Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

In memoriam Marcel Giosan

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • In memoriam Marcel Giosan

    Cine suntem noi?

    Suntem prozeliții SPORTULUI, în forma cea mai pură. Suntem publicul ce joacă cu încrîncenarea campionilor, când aceștia se află în tribună. Ne găsești în arenele închise, rejucând finale demult apuse. Suntem cei necuprinși în statistici, nescriși în ziare, neaveniții concursurilor, neprinși în clasamente. Suntem plătitorii de bilete la propriul spectacol, cei care își înșeală consoartele cu paleta și își cresc copiii în infamul spirit de fair-play. Suntem cei care luptă, până la epuizare, cu armele lepădate de zei, gladiatori altruiști, atât cu victoriile cât și cu înfrângerile. Suntem jucătorii și antrenorii unei echipe unice, care nu are alt scop decât de a te iniția pe tine, AMATORULE, în tainele cele mai sacre ale acelei performanțe singulare, în care tu ești și învingător și învins. Suntem cei ce clădesc refugiile celor exilați în cenușa sportului, veghind apoi la renașterea lor. Suntem cei care dau totul, din puținul lor, suntem conștiința unitară și fantomatică pe care o surprinzi cu coada ochiului când, amestecați printre voi, propovăduim la mesele verzi, demult uitata credință în sine. Vei ști, AMATORULE, că ai ajuns în locurile noastre sfinte, atunci când pașii ?ți vor aluneca pe podelele ude de sudoarea noastră, când te va umple de beatitudine mirosul aurolatic al toluenului, iar resturile de celuloid ?ți vor călăuzi cărarea spre Golgota noastră.

    Cine a fost Marcel Giosan, pentru tine AMATURULE?
    ARTICOLE TENIS DE MASĂ




  • #2
    - MARCEL GIOSAN - 1971 - 2020

    - Vestea SHOCK a trecerii in nefiinta a lui Marcel Giosan a facut sa se astearna peste Amaturul Romanesc o mare durere sufleteasca si o mare tristete.

    - Lumanarile se aprind azi pentru cel care a fost GIOSAN MARCEL,

    - Cel care a fost pana ieri bunul nostru prieten si coleg iar astazi este proaspata noastra amintire pe care o vom pastra vie in suflet mult timp de acum in colo.

    - Un gand bun, o vorba buna si o lumanare aprinsa din suflet pentru MARCEL GIOSAN vor fi lucrurile cu care ne vom desparti de el si il vom conduce pe ultimul drum, chiar daca pandemia, virusul si restrictiile nu ne vor lasa sa fim efectiv alaturi


    - Gandurile bune si cuvintele frumoase din acest mesaj catre MARCEL GIOSAN sunt din partea intregii familii AMATUR ROMANIA,
    - din partea celor care l-au indragit
    - din partea celor care nu au vazut doar confortul pe care l-au avut la turnee sau evenimente AMATUR, ci au apreciat si munca enorma depusa ca toate lucrurile sa fie la superlativ
    - din partea tuturor celor care l-au apreciat ca om, - ca partener de joc, - ca organizator, - ca prieten si ca oricevreti sa continuati aici si mi-a scapat mie...









    - In nici un moment al vietii mele nu am crezut sau gandit ca voi scrie cuvinte frumoase sau ceva anume pentru a omagia trecerea in nefiinta a lui MARCEL GIOSAN, am considerat ca el va face asta pentru multi dintre noi pana o sa ii vina si lui randul

    - Ne-a parasit mult prea devreme ... si mai avea multe lucruri frumoase de facut, multe turnee de organizat, multe cupe, medalii si diplome de dat si multe stari de bine de creeat prin simpla lui prezenta.

