Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CONCURS B.. LA DEJ . OPEN + AMATORI 14 ianurie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Ultima editare de FlorinBN; 15.ian.2012, 14:48.
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #77
      Domnule Radu Serban

      Nu pot sa nu va raspund la ce ati mentionat mai sus. Intradevar poate la felul meu de a juca tenis de masă nu meritam sa castig acest turneu, dar prin multa munca si aici nu ma poate contrazice nimeni am demonstrat ca se poate castiga chiar in fata unor adversari mai bine cotati.
      2 la mana sunt sigur ca acest domn care s-a implicat si a organizat acest turneu nu a favorizat pe nimeni facand aceste "greseli", el fiind la randul lui un amator ,nu cred ca si-a dorit sa joace cu domnul Ciobanu si cu domnul Camarasiu.
      3 la mana domnul Ciobanu este amator nu a facut sport de performanta , si nici nu va avea sanse prea multe impotriva unor jucatori care au jucat candva acest sport cu antrenor , robot s.a.m.d, jucand cu jucatori mai buni ne va creste si noua valoarea. Va aduceti aminte ca la inceputul Amatur se juca open+amatur impreuna ...iar atunci probelma era legata de jucatorii legitimati , acum problema e ca unii jucatori nu ar trebuie sa fie la amatori, ci la open , concluzia ca lumea nu va fi niciodata multumita.
      Pt mine cea mai importanta parte a acestui fenomen Amatur, este miscarea si socializarea...imi pare deosbit de bine cand intalnesc oameni cu care am jucat la cj pe vremea cand eram la facultate asa cum sunteti si Dnv domnule Serban si mai schimbam o parere, o impresie . Se leaga relatii de amicitie , de prietenie.Eu sper din suflet ca sa ajung conform clasamentului la open in speranta de a progresa in acest sport.
      Rugamintea mea e sa nu mai lovim in organizatori .Au depus un efort considerabil si e frustrant sa vezi ca nu esti apreciat si iesi rau dupa acest efort incercand sa faci bine, si sunt sigur ca acest domn nu a "gresit" intentionat.
      Imi cer scuze daca am suparat pe cineva.
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • #78
        Ultima editare de FlorinBN; 15.ian.2012, 16:01.
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de Ben Vezi post
          Domnule Radu Serban
          Nu pot sa nu va raspund la ce ati mentionat mai sus. Intradevar poate la felul meu de a juca tenis de masă nu meritam sa castig acest turneu, dar prin multa munca si aici nu ma poate contrazice nimeni am demonstrat ca se poate castiga chiar in fata unor adversari mai bine cotati.
          2 la mana sunt sigur ca acest domn care s-a implicat si a organizat acest turneu nu a favorizat pe nimeni facand aceste "greseli", el fiind la randul lui un amator ,nu cred ca si-a dorit sa joace cu domnul Ciobanu si cu domnul Camarasiu.
          3 la mana domnul Ciobanu este amator nu a facut sport de performanta , si nici nu va avea sanse prea multe impotriva unor jucatori care au jucat candva acest sport cu antrenor , robot s.a.m.d, jucand cu jucatori mai buni ne va creste si noua valoarea. Va aduceti aminte ca la inceputul Amatur se juca open+amatur impreuna ...iar atunci probelma era legata de jucatorii legitimati , acum problema e ca unii jucatori nu ar trebuie sa fie la amatori, ci la open , concluzia ca lumea nu va fi niciodata multumita.
          Pt mine cea mai importanta parte a acestui fenomen Amatur, este miscarea si socializarea...imi pare deosbit de bine cand intalnesc oameni cu care am jucat la cj pe vremea cand eram la facultate asa cum sunteti si Dnv domnule Serban si mai schimbam o parere, o impresie . Se leaga relatii de amicitie , de prietenie.Eu sper din suflet ca sa ajung conform clasamentului la open in speranta de a progresa in acest sport.
          Rugamintea mea e sa nu mai lovim in organizatori .Au depus un efort considerabil si e frustrant sa vezi ca nu esti apreciat si iesi rau dupa acest efort incercand sa faci bine, si sunt sigur ca acest domn nu a "gresit" intentionat.
          Imi cer scuze daca am suparat pe cineva.
          ?n mare masura aveti dreptate, dar daca ati fi citit atent ce am scris atunci v-ati fi dat seama ca daca joci într-un Turneu, concurs, etc., dintr-un circuit, trebuie sa respecti anumite reguli! Reguli impuse si aprobate de marea majoritate din circuitul respectiv!
          Este atât de simplu! Cui nu-i convine sa nu mai participe, dar nu ?i da dreptul, nimanui, sa le încalce cu buna stiinta, iar ca ORGANIZATOR trebuie sa stii aceste reguli, nu exista scuze.
          Daca sar fi respectat aceste Regulamentul Amatur care era în vigoare ieri, poate, alta era situatia din clasament! Asta nu ?nseamna ca nu apreciez valoarea dvs., îmi face mare placere sa joc cu dvs. si va felicit din nou pentru locul 1.
          ?i eu joc de placere, dar dl. David Zoltan, Toth Laszlo au dreptate. Nu sa respectat regulamentul AMATUR iar scuzele sunt de prisos.
          Iar chestia cu “sa nu mai lovim în organizatori” este prost înteleasa de Dvs. si nu ati citit numai ce ati vrut dvs. din ce am scris mai înainte. Dl. Hagatis Andrei. Eu am dat un feedback despre Turneul de la Dej. O critica constructiva cum sa facem pe viitor ca sa nu se mai întâmple astfel de lucruri. Feedbackul duce întotdeauna la PROGRES.
          Va doresc o duminica placuta.

