Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Verificarea paletei - Simon Gauzy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Verificarea paletei - Simon Gauzy

    http://cdn.laola1.tv/ittf/iframe/pla...t_Control_full
    Din pacate, nu se poate introduce pentru a se vedea direct in forum.
    Este destul de interesant, desi se vede ca sunt date explicatii pentru a lamuri pe toata lumea, chiar daca nu stiu despre ce este vorba.
    Masuratoarea de VOC facuta cu RAE, nu cu ENEZ.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Dar lemnul nu se testeaza? Nu tre' sa fie aprobat de ittf? Macar sa se fi uitat in lista, daca "brand"-ul e acolo... Sau verificarea lemnului e in episodul 2?

    Comentariu


    • #3
      super tare aceasta testare.....simpla si eficace....banuiesc ca aparatul pt gaze e f scump,in rest sunt niste ceasuri comparatoare,si aparatul de reflexie.....pe cand si la amatur asa ceva,macar niste ceasuri comparatoare,si cel de reflexie sa avem....
      fh-xiom vega-pro 2mm
      blade--galaxy-v16
      bh-xiom omega tour--max

      Comentariu


      • #4
        La cati bani se incaseaza lunar, ar putea face o asemenea investitie!!!
        Blade - Timo Boll ZLF - OFF
        FH - Xiom Sigma II Pro
        BH- Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Kralizec Vezi post
          Dar lemnul nu se testeaza? Nu tre' sa fie aprobat de ittf? Macar sa se fi uitat in lista, daca "brand"-ul e acolo... Sau verificarea lemnului e in episodul 2?
          Lemnele nu sunt supuse omologarii de catre ITTF si de aceea nu se testeaza.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Si nu trebuie aprobate sau se ocupa alt for?

            Comentariu


            • #7
              Eu cred ca prin verificarea planeitatii se acopera si detectarea neregulilor de planeitate a lemnului (incriminate de ITTF).
              Lemnul in sine... mai greu sa-l probezi.
              TsE

              Comentariu


              • #8
                ce fel de importanta are lemnul???dc sa se testeze lemnul???oricine are pricepere si niste utilaje in domeniul lemnului poate crea lemne poate chiar mai bune decat marile firme....eu nu vad o problema la tipurile de lemne,fetele sunt marea problema ca acolo se pot maslui majoritatea....
                fh-xiom vega-pro 2mm
                blade--galaxy-v16
                bh-xiom omega tour--max

                Comentariu


                • #9
                  Si pentru lemn exista o reglementare (85% lemn, suprafata din lemn), dar nu exista posibilitate de verificare decat pentru ultima parte. Practic, oricine poate da o gaura in maner si sa bage o bucata de plumb sa-i schimbe greutatea daca are chef.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    In catalogul donic, mi se pare, erau niste lemne doar din carbon si scria ca nu sunt aprobate ittf. Kreanga Carbon stiam ca a fost interzis cand a aparut. S-a scos de pe linia de productie ca apoi sa se aprobe, totusi. Dar nu s-a reluat productia. De asta sunt asa rare. Cel putin asa mi s-a povestit...
                    De asta am presupus ca se testeaza cumva si se aproba si lemnele.
                    Ultima editare de Kralizec; 13.ian.2012, 23:00.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X