Announcement

Collapse
No announcement yet.

CUPA SALINA - TURDA, EDIŢIA a IX-a - 27.02.2021

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CUPA SALINA - TURDA, EDIŢIA a IX-a - 27.02.2021

    CUPA SALINA - TURDA, EDIŢIA a IX-a - 27.02.2021

    Menţionăm faptul că acesta trebuie să se desfăşoare în conformitate cu Regulamentul privind condiţiile necesar a fi respectate în vederea desfăşurării activităţilor sportive în spaţii închise din 22.09.2020, anexă la Ordinul nr. 1219/1634/2020

    Măsuri de protecţie COVID 19:
    - se va lua temperatura tuturor la intrare
    - la intrare va fi soluţie dezinfectantă
    - fiecare sportiv va primi un ecuson
    - fiecare sportiv, care nu joacă, va purta masca pe toată durata concursului
    - in sala cu cele 5 mese de tenis, în afară de cei 10 jucători aflaţi la mese, se vor afla maxim încă 10 jucători în aşteptare care urmează să joace, cu masca, şi distanţare de minim 1,5m
    - la intrare în sala va fi soluţie dezinfectantă şerveţele de hârtie pentru ştergerea mâinilor
    - nu se admite, în afară de secretariat - organizatori, alţi oameni în sală. Cei care nu joacă la mese vor purta masca.

    CUPA SALINA - TURDA, EDIŢIA a IX-a - 27.02.2021

    LOCALITATEA: TURDA, Jud. Cluj.

    ADRESĂ: Salina Turda, Str. Aleea Durgăului Nr.7 (Intrarea NOUĂ!)
    Coordonate GPS: Latitudine N=46.5867883, Longitudine E=23.7871217

    DATA: Sâmbătă, 27 .02.2021

    CATEGORII: Amatori(MP = 19,99)

    ORA DE ÎNCEPERE: 08.30 - 09.00 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    NU întârziaţi! Se coboară cu liftul câte 3 pers. / scări 13 etaje - pentru sportivi

    SALĂ: Sala de mina Rudolf (cca 80m sub pământ);

    LOGISTICĂ: 5 mese, mingi Huieson 3* plastic(incălzirea se face cu propriile mingi si doar 2 sportivi/masă)

    SPAȚIU DE JOC: bun, 12 grade constant;

    SUPRAFAȚA DE JOC: pardoseala de plastic;

    FACILITĂȚI: garderobă;

    TAXA şi Intrarea în Salină pentru jucători: 0 (zero) Lei
    Însoţitorii vor achita taxa de intrare turistică.

    Consumul de alimente în salină este interzis.
    Se asigură apă minerală – 2 litri/participant

    MATERIALE DE PREMIERE: Locurile 1- 4: cupe + diplome; locurile 5-8: medalii + diplome;

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum maxim 2 deodată de un participant. Inscrierile multiple se pun pe Lista de asteptare;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere: Joi , ora 21,00;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri anterioare, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    - Amatori(Hobby + Avansaţi) – maxim 25 participanţi
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe inferioare de câte 5 jucători , se califică primii 4
    - Grupe superioare de câte 4 jucători, se califica primii 2
    - Eliminatoriu
    - Grupele inferioare, superioare şi eliminatoriu(în afară de semifinale şi finalele pentru - loc.1-2 şi 3-4) se joacă în sistemul cel mai bun din 3 seturi (2/3), iar semifinalele şi finalele se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5)
    - Se poate juca cu orice faţă de paleta, dar să fie de culori diferite şi să aibă sigla ITTF.
    - Ţinuta sportivă obligatorie(Trening şi pantofi de sport)

    ORGANIZATORI: Salina Turda
    Organizator tehnic:
    Radu Şerban şi Pali Tokos

    Imagini din Salina Turda:
    https://www.youtube.com/watch?v=3x6ZPzO_4PQ

    Inscrieri:


    1 Piper Petru Luna CJ 338 19.62 ADW

    2 Farkas Bence Targu Mures 570 19.52 A
    3 Mitar Marius Tiberiu Sannicolau Mare 261 19.17 A
    4 Prodan Daniel Campia Turzii 2020 17.4 A
    5 Galfi Levente Cluj Napoca 1343 16.83 AW
    6 Sicoe Ioan Turda 735 16.24 AW
    7 Radu Serban Cluj Napoca 2094 15 AW
    8 Orban Marc Adrian Turda 890 14.42 A
    9 Badiu Gavril Rasca 1365 13.8 A
    10 Goia Alina Cluj Napoca 2233 13.6 AF
    11 Radulescu Eugeniu Turda 1655 12.65 A
    12 Schuller Claudiu Cluj Napoca 1292 11.25 A
    13 Vana Florin Turda 2153 8 HW
    14 Suciu Sergiu Turda 999 7.9 HW
    15 Pascalau Cristian Huedin 1406 7.1 H
    16 Marcu Florin Radu Manasturu Romanesc 1839 6.8 H
    17 Corabian Daniel Cluj Napoca 2525 5.7 H

    18 Catuna Bogdan Cluj Napoca 3850 5.6 H
    19 Urs Ioan Radu Manasturu Romanesc 2612 0
    20 Sava Bogdan Cluj Napoca 6001 0
    21 Borla Nicolae Cluj Napoca 6002 0
    22 Tovis Levente Cluj Napoca 6003 0
    23 Rebrisorean Daniel Cluj Napoca 6004 0
    24 Radulescu Alexandru Turda 6005 0
    25 Bia Petru Turda 6006 0


    Lista de asteptare:
    1 Bob Nicolae Turda 2508 0
    2 Bal Adrian Gherla 755 14.57 A
    3 Orban Alexandru Lugoj 379 18.77 A
    4 Orban Marius Lugoj 941 6.87 H
    5 Birtalan Attila Crasna 1397 5.74 H
    6 Popa Cristian Vasile Cluj Napoca 1948 5.55 H
    7 Dinu Gheorghe Bucuresti 19,51 AW
    8 Negrea Adrian Turda 5,7 H
    9 Kovacs Radu Florin Turda 5,5 H



    Last edited by Radu Serban; 26-Feb-2021, 23:36.
    Levente1988 and Dimeny Sanyi like this.