          Comentariu


          • #80
            REGULAMENTUL CIRCUITULUI INDIVIDUAL DE TENIS DE MASA 2012

            Regulamentul AmaTuR 2012, aplicabil incepand cu 14 ianuarie.

            Categorii valorice:

            I - Initiati (Incepatori) media punctelor la turnee A (MA) este maxim 11 p
            -Participanti amatori, al caror nivel de joc este de incepatori;
            -Copii legitimati FRTM la categoria “copii 8-10 ani”
            -Nu pot participa jucatori fosti legitimati sau legitimati inactivi, indiferent de punctajul acumulat
            -In aceasta categorie se incadreaza si turneele rezervate copiilor.
            A - Avansati (Amatori) MA este intre 12 si 18 p,.
            -Participanti amatori, cu nivel de joc mediu, precum si jucatorii fosti legitimati sau legitimati inactivi
            -Copii legitmati FRTM la categoria “minicadeti 11-13 ani”
            O - Experti (Open) MA este minim 19 sau intre primii 60 de concurenti din clasament;
            - participanti nelegitimati a caror experienta, valoare si pozitie in clasament sunt comparabile cu cea a jucatorilor legitimati

            -se pot programa turnee B in aceeasi zi cu un turneu A, la o distanta de minim 200 km.
            -se pot programa doua turnee A in aceeasi data, daca distanta intre orase depaseste 400 km.
            -se pot programa turnee B la aceeasi data cu A+ numai cu aprobarea coordonatorilor circuitului.

            In cadrul unui turneu, concurentii se pot inscrie la o singura categorie, fie in categoria de baza, fie in categoria superioara. Astfel, un concurent cu MA=10 se poate inscrie la Incepatori (I) sau la Avansati (A), iar un concurent cu MA 15 se poate inscrie la (A) sau la (O).

            -Jucatorii validati care nu se prezinta la turneu (nemotivat) vor fi inregistrati in clasament cu 0 puncte


            Taxa maxima de participare:
            20 lei pt turneele B;
            25 lei pt turneele A;
            30 lei pt turneele A+
            0-10 lei pentru copii sub 14 ani;
            0 lei pentru persoanele cu handicap.
            In taxa nu sunt luate in calcul: apa, gustarea, meniul; acestea pot fi asigurate prin optimizarea costurilor, sponsorizare, sau prin colaborare cu o firma specializata, contra cost;

