Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National Amatur – turneu A+, Topoloveni - 15 octombrie 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Grupe inferioare la AMATORI:
    BOZGA LUCIAN, ANDREI COSMIN, MICU COSMIN, VLADESCU ALEXANDRU, PAPACU BEJOLI, NORAGIU PAUL
    CONSTANTINOVICI CIPRIAN, PASARE MIHNEA, SILVIU NICOLAE, PRIBEAGU CLAUDIU, DINESCU MIHAI, GUTUTUI DAN
    MOTISAN DRAGOS, PREDA NICOLAE, RADA CATALIN, APOSTOL CERASELA, PREDA VASILICA, DRAGAN VALENTIN
    MARIN FLORICEL, BOZGA RAZVAN, CHIURTU VIOREL, BOGDAN CRISTIAN, NICULESCU DANIEL, CIOPACA MARIN
    GHEORGHE NICU, CLAPA DANUT, MICU IULIAN, BUHLEA GEORGE, PREDA MIRCEA, NECUTA CRISTIAN
    TUTOVEANU RAZVAN, WEISS SIMONA, CRISTESCU CRISTIAN, ILIE MARIAN, PESCARUS AURA, CALDARUSE ROLAND
    POPA MIRCEA, POPESCU VALENTIN, VASILESCU REMUS, SAFTA ALEXANDRU, DUMITRESCU RAZVAN, FLOREA MARIAN
    STANCU TIBERIU, FOCA VICTOR, GALIU MIHAI, MEDELEANU RADU, STOICA MIHAI, BANICA DAN
    TUDORACHE CONSTANTIN, HUTANU ALIN, VRANCEANU MIHAI, TROCAN NICOLAE, BRADUSCA CORNEL, GHICA MARIUS
    PANAITE IONEL, RADA FLORIN, TOPOLOGEANU STEFAN, PRESURA EUGEN, MIHAI SEBASTIAN, NAULEA STEFANIA
    VOICU CORNELIU, PETROV DANUT, SUTA VALERIU, CORNEANU GABRIEL, MOAGHEN GEORGE, PRESURA MARIN
    DOBA VASILE, SMEUREANU NICOLAE, ON HO, BURLACU DAN, OPREA IONELA, LESPRIX PHILIPE
    ZAVRICESCU GEORGE, MICUDA MIHAI, DUMA DAVID, OLTEANU MIHAI, ALEXANDRU CRISTIAN, PARVU NICOLAE
    MARANDICI ADRIAN, COROIANU MIRCEA, CORNEANU SORIN, RIZESCU GHEORGHE, DARMAZ ION, DENA CORNELIU
    LUNGU COSMIN, ANDONE CLAUDIU, DONDERA VASILE, IONESCU TUDOR, STANCIU ANDREI, VOICU RAZVAN
    GORUM ADRIAN, STOLEARENCO IGOR, DICA CONSTANTIN, ZAMFIR IONEL, ENE DIANA, TATARU VALENTIN
    AFTENII DANIEL, MATEI DUMITRU, POP CORNEL, HOINARU MIHAI, CRISTEA ECATERINA, POPESCU REMUS
    DINICESCU ION, MIHALCEA DUMITRU, BACANU PAULIAN, ILIESCU DAN, BUCUR DAN, TARAS DAN
    ROSU DAN, BANU NICOLAE, DUCA GEORGE, TUDOR EMIL, IORDACHE IOANA, PASCU DORIN
    AIRIMIOAIEI ANDREI, CHIRAP DAN, VLADOIU GELU, PANTAZE ANDREI, CIOPACA MALINA, STAN DRAGOS
    NEDELEA IONUT, VLADU NICOLAE, CRUCERU SERGIU, LEPADATU GHEORGHE, PASARE SORIN, VADUVA GABRIEL
    TARAU VASILE, GHISE SORIN, RADUCAN BOGDAN, NITU VICTOR, POPA ALEXANDRU, VICIU DRAGOS
    MEDELEANU STEFAN, NICA IONUT, VESTINEANU IONUT, CODREANU ADRIAN, MARGESCU BOGDAN, TROCAN ALEXA
    PADURARIU COSTEL, SUCURI ERDIN, PATRU ALIN, SULTAN VALENTIN, BURCA VALENTIN, MANOIU CLAUDIU
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • Sunt exact 144 de jucatori care s-au impartit in 24 de grupe. Se vor califica direct 2 jucatori, iar apoi ceilalti 4 vor merge in grupe de recalificare din care se vor califica 2.
      www.clubarena08.ro

      Comentariu


      • Turneul decurge excelent, lumea are pofta de joc si estimez ca intr-o ora si ceva sa putem da drumul la grupele de recalificare!
        www.clubarena08.ro