  • #2
    Radu Serban - Cluj
    Urs Radu Ioan - Manasturul Romaneasc

    Comment


    • #3
      Clasament Amatori/Salina


      1. Farkas Bence - Targu Mures
      2. Goia Alina- Cluj Napoca

      3. Prodan Daniel - Campia Turzii
      4. Mitar Marius Tiberiu – Sannicolau Mare
      5 -- 8
      Rebrisorean Daniel – Cluj Napoca
      Sava Bogdan - Cluj Napoca
      Galfi Levente - Cluj Napoca
      Radu Serban - Cluj Napoca
      9 -- 10
      Schuller Claudiu - Cluj Napoca
      Bia Petru - Turda
      11 -- 16 1v gr.sup
      Sicoie Ioan - Turda
      Orban Adrian - Turda
      Badiu Gavril - Rasca
      Radulescu Eugen - Turda
      Tovis Levente – Cluj Napoca

      Piper Petru – Luna CJ
      17 -- 20 0v gr.sup.
      Vana Florin - Turda
      Suciu Sergiu - Turda
      Corabian Daniel – Cluj Napoca
      Pascalau Cristian - Huedin
      21 -- 25 0v gr.inf.
      Borla Nicolae – Cluj Napoca
      Catuna Bogdan – Cluj Napoca
      Radulescu Alexandru – Turda

      Marcu Florin Radu – Manasturu Romanesc
      Urs Ioan Radu – Manasturu Romanesc





      Last edited by Radu Serban; 04-Mar-2021, 21:49.

      Comment


      • #4
        Se inscrie:Sava Bogdan Cluj-Napoca
        Butterfly Cresail
        FH Xiom OmegaV Pro / BH Xiom OmegaV Euro

        Comment


        • #5
          Se inscrie Galfi Levente din Cluj Napoca

          Comment


          • #6
            Se inscrie Borla Nicolae - Cluj Napoca - Hobby

            Comment


            • #7
              Se inscrie Marcu Florin Radu - Manastireni, Badiu Gavril - Risca

              Comment


              • #8
                Orban Marc Adrian -----Avansati------Turda

                Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk

                Blade: --BUTTERFLY KORBEL SK7 ; --Forhand: Tenergy 05 ;-- Backhand: Tenergy 80

                Comment


                • #9
                  Se înscrie: Goia Alina Cluj-Napoca Avansați
                  patraulea1980, bumbu pavel and 2 others like this.

                  Comment


                  • #10
                    Vana Florin------avansati----Turda

                    Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk

                    Blade: --BUTTERFLY KORBEL SK7 ; --Forhand: Tenergy 05 ;-- Backhand: Tenergy 80

                    Comment


                    • #11
                      Pascalau Cristian -Huedin

                      Comment


                      • #12
                        Mitar Marius Tiberiu / Snnnicolau Mare/ Timis! Tataru Tiberiu/ Tirgu Jiu!

                        Comment


                        • #13
                          Se inscrie Tovis Levente avansati Cluj-Napoca
                          Goia Alina likes this.

                          Comment


                          • #14
                            Se înscrie piper Petru - avansați și prodan Daniel - avansați

                            Comment


                            • #15
                              Rebrisorean Daniel - Cluj - Avansati

                              Comment


                              • #16
                                Criste Mihai Marius -Cluj-Avansati.

                                Comment


                                • #17
                                  Suciu Sergiu si Radulescu Eugeniu , Turda ,Avansati.
                                  bumbu pavel likes this.

                                  Comment


                                  • #18
                                    Sicoe Ioan, Turda, avansati

                                    bumbu pavel likes this.

                                    Comment


                                    • #19
                                      Se inscrie Schuller Claudiu, Cluj, Avansati
                                      Si Pop Stelian, Turda, Avansati

                                      Comment


                                      • #20
                                        Se inscrie Farkas Bence
                                        blade:timo boll tamca 5000
                                        fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                        bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                        Comment


                                        • #21
                                          Se înscrie Catuna Bogdan avansați Cluj-Napoca

                                          Comment


                                          • #22
                                            Se înscrie Corabia Daniel anavsati Cluj Napoca

                                            Comment


                                            • #23
                                              Kriszta Arpad Loránd Sanpaul

                                              Scuze, acuma vad ca nu am drept de joc!
                                              Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                              FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                              BH: DHS GoldArc 8

                                              Comment


                                              • #24
                                                Vreo sansa sa postati vreun turneu in salina si pentru O/E?
                                                Imi este dor de un turneu in tara si sa-mi revad prieteni dragi

                                                Success concurentilor!!!
                                                Blade: Butterfly Primo Power Feeling
                                                Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                                Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

                                                Comment


                                                • #25
                                                  Radulescu Alexandru si Bia Petru. Turda, avansati

                                                  Comment

                                                  Who has read this thread:
                                                  Working...
                                                  X