            Comentariu


            • #81
              au fost 55 de amatori si 9 jucatori la open
              clasamentul la amatori
              1- hagatis andrei - v dornei
              2- ciobanu gabriel -vd
              3 moldovan nelu- cj
              4 radu serban -cj
              5 camarasiu tibi-cj
              6 maxim vali- cj
              7 marcu vasile - vd
              8 oltean dorel- nasaud
              9 catricicau adrian- baia mare
              10 moldovan ovidiu sighet
              11 ott ioan - nasaud
              12 tara viorel - bn
              13 moldovan liviu -sighet
              14 mican nicolae - dej
              15 poleac aurelian - cj
              16 georgiu dragos - v d !
              loc 17-22
              groza florin
              pop mihai
              pop danut
              muntean mircea
              ciordas bujor
              miron mihai
              loc 23-28
              anitei marcel
              dezso lorand
              hotea darius
              ban peter
              spaller tiberiu
              hitian codin
              loc 29 -36
              grecu gheorghe
              pop zoltan
              farcas ovidiu
              david zoltan
              maimciuc felix
              moldovan doru
              nascu horea
              oltean silviu
              loc 37-45
              molnar vladimir
              beni miron
              hruban andrei
              firu marian
              gogu mihnea
              dezso atilla
              giurgiu mircea
              zavaschi ioan
              candea cosmin
              loc 46-55
              suciu cristian
              holonec constantin
              radulescu alex
              bia petru
              costea claudiu
              cazacu florin
              hatos vasile
              pop pavel
              cerhat dumitru
              kupa rahel
              ---------- Post added 15-Jan-2012 at 18:26 ----------
              daca s-au produs greseli de nume sau altele va rog sa ma corectati multumesc !!
              Ultima editare de DAN TT; 15.ian.2012, 18:31.
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • #82
                ?mi pare rau ca citesc aceste lucruri intamplate la Dej.Sunt de parere ca Regulamentul trebuie respectat,iar cei care organizeaza sa-l citeasca si sa-l respecte.In caz contrar de ce avem un regulament daca oricum nu este luat in seama ?Probabil ca nu toți participanți la turnee cunosc regulamentul,din aceasta cauza un organizator trebuie sa-l cunoasca pt.a informa si pe cei care nu-l cunosc.Ar trebui luate masuri(penalitati sau pedepse)împotriva celor ce încalca Regulamentul altfel cu siguranța se vor repeta incidentele si la alte concursuri.
                Blade: Bty Primorac Carbon off+
                Bh:Tenergy 80 fx
                Fh:Tenergy 80 fx

                Comentariu


                • #83
                  multumesc pt gandurile bune!!
                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                  Comentariu


                  • #84
                    Are dreptate d-nul Radu Serban si mai ales d-nul Toth Laszlo nu sa aplicat regulamentul amatur,si noi am cazut in grupele superioare trei din NASAUD si doi din BAIA MARE, asa ceva nu se poate .Daca colegul nostru Oltean Silviu ar fi terminat pe primul loc in grupa lui ,probabil ca am fi cazut toti patru in aceeasi grupa superioarra . si atunci imi pun intrebarea pt ce am mers pana la dej ,ca puteam sa stam la NASAUD sa jucam impreuna .Am dat un semnal de alarma si sper sa nu se mai intample asa ceva ,in rest imi place in mod deosebit la dej, conditii excelente!!!! Si mai am o intrebare : D-nul Oltean Dorel este pe locul 207 in clasament de ce a fost trecut ultimul pe lista in grupa 9 ,nu cred ca merita asa ceva !!!!! speram sa nu se mai intample!!!

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de spaller Vezi post
                      Are dreptate d-nul Radu Serban si mai ales d-nul Toth Laszlo nu sa aplicat regulamentul amatur,si noi am cazut in grupele superioare trei din NASAUD si doi din BAIA MARE, asa ceva nu se poate .Daca colegul nostru Oltean Silviu ar fi terminat pe primul loc in grupa lui ,probabil ca am fi cazut toti patru in aceeasi grupa superioarra . si atunci imi pun intrebarea pt ce am mers pana la dej ,ca puteam sa stam la NASAUD sa jucam impreuna .Am dat un semnal de alarma si sper sa nu se mai intample asa ceva ,in rest imi place in mod deosebit la dej, conditii excelente!!!! Si mai am o intrebare : D-nul Oltean Dorel este pe locul 207 in clasament de ce a fost trecut ultimul pe lista in grupa 9 ,nu cred ca merita asa ceva !!!!! speram sa nu se mai intample!!!
                      Foarte corect!

                      Comentariu


                      • #86
                        E clar ca s-au produs mai multe incalcari flagrante ale regulamentului. Avand in vedere ca nu a fost primul turneu organizat la Dej scuzele organizatorilor mi se par foarte subtiri.