        Comentariu


        • Au inceput de 20 de minute grupele de recalificare!
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • Ciobanu alex, balazs lorant, parvan radu, pietris nicusor,
            rusu cristian, sengoz mehmet, olaru costin, balazs gergo,
            giol mihai, zainescu corneliu, mos florin, ceparu ioan,
            roman iulian, lazaroiu adrian, ionita valentin, barbulescu bogdan,
            dinca dorinel, toma iulian, ilie alexandru, scurtescu ovidiu,
            enciu alexandru, dinu gheorghe, lungu sandel, aron darie,
            toma florin, antal denes, uzuneanu costica, fodoran cosmin,
            dumitra david, ciuca dan, cionoiu cristian, vachente eugen,
            daneliuc gabi, barbu dan, vasiliu remus, popescu dan,
            govoreanu florin, durdun george, mihaila nicolae, temelie dragos,
            leorda rares, constantinescu marius, szasz erno, dinca alexandru,
            boaca valentin, stanciu silviu, mostovoi andrei, lipan alexandru,
            valceanu daniel, migea cornel, tigau laurentiu, rusea gheorghe,
            motoroi costi, botirca sorin, chirita cristian, ene dragos,
            teodor cristian, radu costica, totpal marius, furtunescu ovidiu,
            traistaru marius jr, ceacarescu cristian, dumbrava nicolae, iancu george, ionescu alin
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • Ce se mai intampla pe la concurs?

              Comentariu


              • La Amatori:
                1. Dondera Vasile
                2. Bozga Lucian
                3-4 Pasare Mihnea si Rada Catalin
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • La Open:
                  Sferturi:
                  Ciobanu Alex - Valceanu Daniel
                  Temelie Dragos - Roman Iulian
                  Toma Florin - Dumitra David
                  Durdun George - Rusu Cristi
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • Semifinale: Roman-Ciobanu si Toma - Durdun
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • Semifinale open:
                      Toma Florin - Durdun George
                      Ciobanu Alex - Roman Iulian
                      Se joaca acum.
                      Edit: am scris in acelasi timp cu Sorin
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • Finala Ciobanu - Durdun
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • A castigat Durdun!
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • B r a v o ! ! !

                            BRAVO Georgicaaaaa !!!
                            Cel mai tare din acvariu, cu acvariul plin de rechini!
                            Felicitari !
                            Joc oricand cu oricine.
                            Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                            paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                            nivel: petarda spre pocnitoare

                            Comentariu


                            • hai ca nu am ajuns chiar asa tarziu acasa...)...somn usor ...
                              Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                              Comentariu


                              • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000957.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,8 KB 
ID:	765039Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000952.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	63,0 KB 
ID:	765040Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000953.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	83,3 KB 
ID:	765041Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000954.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,5 KB 
ID:	765042Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000956.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,1 KB 
ID:	765043Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000965.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,8 KB 
ID:	765044Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000958.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,6 KB 
ID:	765045Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000959.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	73,8 KB 
ID:	765046Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000960.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,9 KB 
ID:	765047Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000963.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,4 KB 
ID:	765048Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000974.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	74,6 KB 
ID:	765049Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000966.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,7 KB 
ID:	765050Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000967.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,9 KB 
ID:	765051Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000969.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,6 KB 
ID:	765052Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000970.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	76,5 KB 
ID:	765053Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000985.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,8 KB 
ID:	765054Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000975.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	75,7 KB 
ID:	765055Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000976.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	75,2 KB 
ID:	765056Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000979.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,1 KB 
ID:	765057Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000980.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,7 KB 
ID:	765058Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000995.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,3 KB 
ID:	765059Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000986.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,6 KB 
ID:	765060Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000989.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,3 KB 
ID:	765061Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000993.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,2 KB 
ID:	765062Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000994.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,8 KB 
ID:	765063Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1010002.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,2 KB 
ID:	765064Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1000999.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	74,6 KB 
ID:	765065

                                Comentariu


                                • nu vreau sa tulbur apele dar cred ca acest turneu a fost un pic cam "nereusit" pentru ca:
                                  sistemul a facut ca grupele inferioare de la amatori cel putin (nu stiu cum a fost la open) sa se termine pe la 4:30, grupele superuoare sa se termine pe la 20:30 daca nu mai mult.
                                  drept consecinta cei care s-au calificat din grupele inferioare primare au asteptat 1:30 h sa joace in grupele superioare.
                                  apoi s-a mai asteptat inca 2h dupa terminarea grupelor superioare ca sa joace primul meci eliminatoriu ..... aiurea rau.
                                  Nu mai comentez ca sistemul eliminatoriu a fost unul total incorect cu meci de baraj pentru locurile 2 din superioare si ultimii 8 locuri 1 din superioare conform clasamentului amatur.
                                  Cred ca era mult mai corect si mai rapid daca se mai calificau inca 16 locuri 3 din superioare ca sa se faca 64 si se facea eliminatoriu direct si gata. Asa s-a stat 1h ca sa se vada cine cu cine joaca si cine sta.
                                  Cred ca la turnee asa mari ar fi indicat sa se stie dinainte cine cu cine joaca dupa grupele superioare (adica locul 1 din grupa 1 va juca lu locul 2 din grupa 12 sa zicem etc) (pentru ca eu cred ca este imperativ sa fie cat mai putini timpi morti) asa vin oamenii si iau mingea dupa aceia si isi dusputa meciurile pe care le au de disputat si termina treaba. Exemplu imediat dupa ce au inceput eliminatoriile acestea s-au disputat rapid adica s-au terminat intr-o ora jumate max 2 iar timpul dintre grupele superioare si eliminatorii a fost de 1h (eu am stat 2h pentru ca la mine grupa s-a incheiat mai rapid pentru ca ne-am organizat).
                                  Deci cred ca ar fi bine daca s-ar micsora timpi de asteptare pentru ca incepe sa dispara placerea de a juca daca vi la un turneu si staiiii si adormi pe banci .....

