Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București 23 iunie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    inscriu si pe George Calcaianu din București

    Comentariu


    • #27
      si de la Roman vin 3 jucatori
      BLADE:Kreanga Aeros
      BH:Tibhar Torpedo
      FH: Globe National

      Comentariu


      • #28
        Inscriere la turneul din 23 iunie

        Din București:

        Vasile Gabriel 18 ani (amator)
        Waiting for opponent...

        Comentariu


        • #29
          Dan Leorda,Reghin
          DR. NEUBAUER SPECIAL
          DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

          Comentariu


          • #30
            Vasile Viorel 39 ani București amator
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #31
              De la Roman:
              Zanescu Cristian
              Pricopi Andrei
              Baisan Paul
              si inca unul dar nu e sigur
              BLADE:Kreanga Aeros
              BH:Tibhar Torpedo
              FH: Globe National

              Comentariu


              • #32
                A veni sau a nu veni

                Vine si makarone daca se trezeste, ca am avut examen si nu prea am dormit . Bafta tuturor
                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                Oricine se joaca insa putini joaca...

                Comentariu


                • #33
                  concurs

                  Felicitari si multe multumiri organizatorilor si celor care au venit in sprijinul acestora pt foarte buna oraganizare a concursului in special lui Valentin Mircea !
                  Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                  Fh: Xiom Omega II euro black
                  Bh: Xiom Omega I euro max red
                  Glue: Xiom i-bond
                  http://www.okclub.lx.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Editia a II-ua pe București s-a incheiat . Am avut in total 48 de participantii , din mai multe judete ale tarii : Adjud , Bistrița , Reghin , Pitești , Bacău ,Roman ,Piatra Neamț, Timișoara si cei din București.

                    Locul 1 Apian Florin
                    Locul 2 Opincaru Marius
                    Locul 3 Dascalitei Mihai
                    Locul 4 Manea Carla

                    Locurile 5 - 8 :

                    Andrei Dan
                    Nitu Bogdan
                    Opincaru Marcel
                    Mircea Valentin

                    Locurile 8 - 16 :

                    Dinu Gheorghe
                    Zanescu Cristi
                    Viciu Dorel
                    Fodoran Cosmin
                    Leorda Rares
                    Leorda Dan
                    Vlase Dorin
                    Nicolae Alin

                    toti cei 5-16 fara respectarea locurilor in clasament
                    Restul clasamentului in jos va fi anuntat ulterior .

                    Meciul demonstrativ a fost jucat de Ionut Oancea si Eugen Dadechin

                    Multumiri sponsorului nostru , firma PURMO Cluj si tuturor care au dat o mina de ajutor in cadrul acestui concurs .
                    Postez 2 instantaneee de la eveniment , restul pozelor pe un ftp miine .
                    Visco are clipuri video , de pe tot parcursul tuneului pe care le va prelucra si vor fi si ele disponibile indata ce vor fi gata .
                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                    Fete de palete tenis de masa
                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                    Comentariu


                    • #35
                      .....un turneu reusit,pacat ca nu am putut sta pana la sfarsit!!


                      ........in viata mea nu mai joc cu un ierbar
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • #36
                        .....

                        Ciobanu Alex : asta a fost ultimul concurs Amatour pentru mine....si "plec" cu un gust amar....si sunt sigur ca nu sunt singurul din cei legitimati ( "profesionisti " cica ) care gandeste asa. Practic noi astia super mega profesionisti nu am contat la turneul asta... In fine, cine cunoaste stie la ce ma refer. AdioS

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: TURNEU BUCURESTI

                          Postat în original de mircea.garaz
                          MANEA CARLA ESTE ACEEASI CU JUCATOAREA DE LA TIMISOARA,BISTRITA,ARAD?
                          Exact! A fost cel mai greu meci pe care l-am jucat, in semifinala. Am inteles ca au fost si ceva discutii legate de participarea ei ...
                          Oricum, mie mi s-a parut ca a fost un turneu bine organizat si multumesc organizatorilor, sponsorului de la firma Purmo, celor doi profesionisti care ne-au aratat cam cit mai avem de progresat si tuturor participantilor ...
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #38
                            Majoritatea pozelor le gasiti pe :

                            ftp://82.78.42.210

                            user : gti
                            password : gti123
                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                            Fete de palete tenis de masa
                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: TURNEU BUCURESTI

                              Postat în original de mircea.garaz
                              MANEA CARLA ESTE ACEEASI CU JUCATOAREA DE LA TIMISOARA,BISTRITA,ARAD?
                              Cine e jucatoarea asta, si ce statut are?

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: .....