                        Totusi cea mai mare nelamurire a mea a venit cand m-am uitat peste clasament. Avem o grupa 29-36 cu 8 jucatori, urmata de 37-45 cu 9 jucatori, culminand cu 46-55 cu 10 jucatori. Sincer nu reusesc sa-mi dau seama cum e posibil acest lucru. In plus nu pricep nici restul, 55 de jucatori inseamna 8 grupe inferioare, 7 de 7 si 1 de 6. Daca au mers mai departe primii 4, pentru a simplifica lucrurile si pentru a permite mai multe meciuri, asa cum e in general cazul la tunreele B, rezulta 8 grupe superioare de 4 si eliminatoriu de 16. Totusi apar locurile 17-22 si 23-28, ceea ce mi se pare fantasmagoric. Poate cineva sa ma lamureasca si sa-mi explice care a fost exact sistemul de joc ??
                        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                        Comentariu


                        • #87
                          grupele inferioare si superioare au fost facute de organizatorul Rusu Stefan ??? atit la amatur cit si la open.

                          Comentariu


                          • #88
                            Din punctul meu de vedere turneul a fost unul reusit ,chiar daca au fost unele neajunsuri si aici ma refer ca la organizare trebuia sa fie un om cu experienta in astfel de organizari,cum este d-nul APIAN FLORIN.Gazdele au fost primitoare si s-au straduit sa-l organizeze cum s-au priceput mai bine in lipsa unui coordonator versat in organizare de turnee.D-nul RADU SERBAN ,trebuia sa se trezeasca in ziua concursului dimineata devreme ,asa pe la ora 0,01,sa intre pe forum si sa citeasca implementarea noului regulament incepand din ziua de 14-01-2012,ora 0 si astfel analizand la ;rece;cele scrise acolo,nu mai batea ;apa-n piua;referitor ca nu s-a respectat regulamentul intrat recent in vigoare.Aici poate este de ;vina;si d-nul BODEANU DAN ca nu l-a publicat in Monitorul oficial al ROMANIEI,asta trebuia s-o faca in special pentru nemultumitul de mai sus.Dar marele adevar este urmatorul:Atat eu cat si castigatorul turneului STIM sa jucam impotriva ierbarilor(materialelor),asa incat domnul RADU SERBAN care joaca cu;iarba interzisa; pe rever nu constituie pentru noi un obstacol,ci chiar o placere sa jucam cu dumnealui,drept dovada in semifinale a fost 3-0 pentru mine.Toti cei care au jucat impotriva lui pana atunci ,nu au stiut sa returneze din ;iarba;,asa incat au fost inca din start victime sigure.Apoi domnul in cauza nu stie sa piarda si de aici nemultumirile sale.Deocamdata atat am avut de comentat,poate pe viitor va fi mai bine pentru toti nemultumitii.
                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                            Comentariu


                            • #89
                              Din cate imi amintesc, concursul a fost organizat astfel (mai concret poate spune unul din organizatori):
                              Au fost 9 grupe inferioare a cate 7 jucatori "la gramada" (cate 1 de la Open, si cate 6 de la Amatori).
                              Jucatorii de la Open (cate unul din cele 9 grupe inferioare + Stefan Rusu) au format apoi, 2 grupe superioare de cate 5. La Open, din cele 2 grupe superioare de cate 5 jucatori, s-au calificat in semifinale primii 2, iar castigatorii au jucat finala.
                              In grupele superioare de la Amatori s-au calificat primii 4 amatori din cele 9 grupe (locurile 2-5 din fiecare grupa inferioara), ce au format 6 grupe superioare de cate 5 amatori si 1 grupa de 6 amatori (deci, in total, 36 de amatori in superioare). Apoi, a urmat etapa de eliminatorii.
                              Felicit finalistii celor doua sectiuni, Open, respectiv Amatori, care au castigat pe merit, si chiar si pe organizatori, care au facut eforturi pt. a fi cat mai bine pt. toti participantii la acest concurs, chiar daca unii au avut nemultumiri fata de modul de intocmire a grupelor.
                              PS. Ar fi indicat, ca la fiecare turneu, organizatorii sa aiba acces la un calculator legat la internet, si eventual imprimanta, pt. a putea clarifica instantaneu aspecte ce tin de regulament, de modul de intocmire a grupelor in functie de clasamentul la zi s.a. (ce a lipsit, de fapt, la Dej!)
                              Ultima editare de gabi.gogu; 16.ian.2012, 15:12.

