Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Aegysus", Luncavita (TL) 21/22.08.2021

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eliminatorii Open

    1. Fratea Aurel
    ------------------------- Fratea Aurel 3-0
    32. Bye
    ----------------------------------- Fratea Aurel 3-1
    17. Budescu Marian
    ------------------------- Peiu Cosmin 1-3
    16. Peiu Cosmin
    -------------------------------------------------- Fratea Aurel 3-1
    9. Gheorghita Vasile
    ------------------------- Gheorghita Vasile 3-0
    24. Zbant Mihai
    ----------------------------------- Bejan Alexandru 0-3
    25. Nicola Marian
    ------------------------- Bejan Alexandru 0-3
    8. Bejan Alexandru
    ----------------------------------------------------------------- Fratea Aurel 3-0
    5. Ciurusnuc Costel
    ------------------------- Ciurusnuc Costel 3-2
    28. Crasnoscec Alexandr
    ----------------------------------- Nitu Serban 2-3
    21. Nitu Serban
    ------------------------- Nitu Serban 3-1
    12. Silivestru Nicu
    -------------------------------------------------- Codreanu Laurentiu 1-3
    13. Ilie Octavel
    ------------------------- Ilie Octavel 3-0
    20. Osman Metin
    ----------------------------------- Codreanu Laurentiu 0-3
    29. Bye
    ------------------------- Codreanu Laurentiu 0-3
    4. Codreanu Laurentiu

    -------------------------------------------------------------------------------- Fratea Aurel 3-2

    3. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian
    ------------------------- Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian 3-0
    30. Bye
    ----------------------------------- Toader Nicolae 2-3
    19. Ghizdavescu Adrian
    ------------------------- Toader Nicolae 0-3
    14. Toader Nicolae
    -------------------------------------------------- Raileanu Raissa 0-3
    11. Raileanu Raissa
    ------------------------- Raileanu Raissa 3-1
    22. Leolea Andrei
    ----------------------------------- Raileanu Raissa 3-2
    27. Grumeza Lucian
    ------------------------- Samoila Ion 0-3
    6. Samoila Ion
    ----------------------------------------------------------------- Raileanu Raissa 3-1
    7. Popescu Apreotesei Mihai
    ------------------------- Popescu Apreotesei Mihai 3-1
    26. Boariu Timofte Danut
    ----------------------------------- Spoiala Cristinel 2-3
    23. Stolearenco Igor
    ------------------------- Spoiala Cristinel 1-3
    10. Spoiala Cristinel
    -------------------------------------------------- Spoiala Cristinel 3-1
    15. Acriva Marian
    ------------------------- Carata Catalin 0-3
    18. Carata Catalin
    ----------------------------------- Bivolaru Marius 0-3
    31. Bye
    ------------------------- Bivolaru Marius 0-3
    2. Bivolaru Marius
    Ultima editare de Iulian Gherasim; 22.aug.2021, 15:32.
    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



    Comentariu


    • Finals - Open

      Fratea Aurel
      ------------------------- Fratea Aurel 3-2
      Raileanu Raissa
      Ultima editare de Iulian Gherasim; 22.aug.2021, 15:33.
      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



      Comentariu


      • Eliminatorii Elite

        1. Durdun George
        ------------------------- Durdun George 3-0
        16. Bye
        ----------------------------------- Durdun George 3-0
        9. Mitrea Silviu
        ------------------------- Mitrea Silviu 3-0
        8. Evtei Vasile
        -------------------------------------------------- Durdun George 3-0
        5. Capus Giani
        ------------------------- Baiburi Levent 1-3
        12. Baiburi Levent
        ----------------------------------- Neculai Alexandru 1-3
        13. Bye
        ------------------------- Neculai Alexandru 0-3
        4. Neculai Alexandru
        ----------------------------------------------------------------- Caminschi Mihai 1-3
        3. Caminschi Mihai
        ------------------------- Caminschi Mihai 3-0
        14. Bye
        ----------------------------------- Caminschi Mihai 3-2
        11. Manea Mihaita
        ------------------------- Zarinschi Catalin 1-3
        6. Zarinschi Catalin
        -------------------------------------------------- Caminschi Mihai 3-2
        7. Taranu Nicusor
        ------------------------- Taranu Nicusor 3-2
        10. Botezatu Onelus
        ----------------------------------- Enciu Alexandru 0-3
        15. Bye
        ------------------------- Enciu Alexandru 0-3
        2. Enciu Alexandru
        Ultima editare de Iulian Gherasim; 22.aug.2021, 15:30.
        ARTICOLE TENIS DE MASĂ



