Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Roman, pe data de 19.11.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    un clasament ceva mai detaliat la amatori se poate pune...sa-mi vad si eu amicii...multumesc
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #77
      Felicitari si la cat mai multe .

      Comentariu


      • #78
        Clasament general
        Open
        David Dorin(B?rlad)- I
        Radu Costica(Galați)-II
        Calin Mihai(B?rlad)-III
        Ilies ioan-IV
        5-8
        Nemtoi Gabriel
        Mosneagu Marius
        Onisei Florin
        Govoreanu Florin
        9-16
        VALCU ADRIAN
        PURDILA DAN
        SURDU MARCEL
        SPANU VASILE
        VARLAN ADRIAN
        ORZA CATALIN
        BULARDA IULIAN
        CORCOZ COSTIN
        17-37
        MUNTEANU OCTAVIAN
        BUJOREANU NECULAI
        ZANESCU CRISTIAN
        DAVID MADALINA
        LUNGU SANDEL
        DITU DANIEL
        VACULISTEANU IONUT
        TUDOSE PETRU
        MALAESCU ELENA
        SENGOZ MEHMET
        URSAN VIOREL
        VLASCEANU IONUT
        SUMULEA MIHAI
        BABONEA CLAUDIU
        URSULEAN FLORIN
        MOTOROIU MARCEL
        CAPUSA BOGDAN
        APOSTOL LUCIAN
        TIRON MARIAN
        SANDU ILIE
        Amatori
        Tiganisteanu Adrian-I
        Paslaru Ionel-II
        Tiganasu MIhai-III
        Rosu Gabriel-IV
        5-8
        CONSTANTINOVICI CIPRIAN
        URSULEAN VASILE
        DENES FERENC
        MARTZ SEBASTIAN
        9-16
        RADU GEORGE
        POSTELNICU CIPRIAN
        BODIN ION
        ONUFREI CIPRIAN
        CALIMAN EDUARD
        FARAON ROBERT
        DUMEA LUCIAN
        GRECU GHEORGHE
        17-32
        TARPAN STEFAN
        MIRONESCU ADRIAN
        BAISAN PAUL
        BULUBASA NICUSOR
        BALAUCA CORNEL
        IORDACHI ADRIAN
        MALACHE RALUCA
        GHIUREA VIOREL
        COROIU ANDREI
        TERIS VALERIU
        BARSA IOAN
        DAVID MADALINA
        CHETRONIE LIVIU
        GASNER PAUL
        VLAISAN VASILE
        CORNEANU SORIN
        33-75
        FOCA DORIN
        ANASTASIU CONSTANTIN
        ACATRINEI LUCIAN MARIAN
        SAMSON SORIAN
        PISTINICIUC DUMITRU
        URECHE ION
        GROAPA AURELIAN
        ACATRINEI DUMITRU
        IONUT PRICOPE
        CARP CATALIN
        SOFIAN CORNEL
        URSULESCU IOAN
        ALEXANDRESCU MARIAN
        MORARU SABIN
        TUDUREAN RADU
        VACULISTEANU ANA
        SERBAN LIVIU
        BACIU GHEORGHE
        BERBECE BIANCA
        URSACHE GEORGE
        AVRAM GABRIEL
        DONISA VIOREL
        PRICOPE ANDREI
        GRADIESCU DAN
        MALAESCU ELENA
        VOLOSTIUC MARIUS
        UNGUREANU PETRICA
        BORCEA VIOREL
        ADAM IOSIF
        GRADINESCU CIPRIAN
        HURJUI DOREL JR
        DANILA ANTON
        MUNTEANU SILVIU
        NASTASE COSTICA
        SECARA GIGI
        SIMON GHEORGHE
        RUSU RADU
        MUNTEANU ION
        PREDA IONUT
        CHITIMUS CRISTI
        BACIU GHEORGHITA
        PETENCHI EDUARD
        CALIMAN EDUARD
        Copii
        HURJUI DOREL-I
        BACIU TIBI-II
        HASNA COSMIN-III
        FOCA STEFAN-IV
        URSULEAN DANIEL
        FOCA CIPRIAN
        NAGAT VLAD
        Voi reveni cu calsamentul completat în functie de victorii obtinute
        Ultima editare de sherkan69; 20.nov.2011, 11:24.
        Blade: TBS Old Tag
        Fh:XIOM Vega Pro
        Bh:XIOM Vega Pro

