Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Atentiune fumatori !!!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Feri draga, te-ai bagat in gura lupilor. Daca voiai sa mai fumezi, nu trebuia sa deschizi subiectul asta, caci acum, nu mai scapi pina nu te lasi de fumat
    Cel mai nasol este ca si nevastamea citeste acest forum, pana acum ma "certa" lunar, acum a sarit si ea pe mine.
    Inca nu ma las de fumat, dar sper ca datorita acestor discutii unii organizatori o sa se gandeasca si la oaspeti. Un mare ajutor ar fi sa scrie pe site ca in locatia respectiva nu se fumeaza, sau este un separeu pentru fumatori.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de rasvan Vezi post
      Ma bag si eu in "gura lupilor" vorba d-lui Matei.
      Fiind si eu un fumator destoinic ii inteleg d-lui Feri placerea de a fuma, cum la fel de bine ii inteleg si pe nefumatori cu postarile lor perfect adevarate. Am gasit insa solutia care poate impaca "si capra si varza" . De ceva timp se gasesc tigarile electronice. Eu mi-am cumparat un set din ala ca sa am cu mine in masina, ca atunci cand sunt cu copiii sa nu fiu nevoit sa opresc la fiecare 50 km sa "trag" o tigara. Vreau sa va spun ca ajuta in astfel de momente si nici nu ii deranjeaza pe cei din jur. Poate fi o solutie si pentru fumatorii din Amatur. Ar mai fi de rezolvat berile din incintele scolilor... dar aici inca n-am vazut nimic electronic in domeniu )
      La bere e pacat sa renuntam
      ---------- Post added 04.02.2012 at 16:23 ----------
      Postat în original de denesferi Vezi post
      Cel mai nasol este ca si nevastamea citeste acest forum, pana acum ma "certa" lunar, acum a sarit si ea pe mine.
      Inca nu ma las de fumat, dar sper ca datorita acestor discutii unii organizatori o sa se gandeasca si la oaspeti. Un mare ajutor ar fi sa scrie pe site ca in locatia respectiva nu se fumeaza, sau este un separeu pentru fumatori.
      Nu te lasa, fii hotarit

      Comentariu


      • #28
        Da, tigara electronica e o solutie. Am stat in birou cu un coleg timp de 6 luni si fuma d-asta electronica. Chiar si in birou. Nu e deranjant, nu mai e mirosul ala ingrozitor si am inteles ca nu mai contine toate substantele alea cancerigene. E nicotina dizolvata in apa, parca. E chiar suportabil. Uite o solutie.
        P.S. Colegul meu zicea ca astea electronice nu prea se compara cu nici o tigara, ca-s o mizerie. Dar sint o solutie. Pina la urma el s-a lasat. Nu dintr-o data, mai cu tigara electronica, mai cu micatul, mai cu tipatul la el si cu parul ... dar a reusit. Nu e usor absolut deloc, era extram de irascibil si nu avea rabdare. Dar a reusit. Se poate!
        Timo Boll ALC
        FH: DHS 3 NEO 2.2
        BH: DHS 3 NEO 2.2

        Comentariu


        • #29
          Feri daca nu-ti place electronica (vezi ca-s mai multe modele aia ieftina nu-i solutie buna clar !) poti sa incerci pipa sau narghilea.
          Citind ce au scris colegii abia acum imi dau seama cate Tenergyuri si TBS am fumat (cred ca era si o masa si un robot dar nu le-am vazut de fum)...
          Esti oricum in avantaj eu am racit la o inmormantare si iti zic:
          Mai bine bei un vin fiert si stai pacasa ca te faci bine.
          Nu uita si de aspirina gratuita LE acu am citit ca a sarit deja aspirina pe tine..
          Multa sanatate iti doresc!
          Ultima editare de D.D.; 04.feb.2012, 22:00.