        Comentariu


        • Finals - Elite

          Durdun George
          ------------------------- Caminschi Mihai 1-3
          Caminschi Mihai
          ARTICOLE TENIS DE MASĂ



          Comentariu


          • Clasament Open

            1. Fratea Aurel - Constanța
            2. Raileanu Raissa - București
            3 -- 4
            Codreanu Laurentiu - Buzău
            Spoiala Cristinel - Focșani
            5 -- 8
            Bejan Alexandru - Tecuci
            Toader Nicolae - Tulcea
            Nitu Serban - Paulesti
            Bivolaru Marius - Ploiești
            9 -- 16
            Peiu Cosmin - Babadag
            Samoila Ion - Babadag
            Ilie Octavel - Brăila
            Popescu Apreotesei Mihai - Straoane
            Gheorghita Vasile - Buzău
            Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași
            Ciurusnuc Costel - Galați
            Carata Catalin - Tulcea
            17 -- 28
            Leolea Andrei - Constanța
            Stolearenco Igor - Galați
            Nicola Marian - Constanța
            Ghizdavescu Adrian - Navodari
            Silivestru Nicu - Tulcea
            Budescu Marian - Galați
            Grumeza Lucian - București
            Osman Metin - Tulcea
            Boariu Timofte Danut - Borsec
            Zbant Mihai - Tulcea
            Crasnoscec Alexandr - Moldova
            Acriva Marian - Mizil
            29 -- 30 1v gr.inf.
            Gaitan Tiberiu - Brăila
            Lazar Dumitru - Mizil
            31 -- 33 0v gr.inf.
            Mardale Radu - Galați
            Vrasti Iulian - Ploiești
            Serban Adi Iulian - Ramnicu Sarat

            Clasament Elite

            1. Caminschi Mihai - Constanța
            2. Durdun George - București
            3 -- 4
            Enciu Alexandru - Slobozia
            Neculai Alexandru - Tulcea
            5 -- 8
            Zarinschi Catalin - Galați
            Mitrea Silviu - Navodari
            Taranu Nicusor - Tulcea
            Baiburi Levent - Tulcea
            9 -- 12
            Manea Mihaita - Tulcea
            Evtei Vasile - Tulcea
            Botezatu Onelus - Galați
            Capus Giani - Galați
            13 -- 2v gr.inf.
            Popa Alexandru Iulian - Buzău
            14 -- 16 1v gr.inf.
            Ciortescu Cristi - Iași
            Gherasim Iulian - Tulcea
            Ceacarescu Cristian - Slobozia
            17 -- 0v gr.inf.
            Luca Octavian - Tulcea
            ARTICOLE TENIS DE MASĂ



            Comentariu


            • Postat în original de iulian.vrasti Vezi post
              Bivolaru Marius
              Nitu Serban
              Vrasti Iulian
              Open
              Rusinica... Mergeam și eu dacă mă anunțați...
              BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
              Blade: KAZAK
              FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

              Comentariu


              • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post

                Rusinica... Mergeam și eu dacă mă anunțați...
                Pai de unde sa știe lumea nenea ca vrei sa mai joci si tu tenis
                FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                BH:Stiga Energy Absorber

                Comentariu


                • 2021.08.21-15.30-Semifinala Hobby
                  https://fb.watch/7yjWPE8PZC/

                  2021.08.21-15.37-Finala Hobby
                  https://fb.watch/7yjQL4ZFIn/

                  2021.08.21-15.48-Premierea Hobby
                  https://fb.watch/7yjSFyeba-/

                  Comentariu


                  • 2021.08.21-16.11-Semifinala avansati-Dimache Maria (Brăila)- Vasiloiu Mihai (Focșani)
                    https://fb.watch/7ykAN-L1gv/

                    2021.08.21-16.41-Finala Avansati-Dimache Maria (Brăila)-Orban Alexandru (Lugos)
                    https://fb.watch/7yjZNS2vCS/

