa fie un turneu pur pentru amatori de exemplu :jucatori care nu s-au calificat din grupele superioare la turnee ' amatur B ' sau au facut-o ocazional ; si fara jucaori legitimati ma refer inclusiv la jucatorii din onoare, calificari si calificari divizie sau ex legitimati;
              pot participa cam toti cei de pe locurile 400 in jos
              de exemplu : Lucaciu Catalin(ashes) ; Vasilica Adrian ; Sarbu Alexandru(kobalt);Vranceanu Mihai(sevraj) dar sunt si exceptii cum ar fi Cristescu Cristian(Chuck)loc236 ; ON HO e.t.c
              am schimbat coditile de participare din ''CONDITII DE PARTICIPARE : MEDIA TURNEELOR 'B' <=10 M.B <=10 nu se accepta jucatori legitimati sau ex legitimati ;'' in CONDITII DE PARTICIPARE : MEDIA TURNEELOR 'B' <=8 M.B <=8 nu se accepta jucatori legitimati sau ex legitimati ;
              Ultima editare de VivaShop; 04.aug.2011, 15:57.
              Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
              http://www.VivaSportShop.ro

              Comentariu


              • #8
                La urmatorul turneu referinta cea mai buna este media turneelor A .
                Spor la treaba .

                Comentariu


                • #9
                  si ce facem cu jucatorii care au un turneu A si au medii de MA16 ; MA19 ?
                  Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                  http://www.VivaSportShop.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    pai in conditiile astea eu ma incadrez in conditiile voastre (pentru ca nu prea m-am prezentat la turnee B in ultimul timp.) pentru ca am media turneelor B =7 daca nu ma insel si media turneelor A 15 sau 16 nu mai stiu exact (ma refer la turnee AMATUR). Cu precizarea ca eu cam altoiesc participanti din primii 50-100 in amatur in mod curent si mai sus de primii 50 punctual.
                    Este corect sa particip si eu? ca vad ca singurul criteriu luat in calcul este media turneelor B M.B inseamna media turneelor B ca sa nu ma incurc in acronime nu?

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de VIVASPORTCLUB Vezi post
                      si ce facem cu jucatorii care au un turneu A si au medii de MA16 ; MA19 ?
                      un jucator care participa chiar si la un singur concurs si reuseste sa ia 16 puncte sau 19 puncte dovedeste clar ca nu e printre cei pe care vreti sa-i aveti la concursu asta
                      Blade: Viscaria
                      FH: Tenergy05
                      BH: Tenergy05

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de taiegatu Vezi post
                        pai in conditiile astea eu ma incadrez in conditiile voastre (pentru ca nu prea m-am prezentat la turnee B in ultimul timp.) pentru ca am media turneelor B =7 daca nu ma insel si media turneelor A 15 sau 16 nu mai stiu exact (ma refer la turnee AMATUR). Cu precizarea ca eu cam altoiesc participanti din primii 50-100 in amatur in mod curent si mai sus de primii 50 punctual.
                        Este corect sa particip si eu? ca vad ca singurul criteriu luat in calcul este media turneelor B M.B inseamna media turneelor B ca sa nu ma incurc in acronime nu?
                        buna seara ; dumneavoastra sunteti considerat de noi un jucator AMATOR-AVANSAT (TURNEE ' B ')
                        La concursurile din data de : 20 noiembrie 2010 (VIVA SPORT) locul 11 ; 12 februarie 2011 (Galion) locul 6 ; 4 iunie 2011 (Mercury) locul 8
                        Concursul din 6.08.2011 este un concurs pentru amatori , iar dumneavoastra sunteti considerat peste nivelul competitiei
                        Va asteptam in schimb la turneul VIVA SPORT TT 'AMATUR B 'din data de 20 august 2011
                        Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                        http://www.VivaSportShop.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          CLASAMENT :
                          1.Voiculescu Alexandru 10h full time
                          2.Raportaru Viorel 5h full time
                          3.Tanase Horia experienta
                          4.Surcel Alexandru 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                          5. Rasu Brigita 5 h dimineata (10a.m-17pm)
                          6.Chirita Cristian 5 h dimineata (10a.m-17pm)
                          7. Matei Cristian 5 h dimineata (10a.m-17pm)
                          8.Carjan Dumitru 5 h dimineata (10a.m-17pm)
                          9.Ciupitu Cristian 5 h dimineata (10a.m-17pm)
                          10.Goretchi Claudiu 5 h dimineata (10a.m-17pm)
                          11. Ivan Dan
                          12.Silviu Leonard
                          13. Fratila Tiberiu
                          14. Constantin Alex
                          15.Popescu Andrei Laurentiu
                          16.Ghita Alexandru
                          17Berzan Alexandru
                          18.Marin Alexandru
                          19.Marin Mircea
                          20.Toader Cristian
                          21.Ilioiu Bogdan
                          22.Uta Cosmin Alexandru
                          23.David Cristian
                          24.Cernicenco George Daniel
                          25.Silcov Adrian
                          26.Ghinescu Stefan
                          FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR
                          Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                          http://www.VivaSportShop.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de VIVASPORTCLUB Vezi post
                            CLASAMENT :

                            ..............................................
                            3.Tanase Horia experienta
                            ..............................................
                            Geniala partea asta...

                            Oricum, a fost frumos concursul si, ca de obicei, lumea s-a simtit bine la Viva. Bravo baieti pentru inca un concurs bine organizat...
                            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                            Comentariu


                            • #15
                              Un concurs experimental care prinde din ce in ce mai mult , iar numarul participantilor in crestere ,ca urmare si valoarea va creste treptat .
                              Felicitari organizatorilor .

                              Comentariu


                              • #16
                                Daca mai vine frumoasa de Brigita la concursuri niciodata nu o sa trec de inferioare. Am fost doar cu ochii la ea nu la minge. Cand servea ridica gratios piciorul stang si ma baga in boala. Patroane te rog frumos dai interzis ca este peste nivelul competitiei....

                                Comentariu


                                • #17
                                  poze concurs

                                  Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                  http://www.VivaSportShop.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de VIVASPORTCLUB Vezi post
                                    si ce facem cu jucatorii care au un turneu A si au medii de MA16 ; MA19 ?
                                    Simplu MA=18 este conditionat sa joace la open , ca atare este considerat jucator avansat .

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      pai daca mai vin fete asa frumoase la sala eu zic ca viva sport se va alege cu procese civile pe rol pentru excluderea jucatorilor avansati sa fie clar asta. Pai e frumos sa fim asa exclusi de la o compoetitie asa antrenanata ?.
                                      Vorbind serios acum felicitari celor de la viva pentru initiativa (sigur se vor alege cu jucatori injectati cu microbul tenisului de masa venind saptamana de saptamana sa joace). prevad ca nu va trece mult si se va constitui un club al jucatorilor de tenis de masă pasionati la viva.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        nu se stie cand se va mai organiza urmatorul concurs la viva?

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X