Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Meci de senzatie-Zhang Jike-Timo Boll

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Meci de senzatie-Zhang Jike-Timo Boll

    Un super meci jucat in mai 2011 la Rotterdam intre nr 3 mondial Zhank Jike si cel mai bun european Timo Boll
    Meciul a fost unul fara istoric,dupa un prim set castigat de Boll urmand un adevarat galop de sanatate pentru Zhang,care a castigat urmatoarele 4 seturi de o maniera incredibila
    Surprinde viteza de reactie a acestui jucator de doar 23 ani,cu niste re-topspinuri FORMIDABILE care te lasa cu gura cascata efectiv si cu un backhand fff bun,un serviciu excelent,pentru mine fiind cel mai complet jucator pe care l-am vazut.

    ENJOY
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Ohooooo, usurel ca rupem gardul!!!
    Mai subtire cu laudele la Zhang. Ca in afara de campionatul mondial, anul asta n-a prea mai facut nimic. Si ieri a cistigat cu Wang dupa un meci urit in care n-au jucat mai nimic si s-au rupt in serve.
    Ma Long l-a cam batut peste tot pe unde l-a prins. Eu zic ca el ar merita toate laudele scrise mai sus!
    Si daca veni vorba, Ma Long i-a batut anul asta pe toti din echipa Chinei - dar din pacate nu este el cel ales pentru Olimpiada. Eu zic ca s-a ambitionat si el putin si a vrut sa demonstreze ceva. Si a reusit. I-a ars de le-au mers fulgii. Pe Zhang de 2 ori - pe Wang cel putin 1 data (asta zic din ce-mi aduc aminte).
    Timo Boll ALC
    FH: DHS 3 NEO 2.2
    BH: DHS 3 NEO 2.2

    Comentariu


    • #3
      Fiecare e subiectiv.Mie personal imi place mai mult stilul lui Zhang,ambitia lui,iar parerea mea este ca Zhang are o mai buna deplasare la masa in regim de viteza decat Ma Long,iar topspinurile lui Zhang sunt mai apasate,deranjeaza mai mult.Diferenta intre el si Ma Long dupa parerea mea este ca Ma Long rezista un pic mai mult la raliuri foarte rapide si are o explozie mai mare la unele lovituri,dar personal,pentru mine Zhang ramane jucatorul momentului,si o sa vezi ca il invinga cat de curand pe Ma Long,este mult mai ambitios
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
        Ohooooo, usurel ca rupem gardul!!!
        Mai subtire cu laudele la Zhang. Ca in afara de campionatul mondial, anul asta n-a prea mai facut nimic. Si ieri a cistigat cu Wang dupa un meci urit in care n-au jucat mai nimic si s-au rupt in serve.
        Ma Long l-a cam batut peste tot pe unde l-a prins. Eu zic ca el ar merita toate laudele scrise mai sus!
        Si daca veni vorba, Ma Long i-a batut anul asta pe toti din echipa Chinei - dar din pacate nu este el cel ales pentru Olimpiada. Eu zic ca s-a ambitionat si el putin si a vrut sa demonstreze ceva. Si a reusit. I-a ars de le-au mers fulgii. Pe Zhang de 2 ori - pe Wang cel putin 1 data (asta zic din ce-mi aduc aminte).
        atunci care sunt cei 3 jucatori chinezi care merg la olimpiada?

        Comentariu


        • #5
          Wang Hao si Zhang Jike cred ca sunt doar doi.

          Comentariu


          • #6
            JK a luat-o cam devreme cu accidentarile. Am vazut un meci dintre Boll-JK din campionatul Chinei 2011 unde a abandonat... piciorul stang unde are si acel suport de menisc.
            Are cea mai buna deplasare dar il cam costa.
            Fiecare jucator cu plusurile si cu minusurile lui... tot un chinez iese primul.
            TsE

            Comentariu


            • #7
              La olimpiada se duc Wang Hao si Zhang.

              Al 3-lea vine din calificari. Poate fi Ma Long, ma Lin sau Wang Liqin. Cred ca se mai baga si Xu Xin in seama, dar doar asa, de fantezie.
              Timo Boll ALC
              FH: DHS 3 NEO 2.2
              BH: DHS 3 NEO 2.2

              Comentariu


              • #8
                Va fi Ma Long cu siguranta, nu cred ca va pierde un meci un an de aici incolo la ce forma a aratat in 2011! Si pun pariu ca o sa fie si campion olimpic!
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Forma aratata in ultimele luni nu este deloc o garantie ca va juca bine la Olimpiada.
                  Si Xu Xin a inceput in forta anul acesta, castigand 2 Pro Tour-uri, dar s-a stins pe parcurs.
                  Zhang Jike a castigat 2 dintre cele mai importante competitii din acest an ... Campionatul Mondial si Cupa Mondiala, singurul titlu major ramas inca nu s-a disputat si este finala Pro Tour de la Londra.
                  Desi Ma Long a fost multa vreme nr 1 mondial el nu a performat cand trebuia ... ca pur si simplu nu a fost in varf de forma la competitiile majore sau ca nu joaca foarte bine cand presiunea este foarte mare e greu de spus. Foarte probabil titlul olimpic la simplu se va juca tot intre Zhang Jike si Wang Hao. Oricine ar fi nr 3 pentru proba pe echipe e evident ca tot China o sa ia titlul, dar eu banuiesc ca decizia se va lua cu 2-3 luni inainte de Olimpiada (aici depinde si de prevederile CIO cu privire la data cand trebuie anuntata componenta echipelor).
                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                  Comentariu


                  • #10
                    In urmatoarea perioada Zhang J. si Ma long cred ca se vor lupta mai mereu la toate turneele pentru locul 1. sunt de perspectiva amandoi, iar cine este in forma mai buna la momentul respectiv sigur va castiga. Tot respectul pentru cei doi.
                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                    FH - Xiom Sigma II Pro
                    BH- Xiom Sigma II Pro

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X