        Comentariu


        • #79
          Rog a se verifica Corneanu Sorin... meciul cu Vlaisan Vasile a fost castigat de Corneanu Sorin cu 3-0 deci locul in clasament...ar fi altul... Merci.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #80
            felicitari colegului nostru faraon robert care a intrat intre primii 16...fiind pe locul aproape 1300 in amatur...
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de sorin_client Vezi post
              Rog a se verifica Corneanu Sorin... meciul cu Vlaisan Vasile a fost castigat de Corneanu Sorin cu 3-0 deci locul in clasament...ar fi altul... Merci.
              Rog a nu se mai trezi fiecare ca a avut meci castigat impotriva nu stiu cui si teoretic ar fi mai bine cotat in clasamentul concursului. Din cate stiu eu amandoi vor primi acelasi punctaj. Pana la urma organizatorii stiu ce au de facut si cum trebuie calculat clasamentul. Daca puteti sa ajutati sunteti bineveniti ,daca nu, nu incurcati oamenii care incearca sa faca lucrurile sa mearga. Cat despre asta sa ma lamureasca si pe mine cineva si poate si pe domnii Bodin si Chetronie cum se calculeaza clasamentul intr-o grupa inferioara in care Locul I are 7 victorii, iar urmatorii 3 cu 5 victorii cum se stabileste locul fiecaruia. In functie de victorii directe sau de setaveraj? Mai specific faptul ca unul dintre ei i-a invins pe ceilalti 2 in meciul direct. Va multumesc.
              BLADE:Kreanga Aeros
              BH:Tibhar Torpedo
              FH: Globe National

              Comentariu


              • #82
                Pentru domnii BODIN SI CHETRONIE si pentru alti concurenti care poate nu au citit niciodata regulamentul AMATUR e bine de stiut:
                6.6 Modalitati de departajare
                Departajarea jucatorilor in grupe se face dupa numarul de victorii.
                In cazul in care in grupe sunt jucatori cu acelasi numar de victorii se stabileste urmatorul mod de departajare:
                a. Victoria directa (in cazul departajarii a doi participanti) Departajarea prin victorie directa se ia in calcul si dupa utilizarea oricareia din metodele de departajare care urmeaza, daca raman in calcul doi participanti.
                b. Diferenta dintre numarul de seturi castigate si numarul de seturi pierdute intre jucatorii ce trebuie a fi departajati (pentru 3 sau mai multi participanti)
                c. Raportul intre seturile castigate si cele pierdute (intre jucatorii ce trebuie a fi departajati).
                d. Setaverajul general al grupei
                e. Tragere la sorti
                BLADE:Kreanga Aeros
                BH:Tibhar Torpedo
                FH: Globe National

                Comentariu


                • #83
                  si.... ce ne-am ars asa domnule "stie tot" ? am avut doar rugamintea de a verifica spuse mele... stiind ca domnul Vasile nu avusese nici o victorie in grupele superioare ! Pana la urma urmei chiar nu are nici o importanta dar vad ca sunteti un pic cam "acid" in discutii !
                  iar vis-a-vis de...
                  Rog a nu se mai trezi fiecare ca a avut meci castigat impotriva nu stiu cui si teoretic ar fi mai bine cotat in clasamentul concursului. Din cate stiu eu amandoi vor primi acelasi punctaj.
                  ... din care stiu eu NU E ASA sau cel putin alta ar trebui sa fie pozitia macar pe tabela. Ma rog, repet, chiar nu are nici o importanta pana la urma urmei... ! (...noi cei treziti mai devreme gandim mai altfel...)
                  Respect,
                  Blade: lemn off...ce lemn !
                  Bh: cu tepi
                  Fh: fara tepi

                  Comentariu


                  • #84
                    Câteva fotografii, iar mai târziu si filmul finalei (trebuie putin prelucrat, din cauza penei de curent). Oare sa încerc sa scot si alt c?stigator pe film?? Fiecare fotografie are un titlu. Sper ca cei ce se regasesc în ele sa nu se supere.

