Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Timo Boll ALC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VÂND Timo Boll ALC

    Vând lemn Timo Boll Alc 89 g serie J preț 800 lei
    poze https://imgur.com/a/UkTh0aQ
    Ultima editare de calin_j; 08.iun.2021, 23:18.

  • #2
    Bună ziua!

    Nu am mai văzut un TB ALC la acest preț..
    Sunt sigur că sunt argumente care să-l susțină.
    Puteți să dați detalii în acest sens?..

    Mulțumesc!

    Comentariu


    • #3
      Aveți MP!

      Comentariu


      • #4
        Nu am primit..

        M-am documentat în legătură cu lemnul și am văzut că este cumva valoros.
        Am văzut și oferte din comunitatea Amatur pe site-uri externe.
        Pentru mine, dar poate și pentru alții de pe acest forum este util să ne âmbogățim cunoștințele cu privire la acest lemn și prețul cerut.
        Așa că, vă rog să ne spuneți câte ceva.

        Cu respect,
        Mulțumesc!

        Comentariu


        • #5
          Lemnul Timo Boll ALC este apreciat in lumea tenisului de masa atât de amatori cât și de profesioniști. Lemnul de nou costa in jur de 780 lei. In mod normal lemnul fiind second ar trebui sa fie mai ieftin. Valoarea mai mare a lemnului este data de următoarele aspecte: vechimea lemnului aproximativ 2009, se cunoaște ca un lemn mai vechi are feeling plăcut, greutatea lemnului 91g. Sunt rare lemnele cu greutate peste 90g. In concluzie vorbim de un lemn ce se găsește mai rar.
          Numai bine.

          Comentariu


          • #6
            Cred ca exagerati cu pretul la Tb.Alc!este intradevar a doua serie an fabricatie 2009 !daca la Schlager Carbon pretul este bun ,avand in vedere ca lemnul nu se mai fabrica,la Alc pretul este exagerat!am avut modelul vechi de Alc ,si nu mi-am permis sa cer pretul cerut de dvs!pozele nu sunt destul de clare!cantul nu se vede desi se vede ca are aschieri !va rog sa va uitati la preturi si pe forumurile din afara!daca eram admin cu tot respectul pentru dvs va inchideam anuntul!
            tb alc t05/t05 fx

            Comentariu


            • #7
              Aveți un mesaj privat, sau lăsați un nr de telefon
              Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
              fh tenergy 05
              bh rakza 7 soft

              Comentariu


              • #8
                Domnule Nduviscaria, postarea dumneavoastra mi se pare răutăcioasă. Pun acest fapt pe seama pandemiei care ne afectează pe toți.
                Prețul cerut pe lemn este un aspect subiectiv care ma privește personal. Va asigur ca nu găsiți produse similare vândute pe acest forum sau pe forumurile externe de profil și aici ma refer la Timo Boll ALC mai vechi de 10 ani și peste 90 g. într-adevăr am găsit câteva anunțuri dar greutatea era pana in 86 g ceea ce este altceva. Majoritatea lemnelor noi care se vând sunt pana in 86 g. Mai rar sunt cele de 90 g și acelea se opresc la importatori și se vând doar cunoscuților. Informația o am de la un dealer Butterfly Germania.
                Daca erați administrator ați fi cunoscut regulile de postare a anunțurilor pe forum și ați fi constatat ca nu am încălcat nicio regula. Nu același lucru pot spune de dumneavoastra care ați încălcat regula nr. 6 și anume ”Dacă considerați ca prețul cerut este mare pentru buzunarul personal NU jigniți vânzătorul...” respectiv regula nr. 7 “...scump, dincolo era mai ieftin...”
                Consider ca suntem toți membrii acestui site iubitori ai tenisului de masa și am tratat pe fiecare cu respect și corectitudine. Sunt convins ca voi fi tratat la fel.
                Având in vedere cele prezentate rog pe viitor sa clarificam aceste aspecte pe mesaj fără a încarcă topicul inutil cre?nd un disconfort utilizatorilor și încălcând regulile forumului.
                Numai bine.

                Comentariu


                • #9
                  Nu e vorba ca pretul este prea mare pentru mine doar ca este mult peste pretul de magazin si nu justifica nici vechimea ,char daca are 90 gr,din contra inainte se gaseau Tb alc peste 90 gr,numai eu stiu cat am cautat unul de 84 gr!repet:nu sunt interesat de lemn si nu cred ca ati fost jignit!spor la vanzare!




                  tb alc t05/t05 fx

                  Comentariu


                  • #10
                    Salutare, tuturor! Nu cred ca exista un " HOLLY GRAIL " al lemnelor in acest minunat sport...Orice apreciere este subiectiva, sunt atat de multi factori care intra in joc...Dar fiind intr-o economie de piata, bazata pe legea cererii si ofertei, cred ca se poate cere orice pret ,pe orice lemn...Depinde de fiecare cum interpreteaza acest joc CERERE-OFERTA si cum actioneaza. GENS UNA SUMUS! Spin everything!

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de CYPRYANUS Vezi post
                      Salutare, tuturor! Nu cred ca exista un " HOLLY GRAIL " al lemnelor in acest minunat sport...Orice apreciere este subiectiva, sunt atat de multi factori care intra in joc...Dar fiind intr-o economie de piata, bazata pe legea cererii si ofertei, cred ca se poate cere orice pret ,pe orice lemn...Depinde de fiecare cum interpreteaza acest joc CERERE-OFERTA si cum actioneaza. GENS UNA SUMUS! Spin everything!
                      Sa inteleg ca din punctul dv de vedere, pe principiul “ e loc pt toata lumea” , se poate cere orice pret, indiferent ca produsul respectiv isi merita sau nu banii? V-ati gandit ca pe acest forum au acces si persoane mai putin avizate? Dv cum v-ati simti daca pe un lemn care in mod normal costa 600 lei vi s-ar cere 1000?
                      Sunt de acord cu “nduviscaria” in aceasta privinta! Este un lemn bun si folosit de multi jucatori, dar, in cazul de fata , mi se pare - si mie - supraevaluat!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Domnule Dani, sunt de acord cu dumneavoastra. Personal, nici eu nu as da atatia bani pe un lemn Timo Boll Alc. NIci daca ar fi semnat de Timo Boll...Dar daca niciun moderator nu a intervenit, inseamna ca vanzatorul nu a incalcat niciun regulament sau principiu. El atata crede ca face lemnul, aducand argumentele sale. DAR NU FORTEAZA PE NIMENI SA IL CUMPERE! Nici unul dintre noi nu poate impiedica un colectionar sau un excentric sa cumpere lemnul, daca doreste. De aceea e legea cererii si ofertei. De aceea se emit pareri pro si contra....Traim intr-o tara democratica! Spin everything!

                        Comentariu


                        • #13
                          Valabil primul post

                          Comentariu


                          • #14
                            Salut. ?ți dau 700 lei pe Timo Bol Alc.
                            sau un Timo Bol Alc, nou cu holograma, plus 150-200 lei
                            Ma Lin Soft
                            Yasaka Rakza 7
                            Xiom Yanus

                            Comentariu


                            • #15
                              Valabil

                              Comentariu


                              • #16
                                De actualitate

                                Comentariu


                                • #17
                                  Valabil primul post

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X