                    Comentariu


                    • https://fb.watch/7z3qOIWhtw/

                      Comentariu


                      • https://fb.watch/7z3zHedRIK/

                        Comentariu


                        • https://fb.watch/7z3By6pkic/

                          Comentariu


                          • Felicitări Cristi! Felicitări Raisa!! Cat despre locul 1 încă o data va urez un "SA VA FIE RUSINE" pentru atitudinea nesportiva din timpul jocului cu tot felul de tertipuri ce întrerupeau jocul și multe altele... nu vreau sa întru in detalii ...cât și despre limbajul de mahala în momentul în care a înjurat tipic caracterului...însă nu au fost martori din păcate și organizatorii nu au putut lua masuri ...?n fine ....nu am vrut sa scriu nimic dar am scris totuși la indemnul unor jucători pe care nu ii cunosc .. nu vreau sa fac mare valva doar sa trag un semnal de alarma cu referire la atitudinea acestui individ care ar trebui să fie un exemplu, el făcând parte și din comitet din câte am înțeles....am fost amuzat de acele vorbe totuși "sa sug.." penibil dar ce sa ii faci..atât poate ‍♂️.multa sănătate

                            Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Postat în original de Bejan Alexandru Vezi post
                              Felicitări Cristi! Felicitări Raisa!! Cat despre locul 1 încă o data va urez un "SA VA FIE RUSINE" pentru atitudinea nesportiva din timpul jocului cu tot felul de tertipuri ce întrerupeau jocul și multe altele... nu vreau sa întru in detalii ...cât și despre limbajul de mahala în momentul în care a înjurat tipic caracterului...însă nu au fost martori din păcate și organizatorii nu au putut lua masuri ...?n fine ....nu am vrut sa scriu nimic dar am scris totuși la indemnul unor jucători pe care nu ii cunosc .. nu vreau sa fac mare valva doar sa trag un semnal de alarma cu referire la atitudinea acestui individ care ar trebui să fie un exemplu, el făcând parte și din comitet din câte am înțeles....am fost amuzat de acele vorbe totuși "sa sug.." penibil dar ce sa ii faci..atât poate ‍♂️.multa sănătate

                              Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk
                              Acum câțiva ani, tu te-ai purtat de-a dreptul infect cu mine. Deci, acum, nu te cred că ai dreptate.

                              Comentariu


                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post

                                Acum c�țiva ani, tu te-ai purtat de-a dreptul infect cu mine. Deci, acum, nu te cred că ai dreptate.
                                ?mi pare rău nu va cunosc și nu cred ca am jucat cu dumneavoastra!dar în fine înțeleg intenția și fiecare crede ce vrea!

                                Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Postat în original de Bejan Alexandru Vezi post
                                  Felicitări Cristi! Felicitări Raisa!! Cat despre locul 1 încă o data va urez un "SA VA FIE RUSINE" pentru atitudinea nesportiva din timpul jocului cu tot felul de tertipuri ce întrerupeau jocul și multe altele... nu vreau sa întru in detalii ...cât și despre limbajul de mahala în momentul în care a înjurat tipic caracterului...însă nu au fost martori din păcate și organizatorii nu au putut lua masuri ...?n fine ....nu am vrut sa scriu nimic dar am scris totuși la indemnul unor jucători pe care nu ii cunosc .. nu vreau sa fac mare valva doar sa trag un semnal de alarma cu referire la atitudinea acestui individ care ar trebui să fie un exemplu, el făcând parte și din comitet din câte am înțeles....am fost amuzat de acele vorbe totuși "sa sug.." penibil dar ce sa ii faci..atât poate ‍♂️.multa sănătate

                                  Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk
                                  Alex, nu te cunosc, dar imi permit sa intervin si eu in comentariul tau, pentru ca il cunosc bine pe Aurel Fratea. Ma asteptam sa sara mai multi colegi si sa ii ia apararea pana acum, Aurel avand calitatea de vechi membru Amatur, organizator de turnee si arbitru de tenis de masă. Este adevarat, unii jucatori mai apeleaza la tertipuri, (chiar si la nivel inalt, profesionist) pentru a-si scoate din mana adversarul. Altii sunt fair-play pana in maduva oaselor si au de pierdut. Nu il stiu pe Aurel Fratea genul de om sa injure ca la usa cortului si nici sa fie lipsit de fair-play! O avea el alte defecte (ca fiecare dintre noi), dar nu in zona aceea!... In fine, poate a avut o scapare, in tensiunea jocului strans, fiind vorba de o finala pe muchie de cutit. Cert este ca fiecare dintre noi trebuie sa reziste psihic la orice tertip sau intimidari! Eu personal, fie ma amuz sau chiar ma indarjesc cand vad cate un jucator ca apeleaza la metode de intimidare (urlete de incurajare, pauze repetate de prosop, etc) Suntem diferiti si trebuie sa ne acceptam cum suntem! Daca se ajunge la jigniri, este deja altceva... Filmati (macar) finalele si astfel vom avea dovezi de lipsa fair-play! Toate cele bune!
                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de lica george Vezi post

