Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare lemn 150 lei

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare lemn 150 lei

    Salutari,

    Am o paleta de vreo 12 ani, la care lemnul s-a rupt pur si simplu in 2, s-a despicat...
    Lama e un singur strat de lemn, ceva foarte usor si moale. Nu cred ca e brand, are o placuta inscriptionata "Dan Universal". Fetele sunt Andro Plasma.
    Am cumparat-o SH, descrisa ca avand lemnul incet si fetele rapide.

    Nu am mai incercat alte palete sau configuratii. Decat palete basic sau ieftine, dar acelea sunt departe de ce mi-ar placea.

    Per total, am fost foarte multumit de cum se simte, si as vrea sa cumpar un alt lemn pe care sa lipesc aceleasi fete. Pe cat posibil cu un rezultat final asemanator.

    Nu caut ceva foarte profi. Joc ocazional ca si amator, dar imi place sa cred ca sunt de nivel mediu.

    Imi puteti recomanda un lemn pe la 150-200 de lei?
    Par sa fie destul de multe variante, branduri, dar nu stiu ce ar fi potrivit pentru mine.

    Va multumesc,
    Catalin

  • #2
    Vorbeste chiar cu Dan Universal: https://www.tenisdemasa.ro/forum/mem...-dan-universal
    E si din Dej.

    Comentariu


    • #3
      Salutare!
      Ce iti pot recomanda eu, din gamele Stiga, Yasaka si Donic, ar fi urmatoarele: Stiga Banda Allround, Yasaka Sweden Classic, Yasaka Sweden Extra, Donic Cayman (lemne de control, dar care pot oferi si viteza atunci cand este nevoie) sau Yasaka Ma Lin Extra Offensive (lemn cu exterior dur, ce poate oferi o viteza superoara fata de cele mai sus mentionate.
      Sunt si celelalte branduri din care poti alege. Ideea de baza este sa gasesti ce ti se potriveste tie, asa ca nu te grabi. Poti merge si la o sala de tenis sa testezi.
      Mult succes!
      O zi minunata!
      Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
      http://www.VivaSportShop.ro

      Comentariu


      • #4
        Buna seara,

        Va multumesc pentru informatii.
        Cred ca ma tenteaza ideea de a avea o paleta noua.
        In 350-400 lei, pot gasi lemnul si doua fete identice potrivite? Preferabil la acelasi magazin, pentru a fi asamblate acolo.

        As vrea ceva echilibrat, dar nu prea lent. Totusi, nu stiu ce ar insemna asta visavis de paletele profi, nu prea am termen de comparatie.
        Dar sunt dispus sa ma adaptez...

        In esenta, cred ca intrebarea e ce fete (noi, bune) gasesc pe la 100 de lei bucata, care merge cu un lemn allround ?

        Orice recomandare e binevenita.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Catalin M. Vezi post
          Salutari,

          Am o paleta de vreo 12 ani, la care lemnul s-a rupt pur si simplu in 2, s-a despicat...
          Lama e un singur strat de lemn, ceva foarte usor si moale. Nu cred ca e brand, are o placuta inscriptionata "Dan Universal". Fetele sunt Andro Plasma.
          Am cumparat-o SH, descrisa ca avand lemnul incet si fetele rapide.

          Nu am mai incercat alte palete sau configuratii. Decat palete basic sau ieftine, dar acelea sunt departe de ce mi-ar placea.

          Per total, am fost foarte multumit de cum se simte, si as vrea sa cumpar un alt lemn pe care sa lipesc aceleasi fete. Pe cat posibil cu un rezultat final asemanator.

          Nu caut ceva foarte profi. Joc ocazional ca si amator, dar imi place sa cred ca sunt de nivel mediu.

          Imi puteti recomanda un lemn pe la 150-200 de lei?
          Par sa fie destul de multe variante, branduri, dar nu stiu ce ar fi potrivit pentru mine.

          Va multumesc,
          Catalin
          Iti recomand lemn tibhar samsonov premium contact.
          Viscaria
          FH - tenergy 05
          BH - tenergy 05 fx

          Comentariu


          • #6
            Ziua buna! Am un lemn nou si va pot pune si fete daca doriti, bugetul per total ar fi intre 200 si 250 de lei.

            0728400885 dsca doriti da ne auzim telefonic


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Buna,
              Imi spuneti despre ce materiale e vorba?
              Multumesc

              Comentariu


              • #8
                Pana la urma merg pe lemn plus fete noi, buget 500 lei.
                Sunt in concediua, asa ca am avut timp sa studiez .
                Am ramas pe una din urmatoarele variante:

                - Stiga Banda cu fetele Stiga DNA Future 2.1mm.
                - Yasaka Sweden (clasic sau extra) cu fetele Yasaka Rigan 2.0mm.

                As vrea totusi niste pareri referitor la acestea.
                Multumesc!

                Comentariu


                • #9
                  Am cumparat Yasaka Sweden Extra cu fetele Rigan.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X