    - Ce a facut bun in viata si in Amatur este la superlativ, iar ce durere sufleteasca a lasat in urma prin plecarea lui vom simpti asta la fiecare turneu si eveniment la care ii vom constata lipsa



    - CONDOLEANTE FAMILIEI INDURERETE - si chiar daca virusul, pandemia si restrictiile nu ne-au lasat sa fim prezenti acolo sa stiti ca nu sunteti singuri, suntem cu totii alaturi de dumnevoastra

    - Cu totii ne despartim cu greu de MARCEL GIOSAN,
    - cel de care ne este foarte dificil sa vorbim la timpul trecut,
    - cel care va ramane vesnic in amintirea noastra
    - cel care pentru care ne-am bucurat ca viata si soarta ni l-a scos in cale



    - MARCEL GIOSAN A a fost o piesa importanta din "Motorul Amatur" si a facut tot ce a facut cu multa seriozitate, daruire si pasiune lasand intotdeauna o amprenta frumoasa in urma sa




    - In amintirea noastra MARCEL GIOSAN vei ramane ca o torta arzand, plina de viata si ca un imbold motivational prin care - daca tu ai facut atatea lucruri bune in Amatur ... atunci inseamna ca noi putem si trebuie sa le facem pentru ca lucrurile sa functioneze bine

    - Am toata convingerea ca de acolo de unde vei ajunge - vei veghea asupra noastra si a Amaturului indrumandu-ne catre lucrurile bune bune si spunandu-ne intrun fel sau altul ca certurile de la un meci, de la un punct sau de la orice disputa minora sau majora pentru noi... nu isi au rostul si nici nu duc nicaieri...

    - Intotdeauna Dumnezeu se amuza cand se uita la dorintele si planurile noastre ... in comparatie cu ce planuri stie ca are El cu noi.

    - MARCEL GIOSAN - PRIETEN DRAG
    - DRUM BUN PRINTRE STELE SI

    - DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE

    Comentariu


    • #3


      Dumnezeu să-l odihnească în pace.
      Ultimul drum Câmpulung Moldovenesc.
      Ultima editare de puiu; 28.dec.2020, 16:27.

      Comentariu


      • #4
        - DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE ! Nu pot sa uit faptul ca ai ajutat un club mic cum era al nostru sa fie cunoscut in AMATUR,prin logistica organizarii mai multor concursuri desfasurate in Bacău . Ai facut atatea lucruri bune in Amatur .... DRUM BUN OM DEOSEBIT !

        Comentariu


        • #5
          Dumnezeu să-l odihnească în pace! Un om deosebit, bun, responsabil.

          Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

          Blade:Butterfly Innerforce ZLC
          FH: Donic Bluefire JP 01 max
          BH:Yasaka Rakza X max

          Comentariu


          • #6
            Nu vreau sa supar pe nimeni....dar cred ca suntem niste omuleti carora banii ne dau putere.....

            Comentariu


            • #7
              Dumnezeu să-l odihnească în pace!
              O veste tristă pentru noi.. Mulțumim pentru sprijinul acordat, de acum ne vegheați de sus.

              Comentariu


              • #8
                Regrete eterne. Si eu am trecut prin covid 19 dar am scapat

                Comentariu


                • #9
                  N-am crezut vreodata ca am sa ajung sa scriu ceva la moartea lui Marcel. N-am crezut, nu cred in continuare si ma astept sa spuna cineva ca a fost o gluma proasta dar imaginile ma contrazic. N-o sa mai putem rade cu el la turnee, n-o sa mai putem sa ne consultam despre organizare, n-o sa mai putem face nimic din toate astea, dar astea le stiti cu totii. Nu cred, nu cred. Drum bun printre stele si explica-le celor de acolo ca nu-i drept. Nu cred....... Ne vedem la urmatorul turneu....
                  Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                  FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                  BH : Spinlord Sternenfall OX

                  Comentariu


                  • #10
                    Dumnezeu să îl ierte să-l odihnească în pace!

                    Comentariu


                    • #11
                      Cuvintele, oricat de alese ar fi ele, sunt prea puține si mult prea mici si ne?nsemnate pentru a exprima pierderea imensa a unui om atat de mare!
                      Nici unuia dintre noi nu ne vine sa credem o astfel de veste! Pare absolut incredibilă...
                      Nu stim dacă vreodată Amaturul o sa mai reînceapă dar, cu toții stim cu certitudine, că fără Marcel nu va mai fi la fel!
                      ​​​​Condoleanțe familiei!
                      Nittaku Acoustic
                      FH - Xiom Omega V Tour
                      BH - Xiom Omega V Tour

                      Comentariu


                      • #12
                        Un om cald, bland, dedicat, prietenos,cu multe calitati ce nu poate duce orice om...
                        Desi nu am fost foarte apropiat am simtit tot ce transmitea in jurul lui si sunt extrem de afectat de disparitia lui...
                        A lasat un fascicol de lumina puternic in urma lui!
                        Dumnezeu sa aiba grija de el...