                                Postat în original de bogdanel
                                Ciobanu Alex : asta a fost ultimul concurs Amatour pentru mine....si "plec" cu un gust amar....si sunt sigur ca nu sunt singurul din cei legitimati ( "profesionisti " cica ) care gandeste asa. Practic noi astia super mega profesionisti nu am contat la turneul asta... In fine, cine cunoaste stie la ce ma refer. AdioS
                                Si noi ramanem cu gust amar de la faza care ne-ai facut-o cu Cupa Romaniei unde ai confrmat participarea si nu ai venit. Daca ai observat toti jucatorii cu statutul tau sunt primiti la turneele unde implica deplasare (Trifu Bogdan nu a avut probleme la nici un turneu din deplasare la care a participat). Problema este ca voi nu sunteti niste amatouristi (in afara de Bogdan) pentru ca voi participati numai in București, si nici un organizator nu o sa va refuze participarea daca sunteti 2-3 la fiecare turneu, dar voi nu participati anul roata si vreti ca in București sa participati cate 10. Cam asta e problema din punctul nostru de vedere.

                                Oricum voi veti fi punctati in clasamentul nostru, dar daca vreti sa mai participati sau nu, nu este o chestie care se negociaza.

                                Comentariu


                                • #41
                                  pt filo

                                  Ciobanu Alex : nu am venit pt ca a intervenit ceva in ultima clipa si nu am mai putut, ceva care nu a depins de mine. Oricum nu cred ca e normal sa vb de turneul de la București daca nu stii despre ce e vb ....si la ce m-am referit. Pe site scria clar ca jucatorii din onoare si calificari au dreptul de-a juca...trebuia sa se precizeze ca o sa ajungem sa jucam iar intre noi in cazul in care trecem de grupe, ca nu o sa luam puncte, premii. Si sa nu mai vb de faptul ca au fost legitimati care au jucat ca AMATORI...nu dau nume ca nu are rost.( dar daca nu ma crezi iti aduc martori care pot sa-ti confirme)

                                  Si inca ceva....daca un jucator care este legitimat, sa zicem in super liga sau divizia A, se lasa maine de ping pong, are dreptul sa participe la Amatour nu ? ca practic el nu mai e legitimat...deci e amator sau cum ? Ala care a jucat in superliga ani de zile si s-a lasat de cateva luni e amator ..iar unu care joaca in onoare sau calificari e profesionist nu ?

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Parca era ca timp de 2 ani nu poate juca nici un fost legitimat (desi nu cred ca ar conta ca-s 2 sau 15 ... pentru unul de superliga).
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      deci :

                                      Dimineata la inscriere au venit 2 persoane din Timișoara , eu am intrebat daca sint legitimati sau jucatori si am inteles din spusele lor ca au jukat dar nu mai joaka de mult si ca e ok , acum ce era sa fac ? daca informatia pe care am primit-o nu a fost exacta... sa-i trimet acasa ? Veneau de la Timișoara ! Fiind la prima participare , nu am stiut ca a facut tenis de performanta cu anii , si chiar daca s-a lasat nu era corect din punctul nostru de vedere al AMATouR-ului participarea ei , ca vorbim de Manea Carla care NU o sa mai participe, dar date fiind conditiile ... nu puteam sa-i trimet acas' , mai ales ca nu o cunosteam si nu stiam nivelul ei de pregatire . Chiar si ea si-a dat seama , si a renuntat la premiere , dar organizatorul pe baza fair-play-ului ia acordat distinctia .
                                      Lucruri din acestea se mai pot intimpla pentru ca daca omul nu e chiar corect si spune ca a jukat dar nu mai o face , nu ai de unde sti nivelul si ca atare se poate intimpla ca acum .
                                      Daca imi spunea ca a facut performanta 8 ani si ca nu mai joaka de citeva luni aplicam codul AMATouR si bineinteles o treceam macar la legitimati .

                                      Sper ca cu totii sa intelegeti situatia si sa inchidem aceasta discutie
                                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                      Fete de palete tenis de masa
                                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        http://209.85.135.104/search?q=cache:Ss ... lr=lang_ro
                                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                        Fete de palete tenis de masa
                                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          vali

                                          Ciobanu Alex : vali eu stiu ca tu nu ai nici o vina....dar eu nu ma refeream la Manea Carla cand am zis ca sunt jucatori care desi sunt legitimati au jucat ca amatori...