                    Comentariu


                    • #85
                      chettrone i a batut pe ceilalti 2 in grupe,cu acelasi nr. de victorii. si l puneau pe locul 3.e normal?cu respect.

                      Comentariu


                      • #86
                        Felicitari organizatorilor si castigatorilor ! Anul viitor sa ne intalnim la un A+ la Roman !
                        Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                        Fh : Butterfly bryce
                        Bh : Butterfly bryce

                        Comentariu


                        • #87
                          Tare si frumos concurs dar organizare.............mai trebuiau si pompierii,renel in concediu? In schimb,politia a fost la datorie.multumim d-lui primar.sa traiasca.lucruri bune la ,roman,dar macar vre o 4 mese bune fara imprumut.se poate ma bine.felicitari.

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de alexlgu Vezi post
                            chettrone i a batut pe ceilalti 2 in grupe,cu acelasi nr. de victorii. si l puneau pe locul 3.e normal?cu respect.
                            Daca setaverajul sau era mai mic decat al celorlalti doi banuiesc ca era normal sa fie pe locul 4 chiar.
                            Mai rog pe cunoscatorii regulamentului sa lamureasca aceasta problema fiindca vor iesi discutii pana la anul nou.
                            BLADE:Kreanga Aeros
                            BH:Tibhar Torpedo
                            FH: Globe National

                            Comentariu


                            • #89
                              Jhony_b.mai invata.te faci de cacao.
                              ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:16 ----------
                              Intelege ca se ia victoria directa.nu ma conteaza setaveraj ,punctaveraj,sau ce amincat la prinz.

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de alexlgu Vezi post
                                Jhony_b.mai invata.te faci de cacao.
                                Recunosc ca m-am facut de cacao. Am mancat azi de ziua mea tort de ciocolata. Acum vreau sa petrec mai departe cu familia si prietenii asa ca daca va stiti prieteni cu mine va astept.
                                BLADE:Kreanga Aeros
                                BH:Tibhar Torpedo
                                FH: Globe National

                                Comentariu


                                • #91
                                  Sa intelegi .daca 1 a batut pe 2 si pe 3,avind toti trei aceleasi nr. Victorii,nu mai conteaza setaverajul.se califica nr,1.
                                  ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:32 ----------
                                  la multi aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.sanatate,ce ti doresti.
                                  ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:37 ----------
                                  n am zis nimic cu rautate.nu tin cu nimeni.asa e corect cum ti am spus.lasa ca i prinzi tu altadata.le arati tu.sarbatoare fericita linga cei dragi.ai facut 34 ani?multi inainte.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Banuiesc ca citezi dintr-un regulament de undeva. Eu am venit cu articolul din regulament, dar daca se aplica altfel imi fac mea culpa. Si inchei aceasta polemica . O seara placuta tuturor.
                                    BLADE:Kreanga Aeros
                                    BH:Tibhar Torpedo
                                    FH: Globe National