                                    Alex, nu te cunosc, dar imi permit sa intervin si eu in comentariul tau, pentru ca il cunosc bine pe Aurel Fratea. Ma asteptam sa sara mai multi colegi si sa ii ia apararea pana acum, Aurel avand calitatea de vechi membru Amatur, organizator de turnee si arbitru de tenis de masă. Este adevarat, unii jucatori mai apeleaza la tertipuri, (chiar si la nivel inalt, profesionist) pentru a-si scoate din mana adversarul. Altii sunt fair-play pana in maduva oaselor si au de pierdut. Nu il stiu pe Aurel Fratea genul de om sa injure ca la usa cortului si nici sa fie lipsit de fair-play! O avea el alte defecte (ca fiecare dintre noi), dar nu in zona aceea!... In fine, poate a avut o scapare, in tensiunea jocului strans, fiind vorba de o finala pe muchie de cutit. Cert este ca fiecare dintre noi trebuie sa reziste psihic la orice tertip sau intimidari! Eu personal, fie ma amuz sau chiar ma indarjesc cand vad cate un jucator ca apeleaza la metode de intimidare (urlete de incurajare, pauze repetate de prosop, etc) Suntem diferiti si trebuie sa ne acceptam cum suntem! Daca se ajunge la jigniri, este deja altceva... Filmati (macar) finalele si astfel vom avea dovezi de lipsa fair-play! Toate cele bune!
                                    Aveți dreptate în ce spuneți ...nu îl cunosc și după treaba asta ma bucur ca nu îl cunosc însă a cam comis-o de aceasta data , ce e drept am fost enervat rău de acele faze de sacadat jocul și de afirmația ca "mai ai de ?nvățat smecherii ma băiatule "asta fiind spuse între seturi ,plus dat mingea în stânga când eu eram în dreapta și scuze cu r?njet pervers și alte alte faze, însă m.am resemnat și am renunțat la a mai vrea victoria ca nu avea rost atât timp cât nu am putut ignora atitudinea .....
                                    Și eu m.am amuzat teribil în momentul când mi.a vorbit urat ,nu mi.a venit sa cred ce am auzit ) ca un om în etate poate sa îmi spună mie sa sug )))) însă am ales sa merg repede la organizatori și sa le spun.. însă surpriza a fost ca nu pot face nimic ,ca nu sunt martori și ca e și din comitet etc atunci am lăsat.o balta ca e prea rușinos sa escaladez vreo alta discuție sau sa ma cobor la nivelul lui sa ii vorbesc la fel....?mi era prea rușine de rușinea lui....
                                    Am înțeles ca e genul de om care face astfel de m?rșăvii și ca nu e prima oara dar sa fie el sănătos

                                    Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Bejan Alexandru Vezi post
                                      ?mi pare rău nu va cunosc și nu cred ca am jucat cu dumneavoastra!dar în fine înțeleg intenția și fiecare crede ce vrea!

                                      Trimis de pe al meu SM-A515F folosind Tapatalk
                                      Am jucat la turneul final de la Alba Iulia din 2018,unde m-ai învins în eliminatorii cu 3-1.
                                      Poate ?ți mai aduci aminte cum te-ai purtat, încât ai reușit să mă enervezi. Ei, vezi că în viață se mai ?ntoarce roata ?! Cel mai bine este să aplici zicala : Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face.
                                      Să ne vedem sănătoși !

                                      Comentariu


                                      • Din păcate constat ca s a produs o greșeală la preluarea datelor de pe listele grupelor inferioare. Meciul Raileanu Raissa cu Codreanu Laurențiu s a încheiat cu victoria Raissei cu 3-2. A fost introdus invers, prin urmare Laurențiu a avut bye iar Raissa nu. E drept ca ambii au ajuns pe podium dar totusi greșeala rămâne si le a influențat in mod evident traseul. Cred ca aveti listele si as avea rugămintea sa verificați.