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Alex: cred ca ar fi bine sa spui clar ce te-a deranjat. Astfel cei care au fost defavorizati la acest concurs vor avea sansa de a nu mai fi in aceeasi situatie si alta data.
                                            In plus, nu toata lumea a 'prins' toate amanuntele si poate ca ar fi interesant sa afle, mai ales in cazul in care in viitor au de gand sa organizeze astfel de intalniri.
                                            Multumesc

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Cred ca ar trebui incurajata participarea legitimatilor dar sa fie punctati si eventual premiati separat, ar fi mai mult de lucru cu clasamentul dar avand in vedere ca si ei platesc taxa..... . Mai mult, cine are norocul sa joace cu ei poate invata cate ceva. Sincer, am putea sa facem aceste participari sa lucreze pentru noi. Fiecare isi poate face legaturi cu jucatorii buni din zona si asa garantat mai avansam ceva. Din cate am observat jucatorii legitimati sunt dispusi (contra unei sume modice sau cateodata chiar gratuit) sa mai dea un sfat bun sau sa mai faca o ora de antrenament si cu amatorii. Trebuie sa ne gandim si la jucatorii care au fost legitimati mult timp, au facut antrenamente serioase ani de zile si pana la urma nu a fost sa fie pentru ei, ce sa faca acum cu toate cunostintele acumulate? Eu zic ca Amatour ar putea sa fie "acasa" si pentru ei. Cat despre legitimatii activi, lor nu le organizeaza nimeni (a se citi federatia) un asa turneu. Multe etape de divizie se desfasoara in conditii cu mult inferioare Amatour-ului. Daca si ei vor sa mai vina sa joace eu imi aduc camera video, in niciun caz nu le interzic participarea.

                                              Bineinteles, organizatorii turneului vor decide, scuze pentru un post asa lung.
                                              TBS/T05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Cu acest ultim concurs se incheie aventura mea in jungla AMATOUR. Pacat ca sunt, in sistemul asta, unii care au incercat sa ridice cumva nivelul prin admiterea legitimatilor in concurs. Numai ca au existat altii care au avut un cuvant mai greu de spus. Pt mine Vali ramane un organizator si un om de nota 10 +++, si in comparatie cu el, Mihai Dascalitei probabil ca se simte mai bine cand joaca o semifinala la un concurs de nota 0 decat atunci cand nu trece de grupe intrun concurs de nivel ridicat... .
                                                Multumesc pt meciul demonstrativ.
                                                Numai bine si sper ca pe viitor sa aveti o viziune mai larga asupra sportului si fair play-ului.
                                                butterfly Primorac Carbon Off +
                                                butterfly Brice Fx

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Fara sa doresc sa il supar pe George vreau sa spun ca amatour este foarte bine organizat si sa-l numesti jungla poti doar din suparare. Cat despre nivelul de joc in Amatour nu cred ca e cu mult mai scazut ca la legitimati (ma refer la varful clasamentului). Organizarea este excelenta in 99% din cazuri, sistemul de punctaje e bine pus la punct. Problema este doar cu admiterea, punctarea si premierea legitimatilor. Cea mai simpla solutie ar fi fost excluderea lor, in schimb organizatorii isi bat capul de ceva vreme ca sa poata integra si acesti jucatori in sistem. Tot respectul.
                                                  TBS/T05

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de crs2
                                                    Fara sa doresc sa il supar pe George vreau sa spun ca amatour este foarte bine organizat si sa-l numesti jungla poti doar din suparare. Cat despre nivelul de joc in Amatour nu cred ca e cu mult mai scazut ca la legitimati (ma refer la varful clasamentului). Organizarea este excelenta in 99% din cazuri, sistemul de punctaje e bine pus la punct. Problema este doar cu admiterea, punctarea si premierea legitimatilor. Cea mai simpla solutie ar fi fost excluderea lor, in schimb organizatorii isi bat capul de ceva vreme ca sa poata integra si acesti jucatori in sistem. Tot respectul.
                                                    Este la latitudinea organizatorului local in ce forma face turneul, deci daca s-a hotarat ca legitimatii sa aibe grupe superioare separate eu nu pot impune alt sistem. Problema este ca acestia vin multi numai la concursurile din București, si atunci la restul jucatorilor nu le convine. Daca ar fi fost 2-3 nu ar fi fost nici o problema.

                                                    Oricum eu am fost si sunt pentru admiterea legitimatilor in circuit (a oricarui legitimat) nu numai a celor din onoare si calificari, si rog pe fiecare legitimat cu figuri aici pe forum sa se gandeasca ca noi ne zbatem pentru turneele astea (financiar, timp, nervi, etc) dar o facem pentru noi in primul rand, ca inca nu am fost invitat la nici un turneu tinut de vreun legitimat. Este simplu sa vii sa critici fara sa pui osu` la treaba, astept invitatia la turneul organizat de Ciobanu si Calcaianu ca sa pot veni si eu cu figuri pe forum.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X