Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare cursuri inițiere pt copii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare cursuri inițiere pt copii

    Buna seara,
    Va rog sa imi recomandati antrenori de tenis de masă pentru copii in București.
    Ma intereseaza pentru baiatul meu de 10 ani.
    Foarte importante sunt skilurile de comunicare si experienta.
    Care este in mod normal un traseu de recomandat in cazul unui copil care are o inclinatie pt acest sport?

  • #2
    Postat în original de cabog Vezi post
    Buna seara,
    Va rog sa imi recomandati antrenori de tenis de masă pentru copii in București.
    Ma intereseaza pentru baiatul meu de 10 ani.
    Foarte importante sunt skilurile de comunicare si experienta.
    Care este in mod normal un traseu de recomandat in cazul unui copil care are o inclinatie pt acest sport?
    Imi pare rau eu sunt antrenor V . Dornei ca va antrenam eu copilul.Ma bucur ca are aptitudini,dar intrebarea este ,la vazut cineva profesionist cum joaca?Dar nu asta este important . bine ca-i place.
    1.Obtinerea colaborarii intre jucator si paleta:
    - alegerea paletei;
    - cunoasterea prizei la paleta
    - mentinerea mingii pe paleta prin jonglerii cat mai multe si pe fh.si bh. si alternativ.
    2.Relatia jucator,paleta , masa de pingpong;
    Draga domnule daca vrei mai multe detalii te rog sa ma suni la telefon 0756258169 marcu,ma grabesc ca la ora 15.00 am antrnament cu juniorii mei.Cu placere va indrum copilul spre acest sport.BAFTA SI MULT NOROC .Conteaza f.f.f mult antrenorul si conditiile de joc.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #3
      La salile Top Tenis Arena si Viva Sport gasesti antrenori care se ocupa de copii de varsta asta.
      Mai e club Galion pe Avrig, unde e posibil sa activeze d-na Gabi, pe care o recomand (mi-a antrenat si mie baiatul, dar nu am tinut legatura). Userul serenity, parca.
      Spor la cautari.
      TsE

      Comentariu


      • #4
        Eu v-as recomanda Vivasport,unde activeaza antrenori cu mare experienta dar si antrenori mai tineri dornici de afirmare..gen Andreea Maciuca si Valentin Boaca(cei tineri) si Mazilu Titel ,Vasile Fodoran(cei " batrini")

        Comentariu


        • #5
          Cred ca Top Tenis Arena reprezinta o solutie mult mai buna deoarece, pe langa antrenori cu experienta, aici vin cei mai buni jucatori din București: Seni, Birlan, Coroian, Manescu, Pantelimon, Craioveanu si altii.

          Comentariu


          • #6
            Don Motori n-as vrea sa intru in polemica cu tine dar,daca-mi spui ca Manescu,Craioveanu etc ,au mare experienta ca jucatori,zi-mi te rog si ceva antrenori de acolo cu experienta...........?!?!?!?sau,vorbim numai sa facem reclama salii ca sa ne faca facilitati patronul la competitiile pe care le organizam si ne ramin o gramada de bani?!?!?

            Comentariu


            • #7
              Gramada de bani de care vorbesti este de fapt o pierdere de 1000 ron, pe care o consider sponsorizare din partea mea! Daca se poate, vrem sa vedem si noi carnetul de antrenor al d-lui Boaca, care deocamdata este sportiv la clubul meu, SPORT KOMBAT. In contrapartida, vom arata carnetele de antrenor pentru Mihai Craioveanu (a antrenat in Cipru, Grecia, Spania, Portugalia), Ionut Seni vicecampion national en-titre, Laurentiu Birlan (a antrenat in Germania, Spania). Sa continuam?

              Comentariu


              • #8
                gfdgd
                Ultima editare de TopTenisArena; 21.iun.2012, 13:46.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de cabog Vezi post
                  Buna seara,
                  Va rog sa imi recomandati antrenori de tenis de masă pentru copii in București.
                  Ma intereseaza pentru baiatul meu de 10 ani.
                  Foarte importante sunt skilurile de comunicare si experienta.
                  Care este in mod normal un traseu de recomandat in cazul unui copil care are o inclinatie pt acest sport?
                  Buna ziua
                  Noi va recomandam sa mergeti si la Viva Sport si La TopTenis depinde in ce parte a Bucureștiului stati
                  Salile sunt la o distanta de '' numai '' 23 de km una fata de cealanta , Viva Sport este situata in zona Berceni la Piata Sudului pe soseaua Oltenitei 103 langa Sun Plaza , iar Top Arena este situata pe Splaiul Independentei nr. 319 in incinta Sema Parc pe langa Clubul I.D.M (Statia de metrou Petrache Poenaru)
                  ANTRENORI BUNI GASITI SI LA NOI (Viva Sport) SI LA EI (Top Tenis)
                  O zi excelenta
                  Ultima editare de VivaShop; 21.iun.2012, 14:45.
                  Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                  http://www.VivaSportShop.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Mda......deci vrei sa ne "vorbim\" de tenis de masă,cu toate ca nu vreau sa jignesc pe nimeni,ma vad obligat sa-ti raspund......DA,in afara de Mitrut si de Craioveanu chiar as vrea sa vad carnetele de antrenor a celorlanti.....aia "antitre" sau,cum i-ai numit tu.....in ceea ce priveste Boaca(jucatorul pe care-l ai tu) poate sa faca scoala de antrenori cind o sa mai prinda ceva experienta,fata de cei enumerati de tine care n-au cum sa faca scoala de antrenori din lipsa studiilor.......eu zic sa incheiem mica noastra "disputa" care nu cred ca se incadreaza la acest topic dar,daca vrei sa continuam, o putem face........o zi buna si Bafta in anul nou competitional.....
                    Ultima editare de vasile fodoran; 21.iun.2012, 15:22.

                    Comentariu


                    • #11
                      Cred ca cel mai important factor care influenteaza traseul unui copil catre performanta este antrenorul. Acesta are sarcina sa-l modeleze nu numai ca sportiv ci si ca om, adica antrenorul sa faca educatie prin sport. De aceea, trebuie sa cautati un profesionist care isi respecta munca, care sa fie un bun pedagog, care sa-l invete sa-si respecte adversarii si sa-i modeleze personalitatea.

                      Comentariu


                      • #12
                        Daca Boca= Seni atunci Sumudica = Guardiola

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X