                              Comentariu


                              • #90
                                Avand in vedere secolul in care traim, un calculator si o imprimanta nu era un lux. Era o necesitate si la acest turneu. Se putea organiza mult mai corect si rapid totul. Se putea verifica inclusiv situatia domnului Camarasiu (fost legitimat), care are MA = 20 si a jucat la AMATORI !!!!
                                Se putea realiza grupele corect, nu 'din pix'. Se economisea mult timp...
                                Dar oare s-au dorit toate aceste lucruri?
                                In afara de aceste mari sincope in ce priveste interpretarea regulamentului (ca sa nu spun cunoasterea sa) de catre organizator(i), este de apreciat dorinta acestora de a fi gazde cat mai primitoare.
                                Felicitari celor doi castigatori ai turneului (Open si Amator)
                                P.S. O alta situatie deranjanta pentru multi este 'manifestarea excesiv de zgomotoasa' a frustrarii la pierdera unui punct (spun asta pentru a nu folosi termeni de genul "injura ca un porc", "vorbeste ca la usa cortului", s.a.m.d.). Aici organizatorii ar trebui sa intervina pentru a tine in frau astfel de manifestari. Poate nu toti le aprecieaza.
                                Mai mult, in sala sunt si copii. Daca nu se ia in considerare atmosfera de joc, sa se ia in considerare in cele din urma REGULAMENTUL, care la Punctul 6.5 spune:
                                "6.5. Disciplina
                                Jucatorii de tenis de masă vor evita comportari care ar putea avea un caracter nesportiv, ar jigni participantii sau ar dauna imaginii sportului:
                                -expresii grosolane
                                ;"

                                In rest, mult succes tuturor.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de anomis Vezi post
                                  P.S. O alta situatie deranjanta pentru multi este 'manifestarea excesiv de zgomotoasa' a frustrarii la pierdera unui punct (spun asta pentru a nu folosi termeni de genul "injura ca un porc", "vorbeste ca la usa cortului", s.a.m.d.). Aici organizatorii ar trebui sa intervina pentru a tine in frau astfel de manifestari. Poate nu toti le aprecieaza.
                                  Mai mult, in sala sunt si copii. Daca nu se ia in considerare atmosfera de joc, sa se ia in considerare in cele din urma REGULAMENTUL, care la Punctul 6.5 spune:
                                  "6.5. Disciplina
                                  Jucatorii de tenis de masă vor evita comportari care ar putea avea un caracter nesportiv, ar jigni participantii sau ar dauna imaginii sportului:
                                  -expresii grosolane
                                  ;"

                                  In rest, mult succes tuturor.
                                  Trebuie sa avem grija si la aceste aspecte ce tin de RESPECT si FAIR PLAY, mai ales daca dorim sa vina la sala copii care sa doreasca sa practice acest sport, sau poate dorim sa vina sa ne vada cum jucam prietenii, prietenele sau sotiile...

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Sunt Florea Vasile din Sighet,am participat la openul de la dej,dar nu apar in clasamentul de la pagina 6,cred ca este o gresala,va salut de la Sighet
                                    Butterfly Jonyer-h OFF
                                    FH: Butterfly Bryce Speed
                                    BH: Xiom Omega IV pro

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      ce va mai pricepeti sa criticati,cred ca mai mult decit la tenis de masă,as vrea sa va vad pe voi cit de bine va pricepeti la organizarea unui astfel de turneu uni nu vad barna din ochi lor dar vad acul din curtea altuia in loc sa ii ajutati pe organizatori atunci cind ati vazut greselile ati asteptat pina duminica sa loviti in unul si altul tenisul este un sport de fair play si astfel de comentari nu isi au locul in sport ori care ar fi el,daca nu va convenit ceva data viitoare nu mai mergeti in acea locatie dar probabil ca unora asa le place sa critice si atunci cu asta se ocupa pentru ca vad ca sint unele persoane care au tot critici din astea pe la mai multe concursuri nu numai la acesta,ba intr un loc nu e buna mancarea,ba intr un loc e lumina proasta,ba e prea frig.daca sti tenis de masă si iti place atunci joci oriunde si oricum fara atitea povesti si rautati.
                                      multumesc