          Comentariu


          • #30
            Voi zice si eu doua vorbe,ca tot romanul impartial.Am fost un fumator inrait,fumam cam 2-3 pachete de Kent pe zi,la o noapte de carti cu amicii saream de 5.Simtindu ma cam rau am facut niste examene medicale in urma carora am fost asa de speriat incat in clipa cand am iesit din spital am lasat pachetul de tigari pe o scuipatoare de la usa cladirii,din clipa aceea nemaipunind tigara in gura.Fara tigara electronica,plasturi cu nicotina,alea alea.Era 08.11.2001,mi am notat data sa vad cat rezist.E mai simplu decat credeti.
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de D.D. Vezi post
              Feri daca nu-ti place electronica (vezi ca-s mai multe modele aia ieftina nu-i solutie buna clar !) poti sa incerci pipa sau narghilea.
              Citind ce au scris colegii abia acum imi dau seama cate Tenergyuri si TBS am fumat (cred ca era si o masa si un robot dar nu le-am vazut de fum)...
              Esti oricum in avantaj eu am racit la o inmormantare si iti zic:
              Mai bine bei un vin fiert si stai pacasa ca te faci bine.
              Nu uita si de aspirina gratuita LE acu am citit ca a sarit deja aspirina pe tine..
              Multa sanatate iti doresc!
              Multumesc frumos, aztazi deja ma simt mai bine. Insanatosire grabnica iti doresc si tie. Pana sambata trbuie sa ne refacem pentru turneu. Eu am ales Odorheiul, tu nu mergi la Timișoara?
              Dar sa revin la fumat. Am incercat tigarile electronice (intradevar varianta mai ieftina) si nu a avut rezultatul dorit. Anual imi fac analizele, deci nu ma lasa indiferent sanatatea. Sunt sigur ca va veni si ziua, cand o sa ma sperii rau de tot si ma voi lasa, sper doar sa nu fie prea tarziu.

              Comentariu


              • #32
                Na daca toate lumea a fumat, atunci si eu am fumat 2-3 pachete. Am 9 ani de cind m-am lasat ,nu-i vorba ca acum gata am lasat tigara aia si gata , NU.
                La om exista in cap o cutiuta mica cu ganduri sau procesor, acolo este problema domnilor. Berea,taria si cafea merge si fara tigara. Eu ultima oara am fumat doua tigari unul dupa altul dupa care am spus la nevasta ca gata de acum nu mai fumez. Am reusit . AMBITIE si umblat un pic la PROCESOR

                Comentariu


                • #33
                  Ca fost fumator inteleg f. bine ambele tabere! Am doi ani de cand am reusit si,intr-adevar , e "simplu si usor" in a te lasa de ele dar asta o poti spune numai dupa ce reusesti...Eu am reusit citind o carte!Sa nu radeti va rog!Pentru cei care vor sa incerce atasez link ...Va urez bafta !
                  http://ge.tt/8OsmTZD
                  Nittaku Septear
                  FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
                  BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

                  Comentariu


                  • #34
                    Felicitari ca ai avut rabdare sa o citesti si ca te-a ajutat.
                    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                    Comentariu


                    • #35
                      Multumesc!Sper sa -i ajute pe toti cei care vor sa se lase ...
                      Nittaku Septear
                      FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
                      BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

                      Comentariu


                      • #36
                        Noul link:http://ge.tt/2icPI5E?c
                        Nittaku Septear
                        FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
                        BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de laky Vezi post
                          Nici un profesor nu va iesi in curte sa fumeze, riscul de a-si pierde credibilitatea e prea mare. La cat de dezghetati sunt copii de astazi, una doua ii arunca asta in fata.Eu am vazut cu ochi mei profesori fumand in afara gardului...cot la cot cu elevii! Daca toti fac asta? Nu stiu, poate ca au si ei locurile lor ascune, dar nici intr-un caz in sala de sport! Eu sper ca acest diferend sa nu-l iei in nume de rau. Uite gandestete la urmatorul calcul: Un pachet de tigari pe zi (min 10 lei?)=o ora de joc=2,5 mingi ***. Din portia de o luna de 310 lei, iti iei 2 fete noi pe luna sau un lemn super. Asa ca intr-un an se transforma in fum 24 de fete sau 12 lemne. E dreptul tau sa faci ce vrei cu banii tai insa viata e mai mult... decat fum de tigara!
                          La scoli exista un "fumoar" in incinta cladirii(a scolii). Este o salita mica aerisita,amenajata unde profesorii merg sa fumeze.
                          La sala de sport nu este asa ceva si e destul de dificil de amenajat un fumoar in sala de sport a unei scoli.
                          Si eu il sustin pe Feri sa se lase de fumat.
                          Blade: Bty Primorac Carbon off+
                          Bh:Tenergy 80 fx
                          Fh:Tenergy 80 fx