                                        Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de LucianG Vezi post
                                          Din păcate constat ca s a produs o greșeală la preluarea datelor de pe listele grupelor inferioare. Meciul Raileanu Raissa cu Codreanu Laurențiu s a încheiat cu victoria Raissei cu 3-2. A fost introdus invers, prin urmare Laurențiu a avut bye iar Raissa nu. E drept ca ambii au ajuns pe podium dar totusi greșeala rămâne si le a influențat in mod evident traseul. Cred ca aveti listele si as avea rugămintea sa verificați.

                                          Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk
                                          Am cautat acele hartii, dar din pacate cred ca s_au pierdut. In acest moment nu mai am ce sa mai fac, pentru ca, daca as modifica acel rezultat ar trebui refacut intreg tabloul eliminatoriu ceea ce nu ar mai fi posibil acum. Data viitoare va trebui mai multa atentie si din partea noastra, si din partea voastra (a jucatorilor in general). Acest fapt trebuia semnalat in acel moment, poate a notat cineva gresit sau poate am gresit noi, insa e prea tarziu acum sa mai facem ceva....Daca ai avut numai victorii in grupa , era bine daca iti dadeai seama in acel moment ca esti pe primul loc si ca trebuie sa ai Bye.
                                          ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post

                                            Am cautat acele hartii, dar din pacate cred ca s_au pierdut. In acest moment nu mai am ce sa mai fac, pentru ca, daca as modifica acel rezultat ar trebui refacut intreg tabloul eliminatoriu ceea ce nu ar mai fi posibil acum. Data viitoare va trebui mai multa atentie si din partea noastra, si din partea voastra (a jucatorilor in general). Acest fapt trebuia semnalat in acel moment, poate a notat cineva gresit sau poate am gresit noi, insa e prea tarziu acum sa mai facem ceva....Daca ai avut numai victorii in grupa , era bine daca iti dadeai seama in acel moment ca esti pe primul loc si ca trebuie sa ai Bye.
                                            Nu toate locurile 1 au avut bye si cand a fost chemata sa joace venea de la masa de pranz, nu a mai stat nimeni sa se gandeasca la eventuale greseli. Clar ca nu se poate schimba nimic, dar totusi am vrut sa atrag atentia ca s-a comis o eroare si speram sa aveti listele respective si doar sa confirmati ca este asa. In rest, turneul a fost bine organizat, ne-a facut placere sa va vizitam si cu siguranta vom reveni cu proxima ocazie. Toate cele bune!

                                            Comentariu














                                            • the elephant by hilaire belloc


                                              best poem for mama












                                              i saw a live oak growing in louisiana






                                              warning poem




                                              pyar ke pal lyrics









                                              Comentariu


                                              • Postat în original de LucianG Vezi post

                                                Nu toate locurile 1 au avut bye si cand a fost chemata sa joace venea de la masa de pranz, nu a mai stat nimeni sa se gandeasca la eventuale greseli. Clar ca nu se poate schimba nimic, dar totusi am vrut sa atrag atentia ca s-a comis o eroare si speram sa aveti listele respective si doar sa confirmati ca este asa. In rest, turneul a fost bine organizat, ne-a facut placere sa va vizitam si cu siguranta vom reveni cu proxima ocazie. Toate cele bune!
                                                Acel rezultat a fost notat de pe foia de arbitraj.. nu am stiut de gresala deoarece a venit din partea celor care au scris pe foaie.. Terebuia semnalat faptul atunci pe loc.. Va multumesc

                                                Comentariu


                                                • Am postat toate meciurile A/H, filmate pe
                                                  www.videoamatur.ro
                                                  Vizionare placuta!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de manea mihaita Vezi post

                                                    Acel rezultat a fost notat de pe foia de arbitraj.. nu am stiut de gresala deoarece a venit din partea celor care au scris pe foaie.. Terebuia semnalat faptul atunci pe loc.. Va multumesc
                                                    Eu cred ca acel rezultat NU a fost notat pe foaia de arbitraj si asteptam sa ma contraziceți cu respectiva foaie. Si eu va mulțumesc!

                                                    Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X