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de muntean mircea Vezi post
                                        ce va mai pricepeti sa criticati,cred ca mai mult decit la tenis de masă,as vrea sa va vad pe voi cit de bine va pricepeti la organizarea unui astfel de turneu uni nu vad barna din ochi lor dar vad acul din curtea altuia in loc sa ii ajutati pe organizatori atunci cind ati vazut greselile ati asteptat pina duminica sa loviti in unul si altul tenisul este un sport de fair play si astfel de comentari nu isi au locul in sport ori care ar fi el,daca nu va convenit ceva data viitoare nu mai mergeti in acea locatie dar probabil ca unora asa le place sa critice si atunci cu asta se ocupa pentru ca vad ca sint unele persoane care au tot critici din astea pe la mai multe concursuri nu numai la acesta,ba intr un loc nu e buna mancarea,ba intr un loc e lumina proasta,ba e prea frig.daca sti tenis de masă si iti place atunci joci oriunde si oricum fara atitea povesti si rautati.
                                        multumesc
                                        Stimate maestre, poate aveti dreptate. Nu ne pricepem foarte bine la tenis. Poate suntem si excesiv de critici. Poate suntem si rautaciosi. Poate... poate...
                                        DAR... Daca cititi cu atentie, veti vedea ca am mentionat si aspectele pozitive ale turneului. Organizatorii au incercat sa fie gazde cat mai bune, si chiar au reusit.
                                        Insa criticile obiective sunt de regula si constructive acolo unde se vrea asta. De altfel Danut a si recunoscut asta, si il felicit pentru ca a acceptat criticile acolo unde au fost intemeiate.
                                        Acum va intreb si eu: vi se pare normal sa nu fie un calculator in sala? Sa se faca grupele (toate) din pix? Vi se pare normal ca la AMATORI sa joace un fost LEGITIMAT care are MA=20? Cam astea au fost in general criticile. Unde gresim cu criticile? Ca la masa in general cam stim unde gresim. Eu de exemplu mai am de lucrat mult la pozitionarea corecta la masa. De asemeni la returnarea serviciilor cu mult spin. Cum spuneam, mai am de invatat.
                                        Va doresc mult succes. De altfel tuturor.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          dlor toate discutile care sau iscat eu acum le-am inteles imi accept vina ! insa pot sa va spun atat ! eu personal nu ma pricep de loc la alcatuirea grupelor ! ma pricep doar sa fiu pe cat posibil o gazda buna ! am incercat sa fac pe toti cei prezenti sa se simta bine ! inainte de concurs am incercat de mai multe ori sa iau legatura cu dl florin apian dar nu am reusit vazand-uma in seara de dinaintea concursului fara cineva care sa ase priceapa la alcatuirea grupelor am apelat la dl stefan rusu de la cluj pe care eu stiam ca este un bun organizator , si l-am rugat sa ne ajute ! problema este intradevar de logistica nu am avut un calculator si nici o imprimanta la indemana pt ca nici nu mam gandit ca nu voi da de dl apian ! astfel am ramas in aer ! dl stefan ma intrebat daca pot scoate macar clasamentul la imprimanta ! am dorit sa fac acest lucru desi nu credeam ca e asa mare nevoie pt cei 35 de jucatori care se anuntasera incat a 2 zi am mers la seviciu unde am ramas pana tarziu fara posibilitatea de a ajunge la un calculator sa scot acest clasamenat am rugat pe cineva telefonic care apromis ca ma ajuta cu acest lucru dar in dimineata concursului mia zis ca a uitat,... 1 am crezut ca va fi oricum bine ca doar vor veni si altii care au organizat concursuri si daca vor fi probleme le vor discuta cu mnoi si or sa ne ajute vezi exemplu dl thot lazslo si alti care ar fi putut sa imi explice ba tu nu stii regulamentul !! nu poti lasa sa joace la amatori persoana x ... nu poti pune in gupe desi nu leam facut eu..mai mult de 2 jucatori di acelasi oras si altele pe care eu inca nu le cunosc...au stat si au asteptat sa aibe a2 zi ce critica ! eu dea-cum incolo nu voi mai organiza nici un concurs la dej !! va multumesc!! !
                                          ---------- Post added 16-Jan-2012 at 23:38 ----------
                                          dl florea vasile a jucat la open ! fara victorie in grupa deci cred ca va clasati pe locul 9 -10 va multumesc si scuze pt ca nu v-am trecut mai devreme !!
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de alehandro Vezi post
                                            dlor toate discutile care sau iscat eu acum le-am inteles imi accept vina ! insa pot sa va spun atat ! eu personal nu ma pricep de loc la alcatuirea grupelor ! ma pricep doar sa fiu pe cat posibil o gazda buna ! am incercat sa fac pe toti cei prezenti sa se simta bine ! inainte de concurs am incercat de mai multe ori sa iau legatura cu dl florin apian dar nu am reusit vazand-uma in seara de dinaintea concursului fara cineva care sa ase priceapa la alcatuirea grupelor am apelat la dl stefan rusu de la cluj pe care eu stiam ca este un bun organizator , si l-am rugat sa ne ajute ! problema este intradevar de logistica nu am avut un calculator si nici o imprimanta la indemana pt ca nici nu mam gandit ca nu voi da de dl apian ! astfel am ramas in aer ! dl stefan ma intrebat daca pot scoate macar clasamentul la imprimanta ! am dorit sa fac acest lucru desi nu credeam ca e asa mare nevoie pt cei 35 de jucatori care se anuntasera incat a 2 zi am mers la seviciu unde am ramas pana tarziu fara posibilitatea de a ajunge la un calculator sa scot acest clasamenat am rugat pe cineva telefonic care apromis ca ma ajuta cu acest lucru dar in dimineata concursului mia zis ca a uitat,... 1 am crezut ca va fi oricum bine ca doar vor veni si altii care au organizat concursuri si daca vor fi probleme le vor discuta cu mnoi si or sa ne ajute vezi exemplu dl thot lazslo si alti care ar fi putut sa imi explice ba tu nu stii regulamentul !! nu poti lasa sa joace la amatori persoana x ... nu poti pune in gupe desi nu leam facut eu..mai mult de 2 jucatori di acelasi oras si altele pe care eu inca nu le cunosc...au stat si au asteptat sa aibe a2 zi ce critica ! eu dea-cum incolo nu voi mai organiza nici un concurs la dej !! va multumesc!! !
                                            ---------- Post added 16-Jan-2012 at 23:38 ----------
                                            dl florea vasile a jucat la open ! fara victorie in grupa deci cred ca va clasati pe locul 9 -10 va multumesc si scuze pt ca nu v-am trecut mai devreme !!
                                            Cand am zis "nu mai loviti in organizatori" am sperat ca nu se va ajunge la asta.....imi pare rau domnule alehandro ca ati ajuns la concluzia ca nu mai organizati concursuri.Sunt sigur ca nu ati gresit nimic cu vre`un anume interes meschin, pur si simplu ati incercat sa fie toata lumea multumita.Fiecare ar fi trebuit sa`si zica parerea pe un alt ton si sa se gandeasca ca e la inceput de drum.Eu sper sa va razganditi pe viitor si sa mai realizati concursuri la Dej pentru ca eu consider ca toata lumea s-a simtit bine si sper sa nu gresesc cand zic asta si ca vb in numele tuturor.
                                            O serara buna
                                            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                            BH : Tenergy 05Fx
                                            FH : Tenergy 05Fx

