Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AMATUR ROMANIA turneu A+ Focșani, 31 martie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bravo Focșani !

    Un turneu reusit !
    Petr Korbel OFF/ Sriver FX

    Comentariu


    • Copiii au avut propriul lor turneu, intr-o sala separata, la doua mese.
      Au participat 16 concurenti mici si foarte mici.
      Clasamentul:
      1 Dinca Alexandru...............Călărași
      2 Stan Dragos....................Pitești
      3-4 Farkas Bence................Tg. Mureș
      3-4 Oprea Ionela.................Pitești
      5-8 Ursulean Daniel.............Straja
      5-8 Ene Diana.....................Pitești
      5-8 Stefan Alexandru...........Cotesti
      5-8 Mihai Bianca..................Pitești
      9 Marin Maria.......................Cotesti
      10 Nitu Mihai- Stefan............Cotesti
      11-12 Gaman Gina...............Cotesti
      11-12 Maftei Iulia Alexandra..Cotesti
      13-16 Balu Elena .................Cotesti
      13-16 Georgescu Costel.......Cotesti
      13-16 Capatoiu Cristina........Cotesti
      13-16 Mitrea Madalina...........Pitești
      Premiul pentru cel mai tanar participant in turneu a fost oferit Biancai Mihai din Pitești.
      Toti copiii au primit premii dulci oferite de organizatorii Amatur.
      Ultima editare de Dan2; 02.apr.2012, 19:54.

      Comentariu


      • Domnilor o asa organizare mai rar va dati seama sa te gandesti inclusiv la copii,sa-i faci sa se simta si ei importanti,sa simta ca-i concurs si ptr. ei .Sa nu uitam ca atunci cand eram copiii si jucam tenis si primeam o diploma toata lumea era a mea , mi-aduc aminte gand mama (d-zeu so ierte)imi lua diploma si o arata la toti vecinii,nu va inchipuiti cam pe unde imi flutura mie inimioara de copil,cine eram eu in fata mea.F E L I C I T A R I , TUTUROR ORGANIZATORILOR LUATI EXEMPLU dragi colegi care puteti sa organizati concursuri.Succes pe mai departe si la cat mai multe concursuri de acest gen(se poate,daca vrem).
        Blade . PHOTINO
        Fh. Tibhar ev. Mx-p
        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

        Comentariu


        • Cu ajutorul Directiei Judetene de Sport au fost oferite cateva premii speciale:
          Premiul pentru cel mai tanar participant: Bianca Mihai din Pitești
          Premiul pentru cel mai varstnic participant: Andrei Mostovoi din Campina (locul 3 la amatori) , focsanean la origine, , la 50 de ani de tenis!
          Premiul pentru cel mai tehnic participant: Gabriel Gogu din Cluj;
          Premiul FAIR-PLAY a fost acordat d-lui Aurel Fratea din Constanța
          Felicitari premiantilor, LONG LIVE TABLE TENNIS si multumiri DJTS Vrancea!

          Comentariu


          • De mare ajutor in buna organizare a turneului au fost cei doi sponsori si expozanti de materiale sportive:
            Viva Shop, prin Tiberiu Tanase a oferit mingile de concurs si premiile la categoria amatori - materiale sportive in valoare de 650 lei, suplimentand benevol oferta initiala de 40 de lei. Multumim!
            TT MGV Sport, prin Valentin Mircea a oferit premii la categoria OPEN in valoare de 30 de lei si cafea la dispozitia oricarul participant. Multumim!

            Comentariu


            • Rog cistigatorii de la categoria Open sa ma contacteze pentru a intra in posesia premiilor :

              Roman Iulian - Brașov - 300 lei
              Garduli Silviu - Cluj Napoca - 200 lei
              Enciu Alexandru - Slobozia - 100 lei
              Gogu Gabriel - Cluj Napoca - 50 lei

              Diferenta va fi acoperita din taxa de participare , contact : 0722 468 288 sau 0748 468 288 .
              Cafeaua ii ajuta pe multi sa fie mai apti la joc pentru orele mici la care se ajunge citeodata , am ajuns dealungul timpului la peste 5000 de "cafelutze" .
              Cele bune tuturor .
              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
              Fete de palete tenis de masa
              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

              Comentariu


              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                De mare ajutor in buna organizare a turneului au fost cei doi sponsori si expozanti de materiale sportive:

                Viva Shop, prin Tiberiu Tanase a oferit mingile de concurs si premiile la categoria amatori - materiale sportive in valoare de 650 lei, suplimentand benevol oferta initiala de 40 de lei. Multumim!

                TT MGV Sport, prin Valentin Mircea a oferit premii la categoria OPEN in valoare de 30 de lei si cafea la dispozitia oricarul participant. Multumim!
                sa nu uitati si de premiul surpriza anuntat la microfon ptr Silviu Garduli de la participantul anonim...

                Comentariu


                • Postat în original de Nicksone Vezi post
                  sa nu uitati si de premiul surpriza anuntat la microfon ptr Silviu Garduli de la participantul anonim...
                  Un participant, incantat de evolutia lui Silviu Garduli a suplimentat premiul acestuia cu 100 lei.
                  MUltumesc ca mi-ati amintit

                  Comentariu


                  • Multumim mult pentru filmuletele postate. Ne puteti delecta si cu finalele?