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      ma numesc,LUNGU SANDEL.AM JUCAT LA OPEN LA MASA 6.
                                      ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:42 ----------
                                      Si cel mai batrin de acolo din open.
                                      ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:44 ----------
                                      Daca stiam ca e ziua ta,veneam cu placere.am dormit la roman.am trecut azi prin bacau,pe la 1h.
                                      ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:45 ----------
                                      Adica 13h.
                                      ---------- Post added 20-Nov-2011 at 16:48 ----------
                                      Ai avut o zi insorita si frumoasa.asa sa ti fie viata.poate bem un spritz,cindva cu placere.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de Joo Vezi post
                                        felicitari colegului nostru faraon robert care a intrat intre primii 16...fiind pe locul aproape 1300 in amatur...
                                        Multumesc! Acum am reusit sa vad si eu clasamentul. Iti spusesem cu seara inainte ca scopul e sa trec de grupe. Si in faza superioara am dat peste Paslaru Ionel castigatorul locului 2, caruia i-am dat ceva emotii la scorul de 1-1, insa lipsa de experienta din partea mea si-a spus cuvantul - am facut greseli de incepator. Il felicit pe aceasta cale si poate data viitoare va fi altfel. Felicitari organizatorilor pentru sala - spatiu, lumini, ventilatie, pizza etc.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de robertinoo1 Vezi post
                                          Multumesc! Acum am reusit sa vad si eu clasamentul. Iti spusesem cu seara inainte ca scopul e sa trec de grupe. Si in faza superioara am dat peste Paslaru Ionel castigatorul locului 2, caruia i-am dat ceva emotii la scorul de 1-1, insa lipsa de experienta din partea mea si-a spus cuvantul - am facut greseli de incepator. Il felicit pe aceasta cale si poate data viitoare va fi altfel. Felicitari organizatorilor pentru sala - spatiu, lumini, ventilatie, pizza etc.
                                          Salut ai jucat cu Ionel te-a incurcat iarba Dr. Bau Bau ?
                                          Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                                          Fh : Butterfly bryce
                                          Bh : Butterfly bryce

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Pentru a nu mai fi discutii, am sa trimit tabelele cu gr. inferioare, gr. superioare..., open si amatori, domnului Florin de la Bistrița. Si el v-a verifica, completa si actualiza clasamentul.
                                            Blade: TBS Old Tag
                                            Fh:XIOM Vega Pro
                                            Bh:XIOM Vega Pro

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              La multi ani,Johny_b!
                                              Daca 3 jucatori au nr egal de victorii si unul din jucatori are victorii la ceilalti doi, ...acesta este clasat inaintea celorlalti. Totusi, chiar daca a fost calculat setaverajul,urmat de victoria directa, acesta trebuia sa fie favorabil aceluiasi jucator. Exemplul cel mai defavorabil:
                                              jucatorul 1 3-2 si 3-2 setaveraj 6-4
                                              jucatorul 2 2-3 si 3-0 setaveraj 5-3
                                              jucatorul 3 2-3 si 0-3 setaveraj 2-6
                                              Clasamentul este 1 2 3.
                                              Ultima editare de Dan2; 20.nov.2011, 19:19.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Ia punctul b din regulament cum aivrut tu.logic se ia setaverajul dintre voi 3.chetrone are 6 seturi cistigate.3 la tine ,3 la celalalt.voi cite aveti?

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Domnul Nistor Florin a jucat la open si s-a clasat la jucatorii cuprinsi între locurile 17-37. îmi cer scuze pt ca a fost omis.
                                                  Pe tabel, la open, a fost trecut initial domnul Bulubasa Nicusor si asa a fost completata initial gr. nr.1.
                                                  Apoi s-a facut înlocuirea, pe foaie, cu domnul Nistor si nu s-a facut si în baza de date de pe calculator.
                                                  ?mi cer scuze.
                                                  Blade: TBS Old Tag
                                                  Fh:XIOM Vega Pro
                                                  Bh:XIOM Vega Pro

                                                  Comentariu


                                                  • bravo DANUTZ.TE IUBESTE SANDEL CA ESTI CORECT.
                                                    ---------- Post added 20-Nov-2011 at 17:28 ----------
                                                    Dane mai simplu.primul 2v-6 seturi.-al doilea 1v-5 seturi (3+2)-al treilea 4 seturi (2+2).

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X