                                  Comentariu


                                  • Acelea n-au fost meciuri de baraj, s-a jucat eliminatoriu de 48 pe tablou de 64, este ceva obisnuit in Amatur (si nu numai) - de fapt cel mai des se joaca 24 pe tablou de 32. Daca s-ar mai fi calificat inca 16 locuri 3, din practica am constatat ca mai dureaza cam inca o ora toata treaba.
                                    In ce priveste grupele superioare, ca vin oamenii, iau mingea si merg la joaca (daca se stiu grilele dinainte) ... nu am nervii suficient de tari ca sa fac asta la urmatorul turneu pe care-l voi organiza ...
                                    Oricum, la peste 200 de jucatori cati au fost nu cred ca se astepta cineva sa se termine repede turneul.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Pentru distribuirea in eliminatorii se poate apela la :
                                      -Regula cu dispunerea in eliminatorii dupa punctajul amatur
                                      - Dispunerea primilor capi de serie dupa punctajul amatur urmata de tagere la sorti (conditionata) pentru locurile 2.
                                      -Repartizarea directa din superioare, locurile 1 favoriti, locurile 2 opozanti,
                                      -Ordine aleatoare (tragere la sorti cu biletele)pentru locurile 1 si apoi pentru locurile 2
                                      -Ordinea terminarii grupelor inferioare (tot ceva aleator) pe tablou prestabilit
                                      Prima este cea folosita in Amatur, este obiectiva dar genereaza timpi de asteptare.
                                      In functie de conditiile reale de concurs, se poate aplica regula 2, cand se urmareste sa nu pice in eliminatoriu 2 parteneri din superioare.
                                      Cu cat numarul de concurenti creste, este inevitabil sa apara si timpi morti. Eu apreciez ca acest concurs a prezentat un lucru bun, o noutate pentru mine:
                                      Grupele inferioare au fost printate si afisate de perete, si au putut si cei absenti la strigarea grupelor sa-si gaseasca locul.
                                      La superioare, care au fost scrise de mana, am pierdut un partener vreun 1/4 de ora.
                                      TsE

                                      Comentariu


                                      • Nu mi s-a parut f ok sistemul asta nou de joc ...in sensul ca am jucat ff putine meciuri si am asteptat FFFFFFFFFF MULLLLLLLLTTTTTTTTT.

                                        in intervalul 15 - 21 am jucat 3 meciuri ...ti se ia chefu . Putem sa repetam turneul dar folosind vechiul sistem ...?? sunt curios sa vad daca am ajunge sa jucam finala la aproape 2 noaptea...

                                        Oricum a fost o incercare....si asta e bine ..ca se incearca idei noi pentru a realiza turnee cat mai ok....

                                        Sa ne vedem sanatosi !
                                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                        Comentariu


                                        • Felicitari Sorin !

                                          Comentariu


                                          • Multumim Topoloveni

                                            Comentariu


                                            • Felicitari si multumim organizatorilor!
                                              Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                                              Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                                              Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                                              Comentariu


                                              • finala amatori set 1

                                                finala amatori set2

                                                finala amatori set3 si ultimul
                                                dondera - bozga 3-0
                                                4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                                Comentariu


                                                • Bravo Sorinache! Parerea mea care nu vreau sa conteze dar posibil sa le dea idei mai bune celor care intradevar i-si bat capul cu sisteme de joc, vis a vis de turneul facut de Sorin, este ca daca grupele de recalificare la amatori se jucau doua pe o masa, iar turneul pt. open incepea la ora 13 era totul perfect. Una peste alta noul sistem de joc este ok.
                                                  La buna vedere!

                                                  Comentariu


                                                  • Felicitari pentru castigatorul de la amatori! Extraordinar jucator, merita din plin. Felicitari si pentru organizatori si pentru experimentul facut dar sper totusi sa nu se pastreze sistemul de recalificari. A fost un concurs frumos, la mai multe!
                                                    Blade: Viscaria
                                                    FH: Tenergy05
                                                    BH: Tenergy05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X