                    Comentariu


                    • din pacate, am fost beneficiarul unei camere la hotel fara tv si am stat pe net prin mobile. fireste bateria s-a consumat considerabil iar a doua zi nu mi-a mai ajuns ptr atatea meciuri frumoase. a trebuit sa ma opresc ca sa pot filma macar finala la open, si aceea fara ultimul set. finala Roman - Garduli este postata.

                      Comentariu


                      • Pozele si mai multe meciuri inregistrate la acest turneu vor fi postate mai spre seara.

                        Comentariu


                        • Foarte frumos ati primit nota maxima la organizare,dar ati ramas repetenti la comunicare.
                          Multa bafta si la cat mai multe turnee.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                            Foarte frumos ati primit nota maxima la organizare,dar ati ramas repetenti la comunicare.
                            Multa bafta si la cat mai multe turnee.
                            Repetenti sau nu, sa aveti convingerea ca noi ne-am straduit.

                            Comentariu


                            • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                              SPORTIVITATEA a cam lipsit la acest concurs.
                              1. Aranjamente de meciuri FLORESCU E. cu ERDOS F.( au scris in foie 2 seturi pe care nu le finalizase cu punctaveraje favorabile ambilor). Situatia a fost remediata de RARES partial fiinca trebuia sa fie eliminati amandoi.
                              2. Baiu C. atitudine de superioritate fata de adversar ,de public care urmarea meciul si schimbarea nejustificata a paletei la finalul ultimului set.( spunea adversarului ca nu stie jocul ,mingea o oferea adversarului cu piciorul,spatiul de joc era stabilit de dsul).
                              Nimeni nu-i perfect ....dar poate deveni!
                              Blade: Xiom Fuga
                              FH: Xiom Vega Europe 2.0
                              BH: Xiom Vega Pro 2.0

                              Comentariu


                              • Aia cu schimbatul paletei pe linga faptul ca e nesportiv a fost si mai deranjanta pentru ca omul era aparator. Adversarul abia ce se obisnuise timp de 4 seturi cu efectul dat de fata aia, cind colo ... in ultimul set se trezeste cu alta fata si deci alt tip de efect.

                                Cu atitudinea fata de suporteri - aia e nesimtire - nu mai tine de sportivitate. Se rastea la spectatori ca de ce il sustin pe adversarul lui. Deh, vorba reclamei: niste tarani! E foamete mare in tara se pare ... ceva de speriat cum se transforma omul pentru 300 RON.
                                Timo Boll ALC
                                FH: DHS 3 NEO 2.2
                                BH: DHS 3 NEO 2.2

                                Comentariu


                                • Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
                                  ! E foamete mare in tara se pare ... ceva de speriat cum se transforma omul pentru 300 RON.
                                  Premiile nu au fost anuntate inaintea concursului, pentru a nu influenta participantii Cred ca era vorba doar de ambitia de a ajunge cat mai sus in clasament.

                                  Comentariu


                                  • in tenisul de masa felul cum joci, cum te comporti la masa in conditii stresante spune multe despre caracterul fiecaruia. asta si ptr faptul ca autocontrolul este directionat in alta parte...

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                      Pozele si mai multe meciuri inregistrate la acest turneu vor fi postate mai spre seara.
                                      Buna ziua,
                                      Ceva poze ?


                                      Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                      FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                      BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Ceausescu Vezi post
                                        Buna ziua,
                                        Ceva poze ?

                                        Nu te crede sotia ca ai fost la concurs...sau,pe podium,IONUT????
                                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                        FH - TENERGY 64
                                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                                        Comentariu


                                        • Fotografii de la Turneul de la Focșani 31. Martie 2012
                                          http://www.gabioanes.com/studiofoto/sport-photography/
                                          Pentru moment am dezactivat protejarea imaginilor, pentru a putea sa copiati (daca va trebuie) fotografiile de pe site.
                                          Va staftuiesc sa asteptati incarcarea tuturor fotografiilor pentru ca pagina se incarca destul de greu ....sunt 450 de fotografii.
                                          Fișiere atașate
                                          Ultima editare de GabiOanes; 04.apr.2012, 18:00.
                                          DHS - Hurricane Long 5
                                          FH - DHS Hurricane 3 NATIONAL Blue Sponge
                                          BH - Butterfly - Tenergy 64

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de victorache Vezi post
                                            Nu te crede sotia ca ai fost la concurs...sau,pe podium,IONUT????
                                            Victore nu prea .. zice ca unde am umblat eu creanga pan al 4 dimineata


                                            Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                            FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                            BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Ceausescu Vezi post
                                              Victore nu prea .. zice ca unde am umblat eu creanga pan al 4 dimineata
                                              IONUT renunta la poze ,daca vede sotia grupa ta inferioara si ar da seama de ce ai ajuns asa tarziu acasa.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                                IONUT renunta la poze ,daca vede sotia grupa ta inferioara si ar da seama de ce ai ajuns asa tarziu acasa.
                                                Nenea Dinciescu .. prietena mea e o bomboana de femeie .... cu tenisu' nu prea e ea de acord .. in rest la alte femei pot sa ma duc . Singuru lucru ce m-a scos a fost aia cu tenisu' intareste ******


                                                Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                                FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                                BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                                Comentariu


                                                • am gasit pe forum niste discutii in legatura cu fotografiile, si mi-am amintit ca mai am niste foto... de la Focșani...
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X