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Domnul Alehandro din cite stiu eu in sala era prezent si domnul Miron Mihai care este si organizator la Cluj. Va intreb de ce nu ati cerut ajutorul lui ? Daca luam ce sa petrecut la grupele cu amatorii atunci va spun eu din calculele facute de mine si Miron Mihai nici grupele la categorie open nu era facute corect.
                                              In rest totul a fost OK sala buna, gazde primitori si spectatori care au venit sa vada un turneu de tenis de masă.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                eu nu pot sami asum aceasta responsabilitate cu intocmitul grupelor deoarece inca nu pricep de loc cum se fac ! de aceea am apelat la dl rusu care daca nu a intocmit corect grupele va rog sa il intrebati pe dansul de ce ! pe mihai sau pe dvs dle toth daca vasi fi rugat sa ma ajutati cu intocmirea grupeleo ati fi facuto gratis?
                                                ---------- Post added 17-Jan-2012 at 00:15 ----------
                                                la sala eu nu aveam cum sa va mai cer ajutorul deoarece eu chiar stand langa dl stefan nu am sesezat neclaritati pt ca cum va spuneam inca nu inteleg logica intocmirii acestor grupe !! dar sper ca le voi intelege cu timpul!!
                                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  o zi buna tuturor si mai ginditiva cum faceti voi inainte sa criticati pe alti
                                                  Ultima editare de muntean mircea; 17.ian.2012, 07:46.

                                                  Comentariu


                                                  • DA, te ajutam fara sa-ti cerem bani si eu ca si Mihai Miron, doar sintem oameni,altii numai pt bani fac asa greseli ?Cind mai treci prin Cluj sa ma suni si stam la o cafea sau ceai si te invatam cum sa organizez ca sa numai apelezi la altii.
                                                    Sa ne vedem cu bine.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X