Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Joola Expres Ultra

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Joola Expres Ultra

    Buna!!!!
    Cu ce lemne se pot folosi,pt cea mai mare eficienta aceste tipuri de fete????
    Multumesc!!!!

    Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

    Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

  • #2
    Vă salut, nu am jucat cu acele fețe și probabil nu foarte multi de pe aici le cunosc. După o documentare ușor lapidară, se pare că sunt fețe short pimples, mai pe românește sandviș, dar pare-se că un sandviș din noua generație, cu ceva caracteristici de față soft, cum ar fi posibilitatea de a da și topspin, dedicat in special jocului agresiv cu atac rapid cu forehandul(sandvișul este o armă mult mai letala jucat pe forehand decât dacă e folosit pentru a acoperi lacunele la preluare pe rever, adică pentru țăcăneală).

    Părerologii spun că în general fețele cu zimți scurți dau randament mai bun pe lemnele clasice, in 5 straturi, cu ceva flexibilitate. In practică însă cam orice părere formulată de alții poate fi cel puțin subiectivă, ca să nu zic nulă când vine vorba de posibilitatea de a avea experiențe similare. Mima Ito și Matthias Falck, adică cei mai reprezentativi jucători cu short pimples au lame cu carbon, foarte multi jucători joacă cu sandvis pe carbon in timp ce alții spun că pot juca mai agresiv cu lame defensive. Eu am pus m?na pe sandvișuri numai pe lame 5ply.

    Părerea mea umilă e să-l puneți pe ce lemne aveți, să vedeți cu ce vă simțiți mai bine și să mărturisiți impresiile.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post
      Vă salut, nu am jucat cu acele fețe și probabil nu foarte multi de pe aici le cunosc. După o documentare ușor lapidară, se pare că sunt fețe short pimples, mai pe rom�nește sandviș, dar pare-se că un sandviș din noua generație, cu ceva caracteristici de față soft, cum ar fi posibilitatea de a da și topspin, dedicat in special jocului agresiv cu atac rapid cu forehandul(sandvișul este o armă mult mai letala jucat pe forehand dec�t dacă e folosit pentru a acoperi lacunele la preluare pe rever, adică pentru țăcăneală).

      Părerologii spun că �n general fețele cu zimți scurți dau randament mai bun pe lemnele clasice, in 5 straturi, cu ceva flexibilitate. In practică �nsă cam orice părere formulată de alții poate fi cel puțin subiectivă, ca să nu zic nulă c�nd vine vorba de posibilitatea de a avea experiențe similare. Mima Ito și Matthias Falck, adică cei mai reprezentativi jucători cu short pimples au lame cu carbon, foarte multi jucători joacă cu sandvis pe carbon in timp ce alții spun că pot juca mai agresiv cu lame defensive. Eu am pus m�na pe sandvișuri numai pe lame 5ply.

      Părerea mea umilă e să-l puneți pe ce lemne aveți, să vedeți cu ce vă simțiți mai bine și să mărturisiți impresiile.
      Multumesc!!!!!

      Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

      Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Stefy Vezi post
        Buna!!!!
        Cu ce lemne se pot folosi,pt cea mai mare eficienta aceste tipuri de fete????
        Multumesc!!!!

        Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről
        pe fh sau bh doriti sa o folositi?
        *** T05/JWM/GD 612

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de phill Vezi post

          pe fh sau bh doriti sa o folositi?
          Pe bh!!!

          Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

          Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Stefy Vezi post
            Pe bh!!!

            Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről
            Un lemn mai stiff si nu foarte rapid. De obicei merge bine pe lemne 7 ply fără carbon.
            *** T05/JWM/GD 612

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de phill Vezi post

              Un lemn mai stiff si nu foarte rapid. De obicei merge bine pe lemne 7 ply fără carbon.
              Nu am lemn de acel tip,am pus pe un Rossi pbo-c!!!intradevar,e un pic rapid pe acel lemn!!!

              Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

              Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

              Comentariu


              • #8
                pe stiga deff all wood merg perfect

                mai am un astfel de lemn, am avut fetele alea lipite

                un singur lemn DEF
                zeci de fețe diverse

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de dolly Vezi post
                  pe stiga deff all wood merg perfect

                  mai am un astfel de lemn, am avut fetele alea lipite
                  Buna,dar eu nu sunt un jucator defensiv!!!se poate juca atac cu un astfel de lemn?

                  Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                  Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                  Comentariu


                  • #10
                    fețele cu zimți scurți fac minuni pe lemnele clasice def, in 5 straturi, doar furnire din lemn
                    de ce?!

                    pentru ca e acel dwell time mai lung, care permite mingii sa ia efect mai pronuntat din cauza timpului mai mare de contact cu fețele.

                    in acelasi still, generezi un spin monstruos folosind de pilda rakza 7 max, puse pe un lemn stiga def

                    tu, atacant fiind, reusesti acest lucru acum? jocul se castiga din efect la nivelul nostru, si mai putin prin viteza.
                    un singur lemn DEF
                    zeci de fețe diverse

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de dolly Vezi post
                      fețele cu zimți scurți fac minuni pe lemnele clasice def, in 5 straturi, doar furnire din lemn
                      de ce?!

                      pentru ca e acel dwell time mai lung, care permite mingii sa ia efect mai pronuntat din cauza timpului mai mare de contact cu fețele.

                      in acelasi still, generezi un spin monstruos folosind de pilda rakza 7 max, puse pe un lemn stiga def

                      tu, atacant fiind, reusesti acest lucru acum? jocul se castiga din efect la nivelul nostru, si mai putin prin viteza.
                      Am un lemn,off-,de 5 straturi de la dl.Levi,ce parere aveti?merita incercat?
                      Multumesc!!!

                      Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                      Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                      Comentariu


                      • #12
                        Puteti incerca si cu un off, insa din experiente (de ordinul sutelor) va pot spune ca lemnele def sunt mai potrivite pentru ce doriti dvs. Pentru mine, unul, lemnele de la Stiga sunt cam k si miezul din Fanta. Nu zic ca alte lemne, de la alti producatori, nu ar fi bune.
                        un singur lemn DEF
                        zeci de fețe diverse

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de dolly Vezi post
                          pe stiga deff all wood merg perfect

                          mai am un astfel de lemn, am avut fetele alea lipite
                          Eventual puteti sa-mi trimiteti o poza cu lemnul??la ce pret aveti la vanzare?

                          Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                          Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                          Comentariu


                          • #14
                            il vedeti aici daca derulati, anuntul nr, 2

                            https://www.tenisdemasa.ro/forum/for...-paleta-yasaka
                            un singur lemn DEF
                            zeci de fețe diverse

                            Comentariu


                            • #15
                              Am primit de la un coleg,un lemn stiga allround evolution,astazi il testez!!!

                              Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                              Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Stefy Vezi post
                                Am primit de la un coleg,un lemn stiga allround evolution,astazi il testez!!!

                                Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről
                                Salutare!
                                Cu un search rapid pe Google, am observat ca Joola Express Ultra este o fata rapida, cu un control relativ bun si cu o capacitate ridicata de a genera spin.
                                Fiind o fata rapida, o solutie grozava ar fi sa va orientati spre un lemn mai flexibil, decat spre unul rigid, insa sa nu fie un lemn foarte lent. Stiga Allround Evolution este o varianta, dar depinde daca va simtiti bine cu vibratiile produse de lemn si cu feeling-ul lemnului. Atata timp cat alegeti un lemn din aria ALL+/OFF-/OFF, de preferat fara carbon, sunt convins ca veti gasi solutia potrivita!
                                Mult succes!
                                Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                http://www.VivaSportShop.ro

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X