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de Zoki Vezi post
                            La scoli exista un "fumoar" in incinta cladirii(a scolii). Este o salita mica aerisita,amenajata unde profesorii merg sa fumeze.
                            La sala de sport nu este asa ceva si e destul de dificil de amenajat un fumoar in sala de sport a unei scoli.
                            Si eu il sustin pe Feri sa se lase de fumat.
                            Multumesc Cosmin, ca-mi vrei binele.
                            Si pe mine ma bucura cand aud ca X,Y s-a lasat de fumat.
                            Pe aceasta cale ii multumesc si lui " Dorell " pentru link (http://ge.tt/2icPI5E?c ), sper sa ma ajute si pe mine.
                            Totusi a meritat ca am inceput acest topic. La sala de care aminteste Laky, acum am avut un loc unde sa putem fuma, fara sa iesim in frig.
                            Organizatorilor, care sunt nefumatori si au atatea pe cap, le scapa problema fumatorilor. Poate ca pe viitor si alti organizatori se vor gandi la musafirii fumatori.

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de denesferi Vezi post
                              Multumesc Cosmin, ca-mi vrei binele.
                              Si pe mine ma bucura cand aud ca X,Y s-a lasat de fumat.
                              Pe aceasta cale ii multumesc si lui " Dorell " pentru link (http://ge.tt/2icPI5E?c ), sper sa ma ajute si pe mine.
                              Totusi a meritat ca am inceput acest topic. La sala de care aminteste Laky, acum am avut un loc unde sa putem fuma, fara sa iesim in frig.
                              Organizatorilor, care sunt nefumatori si au atatea pe cap, le scapa problema fumatorilor. Poate ca pe viitor si alti organizatori se vor gandi la musafirii fumatori.
                              Eu deja m-am gandit la lucrul asta,Ferike!...o sa organizam turneul de la Agnita in vara,cand se poate fuma linistit in afara salii!!!Ca proaspat "membru" in clubul fumatorilor am simtit si eu frigul la spate in cateva turnee din anul acesta dar,ce sa-i faci,organizatorii au si asa destule pe cap si fara problemele "noastre"...si cum spunea un coleg mai devreme:"fumatul este o alegere nu este un drept".Deci...rabdare si ....TUTUN!!!
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • #40
                                si eu am renuntat la fumat ..in luna aceasta am facut 2 ani.. daca fumatul pasiv dauneaza ce sa mai spunem de poluare..care este tot pasiva cat despre amenzi ...nu ar trebui sa fie chiar asa
                                Blade-TBS
                                Fh- T05-2.1
                                Bh- T05fx-1.9

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Dorell Vezi post
                                  Ca fost fumator inteleg f. bine ambele tabere! Am doi ani de cand am reusit si,intr-adevar , e "simplu si usor" in a te lasa de ele dar asta o poti spune numai dupa ce reusesti...Eu am reusit citind o carte!Sa nu radeti va rog!Pentru cei care vor sa incerce atasez link ...Va urez bafta !
                                  http://ge.tt/8OsmTZD
                                  Multi s au lasat dupa ce au citit cartea,e super!
                                  Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                                  Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                                  Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Nu pot decat sa-i felicit si sa ma bucur ptr.ei!Sper sa fie cat mai multi...
                                    Nittaku Septear
                                    FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
                                    BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      eu la 37 de ani am avut parte de un infarct. stres,tutun si munca. ultima tigara am fumat-o pe 6 iulie 2005. m-am lasat de fumat cu pachetul de tigari sub perna. si asta nu de frica ci mi-am pus ambitia. mai aveam colegi de salon care se duceau la wc si mai fumau cate una. eu am hotarat ca ma las si asa a fost. ca si acum. am zis ca vreau sa slabesc si de la 1 dec anul trecut si pana acum am dat jos 8 kilograme. dupa vreo doi ani, parca ma atragea fumul de tigara. fratele meu mergea cu mine cu masina si desi avea geamul deschis tot mai intra fum inauntru si muream sa fumez una mica. intr-o zi puneam montau mesterii termopane si celalalt frate ma ajuta. intr-o pauza de o tigare ...el. vorbeam... cand, l-au chemat mesterii sa le tina ceva si a lasat tigara pe jumatate inceputa in scrumiera. am luat-o sa trag un fum sa vad cum mai e. va pot spune ca avea gust de ...rahat, asta ca sa ma exprim elegant. de atunci poate sa se fumeze langa mine si tigari din foite de aur... mi se rupe. si beau cafea in fiecare dimineata, iar acu sunt dupa un coniac mioritza si 2 heineken. desi doua lucruri mi-au placut in viata asta...un coniac inainte si o tigare, dupa...va spun cu mana pe partea de inima ramasa sanatoasa, ca se poate...
                                      DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                      FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X