                        Comentariu


                        • #13
                          Da ..greu de găsit cuvinte în asemenea situații mai ales că cei care au făcut o înaintea mea au surprins tot omul,,MARCEL GIOSAN"...CUVINTELE sunt sau nu de prisos ..nu știu..știu doar că familia lui suferă și mă simt neputincios...și mic ..?n lumea asta mare..Dă le Doamne tărie să poată merge mai departe..știind că soția, fata..au încă multe de făcut în viață și nouă celor care l am cunoscut să trăim să l putem pomeni ori de câte ori avem ocazia..DUMNEZEU SĂ L IERTE!!

                          Comentariu


                          • #14
                            O inimă bună a încetat să mai bată, un suflet mare s-a ridicat la cer, lăs?nd în urmă un gol imens și o nemărginită durere.
                            A fost un om minunat și va rămâne mereu în sufletele noastre.
                            AmaTuR a rămas mai sărac acum.
                            Sincere condoleanțe ! Dumnezeu să-l odihnească în pace, iar familiei îndurerate să-i dea m?ng?iere.

                            Comentariu


                            • #15
                              Dumnezeu să-l odihnească în pace !

                              Comentariu


                              • #16
                                Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe Marcel!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Condoleanțe familiei ... Marcele, pe lângă marea îndurerare ce mi-a produs vestea trecerii tale în altă lume, ?ți mulțumesc pentru faptul că ai existat și că ai sădit în mine speranța că se poate să fii bun, luminos ......... în vremurile astea de noapte a minții ....
                                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                  FH: Butterfly - Dignics 80
                                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Multi dintre noi, din Amatur, in afara concursurilor, nu am interactionat prea mult cu el, ?nsa, era destul sa-l privești chiar si de la distanță si te convingeai imediat că omul stie ce face, stie ce spune și că merită tot respectul din lume... Eu asa l-am perceput..
                                    Nittaku Acoustic
                                    FH - Xiom Omega V Tour
                                    BH - Xiom Omega V Tour

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu personal sunt inca fara cuvinte. Nu pot sa cred ca Marcel nu mai este printre noi. Va zic sincer ca m-a marcat destul de tare plecarea lui.
                                      Vorbisem cu el la ultimele turnee pe care le-am organizat si impreuna urma sa facem cateva lucruri foarte frumoase.
                                      Marcel a fost un OM pentru oameni!
                                      Marcele iti multumesc din suflet pentru toate clipele petrecute impreuna si pentru tot ce ai facut pentru mine!
                                      Nu te voi uita niciodata!
                                      ?ngerii să vegheze drumul tău lin către Dumnezeu!

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Dumnezeu sa il odihneasca !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Drum bun prietene si multumim pentru tot ce ai facut pentru tenisul de masa din Romania ! Vei face parte intotdeauna din spiritul Amatur!
                                          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Drum lin Marcel către cer, Dumnezeu să te odihnească în pace, colegi din Piatra Neamț de la clubul Kamarad mulțumesc pentru tot ce ai facut pentru noi și pt toată familia Amatur, ultimul turneu B tot tu mi l-ai ținut, și ultima data când ne-am întâlnit ai sunat ai vrut sa ma ?mpaci cu o persoană, om bun, mare caracter, când o sa aprind o lum?nare pt tatăl meu o sa aprind și pt tine, d-zeu să te ierte...
                                            Ultima editare de Bubucrys; 28.dec.2020, 19:44.
                                            Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                            fh tenergy 05
                                            bh rakza 7 soft

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Ne-ai intristat ,Marcele ,cu plecarea ta dintre noi!Sa ai somn lin printre stele si DUMNEZEU sa te ocroteasca in pace si lumina!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Sincere condoleante familiei indurerate si mangaiere tuturor celor ce l-am cunoscut .... un om deosebit

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Ma alatur colegilor pasionați de tenis pentru cinstirea celui care a fost Marcel Giosan .O persoana de o calitate rara ,excelent manager al turneelor mari și mici, un familist convins...Dumnezeu sa l ierte....Condoleanțe.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X